Problem

Novi ste u FM-u?Ovde otvarajte teme i postavljajte sva pitanja vezana FM i problemima koje vas muče
Alisan123
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 21 Сеп 2018, 16:56
Место: Novi Pazar
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Problem

Порука од Alisan123 »

Fooball manager 2019 19.0.1b1149329 (staging) has stopped working
Da li moze neko da mi pomogne sta znaci ovo?
Igram fm od svoje 10-te godine
Lucifer
Assistant Manager
Поруке: 878
Придружен: 21 Феб 2011, 23:07
Место: Kruševac
Formacija: 4-1-2-3
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Problem

Порука од Lucifer »

Kako stoje stvari, treba ti bolja masina ili nemas dovoljno rama ili je grafika slaba. Kakva ti je konfiguracija? I koji Operativni sistem koristis? Ovo je minimum (optimalno bi trebao da imas bolje):
MINIMUM:
Operativni Sistem: Windows Vista (SP2) ili Windows 7 (SP1), 8/8.1, 10 (1703/Creators Update) - 64-bit or 32-bit
Procesor: Intel Pentium 4, Intel Core or AMD Athlon – 2.2 GHz +
Ram Memorija: 2 GB RAM
Graficka Kartica: Intel GMA X4500, NVIDIA GeForce 9600M GT or AMD/ATI Mobility Radeon HD 3650 – 256MB VRAM
DirectX: Version 9.0c
Hard Disk: 7 GB available space
Technique is not being able to juggle a ball 1000 times. Anyone can do that by practicing. Then go and work in the circus. Technique is passing the ball with one touch, with the right speed, at the right time, to the correct foot of your team mate.
Alisan123
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 21 Сеп 2018, 16:56
Место: Novi Pazar
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Problem

Порука од Alisan123 »

Ram 4GB WIN 64BIT gtafika- 1gb geforce 9400 gt procesor amd athlon 2.7ghz
Последње учитавање од Alisan123 дана 20 Окт 2018, 18:46, учитано 1 пут укупно.
Igram fm od svoje 10-te godine
Lucifer
Assistant Manager
Поруке: 878
Придружен: 21 Феб 2011, 23:07
Место: Kruševac
Formacija: 4-1-2-3
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Problem

Порука од Lucifer »

Ja bi dodao jos 4GB rama, najverovatnije je do njega. Mada i procesor iako ga FM ne koristi toliko, nije zgoreg da zamenis u neko skorije vreme ako udjes u neki kes..
Technique is not being able to juggle a ball 1000 times. Anyone can do that by practicing. Then go and work in the circus. Technique is passing the ball with one touch, with the right speed, at the right time, to the correct foot of your team mate.
Корисников грб
pajkan94
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 16 Окт 2017, 15:37
Место: Pirot
Klub koji vodite: Mančester Junajted
Formacija: 4-4-2
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM19 neće da sejvuje igru iz prvog puta

Порука од pajkan94 »

Problem sa sjevovanjem igre, a ne samo igre nego i ostalih fajlova. Npr.idem Save AS izbarem ime sejva ono učita kao da sejvuje i kad djem u load game nema ništa. Uspeo sam nekako da sejvujem iz više puta ali ni ti sejvovi se ne zovu kako treba msm.kako sam im ja deo naziv. Upitanju je FM19 Beta verzija možda je zbog toga nikad pre od kako igram FM i pirate i originale nisam imo problema sa ovim. Možda sam se zeznuo jer igra nije instalirana gde i program steam već na drugom lokalnom disku. Računar je nov sada kupljen sve igre mi rade besprekorno, čak na lap topu koji je 8 godina star igram FM lagano sa manjom bazom i uvek je sejvovalo lepo.

Ako neko ima ovakav problem ili zna kako ovo da rešim mogo bi da mi pomogne jako bi mi značilo.

Unapred hvala i pozdrav!
Корисников грб
zonja
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 17 Авг 2011, 04:16
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Steam: zonja FM
Mood:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Re: Problem

Порука од zonja »

Kada je steam u pitanju, nije bitno na kojoj particiji je steam, vazno je da u steam podesavanju postavis tacnu putanju odakle da steam vuce igre.

Ovo oko savea moze, ne znaci da jeste, da bude problem ako kosristi cloud na steamu. Zna neki put da zabrljavi, sacuva lose fajl i taj fajl je neupotrebljiv, samim tim ti je mozes da nastavis niti da cuvas dalje na svom uredjaju.

