Crash dumps

Novi ste u FM-u?Ovde otvarajte teme i postavljajte sva pitanja vezana FM i problemima koje vas muče
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

I’ve encountered a crash dump when running Football Manager 2015 – what do I do?

A crash dump is a generic name for any type of crash you encounter when running the game. Contained within the file is information related to what kind of crash you have, which in some circumstances we will ask you to upload to our FTP. Deleting this file will not solve your crash dump.

To get to the bottom of your issue, first up we’d ask you to remove any custom graphics/logos/skins etc you’ve added to your game to see if it was caused by them. If not, we’d then suggest the following:


1. Deleting your settings files as shown here

2. Verifying your game cache as shown here

3. Then try changing from GPU rendering as explained here



If none of that works, we’ll ask you to register on our forums and create your own thread within our Tech Issues/Crashes sub-forum which can be found here

Within this thread we’ll need you to tell us when exactly the game crashes for you.

- Is it always on the same date, or is it random?
- Have you used any type of editing tool? If so, what changes did you make?
- If the crash is random, when does it occur? Is it during processing, when clicking a specific screen (say a players profile) or is it during or when going to a match?

If your crash is always on the same date and the above steps haven’t helped, please upload your save game to our FTP and let us know the file name and date it crashes within your own thread. FTP details here –

We’d then ask you for technical information, such as if you’re running any kind of anti-virus and what type and to post your dxdiag details for us to look at. Details on how to access and post your dxdiag details can be found here

Once this has been done, a member of our technical team will be able to reply to your thread and attempt to resolve your issue.
Последње учитавање од Gagi дана 01 Јан 1970, 01:00, учитано 1 пут укупно.
Cuburac
Newgen
Поруке: 30
Придружен: 12 Мар 2011, 15:55
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cuburac »

Tebra odradio sve ovo nema vise Crash al ima ovo :wtf: :wtf: :wtf:

Код: Изаберите све

http://prntscr.com/5vvatr
Chuburac
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Instaliraj directx - end user runtime i smanji surfovanje dok igraš. Verovatno si učitao previše igrača ili imaš pun k. grafike. Koliko imaš RAM-a?
milan016.le
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 11 Нов 2014, 19:57
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од milan016.le »

Ljudi pomazite.. iso sam i na "Verify game cache" i brisao grbove, dresove, gasio, palio, gasio, palio.. itd itd. ma nista ne pomaze.

Слика

Jel zna neko resenje znaci ne pocinje se opet krenuo sam vise nego dobro i onda ovo sra*e.

Слика
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

1. post na ovoj strani. Jedan skrol na gore. Tu bukvalno piše sve, preuzeto sa zvaničnog sajta. Ako nije pomogao verify game cache, obriši settings, vidi da li imaš apdejtovane drajvere za grafičku, promeni rendering u opcijama... Ako baš ništa ne pomaže, otvori temu na SI forumu.
Последње учитавање од Gagi дана 01 Јан 1970, 01:00, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Ali bukvalno. :D
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Gagi пише:1. post na ovoj strani. Jedan skrol na gore. Tu bukvalno piše sve, preuzeto sa zvaničnog sajta. Ako nije pomogao verify game cache, obriši settings, vidi da li imaš apdejtovane drajvere za grafičku, promeni rendering u opcijama... Ako baš ništa ne pomaže, otvori temu na SI forumu.
gagi sta ti je to setings da se obrise i sta je to rendering u opcijama kako da se promeni? ja ne mogu vise ni na lap topu koji je bio klot fm15 instaliran bez fajla grafike a sad ni na racunaru na kome je radio bez problema fm da startujem igru!? cim kliknem na fm izbaci c.dump!?
da li je poslednji update to sve unistio igru? da nije do avg-a? na racunaru je radilo sa brdom grafike. imam 8 ram, r9 graficku, i5 procesor, framework novi, drajveri novi, sta je bre ovo totalno neigriva igra iako sam kupovao original!?
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

settings-podešavanja, a rendering se menja u opcijama, mada ne verujem da te to muči pošto imaš dobru mašinu.. . moguće da zajebava antivirus, stavi steam folder u exclusions... i otvori temu na si forumu...
Корисников грб
Levis501
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 05 Феб 2016, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Levis501 »

Par puta mi se pojavilo ovo u toku igranja FM12:

Слика

Dok sam prosle godine igrao piratski FM12 nije mi se javljalo, ali evo sada sa originalom i preko Steama se javlja. Vrhunac se desio malopre kada mi se pojavilo u 84. minutu veoma vazne kup utakmice, pri rezultatu 1:0 u moju korist. Treba li da opisujem moje ocajanje??

