Šta biste voleli da vidite u FM15?

Sve o FM15
Корисников грб
polargl
Youth Team Coach
Поруке: 122
Придружен: 27 Дец 2011, 17:48
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од polargl »

Meni se mnogo svidelo u FM14 dinamicko ucitavanje liga, tj pocnes u jednoj zemlji, pa mozes da se prebacis u drugu kasnije. Ali mnogo fali, to bi bilo dobro uvesti, npr da moze da se aplicira za posao u svakoj zemlji, nevezano da li je ucitana, pa ako se dobije posao, onda ucitati tu zemlju. To ne bi opteretilo engine, a dobio bi se utisak da su sve lige uvek dostupne.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

nznm kako niko nije spomenuo da bi voleo još liga da vidi
ima naše a nema nekih koje su sto puta bolje
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Fali Kipar, imaju dva predstavnika u LŠ, a nemaju ligu u fm-u.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Meni je generalno to za CA i PA bzvz. Ja dok nisam poceo redovno da posecujem ovaj sajt nisam ni znao sta je to. A onda sam se malo i razocarao kad sam saznao za to, pa sam cuo i da postoje ljudi koji vise na editoru ne bi li kupili sto boljeg igraca.. U svakom slucaju, bolje bi bilo staviti nesto kao tipa talenat. Sad, to moze imati vise nivoa, npr low, high itd.. Ali da opet ne zavisi od toga da li ce biti zvezda, vec, kao sto rece srga90, da najvise zavisi od forme, od toga da li ga guras, da li trenira u pravom klubu.. Svi znamo za hiljade primera u stvarnosti kako su mnoge buduce "zvezde" nestale i nikada nisu prikazali ono sto se od njih ocekivalo. A znamo i za dosta primera kako su neki igraci odjednom eksplodirali a niko nije ni obracao paznju na njih. Kao npr. nas Stefan Scepovic.
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Volio bih da srede ME. Ne bih volio da potrošim sate i dane praveći taktiku i onda izgubim zbog toga što je moj golman iz čista mira dodao loptu njihovom napadaču ili što je napucao u leđa svog stopera.

Takođe, volio bih da manji klubovi i slabiji igrači smanje doživljaj! Više mi je pun k da ih gledam kako igraju kao Barsa! Ljudi se bore za opstanak, nemaju 2 krštena igrača, ali su u stanju da izvedu savršen kontranapad i to tako što će neki njihov igrač sa pasingom 11 uputiti milimetarski precizan pas od 45 metara koji će u trepavicu pogoditi njihovog napadača koji će loptu savršeno primiti na grudi iako ima first touch 12 i iako je u sendviču između moja 2 stopera svjetske klase koja kombinovano vrijede 85M i imaju marking po 20. Zatim će taj napadač kao od šale da umakme mojoj odbrani i da zakuca loptu u mrežu!

Takođe bi trebalo srediti kornere jer je stvarno bezveze da mi štoperi daju po 20-30 golova po sezoni. Jednom su čak dali 43 gola!

I naravno, vratiti šuteve iz daljine.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

mikoexclusive пише:Volio bih da srede ME. Ne bih volio da potrošim sate i dane praveći taktiku i onda izgubim zbog toga što je moj golman iz čista mira dodao loptu njihovom napadaču ili što je napucao u leđa svog stopera.

Takođe, volio bih da manji klubovi i slabiji igrači smanje doživljaj! Više mi je pun k da ih gledam kako igraju kao Barsa! Ljudi se bore za opstanak, nemaju 2 krštena igrača, ali su u stanju da izvedu savršen kontranapad i to tako što će neki njihov igrač sa pasingom 11 uputiti milimetarski precizan pas od 45 metara koji će u trepavicu pogoditi njihovog napadača koji će loptu savršeno primiti na grudi iako ima first touch 12 i iako je u sendviču između moja 2 stopera svjetske klase koja kombinovano vrijede 85M i imaju marking po 20. Zatim će taj napadač kao od šale da umakme mojoj odbrani i da zakuca loptu u mrežu!

Takođe bi trebalo srediti kornere jer je stvarno bezveze da mi štoperi daju po 20-30 golova po sezoni. Jednom su čak dali 43 gola!

