Primera Division 15/16

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Real Madrid C.F.

Порука од Dule93 »

Murinjo hteo Ronalda za kapitena čim je došao?
Слика
Žoze Murinjo je još na početku prošle sezone hteo da skine kapitensku traku Kasiljasu. Želeo da CR7 bude kapiten....



Kako je juče prenela španska Marka, trener madridskog Reala, Žoze Murinjo, planira da promeni kapitena za predstojeću sezonu, jer želi da kapitensku traku nosi neko od igrača u polju.

Međutim, ova želja portugalskog stručnjaka, nije novost. Murinjo je na početku prošle sezone hteo da Kristijano Ronaldo postane kapiten.

Čelnici kluba i igrači su tada odbili ovaj Murinjov predlog i to su jasno stavili do znanja portugalskom strategu.

Murinjo ponovo želi da stavi na razmatranje predlog o promeni kapitena čim se igrači budu vratili sa odmora.

Po dužini boravka u klubu na prvom mestu su Kasiljas, Serhio Ramos i Marselo, a Ćabi Alonso je još jedan od kandidata za kapitensku traku iako nije mnogo godina proveo u kraljevskom klubu.

Real Madrid to sign £27m Fabio Coentrao from Benfica

Слика
Real Madrid are to sign Portugal left-back Fabio Coentrao from Benfica for 30 million euros (£27m).


The deal is subject to him passing a medical and agreeing personal terms with the Spanish club, who finished second in La Liga last season.

Coentrao, who impressed at last year's World Cup and is regarded as one of the most promising left-backs in Europe, had a contract with Benfica until 2016.

The 23-year-old becomes the Spanish club's fifth summer signing.
Слика

Real Madrid coach Jose Mourinho has already boosted his midfield options by signing Turkey internationals Nuri Sahin and Hamit Altintop.

They will be joined at the Bernabeu by winger Jose Callejon from Espanyol and the young French defender Raphael Varane, who has signed from Lens.

Coentrao began his professional career at Portuguese club Rio Ave in 2005 before moving to Benfica in 2007 as a winger.

He failed to make an impact in his first season, leading to loan spells at Nacional, Zaragoza and Rio Ave.

In 2009, Benfica coach Jorge Jesus recalled Coentrao and converted him into a speedy left-back.

He has since become one of Benfica's best players, playing a crucial role in helping the club win the Portuguese league in 2010 for the first time in five years.

Coentrao's club form earned him a place in the national team and he impressed at last year's World Cup where Portugal reached the last 16 before losing 1-0 to eventual champions Spain.

Ne znam sta ce im ovaj kad imaju Marsela!?
Корисников грб
westlife92
World Class Manager
Поруке: 3952
Придружен: 26 Мај 2011, 17:59
Место: Nis
Status: Није на вези

...

Порука од westlife92 »

sta ce im??...:)))...zato sto je bolji od Marcela.... :cheers:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Zidan postaje Murinjova "desna ruka"
Dosadašnji specijalni savetnik predsednika Florentina Pereza, u ponedeljak prelazi na funkciju direktora fudbala. Biće zadužen za prvi tim "kraljeva".
Слика
Vest je novinarima saopštio lično Zinedin Zidan, trostruki fudbaler godine u svetu, trostruki pobednik Lige šampiona - dva puta sa Juventusom, jednom sa Realom - i osvajač Mundijala 1998, odnosno Evropskog prvenstva 2000.

"Žoze Murinjo je najodgovorniji što prelazim na novu dužnost, mada je i predsednik dao saglasnost", objasnio je Zidan, ali nije mogao (ili hteo) da precizira koja će zaduženja konkretno imati.

"Svi me to pitaju... Sačekajmo ponedeljak. Biću tu svakog dana, do kraja sezone".

Zidan će verovatno preuzeti deo obaveza Horhea Valdana, koji je pre nekoliko meseci smenjen sa pozicije generalnog direktora i bio je u lošim odnosima sa Murinjom.

Portugalac je uveren da će sa Zidanom mnogo lakše pronaći zajednički jezik. Uostalom, proletos je Murinjo javno rekao da bi voleo da ga vidi "bliže terenu, a dalje od predsedničke lože".

Zidan je već učestvovao u dovođenju talentovanog štopera Lansa Rafaela Varana.

(MONDO)
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Ozil:''Sazreli smo, idemo na trofeje!''
Слика
Nemački reprezentativac smatra da su Madriđani sve bliži otklanjanju zaostatka za Kataloncima i da su spremni za velika dela, što su pokazale pripreme.
Vezista Real Madrida, Mesut Ozil kaže da je njegova ekipa ubrzala proces sazrevanja, što znači da su blizu da budu šampioni Španije i Evrope, kao što je to bio slučaj prošle sezone sa Barselonom.

Ozil je prezadovoljan radom na pripremama u Americi i oseća da je Real mnogo bolji nego lane.

''Real Madrid je jači i zreliji nego prošle godine. Imamo ptencijal da savladamo svakog rivala ove sezone i cilj nam je da osvojimo što više titula!'', poručio je Ozil navijačima.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

"Sedmica" Reala protiv Kleovog Gvangžoa
Слика
Fudbaleri Real Madrida nalaze se na mini-turneji u Kini, a u sredu su odigrali meč protiv lidera najjače kineske lige Gvangžoa. Madriđani su, očekivano, pobedili, a ono što je možda neočekivano, je da su ponizili tim koji prednjači po kvalitetu u najmngoljudnijoj zemlji na svetu. Meč je završen rezultatom 7:1 u korist ekipe Žozea Murinja, koja se, sudeći po ovoj egzibiciji, nalazi u top formi pred dvomeč superkupa sa Barselonom, 14. i 17. avgusta.

