Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
WOXER
First Team Coach
Поруке: 240
Придружен: 25 Дец 2010, 23:06
Место: Kucura
Status: Није на вези

Порука од WOXER »

Druze ti koji si pozajmio masinu od drugara na par nedelja i to vreme igrao, ispadas pametniji od nas koji igru igramo jos od bete. Ni meni se ovaj fm ne svidja, prvenstveno zbog ME, raznih bagova, neposlusnosti igraca... Po meni FM 12 je imao najbolji ME.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ja fm15 igram duže od skoro svih na ovom forumu, pa opet ne mislim da bolje poznajem igru od tebe ili parnogvaljka. Odigrao sam dva sejva ukupno 15 sezona, Igra je napredovala. Da li je idealna? Nije. Da li je bolja od prethodnih verzija fm-a? Jeste. Neuporedivo bolja. Da li ima bagova? Ima i to zajebanih. Ali zajebanih bagova je bilo mnogo više na prethodnim verzijama igre.


Što se tiče diskusije o odbrani, to radi, nisam imao problema, a često to koristim.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Potpisujem.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

WOXER пише:Druze ti koji si pozajmio masinu od drugara na par nedelja i to vreme igrao, ispadas pametniji od nas koji igru igramo jos od bete. Ni meni se ovaj fm ne svidja, prvenstveno zbog ME, raznih bagova, neposlusnosti igraca... Po meni FM 12 je imao najbolji ME.
Ne vidim zbog čega potežeš to što igraš FM 15 još od bete?!? Pa igram i ja CM/FM serijal od sredine devedesetih, pa šta!? Nije FM 15 isprogramiran od nule, pa da je bitno samo koliko si vremena proveo uz njega. FM 15 počiva na potpuno istim principima kao i prethodnih nekoliko FM-ova.

Osim toga, nisam pozajmio mašinu, već mi je drugar doslovce "utrapio", da mu ne propadne ispitni rok. Inače, on i ja igramo relativno redovno već par godina. :)

Mene stvarno ne zanima da li se tebi ili bilo kome drugome igra sviđa ili ne sviđa. Više puta sam napomenuo to da je individualna stvar to koliko će nekome igra da se svidi.

Ali presmešno mi je kada ljudi dolaze sa tim pričama kako je FM 12 endžin bio bolji. Na osnovu čega, burazeru?

edit: dodao citat, da ne bude zabune kome odgovaram :)
Последње учитавање од parnivaljak дана 29 Јан 2015, 17:46, учитано 1 пут укупно.
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Добро, није бољи, сјаши више.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Ja te ponovo pitam, čoveče, u čemu je tvoj problem? Šta si se nakačio za mene?

Ako ti se ne sviđa šta pišem, zaobiđi me, ne moraš da me uhodiš po forumu. Pobogu.
Корисников грб
WOXER
First Team Coach
Поруке: 240
Придружен: 25 Дец 2010, 23:06
Место: Kucura
Status: Није на вези

Порука од WOXER »

zele пише:Ja fm15 igram duže od skoro svih na ovom forumu, pa opet ne mislim da bolje poznajem igru od tebe ili parnogvaljka. Odigrao sam dva sejva ukupno 15 sezona, Igra je napredovala. Da li je idealna? Nije. Da li je bolja od prethodnih verzija fm-a? Jeste. Neuporedivo bolja. Da li ima bagova? Ima i to zajebanih. Ali zajebanih bagova je bilo mnogo više na prethodnim verzijama igre.


Što se tiče diskusije o odbrani, to radi, nisam imao problema, a često to koristim.
Mislio sam na sve ljude sa ovog foruma koji su pisali o tome, a ne zasebno za sebe. To sam napisao zato sto se covek protivio svakom zivom ovde ko je naveo bilo kakav bag ili govorio lose o igri. :)
parnivaljak пише:Ali presmešno mi je kada ljudi dolaze sa tim pričama kako je FM 12 endžin bio bolji. Na osnovu čega, burazeru?
Dovoljno je reci da su napadaci davali golove 1na1. I da se isti nisu postizali posle 2,3 odbitka.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

WOXER пише:Mislio sam na sve ljude sa ovog foruma koji su pisali o tome, a ne zasebno za sebe. To sam napisao zato sto se covek protivio svakom zivom ovde ko je naveo bilo kakav bag ili govorio lose o igri. :)
Uputio bih te, na primer, na 28 stranu ove teme (to su dve strane unazad), i na zeletov post u kome kritikuje transfer sistem,
zele пише:To je jedan od najlošije uradjenih delova u fm-u. I čini mi se da će još dugo godina biti tako loše uradjeno.
...
kao i na moj odgovor:
Slažem se, to je izuzetno loše urađeno. ...

Dakle, ne treba otići sa ovog topika da bi se uvidelo kolike gluposti ti pričaš kada me optužuješ da se ja "protivim svakom živom koji je naveo bilo kakav bag ili govorio loše o igri".

