Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Slazem se sa poslednjim komentarom.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Videcemo ovo za mmajice i suvenire kako da se izvede :yesko:
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

plašim se da krenem da igram da se ne zaludim skroz
ovaj fm će biti revolucija koliko vidim

samo mi se intervjui ne sviđaju, ja bi ih sve izbacio a ne još i dodavao
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

dj90 пише:plašim se da krenem da igram da se ne zaludim skroz
Ja sam se izgleda pomirio sa sudbinom. U najavi vidim razvod, placanje alimentacije, bradu do grudi i podocnjake. :banned:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

увек ћеш имати другаре са форума :)
Корисников грб
Casual
Youth Team Coach
Поруке: 69
Придружен: 13 Мар 2011, 01:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Casual »

dj90 пише: ovaj fm će biti revolucija koliko vidim
Revolucija? Uopste takav utisak nisam stekao iz njihovog klipa. Ono sto sam ja video je meni pomeren u levo, motion capture koji menja ME sto znaci novo privikivanje i nove ispravke gomile bugova, RPG momenat sa biranjem kakav menadzer ces biti, jedan korak vise prilikom scoutinga i mnostvo nebitnih sminka izmena kao i uvek.

Ja sam igricu svakako narucio, ali uopste nisam impresioniran nivoom izmena koji su ubacili i mislim da iz godine u godinu sve manje promene imamo prilike da vidimo. Ne bi ni imao problem sa tim da je gameplay kako treba, ali obicno tu do februara/marta a nekad i posle bude ooozbiljnih bugova i problema.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

pa za mene je novi me revolucija.
možda je to nekom ovde nebitno pošto igra sa tačkicama ili čak i bez njih ali ja nisam ni kretao da igram fm dok nisu tačkice uveli.
Neka bude gemplej kao stariji pes/fifa i ja zadovoljan

a ima i dosta drugih novina, sve u svemu za mene je revolucija
pošto pominju skauting toliko nadam se da mi više neće davati malo zvezdica za neke ekstra igrača iako su stariji kao do sada

a ono gde biraš kakav si trener kontam da ako ostaviš klizač na sredini da će biti kao i do sada
Последње учитавање од dj90 дана 13 Окт 2014, 18:30, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Casual
Youth Team Coach
Поруке: 69
Придружен: 13 Мар 2011, 01:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Casual »

Pa nije bas da su ove godine sa tackica prebacili na neki predrkani svemirski 3D. Samo su ubacili motion capture sto znaci da sami pokreti igraca izgledaju realnije, a sva ostala grafika deluje ista ili za nijansu poboljsana, eto ubacili su hot dog stand pored stadiona :noway:

PES/FIFA grafiku su mogli da ubace i pre 10 godina da su hteli ali nisu i nece, to i nije poenta menadzera. Ja se uvek nadam da ce pre svega srediti ME i realnost samih rezultata, a ako ubacuju nesto revolucionarno onda bih vise voleo da se to tice samog gameplaye-a, a ne 3D grafike.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Bilo bi kul kad bi napravili neku vrstu saradnje i koristili njihov 3D.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

pa ja sam i rekao za gemplej a ne za grafiku, čak ni ova grafika nije loša

mislim da će sa ovim animacijama da bude ekstra pošto se čak i po klipu vidi da je fluidniji gemplej tako da nemam sumnje da će i uživo izgledati još bolje
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

To bi po meni ubilo igricu, ja neću da gledam superful 3D, meni su dovoljni ovi stikmeni, imaju šmek nekako.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Ali ovaj njihov engine kakav je zahteva previse da bi radio na high.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Kada bi ubacili grafiku tipa PES ili FIFa (sto se nadam nece desiti jos 300 godina) FM vise ne bi bio FM prvo zbog same zehtevnosti igre, punjnjem igre nepotrebnim detaljima koje udaljuju od uzitka trenerskog posla (mada je uzitak gledati boljju grafiku kao treber priznajem) i povecala bi se potreba za grafikom koja je i sada vec postala vrlo problematicna ako je ima mnogo (dresovi, face igraca bi e pravile i za 3d siguran sam, onda bi krenule firzure, detaljisanje oko stadiona, editing itd) i sve bi to bilo vise FIFA ili PES a ne FM.

