Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

znam to,ali onda ce biti i transfera igraca
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

ti bi fm16 u junu mesecu
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Učitaj neku azijsku ligu, tipa Malezija, Singapur ili tako nešto, trebalo bi da ti dozvoli da preuzmeš klub negde u martu 2016. godine, mislim da bliže od toga ne može. A onda od marta možeš na holidej do juna, tako ćeš imati minimalan broj transfera.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Sledeći fm obavezno s Riverom jedan zajeban sejv.

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/drhti-argentina-drhtace-i-juzna-amerika-posle-aimara-i-saviole-vratio-se-i-el-komandante/109043
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

O da.
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Ima jedan bug na FM-u, u vezi transfera, trebalo bi to da poprave nekako.
Kad hoću da dovedem nekog igrača za (lupam) 10m€ i neki tim ponudi više (20m€), ja mogu da pošaljem ponudu koju oni sigurno neće odbiti (100m€) i onda drugi tim izlazi iz trke za tog igrača, a ja mu ponudim ugovor (sa svim onim što traži, pa čak i više) koji on ne može da odbije.Posle kad doće do onog Accept/Delay/Cancel ja samo stavljam delay dok oni sami ne ponište transfer, a posle toga ponudim 10m€ kao na početku i oni moraju da prihvate jer su ostali timovi izgubili interesovanje za tog igrača.Na ovaj način ne samo da možete da kupite bilo kog igrača po minimalnoj cijeni, već možete i da onemogućite ostale timove da dovode igrače tako što ćete ući u Headlines (ili negdje drugo) i vidjeti za koje igrače je zainteresovan klub koji vam je najveći konkurent i na svakog igrača ponuditi recimo 100m€ i tako onemogućiti glavnog konkurenta da dovede bilo koga od njih. :winner:
Последње учитавање од Jackint дана 26 Јун 2015, 11:43, учитано 2 пута укупно.
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
citizen
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1805
Придружен: 26 Окт 2010, 16:45
Место: Srbobran
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од citizen »

Meni lično taj bag ne smeta, jel gledam i ja da se ponašam što realnije u igrici, kako bi se i ona ponašala što realnije, tj. prostije rečeno, nikada se ne bih ovim služio, jer tako nešto nije ni realno u RL.
Jar Jar
Newgen
Поруке: 21
Придружен: 25 Окт 2010, 15:41
Место: Bajina Bašta
Status: Није на вези

Порука од Jar Jar »

Koje su zemlje najbolje za ''to increase profile in other country''.
Znam da su prve na listi USA i Kina, a kakva je situacija sa Brazilom, Egiptom, Indiom... Da li je bolje uzeti manji klub iz veće zemlje ili veći klub iz manje?
Kakva su vaša iskustva, koje su još zemlje dobre za filijalu?
Корисников грб
bperic83
Youth Team Coach
Поруке: 57
Придружен: 04 Нов 2010, 07:15
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од bperic83 »

Sto se tice toga da sa povredama nema problema u novijim update-ovima, samo da demantujem. Kako sam poceo uspesno sezonu sa Arsenalom (u prvih 6 kola svih 6 pobeda) odmah pocese povrede i to kad su igraci igrali za reprezentacije. I to nekako bas oni glavni igraci (od onih koji mi vec nisu povredjeni) ispovredjivase se na po 3-4 nedelje, cak i Ospina na 4 nedelje, a pritom cekam Scesnog da se oporavi od povrede, isto tako nekih 4 nedelje. Tako da sad opet u prvih 18 imam 3 igraca za koje izgleda samo Wenger zna, a branice mi Iliv iz obdanista :)

I jos nesto, sto je cini mi se bug: naime, u prvoj sezoni nisam izborio Ligu Sampiona kroz Premier Ligu, cak sam ispao u kvalifikacijama u prvoj sezoni. Elem, Koscelni vec tad, a Ozil pred kraj sezone bunili su se i izrazili zelju da odu iz kluba jer zele da igraju LS. Elem, te prve sezone ja osvojim Ligu Evrope i tako izborim LS. Svuda pise da igramo LS, cak je i zreb za grupe prosao, ali Koscelni i Ozil i dalje imaju u profilima da su nezadovoljni jer zele da igraju LS (?!).
YOU CAN'T BUY CLASS!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

bperic83 пише:Sto se tice toga da sa povredama nema problema u novijim update-ovima, samo da demantujem. Kako sam poceo uspesno sezonu sa Arsenalom (u prvih 6 kola svih 6 pobeda) odmah pocese povrede i to kad su igraci igrali za reprezentacije. I to nekako bas oni glavni igraci (od onih koji mi vec nisu povredjeni) ispovredjivase se na po 3-4 nedelje, cak i Ospina na 4 nedelje, a pritom cekam Scesnog da se oporavi od povrede, isto tako nekih 4 nedelje. Tako da sad opet u prvih 18 imam 3 igraca za koje izgleda samo Wenger zna, a branice mi Iliv iz obdanista :)

I jos nesto, sto je cini mi se bug: naime, u prvoj sezoni nisam izborio Ligu Sampiona kroz Premier Ligu, cak sam ispao u kvalifikacijama u prvoj sezoni. Elem, Koscelni vec tad, a Ozil pred kraj sezone bunili su se i izrazili zelju da odu iz kluba jer zele da igraju LS. Elem, te prve sezone ja osvojim Ligu Evrope i tako izborim LS. Svuda pise da igramo LS, cak je i zreb za grupe prosao, ali Koscelni i Ozil i dalje imaju u profilima da su nezadovoljni jer zele da igraju LS (?!).
Što se tiče povreda:

