(FM15) Problemi i pitanja

Sve o FM15
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

parnivaljak пише:To sa sigurnošću zna samo onaj ko je radio na tom delu igre. Neki od faktora su očigledni. Na primer, ako imaš 2000 igrača sa PA 0, igra će ispoštovati određenu raspodelu PA, tako da se ne desi da recimo 5 igrača dobiju PA 190+, što bi bilo nerealno, jer u bazi ima samo pet igrača sa tolikim PA. Nisam siguran što je to toliko bitno, na kraju krajeva... :)
sad si i kontradiktoran. ako je raspodela procentualna, onda je nedefinisan PA direktno povezan sa veličinom baze i brojem (čak i vrstom) učitanih liga, zar ne? :ass:
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Јел има још ко проблем са узимањем СС на АЛТ+Ф9? Мене нешто зајебава. Данас је радило и сад нема шансе да узмем СС било чега.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne znam kakav problem imaš? Meni prijavi da je uzeo ss, ali mi u folderu nema slike. :slap:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Па брате, не узме слику. Могу као ован да притискам ову дугмад, ништа се не дешава. И није ми се сјебала тастатура, преместио сам команду на други тастер.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

I ja sam prebacio komandu na drugo dugme, prijavi mi u donjem desnom uglu kako je uzeo ss, lepo izadje onaj kvadratić, ali u folderu nema ničega. Moroni su opet nešto pojebali. Kontam da to ima više veze sa steam-om nego sa fm-om. FM nije updejtovan dva meseca, a mene ovo ss-ovima jebe tek nekoliko dana, a steam se updejtuje skoro svake nedelje.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/screenshoot-na-152-ne-radi-vt12281.htm#359153
Ово ме зајебава. Нисам апдејтовао на 15.2.1. Мрзело ме да идем онлајн пошто тај печ ионако ништа битно није сређивао.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ali ja jesam apdejtovao na 15.2.1 i lepo mi je radilo do 14.02. kad sam uzeo poslednji ss i od tada ni kurca, danas se nešto steam updejtovao, nisam probao, možda je proradilo.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

A.Boghossian пише:sad si i kontradiktoran. ako je raspodela procentualna, onda je nedefinisan PA direktno povezan sa veličinom baze i brojem (čak i vrstom) učitanih liga, zar ne? :ass:
Pa ne. Doduše, u pravu si u nekom smislu. Na primer, posmatrajmo 100 igrača sa PA 0 iz Brazila i 100 igrača sa PA 0 iz Australije. Ako učitamo obe zemlje, igrači iz Brazila će imati generalno viši PA od igrača iz Australije. Međutim, ako učitamo samo Brazil, pomenutih sto igrača iz Brazila će imati približno isti PA, a igrača iz Australije verovatno u igri neće ni biti. Bitno je shvatiti da je PA brazilskih igrača približno, a ne potpuno isti samo zbog generatora nasumičnih brojeva, a ne zbog broja učitanih liga. Raspon PA koji odgovara Brazilcima se neće promeniti zato što smo dodali ili oduzeli neke lige. Već će zapravo igra sadržati više ili manje talentovanih igrača zavisno od izbora liga.

Nadam se da razumeš. To što si rekao nije tačno, zato što odabir liga utiče na kvalitet igrača koji se nalaze u sejvu, ali ne i na kvalitet igrača koji potiču iz određene zemlje.

Osim toga, nisam rekao da je raspodela procentualna. Ne bih rekao da je to dobar termin, a nisam ni siguran da li mislimo na isto.
Корисников грб
Sofronije79
Youth Team Coach
Поруке: 112
Придружен: 13 Сеп 2011, 14:29
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Sofronije79 »