Malo sam pretrazivao po netu i vidim da ima raznih pretpostavki o tome sta je uzrok ovoga. Zna li neko sta je od svega toga najblize istini i sta bi mogao biti glavni uzrok?
Gagi пише:Instaliraj directx - end user runtime i smanji surfovanje dok igraš. Verovatno si učitao previše igrača ili imaš pun k. grafike. Koliko imaš RAM-a?
Da li ovo sto si napisao vazi u ovom mom slucaju? Mozes li mi samo malo pojasniti sta dobijam sa instaliranjem tog Direct-X programa?
Sto se tice grafike, imam je, ali mislim da nemam nesto previse. Igram II ligu Skotske, znaci samo 10 timova. Doduse, koristim neki Alavanja skin, finalna verzija ili tako nesto.
Imam 3,25 GB RAM-a na raspolaganju.

Hvala unapred
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Apsolutno nemam pojma šta rade directx i net.framework, ali znam da su neophodni za normalno funkcionisanje igre i da sprečavaju/smanjuju razna sranja - poput kreš dampa i rantajm erora... crash može da iskoči zbog milion stvari... možda postoji greška u ligi, timu, igraču, grafici, skinu, šta ti ja znam... kad iskoči pojavi se taj dmp fajl i samo ovi iz SI-a mogu da ti kažu šta je problem...
Корисников грб
Levis501
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 05 Феб 2016, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Levis501 »

Ok, hvala na pojasnjenju.
Zanima me jos ovo. Ako instaliram ta dva programa, da li cu na neki nacin morati da ih "povezem" sa FM12 ili ce oni, samim tim sto su instalirani na kompu, sami po sebi da urade to sta treba da urade?
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

ma jok, ništa ne povezuješ
Корисников грб
Levis501
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 05 Феб 2016, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Levis501 »

Ok. Sad sam pogledao na svom kompu, vec imam neku DirectX 11 verziju, sto ce reci da je relativno novija. Sad cu i da nadogradim Microsoft.NET Framework, nasao sam ga u Windows Update-ima, koje redovno zaobilazim. :)

Nista, u svakom slucaju, gledacu da prilikom igranja FM12 gasim sve ostale programe, jer procitah da i to moze da remeti rad igrice i da je kresuje.
Корисников грб
Levis501
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 05 Феб 2016, 21:59
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Levis501 »

I dalje mi se povremeno, periodično, dok igram FM12 pojavljuje Runtime error. Trudim se da redovno apdejtujem Visual C++ i Runtime.net, ali nekad izgleda da ni to ne pomaže.

Do sada nisam nikako radio Verify Game cache preko zvaničnog Steam klijenta kojeg imam na računaru.

Jedno pitanje: Ukoliko uradim Verify Game cache preko Steam klijenta, da li će mi karijera koju igram ostati sačuvana tamo gdje sam stao? Drugim riječima, da li ću nakon što uradim Verify Game cache moći da normalno nastavim sa igricom kao i svaki put do sada ili će mi svi dosadašnji sejvovi biti pobrisani?
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Moci ces, slobodno uradi Verify.
Dushan
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 18 Нов 2015, 20:00
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од Dushan »

Pomoc?
igram fm18 i cesto, na svakih 7-10 dana u igrici, ili mi iskoci crash dumps ili ekran bude freeze, i moram da restartujem kompjuter, cak ne reaguje kursor ni task manager. Smanjio sam grafiku na minimum u preference ali nista.
Da li igrica ima neki bug ili mi je komp mator, radi se o

Pentium dual corena 3 ghz,
4 gb rama
32 bitni operativni sistem...
graficka ati radeon HD 4650

Ako neko ima neku inf. ili ideju nek pomaga...

hvala u svakom slucaju...
menaDJerski poz
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Najbolje bi bilo da odeš na SI forum i otvoriš temu u Crashes and Technical Issues podforumu.

Код: Изаберите све

https://community.sigames.com/forum/583-crashes-and-technical-issues-pc/
Da oni vide zašto ti izlazi crash svaki čas i da li nešto trebaš da instaliraš od drajvera ili pređeš na 64bitni sistem...

Evo i FAQ ako ti nešto znači...

Код: Изаберите све

https://community.sigames.com/faq/football-manager-2018/136_technical-support/142_pc/
Последње учитавање од Gagi дана 08 Дец 2017, 12:54, учитано 1 пут укупно.
Ostoja64
Newgen
Поруке: 27
Придружен: 19 Окт 2016, 17:32
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Ostoja64 »

4GB i 32bita,ne rade ti sva 4 nego tri...instaliraj 64 win 10 i kidace,tako je kod mene :poz:
spiki
Newgen
Поруке: 7
Придружен: 20 Нов 2017, 19:24
Место: hdhdh
Status: Није на вези

Порука од spiki »

I ja imam isto problem sa igricom. Skinuo sa FM18 demo, čisto da probam da vidim da li će je pokrenuti i na samom početku mi se zamrzne ekran i izbaci crash dump. Da li neko zna o čemu se radi?

AMD Athlon x4 740 4 quad code processor 3200 mhz
64 bitni OS Win7
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Код: Изаберите све

https://community.sigames.com/faq/football-manager-2018/136_technical-support/142_pc/i%E2%80%99ve-encountered-a-crash-dump-on-launching-the-game-r433/
Пошаљи Одговор

Повратак на “Pomoć i Pitanja/ Help & Questions”