Steam client na racunaru

Novi ste u FM-u?Ovde otvarajte teme i postavljajte sva pitanja vezana FM i problemima koje vas muče
Корисников грб
Levis501
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 05 Феб 2016, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Steam client na racunaru

Порука од Levis501 »

Zdravo ljudi,
Treba mi jedno pojasnjenje. Imam otvoren nalog na Steamu. Na racunaru imam instaliran Steam klijent (dakle onaj programcic) koji mi je neophodan za pokretanje FM12 i FM15.
Sta ce se desiti ako deinstaliram, a potom ponovo instaliram Steam klijent na tom racunaru?
Da li cu moci normalno da nastavim da igram FM12 i FM15 tamo gdje sam stao ili ce mi sve sto sam do tada odigrao biti pobrisano?

Hvala
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Igrice bi trebalo da ti se obrišu kada deinstaliraš steam client. Medjutim, sejvovi bi trebali da ostanu sačuvani, jer se ne nalaze tamo gde je igra instalirana, već u my documents folderu. Ali za svaki slučaj, prebaci sejvove na sigurno mesto (fleš, druga particija, dvd).
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Levis501
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 05 Феб 2016, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Levis501 »

Ok, hvala. Pronasao sam sejvove u My Documents folderu. Zavrsavaju se na .fm, odnosno to im je ekstenzija.
U slucaju da re-instaliram Steam klijent, sta da uradim sa tim sejvovima kako bih nastavio sa igricama tamo gdje sam stao? Kako da aktiviram te sejvove, kako da ih "otvorim"?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ako ih budeš pomerao sa te lokacije, onda ih vrati na isto mesto.

Kad budeš prvi put pokrenuo FM posle reainstalacije, igra će ti sama napraviti SI/FM16 folder sa svim subfolderima, samo ubaciš sejvove u folder games i biće ti vidljivi u fm-u kad klikneš na load game opciju.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Levis501
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 05 Феб 2016, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Levis501 »

Vazi, hvala ti.

I jos jedno pitanje u domenu pretpostavke / teorije:
Na primjer, deinstaliram Steam klijent i ponovo ga instaliram. Na racunaru vec imam od ranije instalirane originalne verzije FM12 i FM16.
Da li cu ja moci, prije prvog pokretanja tih igrica pomocu Steam klijenta (kojeg sam reinstalirao), da u Steam klijentu oznacim te igrice kao non-steam games i da ih igram normalno, a bez pokretanja Steama?

Ovo sve pitam jer mi originalni FM12, kojeg igram preko Steama, sve cesce kresuje, sto me dovodi do ludila, a kada sam unazad par godina igrao piratski FM12 Skid Row lekić, nijednom mi nije kresovala igrica, sve je islo bez problema, igrica se nije nepovratno prekidala u sred utakmice, islo je sve bez ikakvih vecih bagova.

Imam jak utisak da mi ovaj original kresuje jer ga igram preko Steama, a u trenutno instaliranom Steam klijentu nemam opciju da ovaj FM12 igram izvan Steama, odnosno ne mogu da ga stavim u non-Steam games.
Zbog toga razmisljam da reinstaliram Steam klijent i da prije prvog pokretanja FM12 odaberem opciju da ga ubacim u non-steam games, pod uslovom da to uopste bude izvodljivo.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Levis501 пише:Na primjer, deinstaliram Steam klijent i ponovo ga instaliram. Na racunaru vec imam od ranije instalirane originalne verzije FM12 i FM16.
Da li cu ja moci, prije prvog pokretanja tih igrica pomocu Steam klijenta (kojeg sam reinstalirao), da u Steam klijentu oznacim te igrice kao non-steam games i da ih igram normalno, a bez pokretanja Steama?
Nećeš moći to da uradiš. Da bi deinstalirao steam client moraš obrisati igrice koje su ti vezane na steam nalog, a da bi ponove instalirao te igre, moraš imati steam instaliran.

Igrica ti često krešuje zbog nečeg drugog. Sad tačno zbog čega, ne bih znao reći.

Updejtuj directX., netframwork, visual c++

Možda ti se i nešto od grafike "sudara".
Последње учитавање од zele дана 09 Јун 2016, 01:42, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Levis501
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 05 Феб 2016, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Levis501 »

Ok. Znaci da ipak to ne bi bilo izvodljivo. Ako sam te dobro shvatio, deinstaliranjem Steam klijenta se istovremeno deinstaliraju sa kompa i igrice vezane za tvoj nalog na Steamu. Dobro su to smislili, nema sanse da ih "prevaris". :)

Veceras sam upravo apdejtovao visual c++ i NET. framework posljednjim verzijama prilagodjenim za moj operativni sistem, DirectX mi je odavno azuriran, tako da vidjecemo kako se ce igrica ponasati u predstojecem periodu.

Kontao sam da je do skinova, pa sam tokom igranja utakmica koristio onaj default fm2012 skin, znaci najprostiji i bez ikakvih dodataka, ali dzaba, opet se ugasila u sred utakmice. Antivirus NOD32 sam bio iskljucio, pogasio sve programe na kompu, na Steamu otisao u offline, ali opet je kresovala.

Grafiku koristim u smislu da imam slicice igraca i grbove, ali ako je do toga, onda ga j**i. Na tom starom piratskom FM12 sam imao minimum duplo vise grafike, pa nije smetalo.

Jedina razlika u odnosu na taj stari period je sto sad koristim bolju graficku karticu na kompu, AMD Radeon R7 250, dok mi je ranije bila neka AMD integrisana na maticnu plocu. Azurirao sam drajvere od nove graficke kartice, pa ne bi trebalo ni da je do toga.

No dobro, odlutao sam sada daleko do teme. :D :D

Hvala u svakom slucaju na ovim savjetima i uputstvima oko eventualnog reinstaliranja Steam klijenta.
Последње учитавање од Levis501 дана 09 Јун 2016, 02:01, учитано 1 пут укупно.
Sindromppp
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 30 Сеп 2015, 18:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Sindromppp »

Zasto ne mogu da addujem friendsa na steamu???? Pomoc
Џони
Assistant Manager
Поруке: 632
Придружен: 30 Дец 2011, 16:52
Место: Jagodina
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Џони »

Zato što si level 0 na steamu, moraš prvo da kupiš neku igricu preko njih. Ne računa se aktivacija FM-a.
Последње учитавање од Џони дана 05 Нов 2016, 13:57, учитано 1 пут укупно.
Cvija пише:Pratim igrace,ako kidaju u 29-30godina,zapamtim ih i dovedem dok su mladi,sry ako je nerazumljivo... :cheers:
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Mislim da može da povećava level sa popunjavanjem profila i tako nekim glupostima.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Pomoć i Pitanja/ Help & Questions”