Football manager 2015 - System Requirements

Sve o FM15
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Ljudi sta mislite AMD ili Intel za Fm? Rodjak mi je pricao nesto tipa da je bolji Intel za te baze podataka zbog kes memorije ali ga nisam bas najbolje skontao :xD:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Bolji je intel, ali i skuplji. odluci sta ti je bitnije.
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Boyshane »

ivogud пише:Ljudi sta mislite AMD ili Intel za Fm? Rodjak mi je pricao nesto tipa da je bolji Intel za te baze podataka zbog kes memorije ali ga nisam bas najbolje skontao :xD:
Intelovi čipovi brže obrađuju podatke na istom taktu procesora, to je činjenica, ali da se ne lažemo - razliku u brzini (recimo) prelaska iz dana u dan na FM-u između dva procesora istog ranga, sa istim brojem jezgara i sličnog takta ova dva proizvođača, teško da bi bilo ko od nas primetio.

Ono što je dobro znati je da je AMD bolji za zimske i vetrovite dane - tu je razlika značajna - značajno bolje greje (ruke ili noge, u zavisnosti da li koristiš laptop ili desktop računar) :)
Последње учитавање од Boyshane дана 20 Окт 2014, 18:09, учитано 1 пут укупно.
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Pa pazite, imam poprilicno mator komp
Amd x2 5000+ 2,6Ghz
Geforce 8600 gt
6 Gb ddr2

U dilemi sam da li dodati npr jos 2 ili 4 Gb rama ili zameniti ceo komp, nisam neki zahtevan korisnik, znaci tv, net, od igrica samo FM, sta vi mislite?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Zavisi od tebe. Procesor je dosta slab, moglo bi mnogo bolje da se uzme. RAM iako imaš 6gb to je ipak DDR2 i ne znam koliko bi dobio ubacivanjem još 2gb, zavisi i koliko ti matična podržava.

Najbitnije je, da li hoćeš da menjaš komp(sa kolikim novcem raspolažeš) ili si voljan da uzmeš samo npr. bolji procesor i ta 2GB rama? Realno, na tebi je da li ti se izdvaja novac samo za FM.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Ako hoces stvarno da ubrzas FM kupi SSD disk i instaliraj operativni sistem i FM na njega. Ubrzaces kompletan rad racunara a ne samo FM. Kupovina dodatnog RAM-a ti nece napraviti nikakvu razliku. Hard disk je najsporija komponenta u svakom racunaru-resavaj to pa procesor pa tek onda RAM.
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Hvala na savetima ljudi, porucio sam neke komponente, nisam imao kesa za ssd hard sada, to ce morati da saceka decembar, evo sta sam uzeo, cenim da je za fm korektno:

MB LGA1150 H81 GIGABYTE GA-H81-D3
Intel® Pentium® Dual-Core G3420 3.2GHz
DDR3 4GB 1600MHZ KINGSTON HYPERX FURY
AMD Radeon 7730 Powercolor 1GB DDR5

nekad u buducnosti dodati jos 4 gb rama i to je to
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Ne zvuci mi kao neko mega giga unapredjenje, koliko ti je to sve izaslo i koliko mozes dobiti za svoje staro? Da li si za tu razliku mogao uzeti neki SSD? Cinjenica da danas SSD pravi ogromnu razliku, pogotovo za svakodnevne aktivnosti na racunaru, net, graficki ne zahtevne igre i slicno.
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Izaslo mi je sa napajanjem 28 000, tako negde, s obzirom da su ove stare komponente matore 6 godina unapredjenje je, necu ih prodavati, ubacujem u neki drugi komp, ssd se uzima ali kroz nekih mesec dana
Корисников грб
aca_coa
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 12 Нов 2012, 17:48
Место: Serbia
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од aca_coa »

Lenovo T430s - šljaka fino. i7, 4GB rama, integrisana grafika, ssd. Radi i 3D, ali više volim 2D.
Последње учитавање од aca_coa дана 24 Окт 2014, 10:55, учитано 1 пут укупно.
ivankv
Assistant Manager
Поруке: 553
Придружен: 27 Јул 2011, 22:18
Место: Kraljevo
Status: Није на вези

Порука од ivankv »

Da li je FM bolje funkcioniše sa Win XP ili sa Win 8?
Na kraju sveta da igra Partizan,
On nikad neće ostati sam!
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Порука од markic »

Koja je priča sa tim SSD-om može neko da pojasni i kolika je cena?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Kao bolje na Win8 radi.

Što se tiče SSD-a, mnogo je brži od klasičnog HDD-a i brže čitanje ima, time je sam rad Windowsa/Linuxa brži a i svake igrice koja čita podatke sa SSD-a.

