Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Naravno da sam kompetentniji od tebe za FM, a kad kazem da sam se zezao to vazi samo za zadnjih par komentara od kad sam rekao da necu da polemisem dalje sa tobom, jer FM 2015 nisi igrao dovoljno dugo da bi mogao da pricas, sto ne znaci da mislim da se ne razumes u FM.Stojim iza svega sto sam rekao, ali sada ti predlazem da prekinemo vise sa ovim jer ova tema definitivno nije namenjena da se ja i ti prepucavamo, vec da se diskutuje o segmentima FMa.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

daniloviccc пише:Naravno da sam kompetentniji od tebe za FM, a kad kazem da sam se zezao to vazi samo za zadnjih par komentara od kad sam rekao da necu da polemisem dalje sa tobom, jer FM 2015 nisi igrao dovoljno dugo da bi mogao da pricas, sto ne znaci da mislim da se ne razumes u FM.Stojim iza svega sto sam rekao, ali sada ti predlazem da prekinemo vise sa ovim jer ova tema definitivno nije namenjena da se ja i ti prepucavamo, vec da se diskutuje o segmentima FMa.
Aha. Kaži mi, molim te, koliko sati još treba da odigram da bih bio kompetentan da sa tobom diskutujem o FM-u, čisto da znam da te ne smaram do tada?

Pritom, kaži nam molim te, pošto si tako kompetentan, šta se to u FM 15 tako razlikuje u odnosu na FM 14 i FM 13, pa da moram da ga igram tu količinu sati kako bih ga razumeo?

Slažem se da tema nije namenjena da se ti i ja prepucavamo, pa te zato pozivam da objasniš svoja tvrđenja kako su 1 na 1 šanse problemi FMa (sa dokazima naravno), i kako je to FM 12 endžin bolji od FM 15 (ali lepo da objasniš, a ne u "najkraćim crtama").

Takođe te pozivam, ako imaš obraza, da se izviniš za sve netačno što si pisao o meni, pošto su se sve tvoje optužbe na moj račun pokazale kao neistine. Mislim, ne moraš ako nećeš, neću se uvrediti.
Последње учитавање од parnivaljak дана 30 Јан 2015, 01:09, учитано 1 пут укупно.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

hahahha, ne mogu da verujem,kao prvo, niti je ovo tribunal da ja tebi dokazujem svoje stavove, kao drugo razlikuje se mnooogo toga izmedju recimo FM 2015 i recimo FM 2012, svako ko je igrao i ko se iole razume zna o cemu pricam, a kao trece nisam te vredjao ni u jednom trenutku, da bi ti se izvinio
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

daniloviccc пише:hahahha, ne mogu da verujem,kao prvo, niti je ovo tribunal da ja tebi dokazujem svoje stavove,
Ovo nije tribunal, to se slažem, ali nije ni mesto gde možeš da tvrdiš nešto što je potpuno netačno, u ovom slučaju da je FM 12 endžin bolji od FM 15 endžina, bez da ponudiš neki dokaz za to.

daniloviccc пише:kao drugo razlikuje se mnooogo toga izmedju recimo FM 2015 i recimo FM 2012, svako ko je igrao i ko se iole razume zna o cemu pricam,
Opet ne čitaš. Nisam te pitao o razlici između FM 15 i FM 12, nego o razlici između FM 15 i FM 14, ili FM 15 i FM 13.

daniloviccc пише:a kao trece nisam te vredjao ni u jednom trenutku, da bi ti se izvinio
Okej, izvinjavam se, nisi me vređao u klasičnom smislu uvreda, ali si iznosio neistine na moj račun, a da ni jednu nisi potkrepio argumentom, čak i nakon što sam ti to zatražio (kao npr. za "kontrakomentar"). Primeri:

daniloviccc пише:Parni valjak se toliko nalupao da je to neverovatno
daniloviccc пише:U sustini mnogo se pravis pametan
daniloviccc пише:cak i za ono sta je ocigledno ti imas kontrakomentar, koji je potpuno nepotreban.
daniloviccc пише:U pravu si druze, klasican provokator,
daniloviccc пише:on koji i ne igra FM 2015
daniloviccc пише:ti ocigledno ne znas da se zezas jer jedino uzivanje vidis u provociranju, ali decko te je provalio :D
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Prekidam raspravu definitivno, ne zato sto nemam sta da odgovorim, imam za svako od ovih tvojih pitanja mnogo toga da kazem, vec zato sto necu da ti pricinim to zadovoljstvo da se raspravljam sa tobom ovde i da smaramo ove ljude, sto je tvoj jedini cilj, u cijem ostvarenju ne zelim da ucestvujem.Pozdrav
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

