Football manager 2015 - System Requirements

Sve o FM15
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Nemoj da preteruješ. Da vidim koju igru koja je izašla ove ili čak i prošle godine možeš da poteraš na integrisanoj grafici bez problema? Za koju je sasvim dovoljno 4gb rama da bi si igrao normalno, čak i ljudi sa 2gb igraju bez problema. Procosor Dual Core rešava takođe posao.

Sad što su neki nerealni pa pokrenu 15 liga i 100k igrača to je već druga stvar.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

šta je nerealno u 15 liga, ja pokrećem više :D

treba da optimizuju to da jednostavno leti pogotovo na sto puta jačim mašinama od ovih zahteva što su napisali, ne verujem da je u 2014. godini to neki velik problem
Корисников грб
Mare.Maki
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 04 Сеп 2014, 18:36
Место: Vršac
Status: Није на вези

Порука од Mare.Maki »

Ko ne igra 3D, može i sa 2GB RAMa da se igra ko čovek.
A ko isključi i 2D, taj je na konju totalno.

Ništa preterano ne treba imati za FM, + možeš sam podesiti. Ja npr 8GB RAMa, al ne volim ni 2D, ni 3D mečeve.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

džabe ti da sve isključiš ako hoćeš više liga sporo će učitavati

treba tu realno 8 giga rama i corei7 bar za moje zahteve da bi učitao sveee :D
Последње учитавање од dj90 дана 12 Окт 2014, 18:35, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Pa to su tvoji zahtevi, shodno tome nabavi i odgovarajući hardware.

FM je po meni dosta optimizovan, štaviše možemo sami podesiti šta kome odgovara i njegovom kompu.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

pa ne znam ko igra samo sa par liga

još kad se dodaju i slike i grbovi to još oduzima vreme učitavanja

to se treba srediti i bilo bi vrhunski a kao što rekoh ne bi trebao da je problem jer realno samo to i imaju da unaprede što se tehničke strane tiče
Корисников грб
Mare.Maki
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 04 Сеп 2014, 18:36
Место: Vršac
Status: Није на вези

Порука од Mare.Maki »

dj90 пише:pa ne znam ko igra samo sa par liga

još kad se dodaju i slike i grbovi to još oduzima vreme učitavanja

to se treba srediti i bilo bi vrhunski a kao što rekoh ne bi trebao da je problem jer realno samo to i imaju da unaprede što se tehničke strane tiče
Eto ja npr jako mrzim više liga, i uvek stavljam samo jednu, drago mi je da smo se upoznali :xD:
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

dj90 пише:džabe ti da sve isključiš ako hoćeš više liga sporo će učitavati
Furam 20 zemalja, 30 liga, oko 70k učitanih igrača na large db, imam oko 15gb grafike i ne radi mi sporo. sa 8gb RAM-a uz i5 procesor. Ja ne znam koliko bi ti igrača učitao.. 120k? :wtf:
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Pa ovo ti je potrebno samo da bi pokrenuo igru to sto neko hoce da ucita puno liga to je drugo isto tako i za memoriju na hardu, ona zazuima 3-4 e sad sto mi nabacamo grafike itd. to je drugo

Edit: Da ti ne mislis da ti sporo ucitava kad palis igru ?
Последње учитавање од DS_RS дана 12 Окт 2014, 19:00, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

Gagi пише:
dj90 пише:džabe ti da sve isključiš ako hoćeš više liga sporo će učitavati
Furam 20 zemalja, 30 liga, oko 70k učitanih igrača na large db, imam oko 15gb grafike i ne radi mi sporo. sa 8gb RAM-a uz i5 procesor. Ja ne znam koliko bi ti igrača učitao.. 120k? :wtf:
dobro ti imaš jači komp od mene, ja imam 4 giga rama i core2quad što je 4 puta jače od njihovih preporuka. Znači trebao bi mi bolji komp i išlo bi brže
DS_RS пише: Edit: Da ti ne mislis da ti sporo ucitava kad palis igru ?
ne nego kad prelazim u drugi dan, još kad je početak/kraj prelaznog ili kad ima više utakmica taj dan mogu da odem do radnje i još će trajati učitavanje
Последње учитавање од dj90 дана 12 Окт 2014, 19:14, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ja ne znam koji će vam k***c 10m igrača, kao možete da dovedete ne znam koga? Učitam nekoliko najbitnijih liga, neke lige koje imaju kul igrače i regene, našu ligu i možda Brazil ili Argentinu bude oko 40k igrača i to mi je sasvim dovoljno, uvek mi sejv traje preko 10 sezona, radi normalnom brzinom, nikakvih problema nemam, mečeve gledam na 2d, a golove na 3d. A i nemam neki komp, 3gb rama, i3 procesor na 2.4gh, nvidia grafička od 1gb, laptop je u pitanju. Samo ja nemam slike igrača, jer realno koji će mi k***c, ubacim samo grbove i dresove i to je oko 2gb ukupno.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Denny
Manager
Поруке: 1695
Придружен: 07 Мај 2011, 13:47
Место: Niksic
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Denny »

