Football Manager Classic 2015 (Android i iOS)

Sve o FM15
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Football Manager Classic 2015 (Android i iOS)

Порука од Karna »

Слика

Sports Interactive je, pomalo mozda i nelogicno i neshvatljivo ali svakako pohvalno, izbacio Football Manager Classic 2015 za tablet uredjaje. Bar one jace.

Da li ovaj potez SI-ja ima smisla? Svakako da se moze odgovoriti i sa DA i sa NE.

Pozitivna strana ovoga je ta da je zaista ogroman posao uradjen ka promociji FM serijala na prenosnim uredjajima. U pitanju je, ako niste uvideli do sada, kompletan FMC mod sa PC-ja prebacen na android i ios. Ukratko, to znaci da cete sve sto mozete da radite na racunaru dok igrate FMC sada moci i na prenosnom uredjaju.
Negativna strana ovoga je vise sa aspekta marketinga i nekog, recimo, zdravog razuma nego li igranja.

Evo i zasto.
FM serijal vec vise od 2 decenije postoji za PC racunare (kroz razlicita imena ali je srz ista) i kao sto svi vec znamo, FM ocekujemo oko 2 meseca nakon pocetka fudbalskih sezona u vecem delu sveta.
FM Handheld je portabl varijanta koja je prakticno osakacena verzija FM-a, svedena na nivo Championship managera od pre 15 godina, sa prepoznatljivim FM smekom ali da se razumemo, FMH je DO JAJA razbibriga!

Kada uvidimo ove 2 stavke, i datume izlaska FM-a, odnosno FMH-a (koji nesto kasnije izlazi ali opet u jeku sezone), dolazimo do pitanja koja je u ovom trenutku poenta FMC15 za tablet uredjaje? Vec smo platili FM 15, vec smo (bar neki od nas) platili FMH, koji kosta sicusnih 6 dolara, koje vrede ako izracunate ulozeno vreme u igru, i zasto bi neko sada davao 20 (da, dvadeset) dolara na igru kojoj ce zivotni ciklus da bude, paaa recimo 2 meseca u vrh glave? Zasto nam SI tek sada nudi ovu mogucnost (bez da je bar najavio izlazak ove igre) kada smo vec dali pare za FM ili FMH, a mozda bismo preskocili tj. ustedeli na bar jednom (na FMH recimo). SI je svestan da se FM15 euforija polako gasi i da pocinje da se stvara hajp za sledeci u nizu. Ali da se ne lazemo, ja cu ga verovatno i kupiti kada bude bio na nekoj akciji :D

No, ajmo sada malo i o samoj igri, iako nema puno toga da se kaze, posto razlike u odnosu na PC verziju gotovo i da nema!

Kao sto sam vec rekao, FMC15 je FMC mod prebacen na android i ios (onakav kakav je na kompu, takav je i na tabletima). Trenutno ne vidim manu ovog poteza iz igracke perspektive, jer ce FMC skoro kompletno ubiti potrebu za buduce FMH naslove, koji ce se verovatno praviti i dalje za neke low-end, mid-range tablet uredjaje i mobilne telefone (posto FMC15 ne funkcionise na mobilnim uredjajima). Jedina mana je ta, sto da bi igrali FMC15 (osim 20 dolara koliko kosta), morate da izdvojite i neku vecu kintu za tablet, posto kako je najavljeno samo oko 40-ak tablet uredjaja na trzistu moze da podrzi ovu igru. Spisak istih mozete videti OVDE . Verovatno ce ljudi iz SI-ja raditi na optimizaciji za buduce verzije, pa ce i ovaj “problem” biti prevazidjen. Takodje, ono sto mora da im bude taktika u buducnosti je da FMC mora izlaziti u isto ili bar slicno vreme kad i FM pa makar i po ovoj ceni.

FMC2015 nije cross-save kompatibilan, sto znaci da vase igre sa PC-ja ne mozete nastaviti na tabletu (za sada) i isto tako ne postoji editor niti mogucnost da se ubacuje custom grafika. Trenutno sadrzi preko 150 000 igraca u bazi kao i sve lige koje su i na PC-u (51 zemlja) i mozete da ucitate maksimalno 3 lige. Ima 3D view i sve te PC dzidza-bidze. I da... Mislim da je ovo prvi put u istoriji da je igra ogranicena... na 30 sezona.

Ono sto mi se namece kao zakljucak je samo da je ovo, kao sto sam naveo, odlican potez SI-ja, i da ce ubuduce biti moranje, bar za mene, da posedujem i ovu igru u svom Play Store-u, pod uslovom da se ispune neke moje zelje koje sam gore naveo (pre svega datum izlaska igre!).

Ukoliko zelite da kupite igru, evo i linkova:
Android
iOS


Screenshots:
Слика Слика Слика Слика Слика Слика Слика Слика Слика Слика
Последње учитавање од Karna дана 10 Апр 2015, 02:21, учитано 4 пута укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Jes malo nezgodan tajming ali u svakom slucaju, u odnosu na FMH, ovo je svemir i puno bolja stvar sto se tiče mobilne igre.

