SFM Assistant manager (FM 15)

Vlada_88_pfc
Youth Team Coach
Поруке: 132
Придружен: 01 Феб 2011, 09:01
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од Vlada_88_pfc »

Ne znam da li bi mi attacking i fluid bilo mnogo ofanzivno,a team shape da li bi dirao?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Uf, ja to nikada ne diram osim ako ne igram sa taktikama koje su za posed. Onda stavljam onu zadnju opciju (nešto overlap) ali to svakako nije Klopova igra tako da... probao sam nešto da igram preko krila i mora samo da se imaju dobra krila inače takva taktika nema smisla.

Probaj u pripremnom periodu na utakmice dve kako će ti ići, ako ne ide makni te opcije iz team shape. :cheers:
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Каунтер и флексибл. На то још мало виша одбрана (обичан пуш ап би одрадио посао) и пресинг у ОИ на све сем штопера и голмана. Нека основа би било то.
Marin[ko]
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 13 Авг 2012, 17:17
Место: Slavonski Brod
Status: Није на вези

Порука од Marin[ko] »

Slazem se s fitijem. Evo ti i jedna poprilicno zanimljiva analiza sa proslog derbija Bayern Borussia, u prvom dijelu teksta je jako dobro objasnjeno prvo poluvrijeme Borusije gdje su zaista igrali svoju igru kontra-presinga gdje prva tri igraca stiscu, ali se ne izlazu nepotrebnim uklizivanjima gdje gube poziciju,a druga tri igraca (veza) stiscu sa namjerom da uzmu loptu.

Код: Изаберите све

http://outsideoftheboot.com/2014/11/04/tactical-analysis-bayern-munich-2-1-borussia-dortmund-effective-pressing-but-not-sustainable/
Nadam se da ce ti malo pomoci u ideji.

P.S. : dugo nisam bio po forumima, pa ne znam jel se smije direktno link ovako, isprike unaprijed ako ne smije :)
Последње учитавање од Marin[ko] дана 10 Нов 2014, 13:23, учитано 1 пут укупно.
indijanac123
Youth Team Coach
Поруке: 51
Придружен: 07 Нов 2014, 19:11
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од indijanac123 »

Jel koristite ovaj team talk tokom meca? Jel vam pokazuje rezultate neke, i sta najcesce koristite u datim situacijama?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Većinom im J***m kevu kad me inznerviraju. :xD:

Dal ima efekta ne znam, znam da mene smiruje jer se zamišljam pored aut linije kako im psujem celu familiju i krv.
Marin[ko]
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 13 Авг 2012, 17:17
Место: Slavonski Brod
Status: Није на вези

Порука од Marin[ko] »

Ma ništa to, malo sam u početku, al' što više igram to manje imam volje, ne primijetim neku razliku.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

indijanac123 пише:Jel koristite ovaj team talk tokom meca? Jel vam pokazuje rezultate neke, i sta najcesce koristite u datim situacijama?
Koliko sam ja skontao možeš samo dva puta po pooluvremenu da vikneš nešto. Ja koristiim, gledam kako mi se igrači ponašaju, pa shodno tome reaguje. npr. za nekog igrača mi piše da je nervozan, ja mu kažem da se smiri. Dopada mi se ova novotarija ima i svoju funkciju.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Ovo sa mojom igrom i AI igrom odbrane vec pocinje jako da nervira, znaci bez obzira sta postavio od instrukcija isto mu dodje, evo primer sa poslednjeg meca protiv borca, oni igraju 4-2-3-1 ja 4-3-2-1, njima transformacija iz odbrane u napad i obrnuto ide neverovatno, moji igraci ne mogu da disu, odmah 3 igraca startuju na mog jednog, dok moji samo kaskaju pored njihovih, i neverovatno mi je da njihovi svi igraci igraju odbranu spicevi se vracaju ukizavaju krila isto evo par screen da vidite:

