KK Crvena zvezda [2013/14]

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

KK Crvena zvezda [2013/14]

Порука од Dule93 »

Слика


Čović da, Pešić ne
Слика
Nebojša Čović čvrsto rešio da konačno završi priču oko dogovora FMP i Crvene zvezde. U petak na Skupštini Crvene zvezde treba da se izabere novi predsednik, možda će to biti baš on.
Godinama se priča o fuziji FMP-a i Crvene zvezde. Priča će dobiti rasplet možda baš ovog leta.

Već u petak, klub sa Malog Kalemegdana, posle skoro godinu dana dobiće novog predsednika i radno telo.

Osnivač FMP-a, Nebojša Čović, istrajao je u svojoj nameri da se kandiduje za predsednika Crvene zvezde. Jedini je kandidat. To znači da je fuzija dva kluba veoma blizu.

Čović hoće jasnu sliku o tome ko je za fuziju, a ko nije.

''Tražili smo Statut KK Crvena zvezda, zatim koji se organi biraju na Skupštini, relevantne pravilnike, poslovnike i sastav Skupštine, kao i Izveštaj o radu u proteklom periodu. Ukoliko to ne dobijemo ne možemo da donesemo odluku. Hoćemo jasno da vidimo ko je za naš ulazak u klub, a ko nije.

Oni koji nisu trebalo bi da iznesu stav i razloge. Hoćemo jednom da završimo tu priču oko dogovora FMP i Crvene zvezde, koja traje godinama. Imamo iskrenu želju da uđemo, a ne da godinama budemo samo letnja priča. Ako se ne dogovorimo, ostaćemo u dobrim odnosima.'', kaže Čović.

Čović: „Pričao sam sa Pešićem da se vrati na kormilo Zvezde“
Слика
Predsednik FMP Železnika Nebojša Čović je istakao u intervjuu za B92 da se još nije kandidovao za mesto predsednika KK Crvena zvezda, ali da se sprema da tako nešto i učini ukoliko se ispune svi uslovi za kandidaturu. Intervju prenosimo u celosti.

“Nisam se još uvek kandidovao za predsednika KK Crvena zvezda. Po saznanju da će se u petak održati Skupština CZ, ja sam zatražio od generalnog menadžera, gospodina Mirka Pavlovića da mi dostavi dokumentaciju na osnovu koje bih mogao da vidim postoje li uslovi za moju kandidaturu. Tražio sam Statut po kojem će se sprovoditi skupština i izbori, zatim pravilnike i poslovnike u vezi sa izbornom procedurom, koji su organi kluba koji će se birati u petak i izveštaj o radu i poslovanju kluba u prethodnom periodu. To je nešto što mora da se prouči i da se na osnovu toga donese odluka o kandidaturi. Time će se konačno na ovaj ili onaj način završiti cela ta priča koja neumesno traje već pet-šest godina i pojavljuje se svakog leta”.

Prvi čovek FMP Železnika spreman je da objedini resurse dva kluba u sistemu u kojem bi Zvezda zauzimala primarnu poziciju.

“Imao sam kontakt sa ljudima iz Skupštine KK Zvezda, to nije nikakva tajna, već godinama smo u kontaktu i razrađujemo ideju povezivanja Zvezde i FMP-a. Crvena zvezda je nacionalno dobro i iluzorno je govoriti o privatizaciji, to nije element plana. Plan je da Zvezda u celom tom sistemu bude prvi klub koji se takmiči u najvišem rangu takmičenja, tj. NLB ligi, kao i da objednimo resurse u seniorskoj i mlađim kategorijama. Dalje, stavili bismo u funkciju sve potencijale i infrastrukturu koju ima FMP i jedan deo novih organizacionih pristupa koje bismo zajedno sa ljudima u CZ uspeli da uradimo. Naravno, mi u svemu tome računamo na razumevanje i podršku države, a sve u skladu sa novim Zakonom o sportu”.

Ozbiljan problem jesu veliki dugovi koji su prethodnih godina bili kamen oko vrata ‘crveno-belima’.

