(FM15) Problemi i pitanja

Sve o FM15
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

jesam u igrici, kako rucno da ga brisem?
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Код: Изаберите све

https://support.sega.co.uk/hc/en-gb/articles/201580562-How-to-Do#delete-cache
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

ako ni to ne pomogne promeni, probaj da promeniš rendering, možda ti se to sjebalo, J***m li ga šta je. Je l te vratio na difoltni skin?
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Kad sam izbrisao rucno cash, vratio me na default skin, mada sad kad ubacim skin koji sam do sad koristio ne moze da ga vidi u preferences.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

i treba da te vrati na difoltni skin. evo ti kako da popraviš custom skin

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/skinovi-i-dalje-ne-rade-152-vt12263,20.htm?sid=3aaebae432fcf7e9de99448342367027
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Axa, u stvari bio je novi update, zato mi se sve pobrkalo, sad tek kontam :)
vojdza
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 05 Јун 2012, 14:19
Место: Севојно
Status: Није на вези

Порука од vojdza »

После одиграних партија меморија на ц партицији ми увек полако опада...Зна ли неко у чему је проблем?
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

vojdza пише:После одиграних партија меморија на ц партицији ми увек полако опада...Зна ли неко у чему је проблем?
Koliko ti opada i koliko slobodno imas? Ako imas malo ram memorije kad se ona popuni onda deo sadrzaja ide na hard, tj koristi hard disk kao virtuelnu memoriju, inace bi zapucao kompjuter kad bi se ram popunio da nema ovoga. Takodje i kad zauzima virtualnu memoriju aplikacija pocinje sporije da radi. Savet za one sto imaju puno rama je da iskljuce ovo zauzimanje memorije na hard disku.
Djole
Youth Team Coach
Поруке: 72
Придружен: 11 Дец 2010, 15:04
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Djole »

Desava mi se da posle odredjenog vremena igra jednostavno zabode. Posle 10ak minuta mogu da minimizujem i nastavim rad na kompu, ali igra stoji zamrznuta.
Uglavnom na oko 2, 2ipo igranja....kad igram krace ne desava se, neko resenje?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Kakav komp imaš?
Djole
Youth Team Coach
Поруке: 72
Придружен: 11 Дец 2010, 15:04
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Djole »

amd atlon II x3 425 2.7
2gb rama(mozda je zbog ovog, jer su mi drugih 2 crkli pa sam ih izvadio)
ati hd 4670 1gb ddr3
btw brisao sam cache milion puta i verify integ radio svaki put, dzaba
paramecium
Newgen
Поруке: 16
Придружен: 24 Нов 2012, 13:16
Место: vedra neba
Status: Није на вези

Порука од paramecium »

@Djole
Imas malo rama, pa ti to pravi problem. Smanji broj liga koje igras. Takodje neki programi koji ti rade u pozadini mozda zauzimaju ram, naracito ako koristi browser-e ili skype koji su postali strasno neoptimizovani sto se tice zauzeca rama.
@madness
Iskljucivanje virtuelne memorije je jednako samoubistvu. Jeste istina da kada program pocne da koristi HDD kao virtuelnu memoriju da to uspori program i sistem, ali ako ne koristi virtuelnu memoriju, a program trazi vise rama nego sto neko ima, onda ce da dolazi do zakucavanja sistema.
Resenja za taj problem sam naveo gore:
1. Smanjiti broj liga, kvalitet grafike kad se ucita igra (vazi slicno za druge programe)
2. Izgasiti sve programe u pozadini, narocito skype, chrome, mozilla i slicno. Takodje neki antivirus programi mogu da napreve traktor od masine, tipa Kaspersky.
Ako ni to ne pomogne, onda moze da bude drugi problem, tipa virus, pregrevanje, itd.
Корисников грб
Lamin
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 19 Јун 2012, 23:06
Место: Beograd
Klub koji vodite: Randomica jbg :D
Formacija: 4-2-3-1
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Порука од Lamin »

Pozz... :poz: imam jedan problem.3D dresovi koje sam pravio i ubacio u igru mi se vise ne prikazuju, oni obicni ss su tu ali ovi se ne vide.Izgubili su se pre par dana a pre toga je bilo sve ok.Moguće da je do update-a ili vec cega.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Jeste do peča. Ljudi iz SI-a znaju za ovaj problem, verovatno će ga rešiti sa sledećim apdejtom.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

do updejta je, nešto su oni menjali u tim kodovima, pa skinovi i 3d dresovi ne rade. Za skinove postoji rešenje, a za dresove ne, tj. bar ga ja nisam nigde video.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

tačno mandić treba da sredi neki popup sa tom porukom, da vidi svako ko upali forum
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Da li jos neko ima problem sa alt f9 za uzimanje ss nakon zadnjeg apdejta, nekad radi, nekad ne? Bez problema slikam inbox, ali tabelu i tim nece. I jos jedno pitanje, da li jos nekom prilikom kreiranja nove igre, pre nego sto se izabere liga, igra zabaguje nekoliko minuta, ponekad i vise od 5? Pretpostavljam da je to zbog kompa, posto je star nekih 7, 8 godina.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Tomas пише:Da li jos neko ima problem sa alt f9 za uzimanje ss nakon zadnjeg apdejta, nekad radi, nekad ne? Bez problema slikam inbox, ali tabelu i tim nece. I jos jedno pitanje, da li jos nekom prilikom kreiranja nove igre, pre nego sto se izabere liga, igra zabaguje nekoliko minuta, ponekad i vise od 5? Pretpostavljam da je to zbog kompa, posto je star nekih 7, 8 godina.
Prvo ti najverovatnije ima veze sa specijalnim slovima, kao sto su nasa ž,č,ć nece da slika jer ne zna kako da nazove SS jer sam naziv ima veze sa onim sta slikas. A drugo ti je verovatno do masine, sto starije to i sporije, ko i ona baba sto ceka u redu u posti, osim kad ulazi u autobus, tad je kao klokovani procesor, ne klokan, ako se razumemo.
Корисников грб
the Stig
Youth Team Coach
Поруке: 149
Придружен: 09 Нов 2010, 23:07
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од the Stig »

Ima li rešenja za ovaj problemčić sa difoltnim skinom? Pojavio se nakon nadogradnje na 15.2.
Слика
Последње учитавање од the Stig дана 13 Дец 2014, 21:19, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

To je do njih mjenjali su nesto u interfejsu, i boje tih dugmica su mjenjali
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”