I naravno, vratiti šuteve iz daljine.
Pitaj Beniteza koliko je vremena potrošio za napad na LŠ i u taktike, analiziranje protivnika i sinoć mu se njegov golman i štoper useru u život više puta.

Kako u tom slučaju Blekpul da po 2-3 gola Mančesteru, Sitiju, Arsenalu, a ubjedljivo ispada, Vulvsi kada su ispali su dobili potonjeg šampiona Mančester itd itd...

Ništa to nije nenormalno niti čudno. Fudbal, kao ni ME na FM-u nisu savršeni i takve stvari se dešavaju i to neretko.

Za kornere prvi put čujem za ovaj FM, nisam nikada uspeo da dam više od 10-15 golova u sezoni iz njih.

A kod kornera je nevjerovatno iritantna količina pogođenih stativa i prečki, opet neretko direktno i to je jedna stvarno problematična stvar na koju će im biti skrenuta pažnja obavezno.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

tadicweb пише:A kod kornera je nevjerovatno iritantna količina pogođenih stativa i prečki, opet neretko direktno i to je jedna stvarno problematična stvar na koju će im biti skrenuta pažnja obavezno.
:yesko:

Kako jebote k***c moj lik sa krosingom i kornerima 17 uspe da pogodi jebenu prečku i to iz levog ćoška, a levak je! Koliko sam samo puta ispizdio zbog toga.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Ja sam pre koji mesec toliko ispizdeo kada sam u prvom poluvremenu na key imao tri akcije i sve tri prečka iz kornera da sam celu sezonu gledao na only commentary.

A ne pamtim kada sam u RL video da je neko pogodio prečku iz kornera inače i da li sam uopšte više od 5 puta video u životu tako nešto...
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Slazem se sa mikoexclusive. To i ja odavno pricam. Voleo bih da se vidi razlika igre nezerazrednih timova i ovih na vrhu. Da se bas primeti razlika. I da budu malo objektivniji sa ocenama. Ako ima 18 free kick, ok naravno da ne ocekujem svaki put gol, ali isto tako ne ocekujem da iz 10 udaraca na gol, njegove lopte budu blize autu nego golu! Isto vazi i za kornere. Od 12 kornera na utakmici, on 7 ili 8 posalje iza gola ili pravo golmanu u ruke. A tu se opet otvara jos jedna prica. Koliko sam samo autogolova primio tako sto je protivnik izveo korner koji ide pravo u moje igrace ili golmane ali se odjednom samo odbije lopta od njih u gol...
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Ocu vecu trenersku platu i zastitu kao igraci :)

Svako od nas je popio otkaz barem jednom u zivotu i svakom od nas se desilo da hoce da odstrani nekog igraca tako sto mu, recimo ponudi mutual termination pa uprava odbije jer mora mnogo para da plati. Sto mi kao treneri ne mozemo da se cenkamo da u slucaju da nam daju otkaz moraju da plate neku cifru koja bi isla iz budzeta kluba? Da li bi se engine zapitao sta bi se desilo sa singapurskim balestierom nakon sto mi predsednik da otkaz i mora da mi isplati 50K EUR a sve zato sto sam izgubio derbi singapurske lige koji nista nikome ne znaci? :) Meni ni iz dzepa ni u dzep ali za igru zabavno :p I stvarno ajd pogledajte koje su vam trenerske plate: Meni u premier ligi daju kao world class po 7K nedeljno koliko ima i omladinac iz skole :))
Последње учитавање од sergavra дана 29 Авг 2014, 00:06, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
srga90
First Team Coach
Поруке: 421
Придружен: 14 Нов 2010, 00:24
Место: Bajina Bašta
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од srga90 »

Da smanje broj šuteva iz mrtvog ugla.
Mnogo napadači - krila - bekovi, šutiraju iz trougla koji formiraju tačke od prve stative do ćoška šesnaesterca dijagonalno pa do ćoška šesnaesterca i gol auta. A realno, 90% igrača u tom polju, ili vraća na penaltik, ili vrati beku da centrira, ili povratnu na 20m, ili jednostavno centrira kako po visini, tako i po zemlji, čak i cicije tako rade, ili u krajnjem slučaju krenu u dribling, ali šut baš retko. Eto baš primera Antonio Valencia protiv Sanderlenda, asistirao iz te pozicije ka Mati, a u FM bi možda i opalo ka golu, tj u publiku.

