Pomoć za taktiku

Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Pomoć za taktiku

Порука од Jackint »

E ovako, gledao sam neki klip na yt o taktikama i sad neki lik uzeo totenhem i vec u prvoj sezoni osvojio PL, a prosječan rejting svakom igraču 7+, najčešće oko 7,30.E sad ja ne želim da kopiram taktike, pa sam probao nešto sam da sastavim, ali ne ide baš dobro.Recimo uzmem Arsenal i Ozil igra Attacking Midefielder (Support) i rejtinzi su mu blago rečeno očajni.Stalno oko 6.5 ili čak i manje, a igra iza napadača (Velbeka).I sad samo da pitam kako da znam koliko nekom igraču da stavim player instrkcija, i koliko je preporučljivo da stavim team instrukcija?
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Najbolje bi bilo da postaviš sliku taktike, jer ovako možemo samo da nagađemo.

Ali, ako pričamo u generalu. Najbolje ti je da staviš neke osnovne 3-4 instrukacije, pa da dodaš/oduzmeš po potrebi kad vidiš kako igraju. ne treba preterivati.

Isto važi i za PI. Kreni bez njih, posle vidiš kako se igrač ponaša i na osnovu toga dodaješ PI i gledaš šta se promenilo.
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Почни без тимских инструкција за висину одбране и темпо, јер то регулише менталитет. Од осталих, можеш да убациш све, мада, као што Џајо рече, почни са неколико (рецимо, без креативности, јер на њу утиче флуидност), па додај касније ако ти се чини да нешто треба кориговати.
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Evo ss sa meča sa Lilom, njih nikako da prođem, nekoliko puta sam izlazio :D

Код: Изаберите све

http://prntscr.com/501s9c

Код: Изаберите све

http://prntscr.com/501tev

Код: Изаберите све

http://prntscr.com/501vvd
Nisam stavljao PI.
A da li je bolje stavljati svakom igraču pojedinačno shorter passing, ili u team instructions podesiti to.I recimo ako ja stavim u team instructions hold positions i rigid, a u player options recimo beku stavim Go Further Forward, šta će on da radi?
Последње учитавање од Jackint дана 26 Окт 2014, 21:45, учитано 1 пут укупно.
IN ARSENE WE TRUST!!!
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

А менталитет и флуидност?
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Control i flexible (na fm14 standard).
IN ARSENE WE TRUST!!!
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Офсајд ми је мало климав, нарочито са Мертезакером у тиму, остале тимске инструкције су таман.

Везни ред је леп, можда бих ја пре ишао на 2+1 (плејмејкер као други ДМ), јер волим два задња везна, а притом имаш три играча која не играју одбрану, па мало јачи блок не би шкодио. Опет, и ово је фино, ствар личног избора.

Имаш два офанзивна бека и класична крила испред њих, крила даве бекове и обрнуто. За ово имаш три решења - да "увучеш" крила као крилне нападаче и пустиш бекове да дају ширину, да бекове оставиш мало повученије и играш са крилима каква имаш (можда на атак) и да промешаш претходна два - офанзиван бек и крилни нападач на једној и повученији бек и крило/плејмејкер на другој страни. С обзиром на играче са слике, ја бих ишао на прву опцију. Ако су оба крилна нападача на атак, нападач би требало да буде супорт, да би правио простор за ову двојицу. Зависно од тога за шта се одлучиш иду и ПИ уз те роле.

Пошто играчи преко половине не размишљају о одбрани, можда би могао да размислиш и о 4-1-4-1, са 2 вајд мидфилдера на крилима. Од њих може да се прави нешто слично крилном нападачу, а да притом игра одбрану.
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Odlučio sam se da kombinujem 1. i 2. rešenje, zavisno od toga da s kim igram, pa ćemo vidjeti... :) U svakom slučaju puno ti hvala. :cheers:
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Sad sam odigrao sa Lilom, prvu utakmicu na svom terenu dobio 3-1 (19-9), 54-46%... :ole:
A evo ss druge utakmice:

Код: Изаберите све

http://prntscr.com/50dtmn
Последње учитавање од Jackint дана 27 Окт 2014, 21:27, учитано 1 пут укупно.
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
era997
Newgen
Поруке: 31
Придружен: 09 Дец 2012, 11:11
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од era997 »

Ne znam na kojoj temi da postavim pitanje...