Bez obzira na instrukcije moji igraci samo pridju ovako an 2 koraka od igraca i okrecu se za njim, nisam stavljao nikakve individualne instrukcije za markiranje znaci samo closing down more i get stuck in
Слика

ista situacija i ovde, 3 igraca su u neposrednoj blizini ali nijednom ne pada na pamet da startuje, samo tako pridju razbiju formaciju i nista, jos sam postavio structured

Слика
Puca kontra, umesto da mu uleti odmah i slomi noge, ne, njih dvojica samo trckaraju pored njega kao pratnja dok njihova krila ulecu sa strane
Слика

Dok ja cim predjem polovinu krece neverovatna agresija i presing, kako neki igrac primi loptu odmah su 2-3 igraca tik uz njega i onda se on zabaguje okrece se par sekundi u mestu kao ne zna sta ce sa loptom i izgubi naravno, ovde su npr 3 igraca u roku od dve sekunde krenula na start
Слика

Ne znam kako vi ovo resavate, svaki predlog je dobrodosao, inace prve 4 utakmice 4 neresene, nikad ovako nisam startovao u Fm-u :D
Последње учитавање од ivogud дана 11 Нов 2014, 15:59, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Ја побеђујем јер имам доста јачи тим од осталих, али ми се дешава исто што и теби.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

mmladja пише:Ја побеђујем јер имам доста јачи тим од осталих, али ми се дешава исто што и теби.
Isto kao i Mladja, ali zato u LŠ bridi guza.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
indijanac123
Youth Team Coach
Поруке: 51
Придружен: 07 Нов 2014, 19:11
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од indijanac123 »

Ljudi pomagajte ako mozete..

Sta vise treba da postavim da ne bih golove primao sa strane??? Sve zivo sam menjao, i igrace i instrukcije, ali svaki put iz centarsuta sa strane primam golove jel imate neku ideju??

Sta da radim kod prekida, takodje mi je uzasno i to, a stoperi su visoki i imao odlican heding i skok!

Jel zna neko kako se postavlja ''kontra taktika''?? Ne mislim bukvalno da idem na kontru, nego na to, da kad vidim njihovu formaciju, koju ja treba da postavim?

Tim mi igra uzasno, u gostima nemam ni jednu jedinu pobedu, POMAGAJTE
gidzi
Youth Team Coach
Поруке: 111
Придружен: 18 Сеп 2011, 13:47
Место: Kraljevo
Status: Није на вези

Порука од gidzi »

