Početnik u igri FM17 - POMOĆ ISKUSNIH

Novi ste u FM-u?Ovde otvarajte teme i postavljajte sva pitanja vezana FM i problemima koje vas muče
Mysterious
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 14 Дец 2017, 13:18
Место: Valjevo
Status: Није на вези

Početnik u igri FM17 - POMOĆ ISKUSNIH

Порука од Mysterious »

Da li neko može da me posavetuje kako da što bolje započnem novu igru u smislu odabira database? Konkretno želim da igram isključivo sa Zvezdom pa me zanima koju veličinu baze i koje lige treba da izaberem pored naše da bih imao pristup većem odabiru igrača i osoblja?

Na raznim sajtovima nalazim igrače za free transfer, wonderkidse kao i razno osoblje (treneri, skauti...) medjutim veliki deo tih igrača i osoblja nisam mogao da nadjem kada pretražujem u igri pa mi je palo na pamet da sam pri startu trenutnog sejva pogrešio, odabrao sam samo našu ligu i large database što je nekih 9k igrača ako ne grešim.

Pa eto može li neko da mi lepo napiše šta od tih opcija da izaberem prilikom starta nove igre sa Zvezdom kako bih mogao da nadjem što bolje osoblje, dobre igrače za free ili za male pare pa da ih eventualno posle prodam i zaradim, jer cenim da kada igraš sa Zvezdom to što možeš da nadješ u igri Neymara, Mesija i ostale je apsolutno beskorisno u slučaju Zvezde.

I da, igram na ne preterano dobrom laptopu, pa eto ako mi neko bude pisao šta da izaberem od tih opcija neka i to uzme u obzir, da ne bude da između dva "continue" čekam 2 dana :)
Последње учитавање од Mysterious дана 19 Јан 2018, 14:40, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Možemo mi tebi da kažemo šta i kako, ali to je džabe ako ti je slab laptop. Ja pravim custom bazu sa oko 100k igraca, gde loadujem igrače iz Afrike i J.Amerike a pored toga i neke zemlje iz Europe. Vidi ti koliko ti je preporučeni limit za igrače pa ćemo već sklapati nešto.
Mysterious
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 14 Дец 2017, 13:18
Место: Valjevo
Status: Није на вези

Порука од Mysterious »

Nadam se da nije problem ukoliko svremena na vreme postavim neko pitanje oko igre jer sam početnik i kako igra napreduje tako se pojavljuje bezbroj novih stvari koje bi što pre trebalo naučiti i ispraviti eventualne greške, a često na internetu ne mogu na engleskom da nadjem nešto što me konkretno interesuje nego sve nešto uopšteno.

Što se tiče "additional focus (AF)" kod individualnih treninga, koliko sam shvatio kada se izabere odredjena pozicija u "position role (PR)" igrač će raditi na ravnomernom povećanju ocena svih atributa koje su bitne za tu poziciju, a kada se izabere i "additional focus" igrač isključivo radi na jednom tj. na tom odabranom atributu kako bi ga brže unapredio?

Pa me zanima da li kod mladih igrača treba koristiti "AF" ili njih recimo do 19-20. godine pustiti da treniraju sve atribute za neku poziciju ravnomerno, a onda oko 19-20. godine aktivacijom "AF" ih malo bolje oblikovati u zavisnosti od nacina igranja ili se mladi igrači specifično treniraju?
Последње учитавање од Mysterious дана 19 Јан 2018, 20:27, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Mysterious пише:Nadam se da nije problem ukoliko svremena na vreme postavim neko pitanje oko igre jer sam početnik
Nije problem naravno. Tu smo koliko mozemo da pomognemo.
Mysterious пише:Pa me zanima da li kod mladih igrača treba koristiti "AF" ili njih recimo do 19-20. godine pustiti da treniraju sve atribute za neku poziciju ravnomerno, a onda oko 19-20. godine aktivacijom "AF" ih malo bolje oblikovati u zavisnosti od nacina igranja ili se mladi igrači specifično treniraju?
Ja nisam video da je neko do tančina obradio taj segment igre, mislim na treninge. Nekako mi se čini da je to deo koji najviše može da se eksploatiše u smislu objašnjanja i pojašnjenja ali se niko nije bavio time adekvatno. Ovako logički ako zaključujemo, rekao bih da je ovo drugo bolja opcija jer mlad igrač treba da uči sve , a onda da se akcentuje i potencira na nekim atributima kako bi se pojačao tamo gde je slabiji, odnosno, kako mi reče Mladen Dodić "svaki igrač treba da ima nešto izuzetno da bi se izdvajao" što znači da može da se akcentuje i ono gde je najjači kako bi se po tome izdvajao.
Mysterious
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 14 Дец 2017, 13:18
Место: Valjevo
Status: Није на вези

