SFM Assistant manager (FM 15)

Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

SFM Assistant manager (FM 15)

Порука од Gagi »

Слика
Ako vas muče taktike, ovo je pravo mesto za vas. Opišite problem, okačite skrinšotove instrukcija i mi ćemo pokušati da vam pomognemo. Naravno, svi su pozvani da učestvuju u ovoj temi, ne samo moderatori i administratori.
Последње учитавање од Gagi дана 04 Нов 2014, 22:28, учитано 4 пута укупно.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Nikad nisam igrao 4-2-4 pa me zanima da li je bolje fluid ili structured. Igram sa Sent Etjenom a oni imaju igrace jedino za tu taktiku ili klasicnu 4-4-2 sto takodje nisam igrao pa ako imate i neke savete slobodno napisite..
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Općenito je neka smjernica da ako imaš recimo samo jednog ili dva igrača sposobna da budu neki playmakeri, onda structured(rigid, jel). Ako je više-manje cijela ekipa sposobna nešto kreirati, onda u ekipi ne koristiš playmaker role i igraš fluid jer svi pomalo sudjeluju u tome.
E, sad, naravno da to može i drukčije, ali ovako ne možeš fulati.

Samo pazi da od ove dvojke u sredini jedan ima defend duty ako igraš bez DMC-a jer inače nema tko pokrivati prostor ispred obrane.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

CM-ovi su mi DLP-S i BWM-D. :D
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Malo mi je rizičan BWM jer ona leta okolo kao sumanut, čak i na defend duty.
Ovisi kako igraš, ako se braniš i na kontre, onda mi se čini da BWMd neće funkcionirati jer će ostavljati rupe. Ako igraš agresivno i napadački, onda bi se mogao uklopiti.
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Dule93 пише:Nikad nisam igrao 4-2-4 pa me zanima da li je bolje fluid ili structured. Igram sa Sent Etjenom a oni imaju igrace jedino za tu taktiku ili klasicnu 4-4-2 sto takodje nisam igrao pa ako imate i neke savete slobodno napisite..
4-2-4 би било логичније флуид или чак вери флуид, јер ови преко пола не играју одбрану, па их флуид мало "врати". 4-4-2 може да се уклапа на различите начине.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Jel koristio neko team-talk tokom utakmice? Vredi li cemu?
Корисников грб
DaniloMilosevic
Newgen
Поруке: 47
Придружен: 19 Окт 2014, 12:21
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од DaniloMilosevic »

srbinho пише:Jel koristio neko team-talk tokom utakmice? Vredi li cemu?
Uvek koristim i meni pomazu kako kad :) ne mogu stalno da ostvaruju pobede, ali 90 % pomaze ;)
Корисников грб
Olja
World Class Manager
Поруке: 3197
Придружен: 28 Окт 2010, 23:21
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Olja »

Dule93 пише:CM-ovi su mi DLP-S i BWM-D. :D
vidi, meni su isto ta dvojica mc-ovi u toj formaciji jer sam man utd pa mogu da se qrčim, ali generalno nije preporučljiv taj tandem jer bwm bez obzira na djuti ide ko muva bez glave za loptom. možda ti je pametnije da ih zađoraš, dlp na d a bwm na s :cheers:
srbinho пише:Jel koristio neko team-talk tokom utakmice? Vredi li cemu?
meni pomaže otkad sam se uozbiljio. u početku sam ih mnogo grdio, to pomaže možda samo kad lade yaya protiv gilingema u drugoj rundi liga kupa.
Последње учитавање од Olja дана 01 Нов 2014, 20:04, учитано 1 пут укупно.
I used to go missing a lot... Miss Canada, Miss United Kingdom, Miss World...
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Olja пише:vidi, meni su isto ta dvojica mc-ovi u toj formaciji jer sam man utd pa mogu da se qrčim, ali generalno nije preporučljiv taj tandem jer bwm bez obzira na djuti ide ko muva bez glave za loptom. možda ti je pametnije da ih zađoraš, dlp na d a bwm na s
Ja ne znam da li je do FM-a ili mene ali evo i sa ovom taktikom katastrofa. Primam golove kako god okrenes a moji ne mogu vola da ubodu. Zadnji sam bio u sejvu sa Zvezdom posle 10-ak kola sad sa Sent Etjenom samo jedna pobeda iz 7 utakmica, PSG me odvalio 7:1. Sto je najgore igram dobro u napadu ali ne mogu nista da dam. Hapoel me izbacio iz Lige Evrope, neki sivi retard mi dao sve golove a nema ni ocene.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Dule93, vidi ja koristim CM-a kao BMW-a dok mi je zadnji vezni DLP, vidim neko je pricao o manama BWM-a i slazem se, dosta se trosi i leti na svaku loptu iako ponekad nema potrebe, ako branis sa zadnim veznim onda bolje meni se cini DM ili Anchor ne znam neka ti kazu ovi sto igraju tu formaciju ja igram sa 4-3-3 ili 4-5-1 retko koristim toliko otvorene formacije :fanman:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Уз длп(с) би цм(д) био боље решење. Може и обрнута комбинација да се одради, зависно од тога колико ти је плеју потребно покривање.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

J*be me nešto još od FM 13. Naime, formacija klasična 4-1-4-1. Hoću igrati counter, duboku i usku obranu, stay on feet i onda brze kontre, jel.
Problem je što obrambeno to izgleda dosta dobro, ali u napadu je to jedna velika nula, jednostavno ne prijetim s dovoljno igrača i nemaju dovoljno opcija za pas, za ubacivanje...