Cena, pa jbg zavisi koji hoćeš. oko 250GB ti je sad cca od 100 evra pa na gore kvalitetniji. od 120GB imaš valjda za oko 60 evra, ali sad se isplati uzeti 250GB.
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Порука од markic »

To se postavlja umesto hard diska? ili mogu da imam i jedno i drugo? :yesko:
Корисников грб
hostile_bg
Manager
Поруке: 2335
Придружен: 20 Окт 2011, 21:46
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од hostile_bg »

Mozes da imas i jedno i drugo
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Порука од markic »

Fantaaazija :shy:
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Samo obavezno instaliraj Windows na ssd da bi ti komp radio brze.
paramecium
Newgen
Поруке: 16
Придружен: 24 Нов 2012, 13:16
Место: vedra neba
Status: Није на вези

Порука од paramecium »

Ja se izvinjavam na uletanju u temu, ali moram da demantujem jedan mit koji vlada medju neupucenim korisnicima racunara, a on je "igrice brze rade sa SSD-om". To nema nikakve veze sa istinom. SSD i ako ima manji kapacitet ima 5 do 10 puta veci protok podatak od klasicnog HDD-a, i samim tim radi brze ucitavanja softvera, samim tim i igara, dok samo igranje igara je identicno sa i bez SSD-a. FPS (broj slika u sekundi) je isti. Kod FM-a SSD moze da pomogne kod brzeg ucitavanja, save-ovanja i setovanja igre na pocetku, dok za ostalo nema nikakve veze.

Takodje sto se tice prica oko broja jezgara i boljeg rada FM-a na nekom tipu procesora istina je da FM nesto bolje radi na Intelu, jel i ako podrzava vise od 2 jezgra, igra tesko uposljava vise od toga, a poznato ja da Intel bolje performanse ima po jegru na istom taktu od AMD-a. To sam testirao na svom procesoru, paleci i gaseci jezgra. Kad su 2 jezgra upaljena, igra zauzme 2 jezgra preko 90%, dok na 4 zauzece se krece oko izmedju 60-70%. Takodje veca kolicina Kes memorije na procesoru pomaze FM-u. Ovo sve zavisi i od ucitane baze podataka i broja liga na pocetku, ali generalno gledajuci bilo koji procesor sa 4 podrzana jezgra (trejda), ce moci da vari FM bez frke, tipa Core I3 serija, AMD FX 4xxx, 6xxx, Phenom II X4 i slicni procesori.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

paramecium пише:tipa Core I3 serija
Imam Intel i3 core 2.4ghz, FM mi šljaka odlično, samo nisam ni ja manijak, učitam do 50k igrača i od grafike imam samo grbove i dresove.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

paramecium пише:Ja se izvinjavam na uletanju u temu, ali moram da demantujem jedan mit koji vlada medju neupucenim korisnicima racunara, a on je "igrice brze rade sa SSD-om". To nema nikakve veze sa istinom. SSD i ako ima manji kapacitet ima 5 do 10 puta veci protok podatak od klasicnog HDD-a, i samim tim radi brze ucitavanja softvera, samim tim i igara, dok samo igranje igara je identicno sa i bez SSD-a. FPS (broj slika u sekundi) je isti. Kod FM-a SSD moze da pomogne kod brzeg ucitavanja, save-ovanja i setovanja igre na pocetku, dok za ostalo nema nikakve veze.

Takodje sto se tice prica oko broja jezgara i boljeg rada FM-a na nekom tipu procesora istina je da FM nesto bolje radi na Intelu, jel i ako podrzava vise od 2 jezgra, igra tesko uposljava vise od toga, a poznato ja da Intel bolje performanse ima po jegru na istom taktu od AMD-a. To sam testirao na svom procesoru, paleci i gaseci jezgra. Kad su 2 jezgra upaljena, igra zauzme 2 jezgra preko 90%, dok na 4 zauzece se krece oko izmedju 60-70%. Takodje veca kolicina Kes memorije na procesoru pomaze FM-u. Ovo sve zavisi i od ucitane baze podataka i broja liga na pocetku, ali generalno gledajuci bilo koji procesor sa 4 podrzana jezgra (trejda), ce moci da vari FM bez frke, tipa Core I3 serija, AMD FX 4xxx, 6xxx, Phenom II X4 i slicni procesori.
Kakva je moja masina???
System
Rating: 5.9 Windows Experience Index
processor: AMD FX(tm)-4100 Quad-Core Processor 3.60 GHz
RAM: 8GB
System type: 64 Operating Syste
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”