Šta biste voleli da vidite u FM15?

Sve o FM15
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Šta biste voleli da vidite u FM15?

Порука од Orthodox »

Football Manager 2015 je najavljen za novembar mesec, a prve informacije vezano za samu igru će po svojoj prilici sačekati oktobar, što znači da ćemo moći da vidimo eventualne novitete tek za mesec i po dana.
Слика
Bilo je mnogo predloga o tome sta nedostaje u aktuelnom i proslim serijalima FM-a, a firma Sport Interactive je neke od predloga prihvatila no do sada nije objavljeno i šta je ušlo u uži izbor?!
Слика
Serbian FM je svoje predloge poslao, a kakvog ste Vi mišljenja...šta će nas to dočekati u novom serijalu ''naše'' igre?

Takođe, da čujemo Vaše misljenje o aktuelnom serijalu FM14 tj. sta je ono sto Vam je najvise smetalo, a u čemu ste najviše uživali?
Последње учитавање од Orthodox дана 10 Окт 2014, 14:13, учитано 1 пут укупно.
canecorsoitalia
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 14 Авг 2014, 00:06
Место: subotica
Status: Није на вези

Порука од canecorsoitalia »

fm 14 je u nekim stvarima bila dosta ne realna tipa da totenhem osvoji premijer ligu u prvoj sezoni,USA svetsko prvenstvo i jos slicni stvari,ako to isprave u fm 2015 po mom misljenju ce igrica odma biti bolja
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ljudi, morate shvatiti jednu stvar, fm nikad nije realan, nikad neće biti realan i nikad ne treba da postane realan. Zašto? Pa koji k***c ja igram fm i vodim Zvezdu/Partizan ako je fm realan i uprava me jebe pa me razbija!? FM se BAZIRA NA REALNOST i na realnim procenama igrača, a to šta će se desiti, ko šta osvaja i kad, to je apsolutno nebitna stvar u fm-u. Nije realno da Barnet udje u PL, niti da kliub iz Andore ili Severne Irske pobedi nekog u kvalifikacijama za LŠ, ali je poenta FM-a u tome što se zasniva na stvarnosti, a sve što se u njemu desi je fikcija i tako treba da ostane. Zamisli igraš sejv Zvezdom/Partizanom i ne možeš da prodješ treće kolo kvalifikacija za lš i neće da ti dodje nijedan baždaren igrač, jer to je realno? Koji k***c ga igraš onda? FM igramo da promenimo ono što nam se ne dopada u sportu i klubovima koje simpatišemo, a ne da bismo doživljavali istu tu realnost. :cheers:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Ja to zele upravo uvijek govorim, fm je nerealan cim prvi put stisnes continue :yesko:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Pa nije korektno objasnjavati ljudima valjda to da je ovo igra, jbga to vec svi znaju :)

kao sto Zele reče, FM je realan po pitanju informacija koje nudi onog trenutka kada startuješ igru. Sve nakon toga je FM i to je naravno dobro. To sto Totehem osvaja ligu je kul stvar takodje, jer ako svaku ligu osvaja neko po defaultu gde je draz. I Notingem je bio šampion Evrope pa gde je sad...

Ono što me zanima je sledece: Hoce li Fm ici ka FIFA, PES fbiji pa traciti nepotrebno kapacitet igre na sminkanje grafike sto donekle i nije losa ideja ili ce vratiti idejuu o samoj igri kao simulaciji trenerskog posla i fokusirati se iskljucivo na podatke, ME i realnost po pitanju trenerskog posla? Do sada je uvek bilo ako srede jedno, sjebu drugo i tako u krug mada tu stvarno moram da iskljucim FM12 jer je on bio revolucionaran, bar za mene. Mozda i najbolji serijal ikada po pitanjuu igrivosti.

Osluskujem da ce i ovaj biti konkretan i korektan bar sto se tice sredjivanja ME-a, s tim da je najavljeno da je 16ca taj jebač koji će naterati igrace da kazu ''uh jebote kako kida igra'', no ako ce ovo biti smernica...ajde da vidimo.

