Merci, Arsene!

Закључано
Mihailo98
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 10 Јул 2015, 15:56
Место: beograd
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Merci, Arsene!

Порука од Mihailo98 »

Arsenal neće zaboraviti Arsena Vengera. Komandovao je vodom Tobdžija pune 22 godine,nisam navijac arsenala,ali uvek sam cenio Arsena Vengera od kako sam napunio dosta godina da svatam fudbal,smatram ga veoma posebnim trenerom ali i jednim od najboljih trenera koje je svet video od kako posotji fudbal,moza se neki nece sloziti sa time verovatno i vecina kazace ako je dobar zasto nije osvoji vise titula a i ligu sampiona(nezvanicno arsenal je najbolji tim koji nikad nije osvoijo usati pehar.)Kad je prvi put seo na klupu 19. oktobra 1996 neverujem da niko nije ocekivao da ce arsen ispisati takvu istoriju da niko neverujem da moze da ponovi ne samo u arsenalu nego u bilo kom klubu (osima ser Aleks Ferguson u junajtedu,Fergusin je posebna istorija za sebe),da se vratimo na Vengera 22 godine je uspeo da ostane na klupi velikog arsenala uspesno je odolevao modernom stilu nacinu fudbale gde se treneri menjaju na svake 3-4 godine ne zavisno od uspeha i koliko je trofeja osvojio.Arsenal je jedan od najbogatijih klubova na svetu odbijo je da trosi velike svote novca za kupovinu igraca,dovodio igrace za maki novac cak i besplatno a prodavo ih za veliki novac,donosio klubu veliki priliv novca,promenio razmisljanje arsenala moze se reci postavio svoju viziju celokupnog fudbala od taktike,treniga,ishrane i svega ostalog,promenio se stil fudbala u engleskoj.Vest da se venger povlaci sa klupe arsenala dobrovoljno odmah sam prokomentarisao da to nije istina,da su vlasnici kluba podlegli pritisku navijaca i ostalih ljudi i morali da smene trenrea,ali je on ipak legenda kluba pa su morali na odgovarajuci nacin da ga smene i ako ce to da im se obije o glavu u narednih najmanje 2-3 godine.Treba naci dobrog trenera koji ce podneti sav pritisak koji sledi kada sedne na klupu morace da postepeno menja navike i vizije klupa,neke i nece smeti da menja morace da ostavi da arsenal ne bi propao a samim tim i trenre da neode iz klupa.Vlasnici klupa ce morati debelo da otvore kesu sto nije bilo u obicajno u prethodnih 22 godine,da bi pokusali na neki nacin da brzo oporave klup posle coveka koji je vodio klub 22 godine pod vojstvom coveka koji se bukvalu u sve pitao i pod cijem rukovidstvu je skoro sve funkcionisalo.Najvise me boli i pogodilo ponasanje navijaca kada je pocelo da ide lose pocele su lose price o vengeru zaboravis se sta je taj covek sve uradio mora da dodje period kada ide lose mogli su svi da se malo suzdrze da malo sacekaju navijacu,vlasnici i svi ostali da secekaju da taj los period prodje,u tim trenucima samo su poceli da razmisljaju kako da ga smene samo da su malo razmislili da se posete sta je sve uradio za njih da su samo malo razmislili verovatno bi precutali sacekali malo da lose vreme prodje ali ne trazili su njegov odlazak i dobili.Kad je saopstio da odlazi svi su poceli od jednom da pricaju lepo o njemu da im je skoro zao sto odlazi posle 22 godine i svega sta je uradio,ali setili su se jedne stvari koje ne zele jos da priznaju ali ce priznati za manje od godinu dana da nisu spreni da drasticne promene ne u ovom trenutku kada je fudbal moze se reci u nekom ludom stanje gde glavni rec vodi novac,da novi trener nemoze odmah da stvori uspeh da ce morati da sacekaju 2-3 godinje najmanje i da odrese veoma dobro kesu.Jer je Arsena Vengera stvorio nesto posebno u arsenalu i to nije lako promeniti,ne moze se promeniti nista preko noci.Ja bi reko da je Arsena Vengera POSEBAN!!!
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”