Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Ajde kazite mi kako da ne izgubim volju za igrom posle poslednje dve utakmice, nebitno sto sam pobedio, u kvalifikacijama za svetsko prventvo, igram sa Srbijom, u prvoj utakmici dobijem kod kuce holandiju sa 5 prema 4, a u drugoj utakmici dobijem u Austriji sa 3 prema 7.
Sta vi mislite o tome,pritom ne igram neku ludu formaciju.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Meni kako kad u sejvu. Nekad pada normalno golova, a ekad i ja imam te nebulozne rezultate. Valjda ce srediti to poslednjim pečom.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Postoji problem, SI je upoznat sa tim, rade na tome.

Imaš temu u bugs sekciji SI foruma gde se kače tekme i diskutuje o ovome.
Последње учитавање од Gagi дана 27 Јан 2015, 18:10, учитано 1 пут укупно.
Koma
Youth Team Coach
Поруке: 177
Придружен: 19 Авг 2011, 14:57
Место: Arilje
Status: Није на вези

Порука од Koma »

Ima li neko iskustva sa ruskim timovima? Kakvi su im budžeti u drugoj sezoni? Mislim na CSKA, Zenit, Spartak i Krasnodar.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Počeo sa Krasnodarom, odigrao samo 5 tekmi, ali očekujem nekih 20-30m za sledeću sezonu.
Duchaaa
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 16 Јан 2013, 00:43
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Duchaaa »

Igraci iz rusije i iz portugala pisu da su na loan listi al ne daje mi opciju da im dam ponudu.. Samo za transfer.. A jul je mesec? Ne desava mi se to prvi put.. i ranije kad sam vitinja pokusavao dovesti u liverpul, i sad kad vodim inter za crisantea isto? Ne kapiram, njima tad nije prelazni rok,sta? Jeste!
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Jel zna neko sta je ona kartica ,,Detail level,,? Ima minimum,default,continental,maximum, deluje kao neka ,,tezina igre,, ono easy,normal,hard mada koliko znam to ne postoji u FM
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Ne, nije to podešavanje za težinu igre.

Time biraš nivo detalja svoje igre. Što je veći nivo detalja, to je igra realističnija, ali i sporije radi, jer se više stvari procesira.

Liga u kojoj menadžerišeš je uvek Full Detail, što znači da svi mečevi "prolaze" kroz klasičnu meč endžin simulaciju, istu kroz koju prolazi igra u kojoj kontrolišeš tim. Sa druge strane, detalji neke lige mogu da budu None, što znači da će utakmice, kao i funkcionisanje timova uopšte, biti simulirano uprošćenom metodom, koja je brža, ali značajno manje detaljna.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

daniloviccc пише:Ajde kazite mi kako da ne izgubim volju za igrom posle poslednje dve utakmice, nebitno sto sam pobedio, u kvalifikacijama za svetsko prventvo, igram sa Srbijom, u prvoj utakmici dobijem kod kuce holandiju sa 5 prema 4, a u drugoj utakmici dobijem u Austriji sa 3 prema 7.
Sta vi mislite o tome,pritom ne igram neku ludu formaciju.
Meni je cak i to ok ako su u pitanju normalni golovi i normalne akcije. 3:7 je bas hardkor, ali opet, ako su akcije i golovi normalni onda to jos i moze da se podnese. Inace se meni to jos nije desilo. Stavise, vezao sam skoro 6 utakmica 0:0 i pomislio sam da je neki bag.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Te lude skorove imaju uglavnom oni koji igraju veoma ofanzivno. Sa balansiranom taktikom, teško da ćeš naići na problem.
marki
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 15 Окт 2014, 21:28
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од marki »

Jel moze neko da ostavi link za dresove, slike igracai grbove Jelen Super lige?
Ovde sam nasao neki komplet ali nekad nece da mi skine lepo zip, nego samop ona bela ikonica, zasto je tako? Skinuo sam onaj 7 zip... I kad ubacim u fm o sve podesim i na preferences ali nece da prepozna...
Корисников грб
bperic83
Youth Team Coach
Поруке: 57
Придружен: 04 Нов 2010, 07:15
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од bperic83 »