Dva gola za Real postigao je Karim Benzema, a u strelce su se upisivali još Kedira, koji je načeo mrežu Kineza, te Ozil, Ronaldo, Hese i Di Marija.

Madriđani su već na poluvremenu imali kapitalnih 3:0, a u nastavku meča, u kojem je Murinjo pružio priliku Kaki, Di Mariji, Iguainu, Koentrau, Naću, Albiolu, golmanu Adam i Varanu, goti su bili još ubedljiviji.

Počasni gol za tim čije boje brani bivši napadač Zvezde i Partizana, Kleo (nije igrao zbog povrede), postigao je Jang u finišu meča.

Pre povratka u Španiju, Real će odigrati još jedan meč, 06. avgusta protiv Tijandžina.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Skoro 60 hiljada navijača pratilo trening Reala pred Superkup
Real Madrid odradio je završni trening pred meč Superkupa protiv Barselone. Više od 57 hiljada ljudi bilo na "Bernabeu".

Madriđani privode kraju pripreme za nedeljni "El Klasiko" (22:00).

Na poslednjem treningu Real Madrida pred prvi meč Superkupa Španije protiv Barselone bilo je preko 57 hiljada posmatrača.

Dobra vest za navijače kraljevskog kluba je to što je Serhio Ramos drugi dan za redom trenirao sa prvom ekipom.

Jedini igrač koji je morao da radi sam je bio Esteban Granero.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LFdfVPht-pk[/youtube]
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Слика
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Ponosni tata...
Zinedin Zidan i njegov naslednik, Enco, nastavljaju porodičnu tradiciju igranja za Real Madrid. Mladi Zidan odradio svoj prvi trening sa prvim timom dok ga je Tata zadovoljno posmatrao sa tribina.
Слика

Mladi Enco Zidan bio je pod velikim pritiskom na današnjem treningu kraljevskog tima. Razlog?

To je bio njegov prvi trening sa zvezdama iz prve postave i, kao da takav pritisak nije bio dovoljan, još veću nervozu Zidanu junioru zadavalo je prisustvo njegovog tate na tribinama.

Uprkos pritisku “sa tribina”, dobro odrađenim treningom mladi Enco je pokazao da poseduje fudbalski kvalitet i da nije tu čisto “preko veze”
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Kad bi mali Zizu bio samo senka Zidana, bio bi najbolji igrac..
Последње учитавање од neme93 дана 07 Сеп 2011, 22:39, учитано 1 пут укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Djolito
First Team Coach
Поруке: 389
Придружен: 18 Нов 2010, 23:26
Место: Uzice
Status: Није на вези

Порука од Djolito »

na kojoj poziciji mali igra?
Ceteris Paribus!
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Napred nesto, desetku nosi.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Nejmar novi "galaktiko"
Španski mediji potvrdili da je postignut dogovor i da će fudbaler Santosa Nejmar od januara igrati za Real Madrid, iako klubovi još uvek negiraju takvu informaciju.
Слика
Španska Marka piše da je još jedna saga gotova i da Nejmar danas potpisuje ugovor sa kraljevskim klubom.

Florentino Perez je još jednom iznenadio Barsu i oteo joj talentovanog Brazilca ispred nosa.

Real Madrid i Santos su sve dogovorili i Nejmar će danas potpisati ugovor nakon što je prošao medicinske testove.

Dva kluba će negirati ovu informaciju sve do predsedničkih izbora u Santosu, koji se održavaju u decembru, a u cilju da Luis Alvaro Ribeiro dobije još jedan mandat, tvrde u listu Marka.

Nejmar će nakon Ronalda, Zidana i Kake biti četvrti najskuplji igrač u istoriji madridskog kluba. Cena transfera iznosi 60 miliona evra, a Nejmar će zarađivati 7 miliona godišnje u šestogodišnjem ugovoru.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Koentrao:''Murinjo je zaista poseban''
Od igrača Reala često se mogu čuti pohvale na račun trenera ekipe. I portugalski univerzalac misli isto.
Слика
Žoze Murinjo često je od strane svojih izabranika opisivan kao najbolji trener na svetu.

Tog mišljenja je i Fabio Koentrao, kojeg je ''Posebni'' proteklog leta lično tražio.

''Murinjo je najbolji na svetu. On je specijalan i fanatastičan je. Murinjo mi mnogo znači. Želeo je da ja igram za Real i zbog toga ga puno cenim. Veoma sam zahvalan. Video sam da igrači loše pričaju o nekim trenerima, to nije slučaj sa Murinjom'', kaže Koentrao.

Pohvalio je i Ronalda.

''Kristijano mi je veoma važan, pomaže mi u svemu'', rekao je bek Madriđana.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Слика
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Koliko je sulja gay.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Moze mu se.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

videla od vlasnika :)
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Kasiljas igra za rekord
Golman Španije i Real Madrida će u subotu izjednačiti rekord koji po broju nastupa u reprezentaciji drži Andoni Zubizareta i naglašava da će i u budućnosti biti na raspolaganju svojoj zemlji.
Слика
Iker Kasiljas će na "Vembliju" odigrati svoj 126. meč u dresu nacionalnog tima, čime će izjednačiti rekord koji drži Andoni Zubizareta.

"Kada kao dete započnete karijeru, o ovom ne razmišljate. Jedino znam da je bilo pravo zadovoljstvo igrati za selekciju Španije ovih godina. Na sreću, još uvek nije kraj", rekao je Kasiljas.

Kasiljas se zahvalio trenerima i saigračima sa kojima je branio boje nacionalne selekcije tokom godina.

"Istina je da želim da se zahvalim mojim kolegama jer su me učinili boljom osobom, boljim igračem i najboljim golmanom, u mom slučaju", zaključio je čuvar mreže "Crvene Furije".
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”