“Što se tiče dugova koje Crvena zvezda ima, oni pre svega moraju zajednički dobro da se izanaliziraju. Verujem da postoji visok stepen spremnosti tih ljudi koji se spominju u okviru potraživanja da izađu u susret i svoja potraživanja, ukoliko su realna, pomere ili reprogramiraju i na taj način omoguće novo i legalno finansijsko poslovanje KK Crvena zvezda. Neke dalje detalje iznećemo ukoliko dođe do kandidature”.

Poslednjih dana spekulisalo se da će Svetislav Pešić ponovo biti trener Zvezde ukoliko Čović postane predsednik.

“Ja bih voleo da se to dogodi i imali smo okvirne razgovore o toj temi. Mislim da je gospodin Pešić dao novu dimenziju Zvezdi u periodu u kojem je bio trener, a mislim da bi i njemu bio izazov da radi u novom konceptu i pristupu i da napravi veliki rezultat sa Zvezdom. Da se razumemo, on ga je napravio i one godine kada je radio, ali znate kakav je naš narod – kao rezultat se računa jedino prvo mesto. Napravio je veliki broj igrača koji su posle njega predstavljali okosnicu ekipe”.

Saga o fuziji traje već godinama, a Čović kaže da nije važna prošlost i ističe da je ovo poslednja šansa za projekat koji je zamislio.

“Mislim da je prethodnih godina ključni kamen spoticanja bio što ideja nije sazrela, a možda je na obe strane postojalo nepoverenje. Nisam siguran ni da li sada postoji jednoglasni stav da se projekat započne i da se saradnja FMP-a i Zvezde nastavi kroz formu KK Crvena zvezda. Da sada prozivamo, da li je neko razumeo ili nije, mislim da bi to bilo na štetu svih nas. Čitav ovaj posao vidim kao objedinjenje potencijala koje Zvezda ima. Da li će do toga doći, videćemo, nema još mnogo dana do petka. Ukoliko sada dođe do toga, došlo je, a u suprotnom se te priče neće ponavljati i znaćemo na čemu smo svi zajedno”.
Последње учитавање од Dule93 дана 22 Јун 2013, 13:24, учитано 6 пута укупно.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Iskreno voleo bih da dodje Covic,pa da konacno i mi igramo kosarku..
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

i ja isto...mislim da bi za 2,3 godine bili najbolji tim u zemlji plus da ne pricam kakvu skolu ima FMP koja bi kroz fuzija bila CZV skola. :cheers:
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Orthodox пише:i ja isto...mislim da bi za 2,3 godine bili najbolji tim u zemlji plus da ne pricam kakvu skolu ima FMP koja bi kroz fuzija bila CZV skola. :cheers:
ahahaha sorry mando ali stvarno me nasmija :lol: sistem se gradi godinama, moracete mnogo vise da se pomucite da dodjete blizu naseg nivoa... da ne pricam o tome da budete najbolji... :rugalica:
И душа и тело, све је црно бело...
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

pa nasledili bi sistem FMP,koji se gradi godinama,imaju uz nas najbolje mladje kategorije,ali realnije je 4-5 uz dobrog trenera.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

blago vama ako se sa Covicem usrecite... :zelenko:
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Марко једини гласао против :rugalica:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Ja sam glasao protiv :yesko:
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Јбг, мислио сам да је Марко :) Мислим да би то био одличан потез за нас, јер како Човић рече, Звезда би ту била главни клуб од ова два. А замисли када би се удружили њихови и наши клинци... :gunman:
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

markohn22 пише:blago vama ako se sa Covicem usrecite... :zelenko:
a brate bolje i to nego da se ugasimo..
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

bubi.ue пише:Марко једини гласао против :rugalica:
hahaha zasto bih ja ovdje glasao, za mene sasvim nebitna stvar, mozete se udruziti sa svim klubovima iz nase lige sto se mene tice, necete nas stizati brzih dana (godina)... :rugalica:
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Никад се не зна :rugalica:

П.С. Ако си дошао кући, ајде на хамачи :zelenko:
Корисников грб
E!!!
Manager
Поруке: 2244
Придружен: 25 Окт 2010, 11:14
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од E!!! »