Svašta sam isprobavao; kao prvo oba beka na Fa, Fa-Fs, WBa-WBs, WBa obojica...

Zadnji vezni je uvijek DMd, a počinjem razmišljati da je to možda problem, možda bi on trebao biti aktivniji i opasniji, a da ne kompromitira poantu svojg postojanja; zatvaranje prostora ispred braniča.

Dva centralna vezna; tu sam kombinirao CMa-CMs, BtB-CMs, CMa-APs. Želim imati jednog koji će dolaziti u 16, a drugog da bude link-up, međutim, slabo je to kruha dalo dosad.

Krila su Wide Midfielders, ali tako da jednog napravim da ulazi u sredinu (cut inside, dribble more, stay narrower) i to obično na strani gdje bek ima attack duty. Drugog WM napravim da bude klasičnije krilo (run wide with the ball, dribble more). Obojicu sam isprobavao i na attack i na support.

Napadač je ili DLFs ili CFs, s obzirom da ga se bojim staviti na attack da ne bude izoliran.

Opći je problem u ovoj formaciji što na bljeskove to izgleda solidno; npr. CMa krene naprijed, WM uđe u sredinu na njegovo mjesto, a tad FBa projuri po toj strani...međutim, nema kontinuiteta, opće sam bezopasan u napadu. Dobro navučem protivnika na moju polovicu, dobro se branim, ali onda ne znam iskoristiti to, prelako mi otupe oštricu.
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Јеси пробао да им повећаш креативност у ТИ? Мени је то решило доста проблема на ФМ14 (овако нешто). Ако занемаримо формацију, личи на оно што хоћеш. Можда, ако то не буде довољно, да пробаш длп - цм(а) у везном реду.
Последње учитавање од D. дана 02 Нов 2014, 10:49, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

A probao sam i s fluidnošću (Fluid ili Very Fluid) i s Balanced pa Be More Expressive, ništa nije pomoglo.
Rješenje je da dignem WM na AML/R pozicije, tako sam očigledno opasniji, ali ne želim to jer AML i R ne igraju obranu onako kako ja hoću.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Ja sam na fm13 i fm14 igrao nesto slicno i davalo je odlicne razultate.
IGrao sam na kontre, sporiji tempo (da bi stigli igraci da se prikljuce napadu), duboko postavljena odbrana, lopte u prostor.
Stoperi su mi bili na CD (D), bekovi na FB(S) ponekad (A).
Zadnji jvezni DM (D) ili A.
Par centralnih veznih AP i BTB.
MR/L. Jedan je bio WM(A), a drugi W(A). Ako je levi centralni bio btb onda je levo krilo bilo W, a desno WM i obrnuto.
Sa napadacem sam kombinovao. Nekad AF, nekad TM(A), ali najbolje mi se pokazao P.
Bekovi su imakli crossing from deep, zadnji vezni short passing, AP direct passing, WM je sekao unutra. Bek koji je bio na strani WM je imao zadatak da odlazi cesto gore. Ostale instrukcije sam menjao i prilagodjavao protivnicima. Ovo je nesto osnovno kako sam igrao.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Shirajzl, sto se tice 4-1-4-1 javi mi se na PM, poslacu ti sa 14ice moju, koja je davala odlicne rezultate i sa slabim i sa osrednjim timovima. Ali moras da imas ubistvena krila, i vrlo dobrog napadaca.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Olja
World Class Manager
Поруке: 3197
Придружен: 28 Окт 2010, 23:21
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Olja »

Tik'al пише:Ali moras da imas ubistvena krila, i vrlo dobrog napadaca.
a ne bi bilo loše ni da ostatak ekipe bude savršen :nasty:
I used to go missing a lot... Miss Canada, Miss United Kingdom, Miss World...
Vlada_88_pfc
Youth Team Coach
Поруке: 132
Придружен: 01 Феб 2011, 09:01
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од Vlada_88_pfc »

Uzeo sam Borusiju i sada planiram da napravim taktiku takvu da koncepcija igre bude slicna Klopovoj Borusiji. Za pocetak sam mislio da ukljucim direktne pasove, pasove u prostor i brzi tempo. Za mentality i team shape nisam siguran, mislio sam da pocnem sa standard i flexible. Sta vi mislite?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja mislim da je to attacking i fluid :D ali je pitanje kako će se odmah tim uklopiti u tu igru mada nemaš mnogo instrukcija, neće biti problema verovatno..
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”