Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Znaci i u FMu smo najgori :D
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Vala Bosna nikad u EU uci nece, nadam se ni Srbija...

Ali da se vratimo na FM.
Ovo je po meni najbolji FM koji sam igrao! Jedino sto mi se ne svidja je izmena opposition instructions-a... Scouting i team selection su malo komplikovani,ali ok u sustini, nista nasta se ne mozes navici...
Sé un hombre
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

tanke14 пише:Vala Bosna nikad u EU uci nece, nadam se ni Srbija...

Ali da se vratimo na FM.
Ovo je po meni najbolji FM koji sam igrao! Jedino sto mi se ne svidja je izmena opposition instructions-a... Scouting i team selection su malo komplikovani,ali ok u sustini, nista nasta se ne mozes navici...
Bas tako, da se vratimo izmisljenom svetu (nisam ni ja za stvarnu EU) medjutim, ja nisam posteno ni igrao FM14, fm13 nisam nikad skidao, fm12 mi je bio odlican, dok sam se navikavao na fm14 izasao je vec fm15, ali ocigledne su promene... Nisam ja momci strastven igrac fm-a kao vi, tako da sam dosad uvek igrao sa cheatovima (i uz to niKad nista osvojio nisam) ali sad prvi put igram bez pomagala, jer mi nekako mnogo bolji fm15 od fm14
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Порука од Ander »

ja ne znam šta bi trebalo da uradim da moj DC (Balanta, marking 20) stvarno markira protivničkog napadača? sve varijante sam probavao, i sa oposition instructions i bez njih, jednostavno ga totalno kulira... da li je moguće da je to toliko retardirano napravljeno da ako protivnik igra sa 1 napadačem, on samo lagano blejači između mojih DC-ova. pa kako moj napadač tako ne radi kad i oni igraju istu formaciju sa 2 DC-a (save-loadovao sam prijateljsku, svaku gledao na extended i svaki put ih je Lacazette, koji se i nije nešto posebno razvio, pravio majmunima i postigao gol ili dva)
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

Balanta igra lose jer ima nekih problema sa devojkom... provereno, javio mi se juce u vezi saveta ;) Ajde bre ljudi, zalite se na jednog igraca sto igra lose i to se svake godine zalite... j****e se tamo sa taktikom kako znate pa ce upaliti vec neka :cheers:
"I sut u dupe je korak napred"
Корисников грб
Ander
Youth Team Coach
Поруке: 195
Придружен: 01 Нов 2011, 15:20
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Порука од Ander »

Balanta igra extra, ali nisam pokušavao sa man markingom. ne znam da li je problem do njega ili nešto drugo
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Ja od kako sam poceo sa ovom kombinaciom teamtalka nemam poraza

Pre utakmica Reluctant - obicno bude enjoy the game ili tako nesto

i onda na poluvremenu passionate - igrate dobro ali moze jos bolje

30 utakmica bez poraza :O
El_Pibe
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 01 Дец 2010, 22:13
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од El_Pibe »

jel zna neko da me posavetuje kako da namestim taktiku da zatvorim rupu izmedju odbrane i sredine terena.izlazi mi obavestenje o tome svaku tekmu da mi je prostor izmedju odbrane i sredine terena prevelik i da protivnik to moze iskoristiti.pnace igram sa branom,klasicna formacija4-4-2
Корисников грб
stallion
Youth Team Coach
Поруке: 98
Придружен: 15 Сеп 2012, 10:29
Место: NBG
Status: Није на вези

Порука од stallion »

nisam odigrao puno dve sezone, neki utisak do sada da je ovo mozda jedan od najlaksih FM koje sam igrao od 2002, taktiku sam skinuo sa Fm base, krenuo sa Partizanom prvi put posle 2005 da bi isprobao ove nove opcije, bez nekih jacih pojacanja Marko Simic i par free igraca i laganica finale lige evrope :argh:
Последње учитавање од stallion дана 25 Нов 2014, 00:00, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Bard
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3355
Придружен: 25 Окт 2010, 15:15
Место: Beograd
Steam: bard_whtid
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Bard »

stallion пише: taktiku sam skinuo sa Fm base
Ne racunas se. To nije tvoja igra, vec tamo nekog lika koji je to napravio. :gunman:
We will remember
Skies may fade
And stars may wane
We won't forget
We will remember
Until the skies will fall
We won't forget
We will remember
We all shall follow doom
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

El_Pibe пише:jel zna neko da me posavetuje kako da namestim taktiku da zatvorim rupu izmedju odbrane i sredine terena.izlazi mi obavestenje o tome svaku tekmu da mi je prostor izmedju odbrane i sredine terena prevelik i da protivnik to moze iskoristiti.pnace igram sa branom,klasicna formacija4-4-2
Stavi nekoga u sredini na defend ili ukljuci instrukciju push higher up, ako ti bas znaci sta asistent prica.
Корисников грб
milanovcani
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 26 Нов 2014, 18:44
Место: Gornji Milanovac
Status: Није на вези

Порука од milanovcani »

20 minuta pisem post i kliknem posalji i izbaci mi stranicu da se ponovo logujem,tako da eto skraticu ono sto me muci maksimalno.

Jako tesko sam uzeo titulu,nista se nije znalo do zadnjeg kola.
U kvalifikacijama za LS dobijem Samrok,u gostima izgubim 1:2 ali kuci nekako nadoknadim 3:1.
Sledece kolo Viktoria Plzen me otrese,0:2 kuci 1:3 u gostima.
Sad sam dobio Twente u play offu za ligu evrope i nisam nesto optimistican da cu proci.
Dakle,treba mi neki savet oko taktike..