Covic ce po svemu sudeci imati podrsku navijaca sto je velika stvar,pominje se i Pesic,ali cemo zato morati da gledamo onog majmuna Mirka :headhurt:
Druga opcija nudi dosta para preko raznih finansijera,ali vec smo imali takve,jedini plus im je sto ce verovatno imati Rasu Radovanovica(ex. SD FMP-a).
Ja sam pre za Covica,a i deluje da je on blize pobedi.
P.S.Odlozena skupstina :argh:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Otkazana Skupština KK Crvena zvezda
Sportsko društvo Crvena zvezda saopštilo je u četvrtak uveče da otkazuje Skupštinu košarkaške sekcije tog kluba, koja je bila zakazana za petak u 17 časova.
Слика
"Posle razgovora predsednika skupštine SD Crvena zvezda Petra Škundrića sa (jedinim kandidatom za predsednika, prim. aut) Nebojšom Čovićem dogovoreno je da se Skupština pomeri za period između 21. i 27. jula 2011. godine. O svim detaljima u međuvremenu Sportsko društvo će blagovremeno informisati javnost", navodi se u saopštenju SD Crvena zvezda, koje je preneo list "Sportski žurnal".

Vlasnik košarkaškog kluba FMP iz Železnika, Nebojša Čović, navodi se kao kandidat za prvog čoveka KK Crvena zvezda.

"Inače, Čović i njegovi najbliži saradnici su danima detaljno proučavali poslovanje Crvene zvezde, i on nije krio da je u dilemi: uzeti ili ostaviti. Ako se dogodi da se ne kandiduje to će značiti, kako je sam najavio, da će zauvek dići ruke od tog projekta", dodaje "Sportski žurnal", koji dalje navodi:

"Za kvorum neophodan za održavanje Skupštine, koja broji 35 članova, potrebno je prisustvo 18 delegata, a po nezvaničnim informacijama koje su se mogle čuti od ljudi odlično upućenih u tu kadrovsku problematiku, za Čovića kao predsednika Crvene zvezde je čak 17 delegata".

"Večernje novosti" navode i da su "za ulazak prvog čoveka FMP na Mali Kalemegdan, između ostalih legende kluba, Dragan Kapičić, Dragiša Vučinić, Goran Rakočević, Ranko Žeravica, ali i predstavnici navijača, dok će glasovi protiv biti oni od članove koji su u Skupštinu ušli u vreme Slobodana Vučićevića".

ČLANOVI SKUPŠTINE KK CRVENA ZVEZDA: Ilija Kovačić, Mirko Pavlović, Marin Sedlaček, Dragan Kapičić, Dragiša Vučinić, Nebojša Ilić, Ranko Žeravica, Branko Kovačević, Aleksandar Trifunović, Slobodan Vučićević, Vladan Simeunović, Ljubiša Slović, Siniša Ali, Bojan Knežević, Živorad Ikonović, Mitar Jović, Dragoljub Prijić, Živorad Anđelković, Mirko Petrović, Draško Petrović, Sanela Lalatović, Goran Milić, Vlada Janjić, Sneška Zorić, Goran Rakočević, Bratislav Đorđević, Velibor Sovrović, Srđan Dabić, Zoran Drakulić, Predrag Stojaković, Vladislav Lučić i Ivan Bekjarev.

(agencije/MONDO)
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Čović: Pešić hoće u Zvezdu!
Слика
Zainteresovan je za ozbiljan projekat od četiri godine, ali traži garancije – kaže potencijalni kandidat za predsednika kluba sa Malog Kalemegdana


SKUPŠTINA KK Crvena zvezda odložena je za kraj jula (od 21. do 27), tako da će eventualno glasanje za prvog čoveka kluba, zasad jedini interesent Nebojša Čović, morati da sačeka novi termin.

Ovakav epilog nije preterano iznenadio osnivača FMP-a.

- Imali smo kratak razgovor u kome me je predsednik SD Crvena zvezda, Petar Škundrić, obavestio o pomeranju termina - kaže Nebojša Čović. - Šteta je što se ranije nismo sastali, ali nije do mene. Mislim da je cilj Radne grupe da rešava probleme, a ne da ih prolongira.


Odlaganje Skupštine nije obeshrabrilo Čovića da i dalje razmišlja o kandidaturi.