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/kontrolisanje-povreda-na-fm15-vt12359.htm
Kako odradiš pripreme je veoma bitno. Ja, hvala bogu, nemam nekih većih problema sa povredama.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ja samo 1 povredu imam u ovom trenutku... neki nebitan tip, fala bogu,
Последње учитавање од Gagi дана 28 Јун 2015, 12:24, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ja dve trenutno. Jeste da su nešto duže, ali generalno nemam problema sa time.
Корисников грб
bperic83
Youth Team Coach
Поруке: 57
Придружен: 04 Нов 2010, 07:15
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од bperic83 »

Džajo5 пише:
bperic83 пише:Sto se tice toga da sa povredama nema problema u novijim update-ovima, samo da demantujem. Kako sam poceo uspesno sezonu sa Arsenalom (u prvih 6 kola svih 6 pobeda) odmah pocese povrede i to kad su igraci igrali za reprezentacije. I to nekako bas oni glavni igraci (od onih koji mi vec nisu povredjeni) ispovredjivase se na po 3-4 nedelje, cak i Ospina na 4 nedelje, a pritom cekam Scesnog da se oporavi od povrede, isto tako nekih 4 nedelje. Tako da sad opet u prvih 18 imam 3 igraca za koje izgleda samo Wenger zna, a branice mi Iliv iz obdanista :)

I jos nesto, sto je cini mi se bug: naime, u prvoj sezoni nisam izborio Ligu Sampiona kroz Premier Ligu, cak sam ispao u kvalifikacijama u prvoj sezoni. Elem, Koscelni vec tad, a Ozil pred kraj sezone bunili su se i izrazili zelju da odu iz kluba jer zele da igraju LS. Elem, te prve sezone ja osvojim Ligu Evrope i tako izborim LS. Svuda pise da igramo LS, cak je i zreb za grupe prosao, ali Koscelni i Ozil i dalje imaju u profilima da su nezadovoljni jer zele da igraju LS (?!).
Što se tiče povreda:

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/kontrolisanje-povreda-na-fm15-vt12359.htm
Hvala na linku, ali nista novo nisam naucio. Mislim, da se ne stekne pogresan utisak, tutorial je super, lepo i detaljno objasnjeno, ali to su stvari koje ja radim vec 15-ak godina na FM-u ili od kad je koja opcija bila ubacena. Posebno sto se priprema i treninga tice, jednostavno sam oduvek radio instinktivno, a i kako se radi u klubovima, pripreme, jaci kondicioni treninzi, prijateljske utakmice. Kad krene sezona onda slabiji trening zbog utakmica i sve ostalo.
Po svemu ovome, izgleda da je u mom pitanju onaj deo "Sreca" ... samo ne znam kako se potrefi da sve to krene bas kad smo poceli da kidamo ... ali dobro, od FM 14 sam prestao da se nerviram, jednostavno se lepo ismejem kad god mi se ucini nesto nelogicnim i nastavim, ako me BAS nesto iznervira onda ucitam sejv, ako nisam nesto mnogo davno snimio i to je to. Ionako cu sve te uspehe i neuspehe zaboraviti cim krenem sledecu igru, nije vredno gubiti zivce, pa jos i placati za to :)
YOU CAN'T BUY CLASS!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Onda ne znam šta da ti kažem. Ja od kako lepo i detaljno odrađujem pripreme nemam problema sa povredama. Možda jednostavno imaš u ekip igrače koji su skloniji povredama i to je to.
Корисников грб
bperic83
Youth Team Coach
Поруке: 57
Придружен: 04 Нов 2010, 07:15
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од bperic83 »

Džajo5 пише:Onda ne znam šta da ti kažem. Ja od kako lepo i detaljno odrađujem pripreme nemam problema sa povredama. Možda jednostavno imaš u ekip igrače koji su skloniji povredama i to je to.
Xexe, vodim Arsenal => sam tim je sklon povredama haha :))
YOU CAN'T BUY CLASS!
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Mislim da je velika razlika izmejdu igraca na default i 15.3.2 database. Jednostavno neki igraci koji su buduce zveri se na patchu pokazu kao osrednji igraci.
Takodje primecujem da velike zvezde na 15.3.2 vec posle 30god igraju losije i sele se u manje klubove (npr. D.Luiz je bio u Hull sa 30 godina, D.Silva je free bas kao i Pedro sa 30 free pa u WBA, Fabregas sa 29) dok na mom sejvu sa ManUTD koji sam prvi igrao cim je igra izasla npr. Runi tuce 20+ golova lagano sa 35 godina!!!

Takodje veliki je disbalans izmedju talenata sa default baze i sa 15.3.2, skoro kao da igram drugu igricu.
Ne znam kakva su vasa iskustva, ali s jedne strane to moze biti olaksavajuca okolnost meni koji vodim GAZ Ajaccio i nemam veliki budzet, mada moze biti i mac sa dve ostrice obzirom da npr D.Luiz na DC ima 2 i po zvezdice pa je veliko pitanje da li vredi potpisivati igraca sa platom od skoro 10k £
Корисников грб
FM Serbia
Youth Team Coach
Поруке: 168
Придружен: 20 Авг 2011, 09:45
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од FM Serbia »

Drugari, interesuje me da li je moguće da pokrenem ja diskusiju sa nekim igračem ili menadžerom prvi? Čini mi se da je to moglo, sad sam zaboravio kako...
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

U proflilu igraca ides na Interaction pa onda imas mogucnost da ga pohvalis, upozoris, savetujes...
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Ne pamtim kad sam bio ovako naložen na FM. Prešao sam 3 sezone za 5-6 dana :D
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Ista prica i kod mene, ja spucao 2 sezone za 3 dana :ole:
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”