Očekujem i da izbace neke nepotrebne stvari koje koristi 1% igrača, a da ih ne nabrajam ...ima tu dosta nepotrebnog. Jedna od stvari koja mene jako nervira su filteri sa ocenama, pa nakardim Passing od 10-15 i on mi izbaci sve igrace koji imaju taj passing takav. TO mi je skroz bezveze.

Očekujem da se poboljsa komentator i da se malo iskoci iz stereotipa koji traje vec godinama i da ubace neke nove sablone uz ove postojece sto se tice tog dela - Goooooooooal!
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Jedna od stvari koja mene jako nervira su filteri sa ocenama, pa nakardim Passing od 10-15 i on mi izbaci sve igrace koji imaju taj passing takav.
Ako upalis atribut masking onda ovi filteri i nisu toliko od koristi . Opet moras da skautujes. A vidim da i tu po forumu malo igraca igra s tom opcijom . Jer pronalaze gomilu predobrih igraca za klubove koje vode .
Последње учитавање од 100Dzointa дана 14 Авг 2014, 03:09, учитано 1 пут укупно.
Pravda za 2D!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Nadam se da će malo detaljnije uraditi interakciju sa igračima. Voleo bih da napušim igrača zato što je promašio penal, ali baš da stoji konstrukcija "missed penalty", a ne samo "quality of finishing" ili "poor performance", kao što je sada. Očekujem da mogu da kažem igraču da se tera u novi klub, npr. desilo mi se da prihvatim ponudu za nekog igrača(odmah da stavljam u rezerve i na tl i not needed), ali on slepac odbija ponudu iz nekog razloga. Ja bih voleo da čim prihvatim ponudu, odem na private chat i kažem mu: "sine, nećeš igrati ni minut, treniraćeš u ponoć kao onaj jado u Lučanima, bolje idi iz kluba" i on se on složi sa odlaskom ili mi preti Mirkom Poledicom i sindikatom.

Dalje, nadam se da će pregovaranje sa igračima da srede. Dešava mi se da mi igrač traži 100k, a ja mu nudim 75k i onda na se on nadrka i prekine pregovore, a dan ranije mu je neki klub ponudio dosta slabiji ugovor(znam da je slabiji zato što je posle prihvatio njihovu ponudu). Šta sad ja očekujem, pa očekujem da mu pošaljem ponudu i da on onda može da uporedi obe ponude i da to što je on meni tražio 100k nema nikakve veze, ja sam dao koliko mogu, neki drugi klub je dao koliko može, pa neka on izvaga, a ne da me odjebe tokom pregovora i da potpiše za klub u ligi ispod moje i za manje para.

I da srede malo ove plate, jebote hoću da produžim ugovor liku koji zaradjuje 30k mesečno, a on mi traži 150k, pa jebote ko je ikada tražio povećanje od 500%?!

Dovodjenje talentovanih klinaca, dovodim regena od 18 godina, ima potencijal, a u sadašnjem klubu prima oko 5k mesečno i takav igrač mi traži 85k, pa kako jebote?! Osećam da mi traži platu zbog PA, što nije normalno.

Izmene i promene taktike, AI to radi odmah, a meni se dešava da čekam i po 10 minuta, što nije normalno, nekoliko puta mi se desilo da dam gol, udjem odmah da promenim taktiku i dok čekam da se promene izvrše, ja primim gol, jasno je meni da to ne može odmah u sekundi, ali gledao sam meč i ima dovoljno bezazlenih prekida za vreme kojih se mogu izvršiti izmene.

Transfere očekujem da srede, više mi je pun k***c toga da se pojedni realni igrači ne mogu prodati. Imam lika koji je sabio sezonu u čempionšipu, nema veliku platu, spuštao sam cenu do 100k, niko ga nije hteo. Jebala ih više kupovina po šortlistama. Drugi primer, jedan od tih igrač sa šortliste, ne mogu da se setim koji beše, lik za tri sezone odigra manje od 20 utakmica i to jedva skupi i oni ga tako van forme prodaju za 20m?! Mrš.

