Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Pa moze biti zbog uspega u toj sezoni. Nemacka je valjda treca liga po reputaciji, time je i interesantna po svetu, moze biti da si zbog ostvarenog rezultata dobio bolju reputaciju. Sto se tice datuma, kao sto se u svim ligama obracunava ponovno reputacija, mislim da je to bilo i u tvom slucaju.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Queen's Park F.C.

To je moja preporuka kome je baš dosadno. Igraju na Hampden Parku a pritom su klub koji je večiti amater.. neko je pisao karijeru na drugom forumu i sa njima je daleko dogurao.. bez obzira na taj status. :)
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Da izvedem neke zaključke...

Igrajući našu ligu i ligu CG shvatio sam da je ovo prvi menadzer koji se poklapa sa realnom slikom stvari u SRB i CG fudbalu vezano za transfere igrača. Dakle koliko se nerviram toliko mi je i drago da je uradjen dobar posao vezano za cene igrača na trzistu. Sile nema da se napravi keš od prodaje igrača. Samim tim bez Evro takmicenja nema ni nade da bilo koji klub finansijski stane na noge i postane ''bitan faktor''. Način jos pored euro igre je da se desi takeover i da neki tajkun upliva sa nekim kapitalom ali je poenta svega ustvari, da igrači koji su u top formi u JSL i Tcom ligama, prosto nisu na ceni u Evropskim okvirima sve dok se ne zaigra Evropa!

Najveci transfer koji sam video kroz godine (a sada sam 2022) jeste u JSL do 4 miliona eura i to za igrače regene, ako izadje neka zivotinja npr, inače plafon se udara na nekih 2,5 miliona za realno dobru igracku formu tokom cele godine kod igrača u najboljim klubovima CZV i Par.

Pravo je uzivanje ovo mučenje moram da priznam i svaka čast Dusanu za odradjen posao i nama koji smo peglali da se to desi.

Takodje, ima nekih problematicnih zahteva po pitanju iznosa obestecenja koje neki klubovi traze kada su u pitanju pokusaji kupovine odredjenih igrača ali se i to redukuje sa datumom isteka ugovora, te je i sa te strane dobro sve napravljeno. Lepo...bas lepo! :cheers:
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Nevezano za FM.
Ima li neko na forumu da dobro poznaje C++? :)
IN ARSENE WE TRUST!!!
Djape Delija
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 21 Мар 2015, 22:48
Место: asfasdf
Status: Није на вези

Порука од Djape Delija »

Pozdrav drugari, pitanje za admine ovog foruma, skinuo sam neki patch za SFRJ ligu za FM2014 i napravio sam neke izmene u editoru, al nikako ne mogu da nadjem kako da promenim nacionalni keficijent lige, lik ga je malo preterao pa je stavio previse visok koeficijent sto mi je malo nerealno, pa hocu da ga smanjim, kako to da uradim, nasao sam za klupski, al treba mi za nacionalni, molim pomoc??
asdfasdfasdfasdfasdfasdfasdfasdfasdfasdf
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Pitaj u ovoj temi:

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/pitanja-i-pomo-oko-editora-vt12084.htm
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Dobio sam sinoć poruku sa njegovim pitanjem ali nisam mogao da uđem na forum tj malo mi je bilo komplikovano preko telefona.

Elem,

Djape Delija, da bi mogao da menjaš koeficijent lige (predpostavljam da misliš na reputaciju).. potrebno je da uđeš na steam-tools i preuzmeš FM Editor 2014. Nakon toga uđeš u editor i loaduješ db pa potom i dodatak koji želiš da izmeniš. Ideš u division i pronađeš tu regionalnu ligu i tu ćeš videti opciju za menjanje reputacije. Kasnije samo sačuvaš i to je to. :cheers:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Sad nešto razmišljam. Bilo bi kul kada bi ubacili u toučlajn instrukciju opciju fer plej ali i te toučlajn instrukcije odmah da budu aktivne a ne posle kad lopta izađe u aut, da ne kažem bude postignut gol..

