Euroleague 2015/16

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Zašto ne bi pustila? Zbog čega ne bi pustila? Pišeš inače napamet. Jedino Mega ne ispunjava od ovih vodećih uslove za EL a Crvena zvezda, Cedevita, Partizan i Budućnost ispunjavaju. Budućnost je stabilna sa finansijama i takođe u svom gradu imaju aerodrom i sve prateće što je potrebno da bi ugostili EL tim (bilo koji) (verovali ili ne aerodrom u blizini od ne znam koliko kilometara je obavezan).

Osim crnogorskih klubova i makedonski se odliči da priđu FIBI a gotovo sigurno je da će to uraditi i hrvatski klubovi jer HKS kao isključivi interes domaće košarke vidi igranje pod okriljem FIBE. Slovenci su takođe blizu toga iako bi recimo Olimpija mogla u EL/EK. Bosanci koliko sam negde pročitao takođe su odbili ULEB i prikloniće se FIBI. Jedino mi ostajemo ali liga se svakako raspada bez svih ovih saveza...

U slučaju raspada ABA lige ULEB će pojedinačno obavljati razgovore sa nekim klubovima pa tako postoji mogućnost da recimo C. zvezda svakako igra ULEB takmičenja... ili Cedevita ili bilo ko treći, četvrti, peti... čak iako se raspadne ABA liga.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Neće ih pustiti zato što je stoka nekulturna uletela na teren protiv Banvita i pravila sranje, a i poprilično sam siguran da Morača ne ispunjava uslove za igranje EL. Al' sve je to manje bitno. Teško da će se ABA liga raspasti, jer je svima u interesu da je igraju. A ULEB-u nije problem da klubovi istog saveza igraju i FIBA i ULEB takmičenja, sve dok su ovi kvalitetniji naklonjeniji ULEB-u. Što znači, Budućnost igra ULEB EK verovatno, a tamo neki Lovćen ili Sutjeska ili ko već tamo igra košarku će u FIBA takmičenje. ULEB je ozbiljna organizacija, ne ucenjuje, već daje jasnu ponudu za razliku od FIBE koja ne nudi ništa sigurno i pritom ima obraza da ucenjuje saveze, zato će im ostati klubovi koje ULEB neće ili koji nisu mogli do takmičenja pod okriljem ULEB-a.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

lol, ovo za Banvit nisam ni znao. Kako ga je covek patosirao.
Ipak, mislim da je isplativost najvazniji momenat. ko ce tarati avion do Podgorice?
Upravo zbog toga bi bilo najbolje da Mega dobije Buducnost a ubedljivo najgori scenario bi bioa da Buducnost osvoji, pa da se opet izmisljaju propisi da se nekome onemoguci ucesce
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

KSS podržao FIBU.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uBdOXKVFeoY[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GHKyU7OoCmE[/youtube]


plejof se igra na kos razliku

4.5 miliona nagradni fond, sampion osvaja 500 000
Sve ovo ispada kao solidno osmisljeno rebrendiranje eurochallenge kupa
Последње учитавање од Papučar дана 21 Мар 2016, 22:09, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Dzaba nemaju jake klubove, Bartomeu ci ih zgaziti sa ovom novom EL koja ce biti kao fudbalska LS sa ogromnim fondom nagrada, sa plej offom. Ako se Valencia, Galata i jos neki Rusi opredele za Fibu onda mozda i krene nesto ali ako i oni pridju Djordiju Fiba je prdnula u cabar. :yesko:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-WhCRCcCGSU[/youtube]

Kul. Pratiće se ovo. :cheers:

Inače ako zaboravljate:

Код: Изаберите све

http://kosarka.rs/main.asp?dir=news&newsid=3488
Ako se ne varam ovaj nagradni fond je veći nego što EL ima trenutno. Nisam nešto ispratio da su povećali drastično u odnosu na pre par sezona. Sasvim pristojno i lepo po meni.

Слика

Evo ga kako to kompletno izgleda i sa FIBA Europe Cup. :ole:
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Слика

Tacno ce na kraju Djordje organizovati i reprezentativna takmicenja
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Sve je to lepo ali gde su timovi koji ce igrati to je Slobo pitanje, ne koncept, lepo je to sto nije zatvorenog tipa sto ce Prvaci drzava ici u LS ali jedno nemoj da zaboravis 11 od 15 najjacih evropskih ekipa je kod Djordija i sa 4 ostala tima LS bi bila dobra ali igrati sa Lukoilom mozemo i u Evrokupu ne moramo da se saltamo u LS koja 5 godina sigurno nece imati Real i Barcu a ti kroz Eurokup mozes i da doguras do EL posto nije ga tesko osvojiti ako imas pristojan budzet, vec imamo trenera sa mozgom i 8 upotrebljivih igraca, nadam se da cemo imati od septembra. :yesko:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Evo recimo PAOK je odbio da igra EK pa će se naći u FIBA LŠ.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Jak klub u pičku materinu. Igrali su EK ove sezone i bili su poslednji s dve pobede u ne tako jakoj grupi (Oldenburg, LImož, Valensija), a trenutno su osmi u grčkom prvenstvu.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

paske пише:Kurvin sin Zelimir. Sve najgore psu. Mnogo povreda kljucnih igraca mu zelim, ukljucujuci i Bogdanovic Bogdana.
Crne slutnje navijača i stručnog štaba Fenerbahčea postaju najgora noćna mora - Jan Veseli je izgleda definitivno doživeo povredu Ahilove tetive, zbog koje će morati da pauzira minimum mesec i po dana! Ne treba zaboraviti da su van stroja već Kostas Slukas i Pero Antić.

