Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
westlife92
World Class Manager
Поруке: 3952
Придружен: 26 Мај 2011, 17:59
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од westlife92 »

daniloviccc пише:Jel moguce da se iz tih liga napreduje do super lige?
Pa naravno, evo Marko je potvrdio isto
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Da li postoje u okviru grafike stadioni da se skidaju?
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Zanimljiva ekipa, totalno realan broj golova po utakmici, ali da je u pitanju vaterpolo. 75 komada na 14 utakmica, 5.35 po tekmi... A i čitava liga, ekipa na čijim utakmicama je u tih 14 kola palo najmanje golova ima gol razliku 8:32 odnosno 40 golova, skoro svi su na preko 55, što je 4 gola po utakmici.

Слика

I jedan bag sam izvalio, ne znam da li se ovo nekome dešavalo. Krenem da igram tekmu, piše mi za igrača da ne može da igra jer je već igrao u tom danu neku utakmicu:

Слика

Pogubim se kako to, jer mi nisu taj dan igrali ni rezerve ni mladi. Odem bzv da pogledam njegovu reprezentaciju, on lik igrao meč za njih na nekom Zapadno-Azijskom prvenstvu iako mi je bilo stiglo prije nekog vremena da je izostavljen sa spiska. I onda izvalim da je već ranije igrao jednu utakmicu za Iran, pa u međuvremenu opet za mene :wtf:

Слика

I jedno pitanje još, ko su jebeno ovi Manchester FC?! Kao osnovani 2014. Počeli iz neke tamo 5-6. lige i sad su na putu ka Premier Ligi, a već su među najpopularnijim klubovima u engleskoj? :wtf:

Слика
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Купи оригинал :zelenko:
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

daniloviccc пише:
markohn22 пише:
parnivaljak пише:Ne znam, nisam uspeo da shvatim koji su skrinšotovi tvoji, a koji AI-evi. Koliko sam uspeo da razumem, sva tri skrinšota su AI-eva pojačanja, iz tri različite sezone, jel da?
Svi su od AI-a, ali je fora u tome što je doveo za 3 sezone 10ak istih igrača koje sam i ja dovodio kada sam vodio PFC.
To mi je malo previše da bi bila slučajnost.
Aman covece saberi se, ja veci apsurd nisam cuo, da li ti uopste razmisljas kada pises ovo?AI pamti koga si ti dovosio u predhodnim sejvovima pa ih dovodi u drugim.Boze me sacuvaj...I da, kazi mi gde se ti podaci pamte?
ja mogu reci da pamti,ali nije to do igre nego si verovatno save na isto ime(autosave)pa sam ja tako video 5 svojih profila iz proslih save-ova u hall of fame
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

markohn22 пише:I jedno pitanje još, ko su jebeno ovi Manchester FC?! Kao osnovani 2014. Počeli iz neke tamo 5-6. lige i sad su na putu ka Premier Ligi, a već su među najpopularnijim klubovima u engleskoj? :wtf:
Verovatno F.C. United of Manchester? Onaj klub koji su osnovali navijači. Prvih nekoliko godina su baš imali ambiciozne planove, sada koliko vidim ti planovi su malo posustali, ali i dalje se klub drži...

Код: Изаберите све

http://en.wikipedia.org/wiki/F.C._United_of_Manchester
edit: Aha. Tek sad vidim da kažeš da su osnovani 2014. :argh: Moja greška. Jel igraš original databazu?
Последње учитавање од parnivaljak дана 19 Феб 2015, 00:02, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Igorz пише:ja mogu reci da pamti,ali nije to do igre nego si verovatno save na isto ime(autosave)pa sam ja tako video 5 svojih profila iz proslih save-ova u hall of fame
Brate, reformuliši malo, ništa nisam shvatio. :D
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

kazem da je moguce da igra zapamti,ali to je zato sto si sejvovao pod istim imenom kao i prosle sejvove
dokaz:ja sam tako video 5 svojih profila u srpskom hall of fame(fm14)
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Pa normalno je da si video svoje ime u Hall of Fame-u, zato HoF i služi i tako radi oduvek.

Kakve to ima veze sa pamćenjem transfer meta?
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Ma lupeta gluposti čovek. Pusti ga.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Pa kad smješta te prethodne uspijehe u Hall of Fame, onda znači da može da koristi neku memoriju i za neke druge stvari...

