Večiti derbi [Fudbal]

Корисников грб
samson
SFM Hall Of Fame
Поруке: 7745
Придружен: 05 Нов 2010, 23:41
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од samson »

Ako su namjestili derbi onda su zaista izuzetno odglumljeli citavu pricu. Meni su takve stvari malo glipe za pricu. Ok namjestanje sa Javorom ili Jagodinom od strane jednih ili drugih, ali derbi.. To mi je vec malo veca fantazija. Razumijem da je recimo sviran neki penal ili tako nesto, ali prelaz na kladionici...

Jedini veliki propust je davanje zutog kartona Lazaru. Jer postoji jasno fudbalsko pravilo koje glasi:

>> Ako sudija vidi kontakt igraca sa protivnickim. Znaci udaranje, odgurivanje itd.. To je direktni crveni karton<<

Ispada da je onamo Mazic gledao intenzitet udarca, pa obzirom da je Lazar sitan racunao je da ne moze jako udariti za crveni.
Takodje ima jos jedno pravilo:

>> Kada golman napusti golmanski prostor kako bi ucestvovao u ''diskusiji'' on momentalno dobija zuti karton<<

U ovom slucaju je golman pretrcao citav teren da bi caskao malo sa ostatkom tima.

Sa Zvezdine strane Jovanovic je morao da dobije zuti za saplitanje Mitrovica, to bez trunke razmisljanja. Jer ne ide na loptu, nego na nogu.


Ostalo sve ok sto se sudjenja tice. A namjestanje, tj ta prica mi je toliko skeri i fantasi :D Ali ko zna, sve je moguce.
What we do in life echoes in eternity!!
*****************************
Šarm Beograda i huk sa Marakane
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Marković je preošto dobio i žuti karton. Budi realan i pogledaj snimak opet, pa samo je pao dole Markec jedva da ga je pipnuo. Evo sada bez ikakve zezancije nije ni za žuti. Ovaj je pao na zemlju kao da ga je kamenom sa 10 metara gađao...
Корисников грб
samson
SFM Hall Of Fame
Поруке: 7745
Придружен: 05 Нов 2010, 23:41
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од samson »

SlobaGrobar пише:Marković je preošto dobio i žuti karton. Budi realan i pogledaj snimak opet, pa samo je pao dole Markec jedva da ga je pipnuo. Evo sada bez ikakve zezancije nije ni za žuti. Ovaj je pao na zemlju kao da ga je kamenom sa 10 metara gađao...
Slazem se potpuno sa ovim, da nije bilo za zuti. Bilo je foliranje. Ali ako se daje karton taj karton smije biti samo crvene boje.
What we do in life echoes in eternity!!
*****************************
Šarm Beograda i huk sa Marakane
Корисников грб
Sale92
Assistant Manager
Поруке: 956
Придружен: 28 Јан 2011, 21:22
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од Sale92 »

Čestitke komšinici na pobedi. Po meni ne toliko zaslužena koliko ste dobro iskoristili šanse i čestitke na tome zaista.

Ja sam vam čestitao i to stoji ali nemojte sada (pojedinci) da se palite kako ste bolji itd. Jer još uvek ste iza nas i to ne samo u fudbalu nego i u mnogim drugim stvarima tipa Basket da ne dužim dalje...

@Petre ovo za crveni. Zaista ne znam kako glasi to pravilo ali brat bratu on ga je bukvalno dotakao ,a ovaj se bacio ko da ga maljem udario. Ako je on trebao dobiti crveni onda je trebao i dotični dobiti barem žuti za glumu. Bilo je još nekih ''ne korektnih'' startova sa vaše strane ali ipak ništa ne bih izdvajao.
Sve u svemu mislim da je sudjenje bilo na sasvim dobrom nivou kao i da derbi NIJE namešten...
Корисников грб
Игор
Manager
Поруке: 2163
Придружен: 28 Јун 2012, 02:19
Место: Панчево
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Игор »

За црвени није никако, за жути јесте.
Забрањен је сваки контакт противничког играча без лопте, док је игра у прекиду, а посебно по лицу.
А стоји да је Вешовић пао као да га је Федор забо аперкатом.

