ABA Liga 2015/16

Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

za Eurokup je minimum 3000 a za Megu se ne bih brinuo. Pitanje je da li oni uopste imaju ambicije da igraju EK a ako imaju, ne bi bilo prvi put da se sele. Sa druge strane, ona sala u Mitrovici je simpaticna, mozda bi i mogla da prodje
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Dvorana je najmanji problem. Jedan od uslova za igranje EL i EK je aerodrom u blizini (ne znam koliko kilometara) to automatski znači da npr. MZT ako ispunjava uslove oko dvorane i slično što je prateće, može da igra dok Mega ne može osim ako se ne odluče da plaćaju jednu od dvorana u Beogradu (Pionir ili Arena).

Videćemo... ali prema onome što se čuje, Mega se nigde za sada ne spominje.

EL - najverovatnije Cz osim ako Cedevita ne okrene polufinalnu seriju
EK - Partizan, Cedevita i Budućnost

Biće zanimljivi naredni meseci da vidimo kako i šta ali eto meni se ne sviđa što po tome iako je bez ikakve važnosti mi nećemo igrati nacionalnu ligu i nacionalni kup.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

ne razumem sta objasnjavas. Prvo i osnovno je da li Mega hoce da igra EK
Kontam da ti geografija nije jaca strana a citanje jos manje, ali iz Sremske Mitrovice stignes za pola sata do aerodroma. Skoro svaki grad u Srbiji ima medjunarodni aerodrom u radijusu od 150 km. Mislim da nije uslov da aerodrom mora da bude u Srbiji

Sto se tice uslova za EK:
Aerodrom najvise 150 km od sale
arena kapaciteta 2500 ili vise
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ne brini se ti za moju geografiju. Bio sam ubeđen da je manja kilometraža potrebna za aerodrome.

Mora neko izvisiti onda jer se pisalo da dobija Partizan pozivnicu za EK. To znači da neko iz TOP 4 neće igrati u Evropi.

Cibona sa druge strane hoće da igra FIBA LŠ (Novosti pišu da je njihov predstavnik otišao na promociju tog takmičenja) što znači da možda neće biti njih u narednoj sezoni mada su izrazili želju da igraju ABA ligu ali žele pošto-poto u Evropu.

Da li je poznat format Evrolige za sledeću sezonu? Nema više grupa? Igra se isto (slično) kao NBA?

Ako je tako i za EL i za EK, nema svrhe da se nešto preterano forsira ABA liga sa brojem učesnika. Onda može i sa 12 (22 utakmice) i plej-of delom (kao što i žele).
Последње учитавање од Sloba дана 21 Мар 2016, 04:25, учитано 1 пут укупно.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

stavi me na ignore, smaras za popizdeti
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Necu. Ne smetas mi cak si i smesan. :xD:
Корисников грб
paske
World Class Manager
Поруке: 4230
Придружен: 21 Феб 2011, 23:13
Место: S.Mitrovica/Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од paske »

Mitrovcani zasluzuju Evropu. :) Onakvu podrsku bi imao samo KK Srem u svom gradu. Bukvalno kao da su Zvezda ili Partizan igrali u hali a ne Mega. Svi slozni, svi zajedno.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Slobodane, pošto ne pratiš ili ne razumeš, onda da ti objasnim.

Megino učestvovanje u EK zavisi isključivo od toga šta Ražnatović i Milojević hoće i da li misle da je pametno ovu decu izlagati dodatnom naporu, jer EK donosi bar desetak utakmica više. Pozivnica koju bi Partizan mogao da dobije nema veze s učestvovanjem Mege u EK, jer ta pozivnica ne ide po regionima i ligama. EK ima još praznih mesta (valjda dva ili tri, jer još nije postignut konačan dogovor s nekim ligama i klubovima) i jedno od tih mesta može da bude pozivnica za Partizan, da li će biti - videćemo.

Cibonino igranje u ABA ligi se ne dovodi u pitanje, a da li će igrati LŠ, to je na njima da odluče, ABA liga ih neće sprečavati niti će ih sankcionisati, ugovor s ULEB-om podrazumeva da 4 prvoplasirane ekipe idu u ULEB-ova takmičenja, a ostali mogu kako hoće, ULEB neće praviti problem nikome ko je izvan top 4, a želi da igra FIBA lš. Glasanje prošlo 11-1 za ULEB, taj jedan glas je Cibonin, juče sam objasnio zašto.

Broju učesnika u sledećoj sezoni ABA lige je davno odlučen (pred početak ove sezone) i to će biti 12 (SRB 3, HRV 3, SLO 2, CG, MKD, BiH po jedan i jedan za državu koja ima najbolji koeficijent).

