Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Jel ima jos neko utisak da se igraci precesto zale na foru: znam da sam samo bekap igrac, ali hocu da dobijem sansu.. Pa sto si potpisivao onda takav ugovor jebote, hocu da te imam kao bekap igraca ako se neko povredi i to je to..
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Zale se kod mene, i to mladi igraci. Znaci planiram ih za buducnost u prvoj ali trenutno ne i kad im kazem da ih pustam na pozajmicu oni se bune kao necu, k***c palac, prodaj me. I na kraju ga uvalim na pozajmicu i on sve zaboravi o tome. :xD:
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Da uglavnom mladi i to cesto se desi neki koji ne moze ni u trecoj ligi nekoj igrati
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Ja sam nedavno kupio nekog mladog talenta za 20M. Mali jeste talentovan, ali još uvijek nije bio spreman za prvi tim. Po ugovoru je bio backup. Ostade mu još godina ugovora, ja da produžim, on neće ni da čuje! Ode na free transfer u 19. godini, a tek počeo da se razvija. Pa, J***m mu mater, daj da popričamo, imaćeš status first team (i key player ako treba), igraćeš stalno, daću ti milion evra sedmično! Nervira me ovo kad uopšte neće da pregovara!
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

parnivaljak пише:
Jackint пише:Je li neko dosad probao da igra bez instrukcija? Moj drug koji je tek prije nekoliko dana počeo da igra FM uzeo Milan i posle više od pola sezone ima samo jedan poraz i 10 bodova više od Juvea koji je drugi, a pritom je prva sezona.Sve to naravno bez ijedne instrukcije, samo stavlja control i flexible.
Ne možeš da igraš "bez" instrukcija. Sam odabir formacije, filozofije, strategije, uloga i dužnosti postavlja kolektivne i individualne instrukcije na određene vrednosti. Ti te vrednosti dalje koriguješ da Team Instructions i Individual Instructions.

Stoga tvoja teorije ne pije vodu, ali se načelno slažem da je bolje igrati sa što manje instrukcija. Iz prostog razloga što to obično daje koherentniju taktiku od one koja se dobije kada prosečni Srbenda isklikće na svaku instrukciju na koju se može kliknuti.
Mislio sam na Team Instructions, to mu je na nuli.E sad to što ti kažeš je tačno, ali onda treba da navedu da ako stavimo recimo control, da se onda podrazumijevaju neke TI (recimo use offside trap).
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Da, slažem se da bi morali bolje da opišu pre svega strategije, ali i uopšte bolje da objasne interakciju različitih taktičkih podešavanja.

Igrači koji duže igraju obično znaju da defanzivnije strategije znače i sporiju, užu igru, dublju odbrambenu liniju, itd, dok ofanzivnije strategije predstavljaju suprotnost. Postoji i nekoliko instrukcija na koje strategija ne utiče, npr. korišćenje ofsajd zamke, koje si pomenuo, ili međusobna zamena pozicija krilnih igrača recimo...
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Слика
Слика
Слика
Слика

Ko zna, zna :winner:
Jusqu'ici tout va bien…
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

parnivaljak пише:Da, slažem se da bi morali bolje da opišu pre svega strategije, ali i uopšte bolje da objasne interakciju različitih taktičkih podešavanja.

Igrači koji duže igraju obično znaju da defanzivnije strategije znače i sporiju, užu igru, dublju odbrambenu liniju, itd, dok ofanzivnije strategije predstavljaju suprotnost. Postoji i nekoliko instrukcija na koje strategija ne utiče, npr. korišćenje ofsajd zamke, koje si pomenuo, ili međusobna zamena pozicija krilnih igrača recimo...
Hmm, nisi bas u pravu, npr tika taka je izuzetno ofanzivna taktika, koja podrazumeva spor tempo igre...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Tik'al, i kod mene bude tako ali ja uglavnom pratim sve ekipe u svojim sejvovima i uglavnom to budu samo 2 ili 3 dobra igrača, nekada čak ni toliko... računaju se i igrači iz rezervi, čak mislim i omladinaca..
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

