Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Је л' се дешавало неком да му играч тражи нови уговор и ти му обећаш да ће га добити, а када хоћеш да му понудиш, неће уопште да преговара?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Da, cesto se to desava. Ocigledno je to bug koji nisu ispravili.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Najjaci je bag u ovom serijalu bio AI slobodnjak, koji je u 90% slucajeva gol.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Tik'al пише:Najjaci je bag u ovom serijalu bio AI slobodnjak, koji je u 90% slucajeva gol.
Ali ne direktno, već nakon što golman obrani i lopta padne na 2 metra od njega i tek onda AI napadač zakuca u mrežu.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Pa to, ili pogodi stativu, precku i samo naleti protivnik i gol, to me je izludjivalo.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Daj neke parove Tiki, treba da kupim neke farmerke.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

100€ dubl, 150€ singl
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

:'(
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
Paul Scholes
First Team Coach
Поруке: 332
Придружен: 30 Јун 2014, 13:17
Место: Cacak
Status: Није на вези

Порука од Paul Scholes »

KO odredjuje omiljene poteze (PPM) za igrače u našoj ligi?
...ал' је љубав била јача, Борчевога навијача!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Svake godine budu otvorene teme za research i mogućnost davanja pregloga, kako ocena, tako i ppm-a, imaju svi članovi foruma.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Paul Scholes
First Team Coach
Поруке: 332
Придружен: 30 Јун 2014, 13:17
Место: Cacak
Status: Није на вези

Порука од Paul Scholes »

Ne znam odakle nekome ideja da Stefanu Milojeviću iz Borca dodeli PPM "Shot from distance", ja sam ga video možda dva puta da šutira iz daljine, ove sezone nikad. Dušan Jovančić je zadnji vezni, a na FM15 AMC, još "Shadow striker", što nema veze sa realnošću.
Последње учитавање од Paul Scholes дана 26 Окт 2015, 14:01, учитано 1 пут укупно.
...ал' је љубав била јача, Борчевога навијача!
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Bila je tema za research, zasto nisi predlozio sta treba da se zameni? Dukiss molio ni sam ne znam koliko puta da se svi manu CZV, PFC i Vojvodine i da daju info o ostalim klubovima a niko nista.

Sad kad je sve gotovo ti dodjes i kazes ovo.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Paul Scholes пише:Ne znam odakle nekome ideja da Stefanu Milojeviću iz Borca dodeli PPM "Shot from distance", ja sam ga video možda dva puta da šutira iz daljine, ove sezone nikad. Dušan Jovančić je zadnji vezni, a na FM15 AMC, još "Shadow striker", što nema veze sa realnošću.
Trebalo je da prijaviš, po izlasku novog fm-a otvorićemo temu opet, pa ćeš moći da predložiš izmene koje će ući u igru s 16.3 pečom.

Dušan Jovančić je DM/MC, kontam da je to ispravljeno. A Milojević još ima taj PPM, moguće da to nije menjano godinama.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Paul Scholes
First Team Coach
Поруке: 332
Придружен: 30 Јун 2014, 13:17
Место: Cacak
Status: Није на вези

Порука од Paul Scholes »

Shvatam da je sada kasno, ali ranije nisam nešto ni posećivao ovaj sajt, niti sam bio aktivan.
Još jedna stvar koja mi bode oči je ta svi naši klubovi imaju "Pitch condition - very good", a verujem da ste svi upućeni u stanje terena u našem fudbalu.
...ал' је љубав била јача, Борчевога навијача!
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Paul Scholes пише:Još jedna stvar koja mi bode oči je ta svi naši klubovi imaju "Pitch condition - very good", a verujem da ste svi upućeni u stanje terena u našem fudbalu.
Uradi pregled terena po nivoima pa je onda razmuljivo zasto su nasi super ligaski tereni very good. Zkljucno sa klubovima beton lige gde su tereni strahota, do terena u Gani gde se igra po narandzastom sljunku i zemlji, do najboljih u Engleskoj i Nemackoj...mora tako. prosto nema toliko opcija da bi se adekvatno razvrstalo, zato je to najpribliznije s obzirom koiko razlicitih kvaliteta terena ima u stvarnosti.

Sto se tice ovog gore, verovatno PPM stoji od vajkada a niko nikada nije prijavio. Mora se raditi research i to od ljuid koji poznaju timove i igrace, jbga. Sto se tice role Shadow sriker, to igra sama odredjuje bazirano na ocenama koje igrac poseduje, sto ne znaci da je tacno odredila. FM sam definise rolu po defaultu ali to nije presudno.
Корисников грб
beranac86
Youth Team Coach
Поруке: 131
Придружен: 26 Јун 2011, 13:23
Место: CG
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од beranac86 »

FM propusta iz godine u godinu da regulise jednu jaku vaznu stvar, a to je poresku politiku u drzavama. Ovo kazem, jer je poznato da je porez na zapadu na plate znato veci nego li kod nas, pa primera radi nije isto kad ponudis igracu milion evra platu u Belgiji ili Srbiji, jer ce tamo da iskesira rzavi dosta novca na ime poreza, a to ce u konacnom mozda i opredijeliti igraca sa kim ce potpisati ugovor.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

beranac86 пише:FM propusta iz godine u godinu da regulise jednu jaku vaznu stvar, a to je poresku politiku u drzavama. Ovo kazem, jer je poznato da je porez na zapadu na plate znato veci nego li kod nas, pa primera radi nije isto kad ponudis igracu milion evra platu u Belgiji ili Srbiji, jer ce tamo da iskesira rzavi dosta novca na ime poreza, a to ce u konacnom mozda i opredijeliti igraca sa kim ce potpisati ugovor.
A kad nudiš ugovor igraču u donjem levom uglu piše nešto. Vidi molim te šta.

Слика
Последње учитавање од zele дана 01 Јан 1970, 01:00, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

To je valjda ubačeno još na FM14.
Корисников грб
Paul Scholes
First Team Coach
Поруке: 332
Придружен: 30 Јун 2014, 13:17
Место: Cacak
Status: Није на вези

Порука од Paul Scholes »

Je l' mogu mladi igrači da rastu i da se ugoje? Pročitah na drugom sajtu da rastu do 21 godine, ja to nisam primetio.
...ал' је љубав била јача, Борчевога навијача!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Da i da.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”