Recimo povredi se igrač a ja želim da se lopta izbaci u aut što je fer. Isto da i kompjuter češće koristi tu opciju.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Jebao ih njihov fair play. Moji uvek izbace loptu van igre a AI uvek krene u napad i često postigne gol.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Da i to sam primetio mada meni na ovom menadžeru nekad ni moji neće da izbace loptu ali ne postignu gol :D A AI nikada ne izbaci loptu.. i uglavnom da gol.
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Ja sam nekidan dobro popizdio kad smo izgubili titulu u poslednjem kolu! Trebala nam pobjeda protiv direktnog konkurenta za titulu, povedoše oni 1-0, mi okrenemo u samom finišu na 1-2. Istog trena kad smo poveli, ja pritisnem pauzu, izvršim par izmjena i postavim defanzivnu taktiku. Dok smo čekali prekid da se učitaju promjene, protivik nam uvalio gol! Konačni rez 2-2, titula ode njima!
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

To se redovno desava u svakom FM-u da pri cekanju da se izvrse promene, neki tim postigne gol. Uglavnom komp. Ne razumem sta im to znaci.
Nego, ja da pitam cisto onako, da li je normalno da se meni u 9 utakmica za redom povredi po 2, 3 igraca po utakmici?
Корисников грб
bperic83
Youth Team Coach
Поруке: 57
Придружен: 04 Нов 2010, 07:15
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од bperic83 »

delboy пише:To se redovno desava u svakom FM-u da pri cekanju da se izvrse promene, neki tim postigne gol. Uglavnom komp. Ne razumem sta im to znaci.
Nego, ja da pitam cisto onako, da li je normalno da se meni u 9 utakmica za redom povredi po 2, 3 igraca po utakmici?
Da, to se i meni desava na FM dosta cesto, bas u istoj situaciji - kada dodjem do rezultata koji mi odgovara, pauziram, izvrsim neke promene i kako krene tekma oni daju gol, posle opet pauza, nakon sto se ucitaju izmene, pa opet sve u napad ...

A to za povrede je klasika sa najnovijim pecom .. meni se doduse sad nesto redje povredjuju, bude 1 narandzasti ili 1 narandzasti i 1 crveni po mecu, ali redje nego kad je izasao pec ... mada, obzirom da su mi gotovo svi glavni igraci crveni, vise ni nema ko da mi se povredi, pa je mozda i zbog toga :)
YOU CAN'T BUY CLASS!
Djape Delija
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 21 Мар 2015, 22:48
Место: asfasdf
Status: Није на вези

Порука од Djape Delija »

Ja sam mislio na evropske koeficijente, po cemu se odredjuje broj ucesnika u evropskim takmicenjima, ne znam dal smo se razumeli.
asdfasdfasdfasdfasdfasdfasdfasdfasdfasdf
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

delboy пише:Nego, ja da pitam cisto onako, da li je normalno da se meni u 9 utakmica za redom povredi po 2, 3 igraca po utakmici?
Skoro sam napisao u nekoj temi, mozda i u ovoj cak no da ne trazim. Dok mi je treninge vodio asisent i sve vezano za treninge, i meni su se povredjivali igrači previše. Ne znam ni kako ni zasto ali od kako sam preuzeo taj segment igre na sebe, ne desava mi se cesto to uopste. bas mi je broj povreda mizeran.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ja nemam probleme sa povredama na ovom peču. Odigrao sam ukupno 4. sezone (off i on), i da kucnem u drvo, retko kad se neko sjebe.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Код: Изаберите све

http://store.steampowered.com/app/301120/
hockey manager od sege, isto izgleda kao nekadasnji manageri :xD:
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Peglao bih to kao blesav da pratim hokej, deluje mnogo kul.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Imam dva pitanja. Sta sada u ocena jednog igraca oznacava kreativnost. Vide opcija kreativnost ne postoji. Koje su najbitnije stavke da bi se znalo da li je fubaler kreativan?
Drugo pitanje odnosi se na promenu skina. Kad god promenim skin i kada izadjem iz igre i ponovo pokrenem igra ucitava u default skinu!? zasto sve to i zasto en zapamti skin koji sam poslednji odabrao? Isto to vazi i za jezik stoji USA engleski a ne UK isto promenim i posle gasanje igre opet se vraca na ranije postavke a ne na poslednju promenu!?
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Dr. Moo »

maxim_tsigalko, kreativnost je sada izrazena u atributu"Vision", sto se skina tice, da li imas original ili narodnjaka?
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”