@Alison123, malo je 4GB emorije za 64bit Win. Takodje se nadam da su u pitanju dva stapa memorije a ne 1.
Alisan123
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 21 Сеп 2018, 16:56
Место: Novi Pazar
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Problem

Порука од Alisan123 »

Da li se nekom desava pri pokretanju bete crash dump?
Igram fm od svoje 10-te godine
Корисников грб
pajkan94
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 16 Окт 2017, 15:37
Место: Pirot
Klub koji vodite: Mančester Junajted
Formacija: 4-4-2
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Problem

Порука од pajkan94 »

Ne koristim cloud pokuso sam i na njega da sejvujem ali nije htelo, jednostavno sjevuje kad god ono želi a ne kad ja čekam FM19 full verziju da vidim šta će se dešavati.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Re: Problem

Порука од Sloba »

Za pokretanje FM-a su dovoljna i 2 GB.
Корисников грб
zonja
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 17 Авг 2011, 04:16
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Steam: zonja FM
Mood:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Re: Problem

Порука од zonja »

@Sloba slazem se, ali Win 10 64bitni koristi min 1.6GB i to sam operativni sistem, bez pratecih programa, tako da sa tim i FMom, ti si u problemu ako nemas dovoljno brz procesor. A takodje steam u stanju mirovanja koristi oko 400MB radne memorije. Sa onim procesorom, malo je 4GB za Win 10 64bit.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Re: Problem

Порука од Sloba »

zonja пише: 26 Окт 2018, 21:36 @Sloba slazem se, ali Win 10 64bitni koristi min 1.6GB i to sam operativni sistem, bez pratecih programa, tako da sa tim i FMom, ti si u problemu ako nemas dovoljno brz procesor. A takodje steam u stanju mirovanja koristi oko 400MB radne memorije. Sa onim procesorom, malo je 4GB za Win 10 64bit.
Ti se izgleda dobro razumeš u računare. :zelenko: Ja ne toliko ali znam da je meni i više nego u redu. Primetio sam da je ovaj FM mi na momente dosta spor a na momente poprilično brz i mislim da je do bete jer mi je svaki do sada radio skroz bez problema (ne učitam više od 60k, ponekada). Mada meni je grafička loša dosta ali zato procesor ne znam napamet koji je ali imam 4 jezgra i svaki mi radi 3.1. Moguće da zbog toga ja nemam problema sa 4 GB rama i 64 bita Win 10-kom.
Корисников грб
zonja
Youth Team Coach
Поруке: 70
Придружен: 17 Авг 2011, 04:16
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Steam: zonja FM
Mood:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Re: Problem

Порука од zonja »

@pajkan94 Pazi, beta je test verzija igra, tako da ovakvi problemi su normalni. Verujem da nisi nov u igri, tako da si sigurno otcekirao opciju da ti se igra automtski ne cuva nakon odredjenog perioda igranja, ako nisi, uradi to za ubuduce. Ja licno koristim automatsko cuvanje u tri fajla, nikad ne znas sta moze da se desi pa da izgubis deo save-a. Ako je neko od ljudi slobodan ovde, okaci im taj fajl pa da proba neko ko ima beta verziju da ga pokrene i da savuca jedan korak napred.

@Sloba Kod novijih igara, grafika i nema neku veliku ulogu u samom radu igre, pogotovo na FM koji nema potrebu za velikim fpsom, kao npr CSGO. U fmu samo izgled igre varira zbog kvaliteta graficke, senke, publika itd, ali sam tok igre i njeno ucitavanje iskljucivo zavise od procesora. Ove novije igre su dosta zahtevnije, traze mnogo obrade podataka, zato je za slabije procesore neophodno da ima dosta radne memorije da skladisti informacije koje su vec obradjene, da ne mora ponovo da ih obradjuje. Ako kazes neki momnti su sporiji od drugih, to je bas zato sto ih procesor obradjuje ili ponovo obradjuje jer nisu u memoriji. Ali 4 jezgra na 3.1 GHz su dovoljna, pogotovo sto na steamu imas launch opcije da namestis koliko igra da ti vuce proceosra i radne memorije.
Корисников грб
pajkan94
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 16 Окт 2017, 15:37
Место: Pirot
Klub koji vodite: Mančester Junajted
Formacija: 4-4-2
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Problem

Порука од pajkan94 »

Rešio sam sam računar nije pravio folder sa za FM file, već samo FILE promeni u teyp na FM FIle i radi.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Pomoć i Pitanja/ Help & Questions”