Valjda ću se setiti još nečega.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Dovodjenje talentovanih klinaca, dovodim regena od 18 godina, ima potencijal, a u sadašnjem klubu prima oko 5k mesečno i takav igrač mi traži 85k, pa kako jebote?! Osećam da mi traži platu zbog PA, što nije normalno.
Luk Šo u RL. :D
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

On prelazi iz jednog premijerligaškog kluba u drugi, a ja dovodim lika iz neke zabiti, gde je 5k mesečno lova do krova. :xD:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Кад се неко већ дотаче трансфера, волио бих да се среде слободни играчи. Јбт, схватам 'ајде да Лане Јовановић неће да пређе у Леотар, лоша лига, финансијки обезбијеђен и то, али да неки лик који је читав живот играо ЈСЛ неће да пређе, и да се на крају пензионише у пола сезоне, то не могу да преварим.

И пуста жеља, да држављанство не зависи од мјеста рођења. :lol:
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Sto se tice transfera, imao sam isti problem kao zele. Lik koji razbije sezonu pa onda ne mogu da ga prodam. To mi se bas specijalno dosta desavalo u Milwall - u. A bilo je i na drugim sejvovima dosta puta da lik razbije sezonu a da klubovi traze za nele smesne pare, ispod njegove cene. Isto i za plate se slazem. To je bas preterano. Cifre su nenormalne, ali vrhunac je bio kada je jedan igrac pristao da ode u neki klub za trostruko manju platu nego sto sam mu ja ponudio.
Sto se tice tog menjanja grafike, meni je to totalno nepotrebno. Mislim, super bi bilo kada bi grafika bila kao da gledamo pravi fudbal, ali, neka se oni bolje bace na popravljanje ME. I po meni, sto je vise tih sitnijih detalja, kao sto su nova pitanja novinara, novi razgovori, neka desavanja poput menjanja predsednika itd. to je zanimljivija i bolja igrica.
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Ja sam imao isto takva nerealna iskustva sa platama i poteskocama oko prodaje RL igraca koji nemaju PA . Mene jos jedna stvar tangira . Npr hocu igraca iz Vose ili OFk , nudim recimo 4 mil za tipa sto je astronomska cifra za nas fudbal . Ali ne, oni cene meni da ga daju za 4 milki nego ga puste u Austriju,Svajcarsku , itd za trostruko manje para . Sve ja kontam , nece da pojacavaju vecite , to je praksa u RL samo zbog finansija ali u Fm-u mi se to kosi s zdravim razumom.
Pravda za 2D!
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Mene licno najvise nerviraju ogromne cifre koje nasi klubovi traze za igrace, kao i dosta anonimnih klubova za tek pojavljene regene. Pa tako mi nasi traze po 3-4-5+ miliona za igraca, sto je ludilo. A ovi anonimusi za decu koja se tek pojave isto toliko, nekada i vise. Takodje mislim da bi trebalo uvesti vise interakcije za igracima kao sto rece zele. Da mogu da ga napusim za konkretno nesto sta je pogresio na mecu. Takodje mozda ne bi bilo lose da moze da se pregovara sa upravom oko vise nekih stvari. Takodje voleo bih da postoji posebno liga kadeta, a posebno omladinaca mislim da bi to moglo da doprinese razvoju igraca. Zatim malo detaljnije da se odrade pripreme i da mozes da izaberes bazu. Ima sada ona opcija da ides na turu negde, ali mi je glupo sto mozes da igras samo sa timovima iz te zemlje. Bilo bi dobro da se napravi kako je zaista da mozes da igras sa onim timovima koji se u tom trenutku pripremaju gde i ti, bez obzira odakle su. Kao i da mozda detaljnije da se odrade treninzi za taj segment i generalno treninzi, da moze vise nekih stvari da se podesava. Ne samo ugrubo kao sad da stavis npr fitnes trening, nego da moze da stavis procentualno koliko sta da se radi i trenira. Uostalom kao sto su mogli nekada da se prave detaljniji treninzi i to mi je licno bilo bolje od ovoga sad. Tj treba napraviti neku kombinaciju to dvoje.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