^Ja sa Zvezdom nemam problem sa povredama, dobro kontrolisem trening ali AI se kod nas nenormalno povredjuje, nijedna druga liga nije ni slicna kao nasa, za mene neigrivo skroz.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

daniloviccc пише:Hmm, nisi bas u pravu, npr tika taka je izuzetno ofanzivna taktika, koja podrazumeva spor tempo igre...
Govorio sam isključivo u FM okvirima. A tu se tika-taka najbolje slaže sa Counter strategijom (mada je moguće napraviti je i sa drugim mentalitetima).

edit: A i ako govorimo o stvarnom životu, nisam baš siguran da je tika-taka *izuzetno* ofanzivna. Ofanzivno i defanzivno su vrlo relativni pojmovi u stvarnom životu, ali ako bunker uzmemo kao izrazito defanzivnu taktiku, tika-taka sigurno nije sušta suprotnost, pa da je nazovemo izrazito ofanzivnom.
Последње учитавање од parnivaljak дана 11 Мар 2015, 02:23, учитано 1 пут укупно.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

parnivaljak пише:
daniloviccc пише:Hmm, nisi bas u pravu, npr tika taka je izuzetno ofanzivna taktika, koja podrazumeva spor tempo igre...
Govorio sam isključivo u FM okvirima. A tu se tika-taka najbolje slaže sa Counter strategijom (mada je moguće napraviti je i sa drugim mentalitetima).

edit: A i ako govorimo o stvarnom životu, nisam baš siguran da je tika-taka *izuzetno* ofanzivna. Ofanzivno i defanzivno su vrlo relativni pojmovi u stvarnom životu, ali ako bunker uzmemo kao izrazito defanzivnu taktiku, tika-taka sigurno nije sušta suprotnost, pa da je nazovemo izrazito ofanzivnom.
Da da, nije izuzetno ofanzivna, 60 posto lopte u posedu od toga 60 posto u protivnickom sesnaestercu, to nije ofanzivno, moja greska...
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

parnivaljak пише:tu se tika-taka najbolje slaže sa Counter strategijom
Kako može tika-taka da ima bilo kakve veze sa counter strategijom.Kad staviš counter onda su svi igrači iza lopte i čim uzmu loptu idu brzo u napad, ćesto sa dugim loptama, dok je tika-taka potpuna suprotnost.
IN ARSENE WE TRUST!!!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

I ja ne mislim da je tiki taka izrazito ofanzivna već samo ofanzivna taktika. Takođe... svi imamo različita mišljenja, parnivaljak sigurno ima više taktičkog iskustva u fm od mene ali ja mislim da je možda control bolji od countera.

E sada.. ja inače volim igre na posed i zatvorenije ali nikada ne volim klasično da igram tiki taku..
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

parnivaljak пише:
daniloviccc пише:Hmm, nisi bas u pravu, npr tika taka je izuzetno ofanzivna taktika, koja podrazumeva spor tempo igre...
Govorio sam isključivo u FM okvirima. A tu se tika-taka najbolje slaže sa Counter strategijom (mada je moguće napraviti je i sa drugim mentalitetima).

edit: A i ako govorimo o stvarnom životu, nisam baš siguran da je tika-taka *izuzetno* ofanzivna. Ofanzivno i defanzivno su vrlo relativni pojmovi u stvarnom životu, ali ako bunker uzmemo kao izrazito defanzivnu taktiku, tika-taka sigurno nije sušta suprotnost, pa da je nazovemo izrazito ofanzivnom.
Dobro, ali kada imas 60 posto lopte u posedu, od toga 50 posto na 20 m od protivnickog gola, to nije nista drugo nego VEOMA ofanzivna taktika, ajde da zbog slabijeg tempa kazemo da nije IZUZETNO ofanzivna, to je ok, ali da kazes da uz Tika Taka ide counter strategija, to jednostavno ne pije vodu...
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Jel koristite feeder klubove za sirenje youth recruitmenta? Ne znam da li bi bolji klubovi iz Brazila ili Argentine prihvatili da mi budu feeder klub. Razmisljao sam i da se povezem sa Tunisom jer oni redovno izbacuju do jaja regene.
Корисников грб
Luksha95
Youth Team Coach
Поруке: 111
Придружен: 09 Сеп 2014, 21:18
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од Luksha95 »

Dule93 пише:Jel koristite feeder klubove za sirenje youth recruitmenta? Ne znam da li bi bolji klubovi iz Brazila ili Argentine prihvatili da mi budu feeder klub. Razmisljao sam i da se povezem sa Tunisom jer oni redovno izbacuju do jaja regene.
Koga vodis ? Ako imas top youth training facilites a i za seniore , i jaku popularnost kluba i trenere nece ti ni trebati strani regeni, a ovako gledaj Ruse, Nemce, Argentinu, Brazil , Juznu Ameriku uopste.