U pravu si. I mene bi posle svega ovoga bilo sramota da napišem bilo šta.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Št sam ja reko, a? Imaš sreće mali nije Durlanac...
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Juvenino86 пише:Št sam ja reko, a? Imaš sreće mali nije Durlanac...
Hahaha ;-)
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Idi na SI forum i pregledaj forume od FM12,FM13,FM14 i naposletku FM15 i videces da se problem 1na1 vec dugo ponavlja. SI je to priznao, ali ti ne zelis.

Ja ne mogu da shvatim tvoj mentalni sklop.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Navedi mi temu na kojoj je SI priznao da postoji problem sa 1 na 1 situacijama.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

SI je priznao da postoji problem sa close range 1on1 situacijama, to je ono kad vaš igrač natrči na centaršut ili odbitak i pogodi golmana sa tri metra. I ovaj problem se vuče od drugog ili trećeg testerskog bilda, jer je pre toga bio problem da napadači ne mogu da promaše takve šanse (to je ono na šta su svi kukali, centaršutevi su jebali samo zvoni). Za ostalo ne znam, mada nisam dugo proveravao njihov forum.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Zele, ja nisam uspeo da nađem temu u kojoj se o tome govori, ali ne moraš da je tražiš, verujem ti na reč da su to priznali.

Razlog zbog koga Zeletu verujem na reč, a Danijelu i njemu sličnim ne verujem, je zato što je Zele naveo tačan problem, i tačnu situaciju u kojoj se problem pojavljuje. Normalno je da u nekim revizijama endžina postoje neki problemi sa 1 na 1 situacijama.

Ali tvrditi da u FM-u serijalu postoji konstantan problem sa 1 na 1 situacijama je pokazatelj neznanja pojedinaca i nedostatka njihove želje da se udube u to šta je stvarno problem, a šta subjektivan utisak.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne može to da se nadje, to je u posebnom, skrivenom od javnosti, delu SI foruma.

Mada sam ja u poslednje vreme počeo da paranoišem, pa da mislim da me FM stvarno zajebava. Imao sam Jovića u Zvezdi i odlično se razvio, sve ocene su mu zaista dobre, ali je promašivao situacije 1na1 i to one kao Aguero, izadje na golmana i ovaj mu odbrani. Dešavalo se da da gol, ali jebeš ga uvek mi je bilo krivo zbog nekih promašaja.
Sad igram drugi sejv, ovaj sa Barnetom i doveo sam ga kad sam ušao u PL, lik nije normalan, ja ne mogu da verujem da je to isti igrač kao u sejvu sa Zvezdom, retko kad promaši 1na1, daje neke zajebane golove, ne mogu da opišem. Još mi nije jasno kako i zašto. Jedino vidljivo što se promenilo jeste liga u kojoj igra i atributi, ali su malo lošiji od onih koje je imao u sejvu sa Zvezdom. U jednom trenutku mi je palo na pamet da je to zbog lige u kojoj igra, ali to baš i nema nekog smisla, J***m ga. Poenta svega, to mi je pokazalo da nema problema sa 1na1 šansama, jer isti u dva različita okruženja igra drugačije. Jeste da nema baš smisla da mu naši golmani skidaju te šanse, a da plodi u PL, ali šta ja znam, možda ga više motiviše PL, ako je to moguće. Možda ima neki skriveni atribut koji se razlikuje u ova dva sejva. Mada mi onda nije jasno kako je u LŠ redovno davao golove i koristio 1na1 šanse. Jedino je u našoj čobanskoj ligi češće promašivao.
Последње учитавање од zele дана 30 Јан 2015, 16:10, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Pa Zele normalno da će tamo da plodi više nego kod nas. Ovde malo malo pa mu lopta naleti na džombu, rupu ili neki sličan oblik i kako ti od njega da očekuješ da uvek lepo šutne. Stvarno ne razmišljaš...
Mauzeer
Youth Team Coach
Поруке: 151
Придружен: 04 Нов 2010, 16:09
Место: Stari Grad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Mauzeer »

@Ander

U cemu su pobedili na Emiratima, u bocanju ?
Nisu bili presli centar skoro, 2:0 za Arsenal, vraceno sa kamatom na Enfildu 5:1. Posle toga su pukli i u FA kupu 2:1 na Emiratima.