:wtf:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

EK i EL da su najneposteniji bolje ih je igrati nego ligu sampiona sa Peci i Pristinom
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Sport treba svuda da se razvija pa tako i tamo. I oni su ljudi. Ja bih čak išao na kompromis sa njima i uključio ih u naš sistem. Ljudi moraju da nauče da žive jedni sa drugima jer nekada jesu. Ali to su već političke teme. Sa sportske strane ne vidim što Peć ili Sigal iz Prištine ne bi igrali sa našim klubovima. Po meni je recimo potpuno prihvatljiv sistem i način funkcionisanja Makaua, Hong Konga i Kineskog Tajpeja (ne znam da li sam nekog izostavio). Funkcionisanje kao specijalna administrativna jedinica ali naravno da imamo mi apsolutnu vlast i da se za sve pitamo.

Vodite se političkim stavovima a to je loše. Politiku i sport ne treba mešati i na sport svako ima pravo. Bio on Albanac, Srbin, crnac, homoseksualac... nešto peto... Kosovo* igra kvalifikacije za Eurobasket 2017. Verovatno se neće plasirati mada imaju Sipahija i još par solidnih igrača a njihovi klubovi nisu bez iskustva jer igraju neku regionalnu ligu ali je dosta slabija ta liga od ABE. Kosovo* će morati da bude primljena i u ULEB uskoro a već su punopravna članica FIBE. Koja je vaša ideja kada nas izvuku sa njihovim nacionalnim timom da igramo ili klubom?

Politiku i sport ne treba mešati i stojim iza toga. Moj stav nije bitan po pitanju Kosova* ili nečeg drugog sa političke tačke gledišta ali sada pričam iz jednog sportskog ugla. :cheers:
Последње учитавање од Sloba дана 22 Мар 2016, 16:40, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Slobo, brate, lepo je to sto ti zelis da se svi mi super slazemo i to. Ali nije ostvarivo. Zato sto smo mi svi maloumne paljevine. Mislim na publiku. I ratovi su bili relativno skoro, rane su jos sveze. Pa ne mozemo jednu utakmicu da organizujemo bez incidenata. Video si kako je bilo protiv Hrvatske. Kako protiv Albanije. I u ABA ligi, kada igramo sa nekim od hrvatskih klubova, ne moze to da bude normalna atmosfera, da svako peva svom klubu vec prozivamo jedni druge, kao nacija.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Ma kakvi crni mecevi protiv klubova sa Kosova, dal si ti Slobo pri cistoj pameti. Pa imam previse drugova profesionalnih kosarkasa koji su ziveli tamo i proterani odatle. Zamisli ti situaciju gde za primer jedan od najboljih strelaca prosle godine u KLS i ABA ligi, da ga sad ne imenujem, inace iz Peci, odakle su ga proterali i oduzeli mu sve sto je imao, treba da igra tamo protiv nekoga. To bi bilo na krv i noz.
Ne pricamo mi ovde o bivsoj Jugi i ratu od pre 25 godina u kom ni jedan aktivan kosarkas nije direktno ucestvovao, a jako mali broj njih ima nekoga ko je bio u toj celoj prici, vec o necemu sto je bilo dosta skorije i jos uvek je previse sveze.
Последње учитавање од Andrej дана 22 Мар 2016, 17:22, учитано 1 пут укупно.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Sad nesto razmisljam, ko ce doci u Arenu da gleda utakmicu 16. Zvezde i prvoplasirane Barse? Sa druge strane, ako 8 klubova igra plej of, borba za top 8 moze biti zanimljiva

I da li se zna kako ce izgledati raspodela novca od sledece sezone? Cisto sumnjam da ce neko dati Zvezdi 35 miliona kao sampionu ABA lige
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Ucesnik Evrolige bi trebao u osnovi da zaradi oko 1-2m od samog ucesca, svaka pobeda donosi nove prihode.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Čitao sam nešto što je Tegi pisao ali nebitno o čemu je, nešto je pljuvao Đilasa, uglavnom... biće težak raspored naredne sezone mada sada valjda nema prvenstava.

Ne znam iz ugla KKP jer nisam upućen u raspored Evrokupa (ako budemo igrali) ali iz ugla Cz to ovako izgleda.

30 kola + eventualni plej of (na tri dobijene se igra plej-of).
ABA - 22 kola + plej of.

Dakle minimalne 44 utakmice. Ok, to i nije tako strašno ako nema domaće lige (sa kojom bi bilo još 14 utakmica + plej of). :)

Iz tog ugla izgleda pristojno.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Gusci raspored nego u NBA ce imati ucesnik Nove Evrolige. Nije to sala, plus moze da se desi da u NBA povecaju seleri kap i da se sastav prosiri na 18 igraca za sezonu tako da ce NBA regrutovati jos dosta igraca iz Evrope sto u NBA sto u onu njihovu razvojnu ligu, posto ce i tamo cujem biti vece pare. Znaci Ostace ostaci za Evropu sto znaci moras da imas bas jak budzet da dodjes do dobrog stranca. Sto se Evrokupa tice igrace se kao ovogodisnja Evroliga, to je DJordi rekao u BG-u ispravite me ako gresim. Mislim da pobednik ABA lige nece moci da trenira bukvalno ici ce iz tekme u tekmu iz Moskve u Zadar iz Zadra u Barcelonu pa u Beograd pa Istambul pa Skoplje pa Rim i tako sve ukrug zestoko
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”