Burazeru se desava problem: uzeo je novi komp, skinuo FM14 sa steama (sve regularno, nista divljak), prebacio iz starog kompa sejv i ostalu grafiku i sve sljaka dobro osim kad hoce da na kratko izadje iz igre i pritisne windows dugme. Kad hoce da ponovo podigne igru iz taskbara - nece.
Sve druge igre hoce, ali FM jok. Ima li neko predstavu u cemu je kvaka?
I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered - George Best
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Kad sputi FM dole, neka pokrene taskbar manager ctrl+šift+esc, pa na procese i desni klik na fm.exe i neka podesi priority najmanje na normal, ako je već na normal, neka ga digne na real-time ili bar high. Trebalo bi to da pomogne, imao sam i ja sličan problem, mislim da sam ga tako rešio.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

parnivaljak пише:Pa ne. Doduše, u pravu si u nekom smislu. Na primer, posmatrajmo 100 igrača sa PA 0 iz Brazila i 100 igrača sa PA 0 iz Australije. Ako učitamo obe zemlje, igrači iz Brazila će imati generalno viši PA od igrača iz Australije. Međutim, ako učitamo samo Brazil, pomenutih sto igrača iz Brazila će imati približno isti PA, a igrača iz Australije verovatno u igri neće ni biti. Bitno je shvatiti da je PA brazilskih igrača približno, a ne potpuno isti samo zbog generatora nasumičnih brojeva, a ne zbog broja učitanih liga. Raspon PA koji odgovara Brazilcima se neće promeniti zato što smo dodali ili oduzeli neke lige. Već će zapravo igra sadržati više ili manje talentovanih igrača zavisno od izbora liga.
Ako uzmeš u obzir igrača koji se nalazi van brazilske i autralijske lige? Sa učitanom brazilskom ligom, mnogo više igrača konkuriše za taj "visoki" PA, dok je sa učitanom australijskom ligom veća šansa da će taj igrač iz neučitane lige imati veći PA s obzirom na odnos broja i kvaliteta igrača u sejvu, na koji indirektno utiče raspodela PA u okviru određene lige.
parnivaljak пише:Osim toga, nisam rekao da je raspodela procentualna. Ne bih rekao da je to dobar termin, a nisam ni siguran da li mislimo na isto.
Na šta si ti mislio?
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

A.Boghossian пише:Ako uzmeš u obzir igrača koji se nalazi van brazilske i autralijske lige? Sa učitanom brazilskom ligom, mnogo više igrača konkuriše za taj "visoki" PA, dok je sa učitanom australijskom ligom veća šansa da će taj igrač iz neučitane lige imati veći PA s obzirom na odnos broja i kvaliteta igrača u sejvu, na koji indirektno utiče raspodela PA u okviru određene lige.
Aha, razumem šta hoćeš da kažeš.

Posmatrajmo onda i tu treću ligu. Ako uz nju učitam brazilsku ligu, generalno će u igri biti veći broj igrača sa visokim PA (može se reći da će prosečan PA učitanih igrača biti veći). To je zbog toga što su Brazilci "skloniji" višem PA. Igrači iz treće nacije će i dalje biti podjednako "skloni" određenoj raspodeli PA, nevezano za to da li je pored njihove lige učitana brazilska liga, australijska liga, ili obe.

Recimo da postoji neka raspodela koja se poštuje, i koja je unapred zadata. Ona je "iza" odabira aktivnih liga. Odabir liga utiče na prisustvo određenog broja igrača određene nacionalnosti u igri. Nacionalnost igrača spada u te "druge faktore" koji utiču na PA igrača. Ako tako postaviš stvari, onda se može reći da odabir liga ima posredan uticaj na PA igrača...
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

parnivaljak пише:Ako tako postaviš stvari, onda se može reći da odabir liga ima posredan uticaj na PA igrača...
Слика
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Pa ovo nije borba mišljenja, pa da pobediš. :slap:

Osim toga, ključne reči su "ako tako postaviš stvari". U primeru koji sam inicijalno dao, da uzmeš 100 igrača sa PA 0, izbor liga neće imati uticaj na raspodelu.
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

:ass:
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

A i ja budala što trošim vreme da ti objašnjavam. :argh:
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Kada ce Patch 15.3.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Порука од Набеђен »

Колико је битан и у чему се огледа потенцијал председника и других људи у управи?
Последње учитавање од Набеђен дана 25 Феб 2015, 15:52, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Dr. Moo »

U toku igre su mi se promenila imena igraca u timu. Do peca 15.3 to se nije desavalo, kako popraviti to?
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Imas original ?
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”