FM je FM. Daj da vidim kako da sklepam taktiku. Daj da vidim koga da kupim prodam da mogu da napravim neki rezultat i daj da vidim kako da osvojim nesto ili kako da ne dobije otkaz. Tacka, amin.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Јбг, стижу нове генерације којима је графика битна. Што се мене тиче, нека буџе та срања колико хоће, само да нама оставе 2д који ће моћи да покрену и ове лошије машине.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Iskreno, ne bih imao nista protiv poboljsanja grafike ali to tek posto dovedu ME do savrsenstva. Pa kada zaista ne bude bilo vise sta da se izmisli i poboljsa u tom pogledu, onda moze i grafika. Naravno ostaviti i 2D.
Корисников грб
Mental Mickey
Youth Team Coach
Поруке: 87
Придружен: 16 Сеп 2011, 11:26
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Mental Mickey »

Mislim da FM ustvari prati realan zivot - svake godine je sve gori :xD:
Tacno se vidi da preusmeravaju igricu ka klincima od 18 godina koji vole Celzi i Mancestere i koji se loze na PES i te fore.
Prvo su ukinuli vaznost treninga a u 2014 konacno unistili taktike, a to je najbitnije u ovoj igrici. Ko se jos lozi da vidi publiku koja mase ili Brazilca koji ce odigrati petom ka napadacu?
Da ne pricam o nerealnosti rezultata, ugovora i igraca (meni je u sezoni 2015 objavljeno da je Malbasic najbolji igrac Bundeslige!!! Malbasic????)

Siguran sam da ce FM 2015 biti jos gori. Igram ga od 2001 i stvarno je 2014 bila najgora do sad.

Naravno, kupio sam ga, ali ovo je zaista, zaista poslednja sansa.
Корисников грб
Mare.Maki
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 04 Сеп 2014, 18:36
Место: Vršac
Status: Није на вези

Порука од Mare.Maki »

Mental Mickey пише:Mislim da FM ustvari prati realan zivot - svake godine je sve gori :xD:
Tacno se vidi da preusmeravaju igricu ka klincima od 18 godina koji vole Celzi i Mancestere i koji se loze na PES i te fore.
Prvo su ukinuli vaznost treninga a u 2014 konacno unistili taktike, a to je najbitnije u ovoj igrici. Ko se jos lozi da vidi publiku koja mase ili Brazilca koji ce odigrati petom ka napadacu?
Da ne pricam o nerealnosti rezultata, ugovora i igraca (meni je u sezoni 2015 objavljeno da je Malbasic najbolji igrac Bundeslige!!! Malbasic????)

Siguran sam da ce FM 2015 biti jos gori. Igram ga od 2001 i stvarno je 2014 bila najgora do sad.

Naravno, kupio sam ga, ali ovo je zaista, zaista poslednja sansa.
Ne lupaj molim te. Ti, da si na njihovom mestu ne bi voleo 5x vise novca od obicnog prihoda ako ubacis 3D brazilca kako proigrava petom? Samo idu u korak sa vremenom, ali postuju i stare igrače, jer ostavljaju dosta stvari na koje su navikli (tipa 2D) ali se nešto mora menjati. Ljudi te promene prihvate, pre ili kasnije. Svaka promena smeta, al se navikneš.
Za deset godina ćeš doći ovde i reći "pa kako sad ovo ubacuju, pa ja sam navikao na onaj 3D igram ga već deset godina"..

Shvatite da je novac uvek bitniji od svega. Ti ako voliš FM igraćeš ga i da ga promene skroz na skroz.
Корисников грб
Mental Mickey
Youth Team Coach
Поруке: 87
Придружен: 16 Сеп 2011, 11:26
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Mental Mickey »

Tesko je odgovoriti nekom kome je prva recenica "ne lupaj molim te".

Da si iole procitao moju poruku shvatio bi da je poenta da unaprede a ne uniste taktike i treninge jer je to poenta ove igrice, a oni rade suprotno, unistavaju ono bitnije da ustrb ovog drugog. Necu spadati u one koji ce da kukaju za 10 godina oko neceg drugog jer tada necu ni igrati menadzera vise, ako i ovaj zaseru.
Ti ocigledno spadas u one koji se pomire sa svim sranjima kojima unistavaju igricu i na kraju kupis. Na to i racunaju. Ti slobodno nastavi da kupujes i lozi se na 3D. Ja necu. To je moje pravo i "ne lupam"
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Iskreno i jesi se izlupetao malo. Specijalno kada si napisao da je FM 14 najgori do sada.
Корисников грб
Mental Mickey
Youth Team Coach
Поруке: 87
Придружен: 16 Сеп 2011, 11:26
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Mental Mickey »

Meni jeste. Koliko vidim, ovaj deo foruma se zove "diskusija". Nisam znao da treba svi da imamo isto misljenje. Ako sam pogresio kazi, pa da mislim isto sto i ti.
FM 2014 jeste najgori do sada. Unistio je taktike.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”