Што се тиче оног тикета, човек одиграо, јебига, дошло му, па и мени мој буразер каже "јебига, хтео сам да играм из 2у1 али реко, нећу, дерби је" па ето, не значи да је намештена утакмица.
Ако ћемо искрено, ова утакмица каква је била нема ни једну ситуацију на којој би рекли "ее, ево, намештено је, то и то су урадили, провидно је".
А и дерби је људи, чему одма теорије завере и неке приче безвезне.
Добра утакмица, не толико квалитетна али добра, узбудљива, 5 голова, 45.000 људи, ЕСПН, Ал Џазира, ОранжТВ ... те телевизијске куће су преносиле утакмицу и треба да будемо поносни што је свет видео нешто што ипак нема сваки град у Европи и Свету.

Сутра ћу бацити неки опширнији пост о самој утакмици, да се мало охлади глава.
Касалица играч утакмице, дефинитивно.

:cheers:
Последње учитавање од Игор дана 18 Нов 2012, 01:17, учитано 2 пута укупно.
“A man will, like, steal your car or burn your house down or beat the shit out of you, but a woman will ruin your fuckin’ life. Do you see the difference? Like, a man will cut your arm off and throw it in a river, but he’ll leave you as a human being intact. He won’t fuck with who you are. Women are nonviolent, but they will shit inside of your heart.” ― Louis C.K.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Ja bih Markecu dao zuti, a Vesovicu crveni. Toliko mi je ono foliranje gadno, odvratno i gnusno, da ne mogu recima da vam opisem. Izgleda da se covek previse ugleda na Buskeca, Maskerana i Vilju.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
samson
SFM Hall Of Fame
Поруке: 7745
Придружен: 05 Нов 2010, 23:41
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од samson »

Ako je sudija vidio ono i procijenio kao udarac onda Markovic mora da dobije crveni karton. A drugo je to sto je Vesovic folirao.
Takodje zuti golmanu Partizana koji je pretrcao citav teren da bi procaskao tu malo u guzvi.

Meni je fascinantno da je Smiljanic uspio da svakog igraca opsuje, kad god je kamera na njega on psuje decko. Nije mi jasno to nikako.
What we do in life echoes in eternity!!
*****************************
Šarm Beograda i huk sa Marakane
Корисников грб
Sale92
Assistant Manager
Поруке: 956
Придружен: 28 Јан 2011, 21:22
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од Sale92 »

Ako kažeš da se za to istrčavanje daje karton zar nije i Bajko istrčao istina ne ceo teren ali je istrčao zar ne?
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Šta se tripujete za tiket? :S Pa ja sam ortaku rek'o da Mažićeve utakmice u LŠ dolaze 2-1 on odigrao 2 tiketa jedan 1-2 jedan 2-1 i uzeo pare... Jednostavno nekad ti dune da odigraš to...
Корисников грб
stvidencauskas
Youth Team Coach
Поруке: 92
Придружен: 12 Сеп 2011, 15:58
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од stvidencauskas »

O cemu vi ovde pricate o zutom i crvenom kartonu. To uopste nije bitno, bitna je zasluzena pobeda Crvene Zvezde. :fanman:
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Cestitke nasima na pobedi,stvarno su drugo poluvreme odigrali kao lavovi,dok je prvo poluvreme sem gola za zaborav.Realno gledano prvo poluvreme je i navijacki i na terenu pripalo partizanu,dok je drugo u potpunosti nama.Koreografija fenomenalna.Jedini momenat koji mi je zasmetao je bio sto je tokom pomena zrtvama oluje neki majmun na jugu drkao bubnjeve. Nego jel jedini ja imam utisak da Milivojevic ne bi postigao gol da ga Ilic nije malo "pogurao"(uleteo kako god).Nemam pojma,nekako sam stekao takav utisak,putanja lopte je bila dosta cudna,a nesto mi ne deluje kao da je hteo da lobuje golmana sa 25m.Al' kao da je bitno gol i pobeda se pisu i pamte.
Корисников грб
TSG
World Class Manager
Поруке: 4557
Придружен: 11 Нов 2010, 18:47
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од TSG »

Koliko sam vidio, on je šutnuo loptu već kad ga je ovaj ''dodirnuo'' nogom.