Ja sam prije izlaska FM14 nabudzi svoj comp isključivo zbog menadzera, uvalio sam u njega 500e čisto da budem miran što se tiče igre narednih par godina. Što se tiče grafike obavezno ubacim sve što se ubaciti može od slika do najsitnijih detalja :)
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Ja ukljucujem samo jednu zemlju odakle cu da vodim neki tim i sve lige koje postoje u toj zemlji plus huge database, posto mi je komp star oko 7, 8 godina (amd athlon 64 X2 4000+, asus eah 4670 1g ddr3, 3 giga rama). Obicno dobijem izmedju 15 i 20 hiljada igraca, sto ih je manje, to je teze igrati po meni.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Pa jeste teze, ali je i dosadno i mnogo nervira kad svaka druga ekipa ima samo one sive degenerike. I zamisli kad se setis nekog lika, kucas njegovo ime, a on nije ucitan... Ja stavim large i na to dodam sve igrace sa nacionalnom reputacijom iz Evrope, Juzne Amerike, a nekad sam stavljao i sa ostalih kontinenata. U medjuvremenu mi crklo 2 gb rama, pa sam morao da smanjim. Od grafike stavljam samo grbove. I volim da ucitam vise liga. To malo otezava kada igras Evropu, pa je protivnik iz lige koja je ucitana, a i zanimljivo je. Zna nekad da bude sporo, posebno pizdim kad je poslednji dan prelaznog roka, ali to iskoristim da odem u wc :D
djoleberk
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 19 Окт 2014, 18:28
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од djoleberk »

Imam neki laptop samo procesor 1,6 ghz. Znaci da ne kupujem igricu? Mogli su mi 2012 i 2013 nekako sporije malo ali se moglo trpiti. A za 14 ne znam nisam ni igrao
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Sačekaj demo i vidi kako ide. Izlazi za 10ak dana.
MajstorDjuki
Youth Team Coach
Поруке: 60
Придружен: 25 Мај 2011, 15:26
Место: Bijeljina
Status: Није на вези

Порука од MajstorDjuki »

djoleberk пише:Imam neki laptop samo procesor 1,6 ghz. Znaci da ne kupujem igricu? Mogli su mi 2012 i 2013 nekako sporije malo ali se moglo trpiti. A za 14 ne znam nisam ni igrao
Moje misljenje je da i ako je natjeras da radi, ici ce jako sporo. E sada, pazi, izaci ce prvo demo koji i sluzi za to da ga besplatno preuzmes sa neta, probas igru i ako ti se svidi (u tvome slucaju ako budes zadovoljan brzinom) onda je kupis. Prema tome, probaj demo i vidi da li da kupujes. :cheers:

Upravo sam uvidio da me Gagi prestigao sa postom :D
Последње учитавање од MajstorDjuki дана 19 Окт 2014, 18:51, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

djoleberk пише:Imam neki laptop samo procesor 1,6 ghz. Znaci da ne kupujem igricu? Mogli su mi 2012 i 2013 nekako sporije malo ali se moglo trpiti. A za 14 ne znam nisam ni igrao
Koliko liga planiras da ucitas na '15 mislim otprilike koliki bi ti bio minimum
Корисников грб
Boyshane
Youth Team Coach
Поруке: 75
Придружен: 13 Окт 2011, 17:58
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Boyshane »

djoleberk пише:Imam neki laptop samo procesor 1,6 ghz. Znaci da ne kupujem igricu? Mogli su mi 2012 i 2013 nekako sporije malo ali se moglo trpiti. A za 14 ne znam nisam ni igrao
Ako si mogao da igraš FM13, moći ćeš i ovaj, to je izvesno. Brzina u igri (prelazak iz jednog u naredni dan i sl.) zavisi isključivo od sirove procesorske snage (brzina procesora i broj jezgara) - meni na poslovnom laptopu koji je neki AMD DualCore od pre 6 godina FM14 šljaka bez problema, doduše, mnogo sporije, ali ne baguje i ne "puca", prema tome, malo strpljenja i može se (i nemoj da narokaš neku bazu od 100K igrača u startu). Nije mi, doduše, najjasnije u ovoj specifikaciji kako misle da je 1GB RAM-a dovoljan, s obzirom da je sama igra prilično zahtevna i da u svakom trenutku koristi minimum 800 MB RAM-a, a kad obrađuje podatke i do 1,6 GB. Realno, mislim da je 2 GB RAM-a (zbog drugih programa koji rade u pozadini ili koji su otvoreni paralelno sa FM-om) apsolutni minimum.

Što se 3D prikaza i kvaliteta, e, tu je gotovo svaka integrisana grafička karta problem, prosto je tako, ali to i nije neophodno da bi mogao da igraš normalno.
Последње учитавање од Boyshane дана 20 Окт 2014, 00:59, учитано 2 пута укупно.
- Malom je fudbal u krvi!
- Možda si u pravu, ali mu još nije stigao do nogu...

Ako u ekipi imate tri Škota, imate šansu da osvojite nešto, ako ih imate više od trojice, u problemu ste!
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Engleska, Nemačka, Francuska, Holandija, Portugal, Italija, Belgija, Turska, Češka, Poljska, Slovačka, Srbija, Španija, Slovenija, Hrvatska, Brazil, Argentina i Urugvaj i Austrija, naravno svi igrači iz Makedonije, Crne Gore i Bosne, bez toga se ne počinje nijedan sejv. Ravno sedamdeset hiljada učitano. E sad kad ubace Japan i njih ću da učitavam, bez njih se ne igra.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”