Premier League 15/16

Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Nisam ja nigde rekao da je Engleska liga jaca, samo da je mnogo zanimljivija od spanske. evo:
Слика
Слика

I pre bih pucao sebi u glavu nego da gledam Las Palmas-Hihon. A sa druge strane, nisam propustio ni jednu utakmicu Sanderlenda i Njuke koju je sk prenosio u poslednjih 5-6 kola, a prenosili su dosta. A evo glavu na panj stavljam ako si ti pazljivo odgledao vise od 2 utakmice Hihona, Granade, Hetafea i Valjekana zajedno za celu sezonu ne racunajuci tekme protiv Barse i Reala.

A to ko je jaci, nikad se nece saznati jer Siti kad odmara ekipu zbog Reala, pukne od Sotona 5-1, a Liverpul kad odmara zbog Viljareala kog nabije 3:0, pukne od Svonsija 3:1. Cisto sumnjam da ce u skorije vreme bilo koji tim iz Engleske imati taj luksuz da odmori pola tima u ligi, obzirom na sve sto se desava sa trenerima i igracima.

I jebala te liga sampiona kao merilo, EPL je liga sampiona za sebe.
Последње учитавање од neme93 дана 27 Мај 2016, 15:05, учитано 2 пута укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja sam mislio na evropska takmičenja ukupno što znači na UEL i UCL. I nisam mislio na Hihon i Las Palmas. Zaista ni ja to nebi gledao već bih pre pogledao neki derbi začelja u PL. Konkretno govorim o onim klubovima koji završe u TOP 6-7 čak možda i još neko mesto.

Ove sezone Atletiko ili Real će uzeti LŠ, Barsa stigla do 1/4, Sevilla uzela LE, Valencia stigla do 1/8 u istom takmičenju (igrala grupe LŠ prethodno), Bilbao zaustavljen u 1/8 (od ekipe iz svoje države), Villareal došao do 1/2. Kod Engleza City 1/2 u LŠ i finale Liverpoola u LE su jedini rezultati vredni zapaženja i da... United što je zaustavljen od LFC u 1/8.

Englezima ozbiljno visi ta treća pozicija koja im garantuje 4 mesta u LŠ. Po UEFA i Nemci su ispred.. a zamisli da Italijani budu ispred Engleza a ulaganja osim eto Juvea i Napolija i nisu neka. I generalno dosta manje ulažu nego Englezi.

I jedna stvar koja mi jako smeta kod Engleza jeste preveliki broj stranaca. Španci recimo sebi dovode igrače gde su jezici slični ali i Barsa i Real imaju dosta domaćih igrača što recimo nije slučaj sa Arsenalom ili Sitijem (uzeti grubi primeri, inače uglavnom nemaju neki dobar broj domaćih igrača...) ali i svim drugim klubovima. Newcastle je u jednom trenutku imao 12 igrača iz Francuske. To je užasno.. tu je onda i kvalitet reprezentacija. Zbog ovog podatka daleko uspešnija je Španija. Bilbao recimo ima sve domaće igrače i sa njima je umeo da napravi zadnjih sezona strašne izlete u Evropi što je za mene pozitivno. :)
Последње учитавање од Sloba дана 27 Мај 2016, 15:28, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Sloba пише:Ove sezone Atletiko ili Real će uzeti LŠ, Barsa stigla do 1/4, Sevilla uzela LE, Valencia stigla do 1/8 u istom takmičenju (igrala grupe LŠ prethodno), Bilbao zaustavljen u 1/8 (od ekipe iz svoje države), Villareal došao do 1/2. Kod Engleza City 1/2 u LŠ i finale Liverpoola u LE su jedini rezultati vredni zapaženja i da... United što je zaustavljen od LFC u 1/8. :)
O ovome je pisalo u tekstu koji je Zele kacio. Lako je Barsi, Realu pa i Atletiku da se klince po Evropi kada u svom prvenstvu ne moraju da brinu za bodove. Osim kad igraju jedni protiv drugih. Dok u Engleskoj nema odmaranja, svako kolo moze da te klepi neki Midlzbro, Noric ili Bornmut, uvek se mora igrati sa najboljim igracima. Plus, nemaju zimski raspust, kao skoro svi drugi, igra se i za praznike, imaju i mali milion kupova... Sve to utice.
Trust me, i'm the Doctor
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Bukvalno je u onom tekstu i samoj cinjenici o odmaranju objasnjeno sve, kako i zasto je EPL jaca.

Jednostavno ako bi klubove smatrali kao neke borce, 20 boraca koji predstavljaju EPL bi zgazilo Primeru.

