SFM Assistant manager (FM 15)

Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Sta mislite koju ulogu da mu treniram? Target, Deep ili mozda Advanced? Igram 4-2-3-1 i 4-1-4-1 asimmetryc formacije.

Слика
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

AF
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Џони
Assistant Manager
Поруке: 632
Придружен: 30 Дец 2011, 16:52
Место: Jagodina
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Џони »

Pozdrav momci, čačkao nešto ceo dan pa šta mislite, da li bih nešto trebao da isključim ili da dodam? Možda je čak i previše broj 14. Svaka kritika/sugestija je dobrodošla.

Слика

Слика
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Koja je ideja sa "Much Higher Defensive Line", "Use Tighter Marking", "Prevent Short GK Distribution" i "Get Stuck In" sa jedne, i "Close Down Much Less" sa druge strane?

Takođe, sa jedne strane tražiš "Retain Possession" i "Work Ball into Box", a sa druge strane "Much Higher Tempo" i "Hit Early Crosses"!?

Ja bih poisključivao većinu tih instrukcija, odgledao nekoliko mečeva na comprehensive ili full, i onda odlučio koje instrukcije da uključim kako bih korigovao ono što ne valja.
Џони
Assistant Manager
Поруке: 632
Придружен: 30 Дец 2011, 16:52
Место: Jagodina
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Џони »

Da ga J***m čitao sam tutorial, pa polako povezivao, ali izgleda ne tako dobro.
U suštini rezultati nisu loši, par prijateljskih mečeva na početku. Korigovaću neke instrukcije dok ne krene liga. Pokušavam da se snalazim na ovom FM-u pošto je poslednji bio 12 koji sam igrao.

Слика

Слика
Последње учитавање од Џони дана 15 Мар 2015, 20:53, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Pa dobro, svi ti tutorijali su okej, kao i ovo o čemu ovde govorimo... Ali teorija je jedno, a praksa je drugo.

Zato i jeste najbitnije gledati mečeve. To će ti najbolje reći gde je greška u taktici. Zbog toga je verovatno bolje krenuti od manjeg skupa posebnih instrukcija, pa po potrebi korigovati šta treba.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Jel ima neko volje da testira jednu moju taktiku kako bih postavio na forum, naravno ako šljaka?
Formacija je 4-1-2-1-2 usko.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Da li je generalno bolje igrati sa krilima na wing ili na inside forward pri formaciji 4-2-3-1 wide? Igrao bih vise na wing da imam mozda jaceg i robusnijeg napadaca, ali mi je napadac brz, tako da kontam da je bolje i da krila ulaze u 16.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Zavisi dosta od amc-a, ako mu je rola na atack, onda će sa tim krilima na IF praviti preveliku gužvu u sredini, još ako ti je špic na AF, onda ćeš imati po 2-3 igrača na malom prostoru, što ne može da bude dobro.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

U principu kad igram sa AM onda bi krila trebala na wing, a kad igram bez, onda na inside forward. Jos me muci to sto primam dosta golova i to na taj nacin sto mi lopta ide u prazan prostor iza ledja odbrambenim igracima i lako se postizu golovi, tj odbrana igra jako lose, pogotovo bekovi, redovno mi imaju niske ocene. Igram sa FB na automatic. Ako moze neka pomoc i za odbranu, da vidim gde gresim?
Invader
Newgen
Поруке: 18
Придружен: 20 Нов 2014, 19:37
Место: Balkan
Status: Није на вези

Порука од Invader »

Слика
Ne mogu nikako uspostaviti dominantnu, napadačku taktiku. Znači osvojio ligu lagano, ali sve su to neke bezvezne pobede od 2:1, 1:0.
Inače pokušavao sam sve živo, od direct passing, play wider, exploit the flanks.
Probalo se i overload, ali mrzim to, zato što pucaju ko blesavi iz 40m.
Последње учитавање од Invader дана 26 Апр 2015, 21:04, учитано 1 пут укупно.
de gea
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 19 Сеп 2012, 01:39
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од de gea »

Zdravo, interesuje me kako da posavim odbranu da nema prostora izmedju veznog reda i odrane, nesto kao Alt. Madrid? Da se igra pedantna agresivna odbrana i zonski presing.

Uz to ako je moguce kombinovati sa brzom tranzicijom. Interesujeme vase vidjenje te postavke i taktike?
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Nemoguće je postaviti takvu odbranu u FMu.
de gea
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 19 Сеп 2012, 01:39
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од de gea »

Ma meni treba nesto slicno tome, ne treba bas isto.
Jer me najvise nervira to sto moji igraci iz veze i defanzivci vise gledaju i prate igrace nego sto igraju odbranu, dok je kod protivnika prica drugacija.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Zbog limitacije endžina, vrlo je teško postići praktično bilo šta slično tome. Kompjuter, tj. AI nema nikakvu prednost u odnosu na tebe. Koliko sam iz tvog opisa shvatio, verovatno je problem u tome što si im postavio preterano agresivne instrukcije vezane za markiranje i zatvaranje...
Корисников грб
rojkovac7b
Youth Team Coach
Поруке: 114
Придружен: 15 Мај 2013, 21:50
Место: obr
Status: Није на вези

Порука од rojkovac7b »

Слика
neki predlog sta dodati/izbaciti? hocu da mi krila ulaze u sredinu i da otvaraju prostor za bekove ali kilavo to nesto sve ide, i dvoumim se za spica koju rolu da mu stavim, probao sam TM(A) ali se mnogo gubi i beskoristan je. sta predlazete? :)
Корисников грб
citizen
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1805
Придружен: 26 Окт 2010, 16:45
Место: Srbobran
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од citizen »

Invader пише:Slika
Ne mogu nikako uspostaviti dominantnu, napadačku taktiku. Znači osvojio ligu lagano, ali sve su to neke bezvezne pobede od 2:1, 1:0.
Inače pokušavao sam sve živo, od direct passing, play wider, exploit the flanks.
Probalo se i overload, ali mrzim to, zato što pucaju ko blesavi iz 40m.
Shorter passing i Pass into space, po meni nisu kompatibilne instrukcije.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

citizen пише:Shorter passing i Pass into space, po meni nisu kompatibilne instrukcije.

Ja to igram u nekim taktikama i fino radi. Baš sam zadovoljan.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

И ја исто комбинујем то. Лепо делује.
Корисников грб
citizen
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1805
Придружен: 26 Окт 2010, 16:45
Место: Srbobran
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од citizen »

Verujem ljudi. To je razlika izmedju RL i FM. Kratka dodavanja u prostor nisu logična u RL. U FM, kako i sami kažete, prolazi. :fanman:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”