Sada, pošto smo, nadam se, završili ovu turu napada na mene, da pređemo na:
WOXER пише:Dovoljno je reci da su napadaci davali golove 1na1. I da se isti nisu postizali posle 2,3 odbitka.
A sada napadači ne daju golove iz 1 na 1 situacija? Molim te....
Последње учитавање од parnivaljak дана 29 Јан 2015, 18:11, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
WOXER
First Team Coach
Поруке: 240
Придружен: 25 Дец 2010, 23:06
Место: Kucura
Status: Није на вези

Порука од WOXER »

Daju 1 od 20 1na1. Evo primer upravo mi se sad desilo gde R.Zivkovic promasuje ceo go za 5m 1na1. U dve utakmice za redom dve sanse.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Evo, pošto si Grobar, kao i ja, da te pitam, da li si gledao jesenju utakmicu protiv Jagodine. Ako nisi, vidi šta je Grbić promašio:

Код: Изаберите све

https://www.youtube.com/watch?v=JCp5EN35z-E
Takođe, u jesenjem derbiju, Jović je promašio dve 1 na 1 situacije sa Lukačem, a i Škuletić je mislim isto dva zicera omašio. Ako nisi gledao, ili se ne sećaš, evo ti link da se uveriš:

Код: Изаберите све

https://www.youtube.com/watch?v=zBAqzvV4epk

Poenta priče - promašaji se dešavaju. Ja nisam gledao .pkm tvoje utakmice, pa da mogu da znam zbog čega je Živković promašio zicer.

Treba imati u vidu da SI radi testove na desetinama, pa i stotinama hiljada utakmica, i valjda su oni na osnovu tih podataka kompetentniji od tebe (ili mene, ili bilo koga sa foruma) da prosude da li efikasnost napadača približno odgovara realnosti!?
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Ti poredis Grbica i Jovica sa igracima svetske klase :slap:

Ajde banujte ga vise u ku*ac... :slap: :slap:
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Parni valjak se toliko nalupao da je to neverovatno, posle svakog komentara u kome je neko naveo da je odigrao neki rezultat sa ekstremno velikim brojem golova, javlja se naravno on, i trazi schreenove, kako bi molim te veliki strucnjak i genijalac nasao razlog takvoj pojavi, svi mi koji igramo ovu igru dugo, licno ja 10 godina, smo ludi, a on je jedini ,,kompetentan,, On je naravno tu da prokomentarise i milion ostalih komentara, ali ne bih o tome.Ruku na srce sto se tice nekih stvari, bio je u pravu, ali to su neke stvari koje su jasne kao dan, medjutim i njih je ,,gospodin SPECIJALNI,, predstavio kao atomsku fiziku.
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Citajuci pValjak deluje kao da je SI bot stigao na forum :zelenko:
Последње учитавање од Ronin дана 29 Јан 2015, 19:51, учитано 1 пут укупно.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

A sto se tice odbrane, apsolutno je netacno da je svejedno da li je ona postavljena visoko ili duboko, u koliko je visoko postavljena, dosta pomaze u fazi napada, ali postoji opasnost od paseva u prazno i istrcavanja protivnickih krila i napadaca, pa je povoljno imati brze odbrambene igrace, medjutim moj savet vam je da u ovom FM 2015 igrate ipak ovu vrstu odbrane jer cete u ogromnoj kolicini smanjiti centarsuteve koji su u ovom serijalu najopasniji po nas.
Корисников грб
WOXER
First Team Coach
Поруке: 240
Придружен: 25 Дец 2010, 23:06
Место: Kucura
Status: Није на вези

Порука од WOXER »

parnivaljak пише:Evo, pošto si Grobar, kao i ja, da te pitam, da li si gledao jesenju utakmicu protiv Jagodine. Ako nisi, vidi šta je Grbić promašio:

Код: Изаберите све

https://www.youtube.com/watch?v=JCp5EN35z-E
Takođe, u jesenjem derbiju, Jović je promašio dve 1 na 1 situacije sa Lukačem, a i Škuletić je mislim isto dva zicera omašio. Ako nisi gledao, ili se ne sećaš, evo ti link da se uveriš:

Код: Изаберите све

https://www.youtube.com/watch?v=zBAqzvV4epk

Poenta priče - promašaji se dešavaju. Ja nisam gledao .pkm tvoje utakmice, pa da mogu da znam zbog čega je Živković promašio zicer.