U EPL imas 7-8 jakih, 8-10 malo slabijih i svega par slabih klubova, dok u Primeri imas 2 jaca od ovih 7-8, 3-4 koji su slabiji od 7-8 jakih iz EPL i ostatak je bukvalno nebitan, za bacanje jer bi gubili od svih iz EPL.
Последње учитавање од salel дана 27 Мај 2016, 15:44, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

da, najjača liga, nema šta.. u kojoj svake godine Real i/ili Barsa metnu po 7-10 komada nekim nesrećnicima.

borba za titulu, barsa gostuje deportivu i da 8 golova. smejurija.
Последње учитавање од Gagi дана 27 Мај 2016, 16:00, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Malo vas je. :xD:
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Meni je draze gledati Newcastle, C. Palace, WH ili bilo koga iz Championshipa nego npr. Barcelona - Sporting (zadnja i jedna od rijetkih koje sam gledao) gdje ovi nabiju Sporting 5/6-0 uz 3 penala jedno 2 nepostojeca i smijesni crveni. Kod engleza i kad je 0-0 bar imas sta pogledati iako se fudbal igra zbog golova... :yesko:
Последње учитавање од DS_RS дана 27 Мај 2016, 16:43, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Слика

EPL.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Džajo5, ne preteruj. Kao nikoga ne znaš ko voli Primeru? Diskusija je sasvim normalna. Poštujem sve što su rekli, razumem njihove argumente. Sasvim je normalno da neko voli jedno a neko drugo. Ni ovde svi ne navijaju za iste klubove.

neme93, sve zavisi od ukusa.. meni je draga Primera, nekome Bundesliga ili Serija A, Premijer liga...

Isto je zapravo ko i sa klubovima. Ne može se reći da neko greši jer navija za Čelzi ili Barsu, sve zavisi od ukusa. Radi se o velikim klubovima uglavnom. Isto je tako i sa ligama... i Primera i Premijer liga su kvalitetne lige na razne načine, ne pričamo o Super ligi Srbije. :zelenko:

Pratio sam pre dosta United zbog SAF (ko me ima za prijatelja na FB možda se seća objava iz tih godina), pratim još Chelsea iz Engleske i ostalo odgledam po neku utakmicu. Pošto sam veliki fan Moua mnogo mi je drago jer je preuzeo najpodržavaniji tim na svetu posle Reala. :ole:

Iako se slažem sa nekim stručnjacima koji kažu da on nije baš za duže staze. Stvoriće on dobar tim, odraditi možda i posao... kroz 3/4 sezone i osvojiti LŠ ali onda je pitanje koliko će se tu još zadržati. Ipak u odnosu na prethodnike ovo je dobar pomak i mislim da će se željeni rezultati sa njim imati. Takođe gradski derbi će sada biti nikada zanimljiviji zbog trenerskih imena na klupi. :cheers:
Последње учитавање од Sloba дана 27 Мај 2016, 19:02, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Makarije
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 24 Авг 2011, 14:07
Место: Djevrek od kartona
Status: Није на вези

Порука од Makarije »

Spanska liga je najkvalitetnija.
Sektasko-cigansko leglo - (kvazi)serbian-fm.....
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Rasford :shy:
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Čigrinski
Youth Team Coach
Поруке: 134
Придружен: 16 Јан 2016, 01:28
Место: On the Bench
Status: Није на вези

Порука од Čigrinski »

Prepucavanje koja je liga kvalitetnija od koje je kao da slušaš pivopije Jelen vs Lav, ni jedni ni drugi neće da popuste a rasprava može da ide u nedogled. Jedno je samo sigurno, Premijer liga je najteža za igranje, a koja je najkvalitetnija ili najlepša to je samo stvar ukusa.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Pa lav naravno. Jelen najgore pivo.

Elem, Venger pokusava da uslisi Saletove zelje. Kontaktiran je Volzburg, Rikardo Rodrigez je u pitanju. Mada nista nije dogovoreno, niti je konkretna ponuda poslata, samo su pitali kolko para.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Moze, moze, dosao na SFM da vidi sta treba da menja, Ajmo jos napadac i CB i krilo i onda cemo da pricamo.

Jbg shvatio matori da nema sprdnje kada su dosli svi ovi menadzer, ima da EPL sada da potrosi vise nego sve lige zajedno.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Mogli bismo Volkota i Oksa, da prodamo, a Velbeka da poklonimo nekome i za te pare dovedemo nekog špica, fazon Lakazet.

Sanjao sam da je Žorge Žesus preuzeo Arsenal i da smo peglali 4-4-2 kao nekad. :shy:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Brat Riki ima klauzulu, ako Vukovi ne izbore LS, moze da ide za 25 miliona. Dzaba.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Hal siti u premijer ligi, Mo Diame strelac jedinog gola u pobedi nad Šefildom.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
citizen
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1805
Придружен: 26 Окт 2010, 16:45
Место: Srbobran
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од citizen »

I to kakvog gola :yesko:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_k_PwnebC5Y[/youtube]
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Evo ko nije informisan o ovim podacima sa početka klipa. :cheers:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=X45nlxiD084#t=13[/youtube]
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Uze Wimbledon Plymoutha :fanman: , usli u L1 ja prebacio taman kad je bila dodjela pehara neki neobican termin u 16:00
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”