Kako se radi tutoring u novom menadzeru?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Odeš na profil igrača kojeg želiš da ti tutoruju, pa onda na development, pa na training i pojaviće ti se dole predloženi tutori. Ovako. Izaberi nekog, private chat je isti kao prošle godine.

Слика
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Duchaaa
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 16 Јан 2013, 00:43
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Duchaaa »

na 4-2-3-1 bar koliko sam ja zakljucio najjace je imati target man, jednog rasnog sa finishingom i headingom do plafona, tipa Carrol , na proslom nekako izdrzim prvu godinu i onda kad mi se vrati u lpool ja srecan ko malo dete.. sad imam stravicnog staridza i greota da menjam takvog igraca, a on je klasican poacher pa jel osim opstih instrukcija za posed lopte, za brza krila i ostalo da ne diram nista i samo ga pustim ili posto vec nemam sidrasa da namestim da mu saju loptu u noge, u prazan prostor...???
indijanac123
Youth Team Coach
Поруке: 51
Придружен: 07 Нов 2014, 19:11
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од indijanac123 »

ljudi, sta mozete da mi predlozite vezano za moj OGROMAN I FRUSTRIRAJUCI PROBLEM..??

Kod kuce sa Zvezdom imam skor na kraju sezone 14-1-0 a u gostima 4-3-8 !!!

Kuci dobijam i sa igracem manje, a u gostima ne mogu da dobijem sa igracem vise..

Sta mi predlazete, POMAGAJTE MOLIM VAS !!! Sta da radim, sta treba da se radi kad je tolika razlika izmedju igre kod kuce i u gostima, kao da igraju dva razlicita tima !
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

To je valjda i očekivano, da na strani igraš lošije. To je taj mač sa dve oštrice ako igraš istu taktiku i kod kuće i u gostima.

Probaj da napraviš drugu taktiku. Ako dobijaš dosta golova, probaj da igraš zatvorenije i na kontra napade. Ako postižeš malo golova, probaj malo ofanzivniju taktiku da spremiš. Ponekad je dovoljno samo doterati uloge igrača, npr. krilima staviš umesto W/A na W/S ili obratno ako hoćeš ofanzivnije. Takođe veznjacima malo promeniš.

Naravno, možeš i potpuno novu taktiku da napraviš.
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Дај тактику, па да видимо. У сваком случају би могло да се постави благо повученије, али да не лупамо напамет, окачи скриншот формације и ТИ.
indijanac123
Youth Team Coach
Поруке: 51
Придружен: 07 Нов 2014, 19:11
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од indijanac123 »

A imam jos jedno pitanje..

Ono sto je novo u ovom FMu je da se igra razlikuje u zavisnosti od vremenskih prilika..
Da li je to neko primetio da je stvarno tako, i sta menjate u odredjenim vremenskim prilikama?
indijanac123
Youth Team Coach
Поруке: 51
Придружен: 07 Нов 2014, 19:11
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од indijanac123 »

I slazem se da jeste ocekivano da se na strani igra losije, svakako..
Ali moras se sloziti da je veoma cudno da je tolika razlika izmedju igre kod kuce i u gostima, kod kuce 43 boda, u gostima 15, to je zaista OGROMNA razlika, i ne znam kako to da resim..
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ljeb te jebo, de još i prognozu da gledam. :xD:

Ja imam standardnu taktiku, koju doterujem tokom utakmice, može biti da sam nekad štelovao i prema vremenu, ali nesvesno. :D

nego, daj ti sliku taktike da vidimo šta si sklepao.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Kad je lose vreme, samo stavis da igraju direktnije i da sutiraju sto cesce. Radi posao! ;)
Trust me, i'm the Doctor
Mauzeer
Youth Team Coach
Поруке: 151
Придружен: 04 Нов 2010, 16:09
Место: Stari Grad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Mauzeer »

Vreme je oduvek bilo faktor. Odvratnije vreme - direktiniji fudbal, jer je teza kontrola lopte.
Последње учитавање од Mauzeer дана 09 Нов 2014, 20:38, учитано 1 пут укупно.
Закључано

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”