Morao bih da pogledam u igri, ali otprilike koliko se secam situacije oko transfera bio je onaj mladi iz Shalke-a stoper, Shule ili kako bese, mesam ga sa Shurleom stalno :) Video sam da je Bajern Minhen da oponudu za njega, kao 3 ili 3.5 miliona i moze da naraste do 6 ili mozda 8, oni prihvatili, sve ok. I onda ja ponudim odmah 6 i jos 2 za godinu dana i plus 25% od sledece prodaje (krenuo sam od cistih 6, pa povecavao tokom cenkanja), i onda mi oni sibnu 20 miliona. I na kraju on predje u Bajern koji im je sigurno veci rival od mene, iako ima i vecu reputaciju.

A sto se tice Ai kupovine, nisam krenuo sezonu sa recimo Man Utd il iRealom, pa sam to rekao na bazi toga da vec u januaru prve sezone oni spiskase po 100-200 miliona na igrace bez ikakve prodaje, a i od ranijih verzija imam onaj osecaj skoro svakog prelaznog roka - odakle im pare da bukvalno svaki prelazni rok dovedu po 2,3 igraca za koje daju po 50 miliona i sl. Moguce da se meni samo cini da je tako, ko ce ga znati :-)
YOU CAN'T BUY CLASS!
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Sto se tice transfera i dogovora oko ugovora, mogu reci da sam odusevljen, jer je inteligencija kompa, mnoooogo usavrsena, neuporedivo je dovesti dobrog igraca za bas male pare, a o ugovorima da ne govorim koliko su sada tezi za pregovore nego ranije, sto je po meni fantasticno :-)
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

daniloviccc пише:Sto se tice transfera
To je jedan od najlošije uradjenih delova u fm-u. I čini mi se da će još dugo godina biti tako loše uradjeno. Komp kupuje po unapred utvrdjenim šortlistama i prema PA. Zbog toga se dešava da Gil Romera svi prodaju za 80m+ i da igrača koji je u životnoj formi ne možeš da prodaš ni za 1m. Koliko je to loše, igrača koji je na šortlisti nekog menadžera ne mora ni da igra, može da se raspada i opet će se prodati za dobre pare. npr. Man City je doveo Rišaria Živkovića, on je za 4 sezone odigrao ukupno 20mečeva i dao 5-6 golova, a uspeli su da ga prodaju Čelziju za 20+ miliona, a ja igrača koji je tri godine uzastopno bio drugi strelac Evrope i PL-a nisam mogao da "uvaljam" za 100k.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Slažem se, to je izuzetno loše urađeno. Npr. u FIFI je forma igrača ključna, doduše njena važnost je čak i prenaglašena. Zapravo trebalo bi da se napravi balans između tih pristupa. Transfer mehanika FMa je zastarela, ali bojim se da će jako teško biti isprogramirati novu, značajno bolju...
Корисников грб
WOXER
First Team Coach
Поруке: 240
Придружен: 25 Дец 2010, 23:06
Место: Kucura
Status: Није на вези

Порука од WOXER »

Слика

Parnivaljak ajde reci mi da je ovo jebeno realno i da se desava u RL da pogode iz 5 suteva 5 puta. U jednom napadu Szczesny kao hobotnica brani 3 suta za redom sa udaljenosti od 5 do 10m. Tebe sam napomenuo posto si branio FM na prethodne 4 strane.

Poludeo sam! :hotman: :nervous:
Последње учитавање од WOXER дана 28 Јан 2015, 16:43, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Hajde sad zapitaj se malo šta ja mogu da zaključim iz ptg jednog skrinšota?
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Kako da podesim da mi u sidebar-u stoje samo ikonice, a ne tekst (tj. naziv)?
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Zanimljivo je to sto se ovde svi zale na neke stvari u kojima su oni ,,osteceni,, , a kada sa Partizanom ili Zvezdom npr, osvajaju Ligu sampiona, daju plate igracima od 40 000e nedeljno, tada je sve ok, i to im nije nista cudno, kad editor radi, sve je ok...
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

A druze, tebi je cudno sto si izgubio 5 1, a nisi se zapitao kako si sa Liverpulom prvi i to sa 11 bodova ispred :)
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”