E to. To sam zaboravio napomenuti. Ne znam sta im je problem, a po meni jedna od vaznijih stvari, da stave pripreme.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Realno, to je inace jedna od najvaznijih stvari. Bez dobro odradjenih priprema nema ni dobre sezone. I tako bi trebalo da se napravi i u FM. Da pripreme imaju veliki uticaj na sezonu i da mogu na pripremama da se koriguju neke fizicke stvari kod igraca kao sto mogu i inace. Da mogu da napravim komandose od igraca. Takodje bilo bi dobro da moze da se podesava koliko treninga tim da ima dnevno i koliko da traju. I jod neke sitnice vezane za trening. Takodje jako bih voleo da mogu da se uigravaju akcije na trenizima, kao i prekidi. Generalno meni je to najveca mana FM-a, jako povrsno odradjeno sve vezano za treninge, pripreme itd, a to je inace jedna od najbitnijih, ako ne i najbitnija stavka. Ima tu jos sitnih i manje sitnih gresaka koje sam navao gore, ali ovo mi je glavno.

I da jos jednu bitnu stvar sam zaboravio, a to je da konacno cene igraca i potraznju za njima odredjuje formom igraca, a ne sortliste. Poludim kada najboljeg igraca ne mogu da prodam posle odlicne sezone, a onda nekoga ko za 2-3 god jedva skupi 10-15 utakmica prodam za 10+ miliona. To je takodje jedna stvar koja je jako glupa u FM i treba je ispraviti.
Последње учитавање од Tachini дана 16 Авг 2014, 11:39, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Prekidi su rak rana FM-a još odavno.

Prilično su jadno odrađeni, nema jasnih akcija. Nema uigravanja, nema podešavanja za golmane, nemogućnost striktnog markiranja (u smislu moj štoper da markira drugog štopera ili napadača itd).
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Vidiš to sam zaboravio. Primetio sam da AI često stoji u zoni kod prekida, a mi to ne možemo da podesimo. To me jako frustrira. Ne kažem da bih igrao zonu, ali bih voleo da imam mogućnost da je namestim.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Kakve ekipe u PL sve imaju akcije kod kornera bruka jedna. Vidić i Ivanović recimo iz akcija imaju prilike kod kornera, blokovi, protrčavanja, utrčavanja... Na FM se sve svodi na bagove i ostajanje igrača samih ili eventualno na neku odbicu... Što se tiče igrača, a AI se čini ima više opcija...
iHala Madrid!
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 28 Нов 2013, 08:57
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од iHala Madrid! »

Mene najvise nervira kada neki klub prihvati mnogo manju ponudu od one koje ja posaljem. :nasty:
Primjer:Jedan mnogo dobar regen ima jos pola godine ugovora,ja posaljem 15M oni ne prihvate,i kasnije Atl.Madrid i Tottenham ponude po 4,5 M i oni prihvate :gunman: Morao sam podici na 25 miliona da bi prihvatili!Ali se isplatilo jer vrijedi 48 Miliona :ole:
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Promjena taktičkog izbornika u smislu da točno vidim što koja opcija radi i zašto. Znači hoću ili vizualno ili tekstualno vidjeti potencijalnu posljedicu svake promjene u taktici prije utakmice.
Sad npr. moraš gledati more utakmica da bi vidio točno kako se ponaša koji igrač na određenoj poziciji, roli, dužnosti i to sve u odnosu na fluidnost i mentalitet ekipe. Kaos, nemam toliko ni vremena ni volje pa se sve svede na pogađanje i nerviranje.

Osim toga, već spomenuti transferi, posebno mladih igrača. Ako ja za klinca od 16 godina nudim 20m, a njegov cijeli klub vrijedi 3 milijuna, kako me mogu odbiti? To nema veze s pameću.
Da u stvarnosti dođe Chelsea nekom malom hrvatskom klubu i kaže "evo 10 milijuna za ovog balavca koji je talentiran, ali nije odigrao poštenu utakmicu za seniore", u gradu bi bila fešta tjedan dana. U FM-u se to odbija i traži 30 milijuna.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”