Generalni savet, probajte sa bekovima i wide midfilderima na automatic, highyl structured filozofijom, neka svaki igrac vase ekipe ima instukcije much more close down, tackle harder, tight marking, uz dva limited defendera sa defend instrukcijama, BWM sa defend, roamanig playmakera sa support, defensive forworda sa support, poachera sa attack instrukcijama, kao i atacking mentalitetom ekipe i opstim instukcijama retain possesion, short passing, work ball into box, whiped crosses, run at defence, exploit the middle, look for ovelap, play narower, push higher up, stick to position, close down much more, use tighter making, prevent short GK distribution, much lower tempo, be more disciplined. Ovo sve u formaciji 4-4-2. Imao sam dobre rezultate sa ovom formacijom i zaista sam zadovoljan svojom igrom. Javite kakvi su utisci.
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Analiziram iz utakmice u utakmicu i ubedjen sam da ne mogu da se postave instrukcije da igram priblizno kao AI, npr svaka lopta moja na krilu kad igrac treba da centrira prilazi mu obavezno njegov bek, igrac sredine terena blizi toj strani i krilo na toj strani i 90% centarsuteva je blokirano i ode u korner dok komp lagano ubacuje, e sad sve sam pokusao da iskopiram ovo da npr CM igrac pomaze beku ili krilu aktivno u odbrani ali nema sanse samo stoji kao nemi posmatrac, a ako stavim specificno markiranje onda formacija ode u klinac i cao, takodje sam primetio kod kornera, ako se izbije lopta neverovatno je koliko agresivno istrcavaju igraci protivnika na loptu i cim je neki moj primi odmah ide klizeci, dok posle mog kornera moji bilmezi lagano trckaraju, ne znam sta se desava ali nesto opasno ne stima, jedino sam za sada sredio pozicioniranje za kornere i slobodnjake, ostalo nidje veze :slap:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Ova igrica me jebeno nervira. Vezem 10 utakmica bez poraza, i to sve nesto retardirano i onda dodje jebeni Terek i sutne mi 33 puta a ja ne predjem pola. Pa sta su oni Barselona jbt. Naravno posle toga redom krenu da me odvaljuju, moji kao da su retardirani, ne znaju loptu u prostor da daju, bekovi centriraju u protivnika dok kompom svaki centarsut lepo sleti na nogu ili glavu njihovog igraca. Ajde da mi je stoper Tutoric nego Balanta koji ima jebeni marking 18. Pa ako njemu beze igraci Rubina, Mordovie i ostalih ruskih sela sta ce da mu rade u LS-u. Vec dva puta mi se desi da moj stoper i golman stanu da gledaju loptu i dogovaraju se ko ce da je pokupi a za to vreme je uzme protivnik, kakve god instrukcije dao igracima oni igraju za sebe. Kazem zadnjem veznom da ulece u noge kao Gatuzo a on stane pored protvnika i gleda ga dok se ovaj okrece u krug jedno 10 puta i onda nastavi kao da mog nema tu.
Ili sam ja debil ili je ova igrica govno, trece nema.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Krenuo sam nezaposlen i dobijem posao u nekom krs francuskom timu iz 3 lige.
Zanima me da li je bolje da jurim u napad jer ionako cu primiti 100 golova u sezoni, ili da igram neki bunker i na kontre. Inace ekipa je haos, 12 igraca u celom timu jedva pokusavam da dovedem nekog bez dinara...
Sé un hombre
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Bolje je igrati na gol više, barem ja tako igram. Ne šanse da se odbraniš a ako igraš napadački barem imaš šanse da muneš koji gol.
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

ivogud пише:Ovo sa mojom igrom i AI igrom odbrane vec pocinje jako da nervira, znaci bez obzira sta postavio od instrukcija isto mu dodje, evo primer sa poslednjeg meca protiv borca, oni igraju 4-2-3-1 ja 4-3-2-1, njima transformacija iz odbrane u napad i obrnuto ide neverovatno, moji igraci ne mogu da disu, odmah 3 igraca startuju na mog jednog, dok moji samo kaskaju pored njihovih, i neverovatno mi je da njihovi svi igraci igraju odbranu spicevi se vracaju ukizavaju krila isto evo par screen da vidite:
Нападачи на супорт играју одбрану, а на атак не. Исто важи и за АМ линију. А што се "пресинга" тиче, у ОИ подеси тајт маркинг и клоузинг даун на бочне играче, можда и на центалне/дефанзивне везне. Добићеш каква-таква удвајања и изласке на играче. Можеш и хард теклинг да подесиш у ОИ на њих, ако ти играчи нису довољно агресивни. Мада, хард и гет стак ин само повећавају проценат уклизавања у стартовима, а "квалитет" старта зависи од оцене, пре свега.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Treq ima uključen HP i RFP u PI. Koj đavo... :wtf:

Слика

Слика
Последње учитавање од Gagi дана 14 Нов 2014, 00:59, учитано 2 пута укупно.
Mauzeer
Youth Team Coach
Поруке: 151
Придружен: 04 Нов 2010, 16:09
Место: Stari Grad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Mauzeer »

TQ po defaultu ima roam from position, samim tim mu je nemoguce ukljuciti hold position. Malo je nakardno napisano, ali to je to sustinski.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”