Par igraca sam prodao,dosta sam doveo,izmedju ostalog kvatro iz Cukarickog, Regana,Stojkovica,Bojica i Stojiljkovica..evo kako to trenutno izgleda..

Rakica sam odmah prodao,Despotovica sam poslao na pozajmicu i posle mu dao sansu koju nimalo nije iskoristio,panj je ko u stvarnosti,dok je mali Luka Jovic iskidao sezonu,spakovao preko 20 komada i bio prvi strelac JSL.

Слика

СликаСлика
Последње учитавање од milanovcani дана 26 Нов 2014, 19:31, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Oggi
First Team Coach
Поруке: 304
Придружен: 14 Јул 2013, 18:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Oggi »

Škotska bi uskoro mogla da postane obećana zemlja za sve mališane
Danas učimo kako da postavite formaciju 3-5-2... Perice, pred tablu
Veličina slova A A A

Roditelji, nemojte se iznenaditi ako vas deca, posebno ona muška, ali i neka ženska, ovih dana povuče za rukav i kaže: Mama, tata, hajmo da se preselimo u Aberdin! Škotsko udruženje učitelja fizičkog vaspitanja je naime pokrenulo raspravu o mogućnosti uvođenja popularne igrice Football Manager u školski program u Aberdinu i okolini.

Lokalni Aberdin Ivning Ekspres preneo je da je inicijativu pokrenuo izvesni Len Olmond, koji smatra da bi igrice mogle da budu dobar "mamac" i nastavu fizičke kulture sve gojaznijoj i tehnikom opterećenoj deci ponovo učine zanimljiom. Nije tajna takođe da neke škole već koriste određene video igrice koje, kako kaže predsednik pomenutog udruženja Jan Stendžer, "imaju potencijal da unaprede proces učenja".

Naravno, neće samo Football Manager biti uvršten u školski program, već i igricu kakve su Just Dance i Wii Fit. Nama je ipak Football Manager posebno zanimljiv i ne bismo imali ništa protiv nekoliko lekcija o tome kako proći kvalitetnog, a jeftinog igrača na tržištu.
"Igrice kao što je Football Manager su veoma dobar način da ljudima pojasnite kako funkcioniše svet fudbala i kakva je uloga fudbala u našem svetu", dalje navodi Stendžer.

Zamišljamo… Završiš časove, odeš kući i za domaći zadatak – da sa FK Moravac Mrštane osvojiš Ligu šampiona!

Izvor:

Код: Изаберите све

www.mozzartsport.com
Корисников грб
the Stig
Youth Team Coach
Поруке: 149
Придружен: 09 Нов 2010, 23:07
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од the Stig »

Слика
Svaki pogodak koji padne sa ove dve pozicije, a da je posledica slobodnog udarca, odnosno centaršuta iz istog, biva poništen zbog ofsajda; kako meni, tako i protivniku. Ovo "svaki" je u bukvalnom značenju.
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Budi sretan, ja najvise golova tako primim.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Football Manager 2015 Hotfix Update 15.1.4 released

A new hotflix update for FM15 is now available to download on Steam.

To download the update, simply save your current game, quit FM, then quit and restart Steam. Then launch the game as normal and this should start your update automatically.

The update includes fixes for the following issues:

PERFORMANCE

- Optimised save game speeds
- Fixed game launch issues linked to local user permissions
- Fixed rare crash on continue

MATCH ENGINE

- Improved defensive reactions to crosses and corners
- Tweaked wide defending of wingers
- Improved goalkeeper reaction times after an initial save
- Various other goalkeeper improvements
- Fixed further instances of own goals being awarded incorrectly
- Fixed further instances of players not being given offside when collecting rebounds
- Fixed rare instances of U18 teams starting match with only a goalkeeper, resulting in high scorelines
- Fixed problem where AI teams would sub many of their players off the pitch without replacements, resulting in high scorelines

DATA & COMPETITIONS

- Fixed Greek Superleague scheduling
- Martin Ødegaard added to new games
- Added licensed kits for MLS expansion teams

USER INTERFACE

- Added player Role & Duty to pitch on tactics screen

FM2015 15.1.4 MEv1538

PC: 579096
Mac: 579098
Linux: 579102

If you have any issues following the update, or if you think you've spotted a bug, please report it on bugs forum here -

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/forumdisplay.php/437-Football-Manager-2015-Bugs-Forum
If you have any technical issues please raise then in the following location:

For PC -

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/forumdisplay.php/462-PC-Specific-Issues
For Mac -

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/forumdisplay.php/444-Mac-Specific-Issues
For Linux -

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/forumdisplay.php/445-Linux-Specific-Issues
Последње учитавање од Gagi дана 27 Нов 2014, 14:40, учитано 2 пута укупно.
Djole
Youth Team Coach
Поруке: 72
Придружен: 11 Дец 2010, 15:04
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Djole »

Gagi пише: - Fixed rare crash on continue
:ole: :ole: :ole:
popizdim kad mi zakuca igra tako
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Порука од markic »

Jel se ovaj novi update kada ga skinemo odnosi na neki sejv koji već igramo, ili tek kada budemo startovali novu igru?
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Све се односи и на стари сејв, осим овога ваљда
- Fixed Greek Superleague scheduling
- Martin Ødegaard added to new games
- Added licensed kits for MLS expansion teams
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Već igrate. Osim Odegarda.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”