Jedini igrač koji me oduševio je Spajić, lik je pojeo Mitrovića u drugom poluvremenu.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

U pravu je samson bez obzira na jacinu udarca kontak ruke i lica protivnickog igraca je direktan crveni ne secam se koja je utakmica neki engleski ili spanski klubovi su bili u pitanju i lik je zagrlio protivnika potapsao ga po licu "prijateljski" ovaj pao kao da ga razvalio i dobio direktan crveni. Tako da je u pravu samson sto se toga tice.
Корисников грб
samson
SFM Hall Of Fame
Поруке: 7745
Придружен: 05 Нов 2010, 23:41
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од samson »

Ne smije ruka na lice. Drugo je koskanje obostrano, pa po zuti popiju i mirni svi. Zato je ono crveni, ako daje karton smije samo crvene boje.
What we do in life echoes in eternity!!
*****************************
Šarm Beograda i huk sa Marakane
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

a ko je markovica terao da ga udara?sta on glumi,crveni odma,da on nije udario vesovica,vesovic ne bi ni imao priliku da odglumi..zato crveni da se nauci ponasanju..i posle toga umesto da da izjavu,lik dodje i novinarima kaze necu da dam izjavu..ne moze tako da se ponasa..
Um caruje, snaga dobro dodje.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Evo sada kada sam dosta mirniji mogu da dam neki objektivniji komentar, neki komentar iz što je nemoguće neutralnije pozicije o celoj situaciji, o derbiju...

Videlo je se i na momente tokom cele utakmice da su neki igrači igrali kao preko (da ne kažem čega). Kao da smo mi bili pod nekim pritiskom, a ne oni. Vodili smo dva puta i odigrali sjajno prvo poluvreme u kojem smo trebali da rešimo utakmicu,a nismo zašta smo i sami krivi. Ne krivim ja ni Markovića niti koga drugog od fudbalera jednostavno smo izgubili i to je to, ali ne mogu da primetim da neki fudbaleri nisu bili na nivou Partizana.

Petrović mora da pojede još dosta pasulja da bi bio na nivou Ivice Kralja. To isto važi i za Živkovića. TI SI PRVI GOLMAN RADIŠA, RADIŠA, RADIŠA...! Na igru odbrane bar ja nemam neke zamerke. Miljko i Aca solidni, a Ivanov i Ostojić standardno dobri. Da bilo je tu nekih manjih grešaka ali ništa što bih im ja zamerio. Lola i Saša Marković definitivno nisu za Partizan. Lola se raspada, a Sale Marković nije u formi sa početka sezone. Tomić isto kao i Lola, em ima po meni višak kilograma, em ako ovako nastavi neće moći da se kreće uskoro a sem toga ni malo nisam zadovoljan onime što je odigrao. Sale kapiten je legenda čovek. Pa u 34. godini pored toliko mladih igrača on pretrči najviše i bude jedan od naših najboljih igrača. Stvarno sramota. O Mitroviću ne treba trošiti reči. Bio je jako dobar po meni i više nego što sam očekivao. Da gol, dobijao većinu duela, sam sebi dosta toga pokušavao da stvori i sve u svemu on je naš Baloteli! Markeca ne krivim apsolutno ni za jednu situaciju. Mlad je on još i pred njih je budućnost. Samo da ne ode na zimu. Po meni posle Saleta Ilića naš najbolji fudbaler sinoć i u prvom poluvremenu je stvarno dosta pretrčao. O igračima sa klupe koji su ušli ne želim da trošim reči. Jojić ništa nije pokazao po meni, a Ninković i Stefan Šćepović nisu dovoljno vremena proveli u igri da bi nešto pokazali.

...a sada da se dotaknem i uprave i Vermeza. Od sinoć ova uprava i ZVANIČNO više nema moju podršku i onda možete misliti dokle je došlo kada sam ja odlučio da ih više ne podržim, a za bolje Partizan mislim da bi Vermezović trebao da ode. Ne mogu više da ga trpim i jedina pozitivna stvar su mu po meni dobra postavka taktike u Milanu i protiv Vojvodine, a sinoć smo odlično odigrali prvo poluvreme i ne znam šta im se dogodilo u drugom, šta im je on rekao, uradio na poluvremenu... treba biti majstor pa izgubiti dobijeno, a Vermezović to jeste. ODLAZI VERMEZE!