Treba imati u vidu da SI radi testove na desetinama, pa i stotinama hiljada utakmica, i valjda su oni na osnovu tih podataka kompetentniji od tebe (ili mene, ili bilo koga sa foruma) da prosude da li efikasnost napadača približno odgovara realnosti!?
Samo sto ove moje sanse nisu bile ni blizu kao navedene. Covek trci od 25m do gola i kad stigne do gola 1na1 on promasi ceo go. I ne mozes da racunas Jovica koji ima 17 god i igra prvi derbi u karijeri i na FM mozda i najboljeg napadaca posle par sezona Richaira Zivkovica.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Druze sto se tice 1 na 1 sansi, one su bile i ostale problem FMa, mada su dosta realnije sada, u odnosu na recimo serijale FM2006,7,8..
Takodje bih se slozio da je FM2012 definitivno najbolji u okviru MEa, medjutim u svim ostalim je petnaestica definitivno najbolja, inace bih se odavno vratio na FM 2012.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Danijel_CH пише:Ajde banujte ga vise u ku*ac... :slap: :slap:

Ne ide ban liku koji je u pravu.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

daniloviccc пише:Samo sto ove moje sanse nisu bile ni blizu kao navedene. Covek trci od 25m do gola i kad stigne do gola 1na1 on promasi ceo go. I ne mozes da racunas Jovica koji ima 17 god i igra prvi derbi u karijeri i na FM mozda i najboljeg napadaca posle par sezona Richaira Zivkovica.
Da kažemo da je Rišario kod tebe kao sada Aguero? Jedan od najboljih svetskih napadača, zar ne?

Jeste da je loš snima, ali mislim da se vidi šta se dogodilo.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wi8oFY7drh0[/youtube]
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Danijel_CH пише:Ti poredis Grbica i Jovica sa igracima svetske klase :slap:
Ne. Kao što sam napisao, naveo sam primer Partizanovih igrača zato što WOXER navija za Partizan, kao i ja. Mogao sam da navedem i niz drugih primera.

Evo, pošto Grbić i Jović nisu u istoj klasi sa jednim svetskim igračem Živkovićem, šaljem ti link sa Mesijevim promašajem:

Код: Изаберите све

https://www.youtube.com/watch?v=zRYw3-rSX_s
Takođe je i Zele naveo lep primer.

Danijel_CH пише:Ajde banujte ga vise u ku*ac... :slap: :slap:
Već sam te u drugoj temi zamolio da ne pozivaš na moj ban, a ako nastaviš tako, moraću da zamolim moderatore da reaguju.

daniloviccc пише:Parni valjak se toliko nalupao da je to neverovatno, posle svakog komentara u kome je neko naveo da je odigrao neki rezultat sa ekstremno velikim brojem golova, javlja se naravno on, i trazi schreenove, kako bi molim te veliki strucnjak i genijalac nasao razlog takvoj pojavi, svi mi koji igramo ovu igru dugo, licno ja 10 godina, smo ludi, a on je jedini ,,kompetentan,, On je naravno tu da prokomentarise i milion ostalih komentara, ali ne bih o tome.Ruku na srce sto se tice nekih stvari, bio je u pravu, ali to su neke stvari koje su jasne kao dan, medjutim i njih je ,,gospodin SPECIJALNI,, predstavio kao atomsku fiziku.
Kako bi bilo ko mogao da pokuša da utvrdi u čemu je problem, ako ne zatraži skrinove ili druge informacije vezane za utakmicu. Ljudi ovde kače probleme valjda da bi se ti problemi rešili, zar ne?

Da li možeš da mi daš primer posta u kome sam stvari predstavljao kao atomsku fiziku, evo bar jedan?

Ronin пише:Citajuci pValjak deluje kao da je SI bot stigao na forum :zelenko:
Pošto nemaš šta da doprineseš diskusiji, ne moraš da napadaš mene.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

parnivaljak пише:Samo sto ove moje sanse nisu bile ni blizu kao navedene. Covek trci od 25m do gola i kad stigne do gola 1na1 on promasi ceo go. I ne mozes da racunas Jovica koji ima 17 god i igra prvi derbi u karijeri i na FM mozda i najboljeg napadaca posle par sezona Richaira Zivkovica.
Ne radi se ovde, na kraju krajeva, ni o Joviću, ni o Živkoviću. Svako može da promaši zicer, i svi igrači ih promašuju, to je poenta.

Doduše, vrlo dobar argument si dao za objašnjavanje Jovićevog promašaja. U FM okvirima, (mladi) igrač sa niskim Pressure skrivenim atributom bi mogao da promaši zicer baš iz tog razloga. Ali isto tako, možda je i Živković izgubio snagu tokom tog trka od, ako sam dobro shvatio, 60-ak metara, pa da je promašio 1 na 1. Možda i nije, ja ne mogu da znam ovako "na daljinu", ali neću da tražim skrinšot, da me daniloviccc ne bi opomenuo.

daniloviccc пише:Druze sto se tice 1 na 1 sansi, one su bile i ostale problem FMa, mada su dosta realnije sada, u odnosu na recimo serijale FM2006,7,8..
Nisam primetio da su bile problem, ne znam na osnovu čega to tvrdiš.

daniloviccc пише:Takodje bih se slozio da je FM2012 definitivno najbolji u okviru MEa, medjutim u svim ostalim je petnaestica definitivno najbolja, inace bih se odavno vratio na FM 2012.
Zbog čega je FM 12 bolji u okviru ME-a, u odnosu na FM 15?
Последње учитавање од parnivaljak дана 29 Јан 2015, 21:52, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”