Lepo sam rekao, bolje pratiti dva-tri sporta i poznavati odlično svaki, nego pratiti sve i ne znati ništa.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja poznajem košarku jako dobro kao i svaki drugi sport. :yesko:

Čekam rasplet ali Partizan treba da igra Evropu pa ako nam to ne omogući ULEB onda otići kod FIBA.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne poznaješ prilike u košarci, to besomučno čitanje grobarskih foruma ne znači da poznaješ košarku.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Slabo ja čitam forume i facebook stranice (pratim samo zvanične stranice klubova, npr. HK Partizan, RK Partizan, VK Partizan...).

Ovo ne postoji 20 godina pa da se ja sada ne razumem. Interesuje me dosta kako će biti pošto se menja sistem ali to ne znači da se ne razumem. Ne palamudi.

Nisam ove godine jer sam bio sprečen (tj. sezone) ali sam zadnjih par godina pratio klub tokom cele sezone i naravno ne pratim moj klub samo kada igra derbi ili igra u Evropi. Klub se podržava uvek a ti si niko da moje znanje bilo kog sporta ispituješ. :poz:
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Sloba пише:Slabo ja čitam forume i facebook stranice
Ne laži, svaki treći post u kkp i fkp temi ti sadrži izjavu "pratim dosta forume". Ne mora nešto da traje jako dugo pa da se ti ne razumeš u to. Nije sramota prizanti da nešto ne znaš, ne pratiš ili da se u nešto ne razumeš, niko od tebe ne očekuje da se razumeš u sve. U ovo se očito ne razumeš, jednostavno ne poznaješ dovoljno košarkaške prilike u regionu i Evropi ili ne poznaješ to dobro kao neki koji to zaista prate.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Slobo, kako te ne mrzi da nam konstantno objasnjavas da si najpametniji?
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

naravno da je najpametniji, kako da ne bude kad 15 sati dnevno upija pamet sa interneta
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Nigde nisam rekao da sam najpametniji. Ako sam to negde rekao citiraj me da se izvinim.

Pratim forume uglavnom u vreme prelaznog roka i kada se nešto aktuelno dešava inače ne pratim i ne postujem na forumima van FM foruma kao što i društvene mreže ne koristim osim za isticanje stavova a ne za aktivnost. Od interneta jedino sam na FM forumima i čitam regularno vesti po portalima, najčešće ujtru. :) :cheers:
Последње учитавање од Sloba дана 21 Мар 2016, 13:11, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ajde pokušaj da se izvineš, pa nam javi da li si uspeo. :slap:
Последње учитавање од zele дана 21 Мар 2016, 13:07, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

LJudi previse kenjate.
Slobo tu pre svega mislim na tebe, bez ljutnje. Ne mozes razumeti jedan sport u potpunosti ako se nisi bavio njime, radio u njemu ili makar proveo vreme sa ljudima iz tog sporta. Zato ti Zele kaze da se ne razumes u kosarku.
Gotivim i ja americki fudbal i gledam ga cesto pa opet ne mogu reci da se razumem u taj sport. Opet to sto svi mi gledamo fudbal i tvrdimo da ga razumemo, nije to sto smo mi strasni znalci, vec sto je fudbal generalno najprostiji sport na svetu.

Uslovi za Evrokup nisu samo hala i aerodrom u krugu od 150km, uslov je i hotel od 5 zvezdica, dobra infrastrukturna povezanost, znaci dobri putevi.

Partizan ce igrati Evrokup, ako to ljudi iz kluba budu zeleli. Znaci nit je uslov Mega, nit ABA nit bilo ko treci. Partizanu je ponudjeno isto sto i italijanskim klubovima. Mega ako bude imala interesa da igra evrokup, ona ce ga igrati. Ako neko bude trebao da izvisi bice to po trenutnom stanju Buducnost.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OCQvACyAXWM[/youtube]

Ako neko nije gledao.

I Miloje na b92.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xvRzWNt ... e=youtu.be[/youtube]
Последње учитавање од zele дана 23 Мар 2016, 16:45, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

jebiga, ne znam gde da metnem

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XNC5U6-cOnU[/youtube]

1:04:00-1:07:27

opet onaj brat

:haa: :haa:
Последње учитавање од Gagi дана 28 Мар 2016, 17:00, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ko je gledao magazin Oko na rts-u mogao je čuti svašta. Pa i to da Mega sledeće sezone neće igrati ni EL, a ni EK.
"Mega neće igrati Evroligu, jer klub nije dorastao takmičenju i ne zadovoljava uslove koji su precizirani. Trenutna razmišljanja su da se ne igra ni Evrokup, ali ćemo videti. Nije doneta konačna odluka, već će biti donesena na kraju sezone. Vidim da je opšti interes da Partizan igra, pa neka bude tako", rekao je Ražnatović i dodao da pretnje FIBA ne treba uzimati za ozbiljno.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”