Malo im je cena smesna jer 16 funti za igru koju vec inace ljudi imaju za PC i kupili su je,a u poredjenju sa FMH kao instant verzijom igrom, nije bas normalna od srane Sege, ali je ta ista Sega lopuza vec godinama pa me i ne cudi. Valjalo bi raditi na ovome i pribliziti ga maksimalno PC verziji igre, tj odraditi da verzija za PC moze da se skocka i na tabletu tj fonu, ako ne bas u fullu noda na priblizan nacin. FMC je dobar put ali slazem se, jebase kevu sad sa novitetima u mrtvom periodu. Prvo okej, sad FMC...izgleda da ce ozbiljnije ipak morati da se pozabave samim FMom jer ovo ukazuje da bas nisu zadovoljni stanjem. Daj Boze da tako i bude. :yesko:
Корисников грб
Cvija
Assistant Manager
Поруке: 767
Придружен: 19 Феб 2011, 13:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cvija »

Svaka rec je tacna,mada 20dolara za full igru je mnogo,ali isplatljivo...igra ima sve i poredjenju sa FMH2025 JE MNOGO bolja

Код: Изаберите све

http://www.footballmanager.com/content/fmc15-versus-fmh15
Nasa liga kida, zao mi je samo sto ne moze grafika da se dodaje...

Sve preporuke,pozz i sve naj! :cheers:

p.s. ja i dalje ne mogu da verujem kakvo je cudo,jeste da 20$ mnogo al igra vredi,svaka im cast za bazu podataka

p.s. 2 mislim da ce fajlovi moci da se ubacuu,kroz neko vreme,jer ima ona opcija download...
:poz:
Последње учитавање од Cvija дана 10 Апр 2015, 17:05, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Da se nadovezem na Cvijin post, iako mislim i dalje da je bezobrazno od SIja sto nisu najavili ovo (namerno jer su bili svesni da fmh niko nebi kupio), igra je fenomenalna.

Pokleko sam i kupio po full ceni, taman da iskoristim dok sam na putu za praznike, i mogu reci da ne zalim niti jedan dinar dat za igru. Igra je stvarno sjajna i vredi svaku paru.

Bar znam za ubuduce da zaobilazim fmh i cekam fmc.

@cvija
Za grafiku ce sigurno smisliti nesto, a downloads im je tu za sada samo za one njihove glupe cheatove, kao da ne mozes da dobijes otkaz itd itd.
Ja se nadam da ce ubuduce moci da se ubacuje grafika i nove lige, ali za pocetak je ovo odlicno pa i bez toga... ali samo za pocetak. Ubuduce verujem da ce morati da dorade ovo.
Последње учитавање од Karna дана 13 Апр 2015, 00:18, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Cvija
Assistant Manager
Поруке: 767
Придружен: 19 Феб 2011, 13:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cvija »

Iskreno ovo i fhm su nebo i zemlja.Stvareno su se potruili i vredi, zato ti nije zao :) Ne svidja mi se samo sto nema Srpske lige - Istok i free reprezentaije,nego se placa...svaka preporuka,uzivaje i pozz! :cheers:

What in-app purchasables are available?

All of the FMC purchasables on PC are available on iOS.

The following purchasables are available:

No Transfer Windows – this can be unlocked automatically by making a large profit when selling a player that you brought to the club.

No Loan Restrictions – this can be unlocked automatically by having a player on loan either at or from your club win a Player of the Year award.

No Sacking – this can be unlocked automatically by significantly increasing a club’s stature within the footballing community.

National Management – this can be unlocked automatically by winning a Manager of the Year award.

Board Over-Ride

No Work Permit – this can be unlocked automatically by showing a commitment to home-grown talent.

Son Generated – this can be unlocked automatically by having a player retire after 10 years of service to his team.

All Players Interested – this can be unlocked automatically by winning 20 cup competitions.

Foreign Influx – this can be unlocked automatically by staying undefeated in a domestic league.

Unlimited Scouting – this can be unlocked automatically by managing a club for ten years.

New Stadium

Attribute Masking – this can be unlocked automatically by having a player win a Player of the Year award.

Boost Bank Balance - £1m

Boost Bank Balance - £5m

Boost Bank Balance - £10m

Boost Bank Balance - £50m

Morale Boost

Magic Sponge

Dodgy Lasagne

Rolling Contract

Unsuspend Player

:cheers:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Ako imas neki sadrzaj vezano za FMC koji zelis da napravis da podelimo sa ostalim igracima FMC-a, javi. :cheers:
Корисников грб
Cvija
Assistant Manager
Поруке: 767
Придружен: 19 Феб 2011, 13:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cvija »

Football Manager Handheld 2015 and Football Manager Classic 2015 are on sale now at iTunes and Google Play (Amazon to follow).

Classic is a tablet-specific game so before downloading please follow the link to check that your device is supported: ftbl.ma/fmcdev :cheers: :cheers: :cheers:
Корисников грб
Cvija
Assistant Manager
Поруке: 767
Придружен: 19 Феб 2011, 13:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cvija »

p.s. iskreno FMC 2015 kida,ali sam promnio misljenje ipak je bolji FM2015 na kompu jer je lakse i ima mnogo opcija koje se lakse kontrolisu na komp.Kupite za 2600 FM jer je odlican,pozz :cheers:
S3xxx
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 29 Јул 2015, 03:35
Место: Tivat
Status: Није на вези

Порука од S3xxx »

U nasu crnu ,crnu goru najcrnju nema da se kupuje sa google play moze li mi ko rec kako da dodjem do igrice kad sam tablet zbog nje kupio
Корисников грб
Cvija
Assistant Manager
Поруке: 767
Придружен: 19 Феб 2011, 13:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cvija »

S3xxx пише:U nasu crnu ,crnu goru najcrnju nema da se kupuje sa google play moze li mi ko rec kako da dodjem do igrice kad sam tablet zbog nje kupio
Valjda mozes ilegalno (preko apk) iskreno mislim da to nije za ovaj sajt.Procitaj na netu sta i kako...pozz :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”