Što se tiče suđenja jako sam zadovoljan i nemam zamerke jer sudija nije uticao na ishod meča, sem možda jedino što je bio blag na kartonima u nekim situacija i što nije video neke poteze fudbalera zvezde. Tipa Marković je dobio žuti za to što je jedva dotakao Vešovića (ali tu nije sudija kriv, ovaj je pao ko pokošen, video sam pomoćnika kada je slegao ramenima i rekao da on ne zna šta je se tu dogodilo, jedva da ga je dotakao a ovaj pao ko da ga je kamenom pogodio) i mislim da je Kasalici odavno trebalo zapretiti kartonom. Mrzim ga. Nema odvratnijeg igrača u JSL od njega. Neke faulove nije svirao i za nas većinom, ali i za njih koje bi neki drugi sudija brže bolje svirao, ali on nije, no to mu ne zameram jer je sudio jednako za oba tima. Nije navlačio na stranu ni jednih ni drugih. Po meni ocena 9 od 10.

...a generalno što se tiče cele situacije nema razloga za paniku. Titule se osvajaju na malim utakmicama, ne na derbijima, a mi smo i dalje prvi i imamo pet poena više pa samim tim ni razloga za paniku nema a i njih čekaju dve teške utakmice sa Slobodom i Vojvodinom pa ipak verujem da ćemo sa više od 5 poena otići na zimsku pauzu.

VOLIM PARTIZAN!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Sve i da su namestili, sigurno ne bi uplaćivali tikete u Sokeru i ostalim domaćim kladionicama...
Корисников грб
stvidencauskas
Youth Team Coach
Поруке: 92
Придружен: 12 Сеп 2011, 15:58
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од stvidencauskas »

Spajic me je odusevio, brz, dobar u duelu, dobro se postavlja. Bolji je od svih nasih stopera.
Корисников грб
Joca
World Class Manager
Поруке: 4764
Придружен: 27 Окт 2010, 21:00
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Joca »

Da kazem i ja nesto o mom vidjenju derbija..
Lep mec, dosta golova je vidjeno, sto odavno nije bilo u nasoj najvecoj utakmici. Prvo poluvreme Partizan je dominirao, i da je bilo bolje zavrsnice realan rezultat na odmoru je trebao biti 3-1. U drugom poluvremenu iz nase svalcionice kao da je izasla potpuno druga ekipa. Momci su grizli za svaku loptu, uklizavali, trcali i to nas je na kraju nagradilo. Partizanovi igraci su bili strasno prepotentni, izasli kao da ce neko drugi da odradi drugo poluvreme umesto njih. Kod Zvezde Spajic me odusevio, moram priznati bio sam malo sumljicav kada sam video sastav, ali sve je kasnije on srusio, odigrao mirno i stalozeno, i pokidao Mitrovica u drugom poluvremu. Milijas je dao gol, i nekim delom je junak, ali sam ja fasciniran kako je on spor. Covek se ko puz krece po terenu. Milivojevic dao lep gol, sto je mozda i prelomilo mec, a i tokom meca je igrao mirno, imao siguran pas. Lazovic po navici, na momente odlican, pa tragican. Kasalica, taj covek gotovo svaki mec ima najvecu zelju i motiv. Divan prvi gol postigao, onakav udarac u dalji ugao je bio veoma tezak. Mudrinski jedva primetan bio, zatvorili ga maksimalno Ivanov i Ostojic. Takodje uocljive su bile greske kod golova. Prvi gol Partizana Jovanovic je tako lagano ispao iz duela sa Mitrovicem da je to bilo strasno, drugi njihov gol necu ni da komentarisem. Sto se tice Zvezdinih golova, prvi je bilo veoma tesko odbraniti i tu nisam nasao neku gresku defanzivaca Partizana. Vec kod drugog gola, nedopustivo je u fudbala pustiti igraca da se sa 25m prima loptu i namesta da je opali, pa mora neko uci u blok, na srecu nije :D
Kod treceg gola, videlo se koliko je Markovic L. igrao kao da ce neki drugi trcati umesto njega. Setite se kako je on pratio Kasalicu i onda stao i pustio ga Lazevskom, koji je dosta sporiji od njega + nije imao korekciju iza sebe. Takodje Milijas se sjajno ubacio iz drugog plana i resio mec.
U Partizanu Lola, Tomic pokazali da trebaju na dijetu i na hladjenje u Teleoptik malo.
Eto toliko od mene :zelenko:
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Nije Jovanovic ispao iz duela kod prvog kola ve Spajic :P
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”