Onda fali puštanje lopte da izađe napolje, ide lopta u gol aut, a odbrambeni idiot umesto da je pusti, on je juri i napravi korner. Ili u napadu, ide mi lopta u korner, i konj je stigne i utera u gol-aut.

Pa onda fali duel igra, nema toliko građenja lopte ili prostora npr kod kornera i slično. Situacija- lopti je bliži štoper ali je sporiji, i lepo ga brži protivnik pretrči i uzme, a u RL jak igrač se zagradi, otrese ovog brzog i uzme loptu.

Pa onda i preuzimanje lopte.
X puta se desi da ide pas ka jednom igraču ali netačan pas i lopta krene ka mom drugom igraču, ali on kulira i ako mu nekad dođe do nogu ili prođe veoma blizu, a ovaj prvi je i dalje juri k'o ker, i mnogo puta se desi da tako izgube loptu i sevne perfektna kontra i gol, a igram protiv trećeligaša npr. ili ekipe 16x slabije od moje.
Последње учитавање од srga90 дана 29 Авг 2014, 02:03, учитано 1 пут укупно.
Sve što sad, hoćemo je, da budeš opet ona prava Zvezda kao nekad pre...
U nama i dalje, teče krv CRVENO-BELA što se lila za tebe!!
'Ajmo sad, glasnije, za ono zbog čega se živi zbog čega se umire!!!
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Nije lose to, ali to je sve do engina. Kad srede ME, onda ce i ovih stvari mozda biti
Корисников грб
galovica
Newgen
Поруке: 8
Придружен: 09 Феб 2012, 07:51
Место: Surcin
Status: Није на вези

Порука од galovica »

Dajte nam FM na srpskom,nama koji se malo snalazimo sa engleskim,a isto volimo FM!!!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Kad se prodaju dovoljno originala za Srbiju(SFRJ) može se o tome pričati.
Jovic92
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 24 Јул 2011, 22:49
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од Jovic92 »

Jos jedna cisto tehnicka stvar, porez u monaku nije 0%
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

par vizuelnih stvari

da kod dela gde biram gde da mi idu skauti bude neka mapa sveta sa spiskom država a ne da guglam koje sve države pripadaju zapadnoj i severnoj africi

da se vest kad mi neki klub traži nekog iz osoblja označi istom bojom kao za transfer igrača pošto mi nekad promakne kad brže listam i ode mi neki dobar trener
Корисников грб
TOMARA
Assistant Manager
Поруке: 667
Придружен: 26 Нов 2010, 00:26
Место: Stara Pazova
Status: Није на вези

Порука од TOMARA »

U novom menadzeru bi voleo da vidim samo jednu stvar, sto bolji ME! Znam da ne moze biti savrsen, ali neka se malo vise potrude oko toga... Po meni, najbitnija stvar na igrici, sve ostalo su finese i sminka...
:zvezda: FOOTBALL MANAGER MANIAC :zvezda:
Слика
Корисников грб
icko1610
First Team Coach
Поруке: 327
Придружен: 09 Нов 2010, 15:49
Место: Zaječar
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од icko1610 »

Šta bih dao da postoji uz igricu i neka vrsta classic db, iz neke od ranijih sezona...
Djole
Youth Team Coach
Поруке: 72
Придружен: 11 Дец 2010, 15:04
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Djole »

Sve sto ste naveli stoji, recimo meni smeta sitnica kada mi asistent predlaze formaciju. Zeleo bih da to bude uradjeno vizuelno, da vidim na sta je mislio. Mozda neki intervju u pregovorima sa igracem, kao sto uprava ima opciju kada vas pozove na intervju za posao. Dakle prihvate ponudu, intervju. I naravno da moze da se izbegne, dakle ko hoce hoce. Mislim da bi koristili za dobre igrace koji nece da uopste pricaju o ponudi.
Последње учитавање од Djole дана 02 Сеп 2014, 11:27, учитано 1 пут укупно.
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Kad pomenu asistenta, bilo bi dobro da na FM15 znatno poboljašaju njihovu inteligenciju i tactical knowledge. Glupo bi bilo da i dalje tajna uspjeha bude u tome da prestaneš da slušaš asistenta.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”