Порука од Mysterious »

Treba mi savet u vezi igraca, tacnije u zimskom prelaznom roku prve sezone sa Zvezdom sam, imam Boacija u timu koji je na pozajmici kod mene iz Latine Calcio , ne mogu da se setim koliko je vredeo na pocetku sejva ali cini mi se negde oko 1.5M mozda malo jace ali preko 2M ja mislim da nije vredeo. Uglavnom sada na polusezoni mu je vrednost 4.1M, pa me zanima da li bi se isplatilo da aktiviram otkupnu klauzolu od 1M da bih ga doveo, pa da ga prodam na leto i zaradim. Prodao bih ga jer planiram da predjem da igram strikeless taktiku tako da mi se ne da da ga treniram za AMC poziciju, mislim da ce predugo trebati. Pitam ovo jer vidim da u igri vrednost igraca nema mnogo veze sa prodajnom cenom, pa ne bih da budem na gubitku.

Evo i SS:

Код: Изаберите све

https://ibb.co/jLfcUG

Код: Изаберите све

https://ibb.co/cqpt3b
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Malo je zajebano to. Može se desiti da neće hteti da ode jer je kao tek potpisao ugovor. Druga stvar je da li ćeš odmah naći klub koji će ga hteti i za koje pare.

Koliko vidim ti možeš da ga uzmeš na free pošto mu pozajmica kod tebe i ugovor sa Latinom ističu istog datuma, dovedeš ga na free, držiš pola sezona pa ga uvališ nekome.

Čak i ako igraš bez FC, verovatno ćeš igrati sa krilima pa možda možeš tako da ga iskoristiš.

Nisam igrao sa zvezdom, nit sam imao njega u ekipi te ne znam šta se može sa njim uraditi što igrački što finansijski.
Mysterious
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 14 Дец 2017, 13:18
Место: Valjevo
Status: Није на вези

Порука од Mysterious »

Hvala :hoho:
Mysterious
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 14 Дец 2017, 13:18
Место: Valjevo
Status: Није на вези

Порука од Mysterious »

Da li postoji neki dodatak da se skine, ili negde ima dobro napisano, ili mi možda neko može reći kako da utvrdim koji mladi igrač ima najveći potencijal? Da li je dovoljno da kliknem da mi se igrači poredjaju po "potencijalu" ili ima tu i bolji - precizniji način jer primetio sam da se menja redosled igrača ako više puta kliknem to redjanje po potencijalu. Pitam jer u U19 sa Zvezdom imam 8 igraca (4 zlatne + 5. crna zvezdica) pa bih da utvrdim recimo dvojicu-trojicu najboljih medju njima? Hvala
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Порука од dzoni91 »

[quote="Mysterious"]Da li postoji neki dodatak da se skine, ili negde ima dobro napisano, ili mi možda neko može reći kako da utvrdim koji mladi igrač ima najveći potencijal? Da li je dovoljno da kliknem da mi se igrači poredjaju po "potencijalu" ili ima tu i bolji - precizniji način jer primetio sam da se menja redosled igrača ako više puta kliknem to redjanje po potencijalu. Pitam jer u U19 sa Zvezdom imam 8 igraca (4 zlatne + 5. crna zvezdica) pa bih da utvrdim recimo dvojicu-trojicu najboljih medju njima? Hvala
Пошаљи Одговор

Повратак на “Pomoć i Pitanja/ Help & Questions”