Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Hardkor igrači će se cimati nenormalno sa uključenim maskingom, mnooooogo će lakše biti ljudima sa isključenim. Biram teži put :boxer:
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Nemoguće mi je da zamislim igranje bez maskinga...
Čekaš izvještaj skauta (ako uopšte možeš da ga pošalješ) k'o ozebao Sunce.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Tek sada će biti jebade izgleda, totalno nova priča. Ja igrao bez maskinga FM12 i 13, ali se vratio korenima. Jedva čekam prokletu igru. :zelenko:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Ал опет јебо ја тај ваш хардкор кад маскирате атрибуте и онда ручно претражујете све репрезентације од Бразила па до младог тима Девичанских острва.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Nisam ja baš toliko zaluđen. Samo mi još to fali mada možda i probam to. :D
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Nego da vas pitam nisam slušao najbolje, onaj range ocena tipa od 11-15 jel to samo posle skautinga pokazuje mi kolika je mogućnost razvoja ocene ili mi sve vreme tako bleji, jer mislim da će to ubiti draž igre što se tiče iščekivanja ocene koliko može da naraste.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Nikad nisam igrao bez maskinga, ne vidim poentu ako vidim sve ocene, jebo to.

Keyser Söze пише:Nego da vas pitam nisam slušao najbolje, onaj range ocena tipa od 11-15 jel to samo posle skautinga pokazuje mi kolika je mogućnost razvoja ocene ili mi sve vreme tako bleji, jer mislim da će to ubiti draž igre što se tiče iščekivanja ocene koliko može da naraste.
Posle skauting, i dalje će biti da ne vidiš ocene ako nemaš barem neko znanje o igraču.
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Ma mislim za igrače u mom timu, hoće da im bude tako sve vreme ocene kao trenutnaa ocena - max potencijalna ocena?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Pa svoje igrače valjda znaš, ne treba da ih skautiraš. Imaćeš tačne ocene.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne, ta ocena npr. od 11 do 15 nije odnos CA i PA ili nešto slično, nego je koliko skaut misli da je tom igraču dobar npr. passing. Što ga više budeš skautirao to će se opseg smanjivati, pa će posle sledećeg izveštaja biti od 11-13, da bi posle trećeg riporta bio 12. Poenta je da ne možeš od jednog riporta dobiti sve ocene kao što je moglo do sada, već moraš igrača pratiti neko vreme. Jako mi se dopada skauting. Odlična inovacija.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Zato će masking biti keva :yesko:

Zamisli sad ovu situaciju. Vodiš Leeds, scouting knowledge ti je bedan, ali igrači iz Slovačke, Češke, Hrvatske, Srbije hoće kod tebe. 8. je mart, regeni su stigli. Ulaziš u Dinamo i gledaš intake. Jedan od njih ima passing 7-17. Ne možeš da znaš da li je bliže 17 ili 7 dok ga ne skautuješ. Ako imaš 5 skauta i rešiš da skautuješ 20 igrača koji su izašli tog dana, moraš da čekaš do 3-4 dana izveštaje, a za to vreme oni mogu da potpišu pro ugovore. Čak i kada dođu, običan scout report verovatno neće otkriti ni 20% atributa. Bez maskinga se odmah mogu videti ocene i gubi se draž. Ovako moraš da se cimaš da popraviš knowledge kroz skaute, fidere, itd, i da spremno dočekaš intejk u pojedinim zemljama. Ne sumnjam da ću u pojedinim situacijama morati i da rizikujem, odnosno ponudim ugovor igraču koji ima 12-18 passing zato što ga traže veći klubovi, jer cenim da je njihova skauting mreža dosta jača i da imaju bolji sliku kakav je potencijal u pitanju. Velika je promena u odnosu na prethodne FMove i mislim da će se ljudima svideti.
Последње учитавање од Gagi дана 10 Окт 2014, 23:56, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Све се слажем, али се губи и драж ако ти 8. марта седнеш и 5 сати одвојиш за скаутирање нових регена јер знаш да су се баш тог дана појавили. Ваљало би да се и то промени, да се играчи појављују током целе године, овако је безвезе и маскирање оцена те само мало отежава у варању.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Što varanju? I moji igrači su dostupni za odgovarajuću cifru istog dana. Ovo bukvalno sprečava kidisanje na mlade ako nemaš razvijenu mrežu. Ja sam davno batalio da gledam svakog ponaosob, već uradim nekih 300-400 reportova i čekam par nedelja da sve to stigne, a za to vreme 99% tih igrača ima pro ugovore.
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Fala Zele, to sam pitao, znači taj range ocena se odnosi na skautovanje, a ne na inače ocene. Nije to loša fora, ali će zaista trebati vreme, ja sam igrao fm14 bez maskinga, mada sad možda probam sa, teško da mogu gori sejvovi da mi budu nego u 14-ci :D
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

@Гаги

Откуд знам, мени је безвезна та идеја да целе године не радим готово ништа и онда одређеног датума искаутирам 400 млађих малолетника јер је међу њима 5 будућих јебача. Више волим да скауте пошаљем свуда по свету, па да повремено завирим у њихову листу и погледам јесу ли нашли каквог пристојног играча. Делује ми и реалније, теже, занимљивије.
Последње учитавање од mmladja дана 11 Окт 2014, 01:17, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Meni je skroz realno da ja, ako sam u poziciji, dam nekom Avelinu 700k za neko derište i dokopam ga se pre druge ekipe. Za većinu supertalentovanih igrača klubovi su zainteresovani od prvog dana, što znači da i oni prate to. Uz to je i znatno otežano. Ako ja uzmem Southampton, ne mogu da uzmem klinca iz WH i gomile drugih EPL ekipa, a o igračima iz Arsenala, Utd, Poola da ne pričam. I tu je potrebno nabudžiti reputaciju. Verujem da neće olakšati to na FM15.
Последње учитавање од Gagi дана 01 Јан 1970, 01:00, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Što se klinaca tiče na 14 retko kad hoće da dođu u ekipu iz iste lige pre nego što napune bar 18 godina...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja na primer kada su regeni u pitanju retko dovodim Južnoamerikance. Francuzi i Nemci imaju dobre regene koje otpuštaju vodeći Nemački klubovi, a volim Afrikance da dovodim.

Što se tiče Azije, pre se može umreti nego dokopati dobrog igrača. Bar ja stičem takav utisak. Pre ću naći dobrog regena iz Devičanskih Ostrva nego od tamo, mada Japan ume da iznenadi nekad. Izbaci kvalitetnog igrača za osrednje klubove,a da bude lider, jako često.

Meksikanci isto daju strašne regene.
Корисников грб
Mare.Maki
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 04 Сеп 2014, 18:36
Место: Vršac
Status: Није на вези

Порука од Mare.Maki »

Sloba пише:Ja na primer kada su regeni u pitanju retko dovodim Južnoamerikance. Francuzi i Nemci imaju dobre regene koje otpuštaju vodeći Nemački klubovi, a volim Afrikance da dovodim.
Ovde skroz imaš pravo! Čak i 'talijani imaju super regene. Južnoamerikanci počinju da izdaju malo :D I Holanđani ih prave na kile :D
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Obozavam skandinavce da dovodim, a pogotovo ako ima neki islandjanin :D
Sé un hombre
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”