(FM15) Problemi i pitanja

Sve o FM15
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

zele пише:Ne razumem ĹĄta hoćeĹĄ da pitaĹĄ.

Kako da vidiš "duple ocene"? Pa skautuješ igrača. Desni klik>scouting>assign scout>ime i prezime skauta> i odabereš koliko vremenski hoćeš da ti skautira igrača(nedelju, dve, mesec dana, duže)
On će ti dostavljati izveštaje s vremena na vreme i moći ćeš da vidiš ocene.

Šta znače "duple ocene", one nisu predvidjanje. Skaut više ne može "iz prve" da odredi koliku igrač ima ocenu za passing, pa pri prvom izveštaju daje procenu, npr. od 9-16, pri drugom izveštaju daje približniju procenu 10-13 i onda pri nekom sledećem izveštaju dobijaš tačnu ocenu.

Je l' sad jasnije?
A moze li da se desi da skaut promasi ocenu? Da posle nekog vremena skautiranja (kad pocne da svodi sve na jednu ocenu) pokaze da igrac ima npr 16 za finishing, a on u stvari ima 14???? I tek kad ga dovedes posle u klub nakon nekog vremena shvatis da se skaut zajebo, a to si tek otkrio kad je igrac poceo da trenira sa tvojom ekipom???
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Vidiš, na to nisam obraćao pažnju, mislim da ne može, mada bi bilo kul da može. :zelenko:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Pa po nekoj logici ja mislim da stvarno moze i da ce to da se desava.....sto je odlicno jer FM dobija na tezini samim tim i na realnosti ;) Mada jedan skaut sa CA preko 19 i resen problem :zelenko:
A jesu li popravili ono oko skautovanja igraca iz drzave u kojoj se klub nalazi ili i dalje mora manuelno da se skautira?
Корисников грб
Mire03
Newgen
Поруке: 30
Придружен: 08 Мај 2011, 13:46
Место: Батајница
Status: Није на вези

Порука од Mire03 »

Јел се добија нови код кад изађе фул, или иде само надоградња на бету?
Циганин сам то не мења ствари!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

srbinho пише:A jesu li popravili ono oko skautovanja igraca iz drzave u kojoj se klub nalazi ili i dalje mora manuelno da se skautira?
Ne znam na šta misliš. Ček da udjem u fm, pa me sprovedi.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

@zele
U 14-ici i i u ranijim fm-ovima kad posaljem skauta da skautira igrace iz Srbije (a vodim Partizan) on se vrati za 2 dana i predlozi mi 2-3 igraca i to je to....j ja ga posaljem opet on se za isto vreme vrati i iste igrace nadje i tako u nedogled.....to je bilo posebno tesko za regene jer nikad tako regena nisam mogao da nadjem sve sam morao sam da nalazim po search-u i da skautiram jednog po jednog dok sam strane regene nalazio lakse. To je po meni jedna od najvecih ako ne i najveca falinka ove igre.....i uvek se pitam sto to ne menjanju vec jednom....
Последње учитавање од srbinho дана 29 Окт 2014, 12:59, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
RASMC
Assistant Manager
Поруке: 698
Придружен: 09 Апр 2012, 14:57
Место: Niš
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од RASMC »

srbinho, pošalji ga da skautira igrače u u18 takmičenju.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Ma znam te fore i jos neke cake ali me nervira sto moram da se cimam sa tim + nikad ne nadju najbolje igrace pa makar imao najboljeg skauta svih vremena....ne mogu jednostavno da posaljem skauta da trazi talente is Srbije (ovi iz SI lepo podele Srbiju na regione pa saljem skaute u svaki region npr) nego moram da kopam po search-u i saljem skaute......napisao sam tutorial o tome ali sam ipak za neki jednostavniji nacin priblizan realnosti.
Последње учитавање од srbinho дана 29 Окт 2014, 13:08, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

borinjoli пише:ceni da ce sitni bagovi kao sto su puno golova,golovi posle odbitaka,ispadanje stopera itd. biti ispravljeni kad izadje full verzija...
Da li je potrebno novi sejv poceti da bi promene bile vidljive ili se moze nastaviti zapoceti na BETI sa promenama?
Kao sto ti je dzaja rekao, ali ima fora. Kada god SI izbaci update pozeljno je obrisati cache i to manuelno, ne iz igre. Moze lako da se desi da oni isprave neki bag a da on ostane u cache-u i samim tim u tvom sejvu.
borinjoli
Newgen
Поруке: 48
Придружен: 14 Јул 2013, 16:25
Место: Novi Sad
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од borinjoli »

moze li kratko obj. kako da manuelno obrisem cache?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

1. Uključiš opciju da vidiš skrivene foldere
2. Nadji putanju C:\Users\IME PC-a\AppData\Local\Sports Interactive\Football Manager 2015
3. obriši folder cache
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Mire03 пише:Јел се добија нови код кад изађе фул, или иде само надоградња на бету?
Da dobijes novi cini mi se
Последње учитавање од DS_RS дана 29 Окт 2014, 19:52, учитано 1 пут укупно.
borinjoli
Newgen
Поруке: 48
Придружен: 14 Јул 2013, 16:25
Место: Novi Sad
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од borinjoli »

Dzajo,Zele,Karna zahvaljujem :cheers:
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Zasto uvek kad neka ekipa pokaze interesovanje da kupi nekog igraca Zvezde, ovaj odmah vrsi pritisak na mene da ide?
Sé un hombre
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Pa tako je i u RL, svi jedva cekaju da odu iz ove raspale lige.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Pa dobro jeste realno, ali ne zeli svako odmah da bezi...

I jedno pitanje za sve vas koji imate te regenske face. Di ste ih nasli, napravili, stagod?
Sé un hombre
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Nazalost tako je, surova realnost.

A evo za face

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/vaa-regen-faca-vt11989.htm
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Sta znace crne zvezdice?
Sé un hombre
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Crne zvezdice predstavljaju neskautirane ocene (ako neki atribut ima npr 14-17, a ne jedan br onda se predstavlja sa tim zvezdicama)
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Jel imao neko problem da ga u sred igre izbaci i vrati na pocetak? Moj drugar na Apple ima taj problem.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”