Ne mogu da verujem da neko moze da brani realizaciju 1 na 1 :slap: . Da gadjaju golmana, ne bi ga tako redovno pogadjali.

Generalno sam zadovoljan 15-icom sto se tice ME, mislim da je korak napred u odnosu na 14-icu, a da ne pricam o odnosu na ultimativno djubre koje je bilo FM13. Ali su ujebali stvar sa ponasanjem igraca, tipa da pojedinci znaju da traze novi ugovor po 2,3 puta u toku jedne sezone...
Последње учитавање од Mauzeer дана 30 Јан 2015, 17:22, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

zele пише:U jednom trenutku mi je palo na pamet da je to zbog lige u kojoj igra, ali to baš i nema nekog smisla, J***m ga.
Posredno gledano, ima smisla. Moguće je da se u prethodnoj igri zasitio JSL utakmica, da mu liga više nije predstavljala izazov i da se zbog toga teže motivisao, pružao slabije partije, itd. Mada, ne bih se na to kladio, to mi se čini kao prenaglašavanje efekta morala.

Koliko god se Danijel podsmevao, i tereni imaju uticaj u FM-u, ali naravno ne takav kakav je on opisao. A i nisu srpski FM tereni loši koliko su loši u stvarnosti. :)

zele пише:Mada mi onda nije jasno kako je u LŠ redovno davao golove i koristio 1na1 šanse. Jedino je u našoj čobanskoj ligi češće promašivao.
Verovatno zbog toga što ligaška forma ne utiče na LŠ i na kupove.
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Tereni, treneri, match preparation i team talk(po meni najvise) imaju uticaja na krajnji rezultat.

Od FM10 se javio problem sa 1 na 1 situacijama, tj od default igre 10.0.0.

Kao neko ko je tada bio jako aktivan i stalno provaljivao bagove na FM, smatram da sam kompetentan da diskutujem. Provaljivao sam sve bagove, pa i onaj cuveni korner bag sam "otkrio".

Istina, sada igram daleko manje nego pre, ali ako 95% ljudi kaze da postoji problem 1 na 1, onda postoji.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Danijel_CH пише:Tereni, treneri, match preparation i team talk(po meni najvise) imaju uticaja na krajnji rezultat.
Treneri? Nisam baš shvatio na šta misliš? Na protivničkog menadžera?

Danijel_CH пише:Od FM10 se javio problem sa 1 na 1 situacijama, tj od default igre 10.0.0.
Od FM 10, kažeš?

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/showthread.php/85938-Striker-s-simply-NOT-scoring-goals

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/showthread.php/76921-Strikers-issue....and-it-is-issue-in-my-opinion

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/showthread.php/77050-It-s-stupid-how-many-chances-your-strikers-need-to-score

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/showthread.php/58265-Why-do-strikers-always-lose-one-on-one
Danijel_CH пише:Kao neko ko je tada bio jako aktivan i stalno provaljivao bagove na FM, smatram da sam kompetentan da diskutujem. Provaljivao sam sve bagove, pa i onaj cuveni korner bag sam "otkrio".
Aha. Znači ti si pronalazač korner baga?

Samo mi nije jasno kako si ga otkrio, kada su korner bagovi postojali i pre FM 10.

Danijel_CH пише:Istina, sada igram daleko manje nego pre, ali ako 95% ljudi kaze da postoji problem 1 na 1, onda postoji.
Ovo je vrlo, vrlo pogrešna logika.

To je kao da ja kažem: Ako 95% ljudi kaže da ćeš da se prehladiš ako držiš noge u ledenom lavoru, onda ćeš se prehladiti. Ili, ako 95% ljudi kaže da je Ceca najbolja pevačica na svetu, onda je Ceca najbolja.

Problem je samo u tome što "95% ljudi" može o FM-u da sudi na osnovu par stotina odigranih utakmica, i to iz subjektivnog ugla, sa ličnim predrasudama, a SI pravi souk testove sa stotinama hiljada utakmica, i analizira sve uz pomoć "malo" naprednijih statističkih metoda.

A osim toga, ni na ovom forumu 95% ljudi ne tvrdi to što ti tvrdiš, tako da si fejlovao po svim osnovama.
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Onog cuvenog korner baga, sa 10.3.0

3+ golova po utakmici iz kornera.

Ti poredis cinjenice i misljenja, to ne ide.
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Ти се и даље трудиш? :zelenko:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”