A za ovaj Manchester, jbt sad se smorio najstrašnije... Nadam se da neće baš da postanu najjači na svijetu jer će mi ubiti draž pentagona kad stignem u Evropu. Odem tamo u editor data kad tamo neki fajl Manchester.fmf, a ja pojma nemam odakle mi to tu, nisam ga sigurno namjenski skinuo... :(
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Da se pojavi ozbiljna konkurencija, bilo bi zanimljivo vidjeti kojim bi smjerom FM išao, ali siguran sam da bi došlo do tektonskih poremećaja i da ne bi više viđali postove SI osoblja u kojem tupe da on slijede SVOJU viziju igre. I to je to, možeš dubiti na trepavicama ili kupiti svaki novi FM i igrati jedinu opciju koju imaš.
To se dobro videlo one 2006-e ili 7-e, (ne secam se kad tacno)kada je izasao i Championship Manager pored FM-a. Odmah su se dozvali pameti i iduce godine odradili duplo bolji menadzer.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

markohn22 пише:Pa kad smješta te prethodne uspijehe u Hall of Fame, onda znači da može da koristi neku memoriju i za neke druge stvari...
Da, ali postoji "mala" razlika između beleženja skora u HoF i analize igračeve transfer politike.

U svakoj pojedinačnoj igri postoji menadžer skor, koji igra računa na osnovu broja osvojenih trofeja. Taj skor ulazi u HoF listu, i osvežava se verovatno posle svakog osvojenog trofeja, a ako ne, onda na kraju svake sezone. Jednostavna mehanika, koja je pritom javno poznata.

Analiza igračevih transfera nije tako jednostavna stvar. Pretpostavljam da bi morali određeni ID igrača da se asociraju sa određenim ID klubova. Ali klubovi tokom vremena igraju u različitim divizijama, raspolažu različitim budžetima, trenerima, DoF-ovima, nisu im u svakoj igri potrebni isti profili igrača... Isto tako, igrači se vremenom različito razvijaju, menjaju, povređuju, nisu ili jesu dostupni za transfere i pozajmice, žele veću ili manju platu, itd.

Da ne širim dalje priču (a mogu ako želiš), mislim da razumeš zbog čega ne verujem u postojanje takvog mehanizma za transfere.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

delboy пише:To se dobro videlo one 2006-e ili 7-e, (ne secam se kad tacno)kada je izasao i Championship Manager pored FM-a. Odmah su se dozvali pameti i iduce godine odradili duplo bolji menadzer.
Po čemu je taj menadžer bio baš duplo bolji?

Ne razumem te paranoje kako SI može nešto da popravi, a neće, zato što nema konkurencije. Mislim, razumem donekle, takvo razmišljanje je svojstveno ovim prostorima, ali opet...

Konkurencija bi pomogla eventualno u smislu da bi naterala SI da više novca uloži u razvoj FM-a, ili u smislu da probaju nešto radikalnije, pa kud pukne. Međutim, ja se konkurenciji nadam iz drugih razloga, a to je zato što se nadam da će neko razvoju menadžerskih simulacija da pristupi na nov, revolucionaran način.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Parni cime se ti bavis u zivotu?i koje si godiste ako nije tajna ? :-)
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

Tokelara пише:Ma lupeta gluposti čovek. Pusti ga.
kao prvo nemoj biti bezobrazaran,a kao drugo ocigledno me niste razumeli,kako je realno da ja igram sezonu 2016-17 i vodim czv,a stoji lepo prvo mesto moje ime i titula u sezoni 2018-2019 sa ofk beogradom,ako su to gluposti onda...
Корисников грб
Milan2303
Youth Team Coach
Поруке: 129
Придружен: 25 Авг 2013, 00:40
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Milan2303 »

Igorz Koliko ja znam, taj Hall of Fame se odnosi na igru uopšte (u celini gledano, sa svim sejvovima), a ne na određeni sejv. RL treneri su ubačeni čisto da bi imao s kim da se upoređuješ u početku ali ako igraš dugo (sa puno različitih sejvova) otprilike će lista sadržati samo tvoje profile (naravno, ona ''national'' lista ili kako već se zove... svaka čast ako upadneš među prve sa one liste svih svetskih trenera :) ).
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Milan2303 пише:Igorz Koliko ja znam, taj Hall of Fame se odnosi na igru uopšte (u celini gledano, sa svim sejvovima), a ne na određeni sejv.
:yesko:
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Gde se bese gleda hall of fame, kako se boduje i formira rang lista??i koliko je to uopste realno, mozda taj sto je prvi pred svakom tekmom snima i ponavlja utakmice
Корисников грб
Milan2303
Youth Team Coach
Поруке: 129
Придружен: 25 Авг 2013, 00:40
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Milan2303 »

Boduju se osvojeni trofeji. Imaš minor, major i (mislim) international trophies. Svaki donosi različiti broj bodova.

Ja to kapiram kao način da uporediš svoje profile, da vidiš na kom si bio uspešniji...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”