- Imam potvrdu 17 od 35 članova Skupštine da će glasati za moj koncept. Cilj nije da stvaram lošu energiju, već da pomognem. Jasno je da želim da uložim FMP, čija vrednost nije mala, jer imamo tri hale, ekipe, plaćenu vajld kartu za Jadransku ligu, obezbeđene pripreme. Ali i sa druge strane očekujem konstruktivne odgovore.

Vreme neumitno teče.

- Moramo što pre da reagujemo, jer sam se, analizirajući dokumentaciju, uverio da su problemi veći nego što sam mislio. Nije samo košarkaški kolektiv u finansijskim problemima, već i drugi delovi Sportskog društva. Samim tim, na njih se nadovezuju i rezultatski problemi. Za otvorenu sam igru, da se vidi ko koliko može, da kažu da li su za naš koncept, ako nisu, neka iznesu razloge, jer jedino tako Zvezda može da izađe iz krize.

Čović razmišlja i o trenerskom kadru. Kao prva opcija se pominje Svetislav Pešića.

- Dva puta smo razgovarali, jednom smo se i sreli. Pešić je pokazao interesovanje za ozbiljan projekat na četiri godine, ali traži garancije. Čovek sam koji ispunjava obećanja, a ne da, kao neki ranije, garancije traju samo nekoliko meseci. Upravo zato želim da imam potpuo čistu sliku, kako bih mogao sa njom da izađem pred Pešića. Prošlo je vreme kada ulazite u klub samo da bi ušli, a da drugi odlučuju.

Prvi čovek FMP-a želi odrešene ruke.

- To ne znači da radim netransparentno. Moje namere su iskrene. Uspešan sam čovek, ne treba mi funkcija samo radi nje, jer sam se dokazao u svim segmentima u kojima sam radio - jasno poručuje Čović.

NEĆU TRULE KOMPROMISE
DUGOVANJA Crvene zvezde nisu mala...
- Izazov je veliki. Zvezda je nacionalno dobro, očekujem koordinaciju sa državom, bez uslovljavanja. Ne treba Zvezdi bilo kakva svađa. Ako moj koncept nekom ne odgovara, neka kaže javno, bez uvijanja. Imamo dobru volju da sve probleme rešimo, jer u imenu Crvene zvezde je velika sinergija, želimo da se potencijal armije navijača pretoči u pozitivnu energiju. Nisam raspoložen za trule kompromise, već da radimo u interesu Zvezde - kaže Čović.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Pešić bi u Zvezdu, ali na četiri godine
Слика
ako su se poslednjih dana pojavljivale oprečne informacije oko želje Svetislava Pešića da se vrati na Mali Kalemegdan, kandidat za predsednika kluba Nebojša Čović otkriva da su pregovori vođeni, ali da trofejni trener ima svoje uslove.

“Sa Karijem sam imao dva razgovora, jedan uživo, drugi telefonom. Želja je da radi na četiri godine, ali je potrebno da postoji dogovor o svemu. On je, načelno, za to, ali mora da zna, a i ja želim da znam, na čemu smo. Kada nešto obećamo, moramo to i da ispunimo, ali ne da bude dobro samo u prvih nekoliko meseci. Čovek mora da ima garancije”, rekao je Čović.

Interesantno je reći da je popularni Kari godinama bio simpatizer Partizana, da bi za njega posle godinu dana u crveno-belom na dalje postojala samo – Crvena zvezda.

Uz plejadu mladih i supertalentovanih igrača iz FMP-a i našeg kluba, nema sumnje da bi sa Pešićem na čelu naš klub veoma brzo bio ponovo u samom vrhu košarke u Srpskoj i Jadranskoj ligi.



Uh kad bi dosli Covic i Pesic u paketu.... :winner: :winner: :winner:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

iskusno Pešić nego kako....4 godine da stvara tim a ne sezona pa parčaj sve....ovo mirise na dobro sve :yesko:
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Како бих се сморио кад би све ово пропало око Човића и Пешића :slap:
Корисников грб
E!!!
Manager
Поруке: 2244
Придружен: 25 Окт 2010, 11:14
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од E!!! »

bubi.ue пише:Како бих се сморио кад би све ово пропало око Човића и Пешића :slap:
Vrlo je moguce :(
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Па не знам, мени делује да ће бити нешто од овога :da:
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”