Ja sam povezan sa Leverkuzenom i nekim kinezima sa kojima cu da prekinem saradnju cim dodje vreme, pa cu videti neke iz Brazila ili Argentine.
Последње учитавање од Luksha95 дана 12 Мар 2015, 21:06, учитано 1 пут укупно.
2D>3D

"Run, but carry the meanings of your past"
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

daniloviccc пише:Da da, nije izuzetno ofanzivna, 60 posto lopte u posedu od toga 60 posto u protivnickom sesnaestercu, to nije ofanzivno, moja greska...
U neku ruku jeste ofanzivna, u neku i nije. O tome ti i govorim - sve zavisi kako definišeš "ofanzivnost". Vrlo ofanzivna taktika je, prema mom shvatanju, ona sa kojom tim pokušava da za što kraće vreme postigne gol. Primer za takvu taktiku su načini igre timova koji jure rezultat pred kraj utakmice. Tika-taka počiva na sasvim drugom principu; ona teži da strpljivim posedom i kretanjem lopte pronađe rupu u protivničkoj odbrani i realizuje. Gledano sa te strane, ona uopšte nije ofanzivna. Sa druge strane, broj šansi koje stvaraju Barsa i Bajern, kao i njihova efikasnost, daju sasvim drugu sliku. Stoga ni moje shvatanje nije jedino koje je validno. Neko može reći da je tika-taka ofanzivna zbog 60% poseda lopte u protivničkom šesnaestercu, a neko može da kaže da nije naročito ofanzivna, jer je strpljiva.

Jackint пише:Kako može tika-taka da ima bilo kakve veze sa counter strategijom.Kad staviš counter onda su svi igrači iza lopte i čim uzmu loptu idu brzo u napad, ćesto sa dugim loptama, dok je tika-taka potpuna suprotnost.
U FM okvirima ima veze. Valjda si do sada provalio da ako želiš kontranapade counter nije najbolji izbor... ;)

Inače, i to što Sloba kaže je validno. Control se takođe može koristiti za tika-taku, ali onda se cela igra postavlja na drugi način (drugačije instrukcije, itd.).

daniloviccc пише:Dobro, ali kada imas 60 posto lopte u posedu, od toga 50 posto na 20 m od protivnickog gola, to nije nista drugo nego VEOMA ofanzivna taktika, ajde da zbog slabijeg tempa kazemo da nije IZUZETNO ofanzivna, to je ok, ali da kazes da uz Tika Taka ide counter strategija, to jednostavno ne pije vodu...
Okej, malo ga pretera sa posedom, ali shvatam šta hoćeš da kažeš. Ako pažljivije pročitaš, ja sam upravo to i rekao - tika-taka nije *veoma/izrazito* ofanzivna. Svakako nije ofanzivni analogon bunkeru. Ništa više, ništa manje.

Uz tika-taka ide counter strategija u FM okvirima. To što se "counter" u FM-u razlikuje od onoga što mi shvatamo kao kontranapadčka igra u stvarnosti, to je već drugi problem.
Последње учитавање од parnivaljak дана 12 Мар 2015, 21:51, учитано 1 пут укупно.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Nisam ga preterao sa posedom, mislio sam 50 posto od tih 60 posto odnosno 30 posto od ukupnog meca, znao sam da ce tu biti zabune, ali nisam mogo da editujem posle :)
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Luksha95 пише:Koga vodis ? Ako imas top youth training facilites a i za seniore , i jaku popularnost kluba i trenere nece ti ni trebati strani regeni, a ovako gledaj Ruse, Nemce, Argentinu, Brazil , Juznu Ameriku uopste.
Vodim RB Lajpcig, idem dobre uslove ali volim da imam sto vise feeder klubova kako bi slao moje igrace tamo na pozajmice. Npr. na proslom sejvu su mi Kosice bile filijala pa sam im slao dosta dobrih igraca i osvajali su ligu sa mojim igracima i igrali LS i LE. :D
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”