Svetsko prvenstvo 2014 - Brazil

Svetsko prvenstvo osvaja?

Brazil
0
Нема гласова
Argentina
2
7%
Nemacka
10
36%
Francuska
5
18%
Italija
6
21%
Holandija
1
4%
Urugvaj
0
Нема гласова
Portugal
1
4%
Belgija
0
Нема гласова
Neko drugi
3
11%
 
Укупно гласова: 28

Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

šteta, mogli su kolumbijci da budu favorit iz senke.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Ranieri bot
Jusqu'ici tout va bien…
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Levandovski: ''Voleo bih da Nemačka osvoji Mondijal!''

:sportske:

Po dobijanju priznanja za najboljeg fudbalera Istočne Evrope u protekloj godini, Robert Levandovski odgovorio i na nekoliko pitanja novinara redakcija koje su učestvovale u ovom izboru, a među njima je, kao što znate, bio i naš sajt.

Слика

Podsetimo, izbor najboljeg istočnoevropskog fudbalera obavljen je u januaru, a pre nekoliko dana je napadaču Dortmunda i zvanično uručeno ovo priznanje.

Naravno, kako smo najavili, iskorišćena je i prilika za kraći razgovor sa Robertom Levandovskim na različite teme.

Vi ste nova istočnoevropska zvezda. U prošlosti, fudbaleri poput Predraga Mijatovića, Pavela Nedveda, ili Davora Šukera osvajali su ovo priznanje. Šta ono znači za Vas?

''Mogu da vam kažem da se zaista osećam ponosno. Čuo sam da su i oni bili dobitnici tog priznanja, to su igrači koje sam uvek cenio. Iskreno, presrećan sam što sam dobio ovaj 'mali' trofej'', kaže Levandovski.

Jedan ste od najboljih igrača Dortmunda svih vremena. Proveli ste nezaboravne godine u tom klubu, osvajali trofeje, ali sada je vreme za novi korak u Vašoj karijeri. Kako su navijači reagovali na Vaš prelazak u Bajern i šta ova faza u Vašem životu znači za Vas?

''Mislim da me svi navijači sada razumeju, ja sam profesionalac i oni znaju da ja uvek dajem svoj maksimum u svim mečevima za Dortmund. Za sada želim da se koncentrišem na preostale utakmice do kraja sezone, važne mečeve koje želimo da dobijemo. A posle toga, kad počne leto, imaću dovoljno vremena da razmišljam o svojoj budućnosti''.

Слика

Rumunske novinare je interesovalo da li poznaje Marsela Radučanua, rumunskog fudbalera koji je igrao za Dortmund ranih devedesetih i koji sada živi tamo.

''Ne poznajem ga lično, ali sam odgledao dosta mečeva Dortmunda u prošlosti. Sigurno bih ga prepoznao kad bih ga video''

Mišljenje o Balintu Bajneru, mladom igraču Dortmunda?

''Poznajem ga, on igra za drugi tim ali je malo i sa nama trenirao. Nisam imao mnogo kontakta sa njim, ali znam da je jako talentovan. S obzirom da je mlad, imaće dosta prilika da igra u prvom timu''.

Šta nam možete reći o razočaravajućim rezultatima reprezentacije Poljske u kvalifikacijama za SP?

''Nismo imali dobre rezultate u proteklom periodu, ali ja jako verujem u naš tim i nadam se da ćemo prijatno iznenaditi naše navijače u narednom kvalifikacionom ciklusu''.

O svojim fudbalskim počecima...

''Isključivo je moja odluka bila da se bavim fudbalom. Znao sam to još kao veoma mali dečak, to je bio moj san i on se i ostvario. Moj otac je takođe sportista, s obzirom da se bavio džudoom i od njega sam, naravno, imao veliku podršku''.

Za kraj, ko ima najveće šanse za osvajanje Mondijala?

''Mislim da je Brazil najveći favorit, ali i Nemačka takođe ima velike šanse. Imam dosta prijatelja u reprezentaciji Nemačke i bilo bi mi veoma drago ako oni osvoje titulu'', zaključio je Levandovski.
Корисников грб
uros
Manager
Поруке: 1783
Придружен: 28 Окт 2012, 22:45
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од uros »

Ako Baloteli odraste i vrate Totija u tim Italija ide u polufinale SP
Слика

Nekadašnji reprezentativac Italije Djankarlo Antonjoni rekao je da Azuri na predstojećem Svetskom prvenstvu u Brazilu mogu da dođu do polufinala i poručio da bi voleo da tamo da vidi kapitena Rome Frančeska Totija.

Antonjoni je bio član reprezentacije Italije koja je 1982. godine osvojila Svetsko prvenstvo u Španiji pobedom u finalu nad Zapadnom Nemačkom sa 3:1.

"Mislim da Italija može da se plasira među četiri najbolje ekipe na Mundijalu. Odbrana je odličana na čelu sa Bufonom, on ne stari kao nekada Dino Zof. U veznom redu imamo iskusne igrače kao što je Andrea Pirlo, ali u napadu moramo da se nadamo da će Mario Baloteli odrasti. Uz to, očekujem povratak na teren povređenog Djuzepea Rosija, fudbalera koji pravi razliku. Nadam se da će se Frančesko Toti vratiti u reprezentaciju", rekao je Antonjoni za Gazetu delo Sport.

On je za Fiorentinu od 1972. do 1987. godine odigrao 341 meč i postigao 61 gol.

Za Azure je nastupio 73 puta i postigao sedam golova.
Последње учитавање од uros дана 02 Апр 2014, 13:31, учитано 1 пут укупно.
We'll keep the Red flag flyin' high!
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Koje govno od oficijalne pesme. Bas su mu jebali mamu sad, izbacili su ceo album pesama za svetsko, s tim sto je Pitbulova oficijalna.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Predstavljamo timove: Brazil, čarolija koju stručnjaci otpisuju

:blic:

Još 50 dana je ostalo do početka Svetskog prvenstva u fudbalu, a mi baš na pola puta otkad počesmo sa našim Odbrojavanjem krećemo u jednu novu vrstu priča. Predstavljanje timova. Kako red nalaže, krenućemo redom, po grupama, a u prvoj, A grupi, na prvom mestu, nalazi se tim na koji mnogi prvo pomisle kada kažu - "e, to je fudbal". Brazilci. Ovo je njihova priča.

Слика

Da bismo razumeli šta Brazil sada može, a mnogima je jasno šta želi ekipa čija je zemlja domaćin Mundijala, zavirićemo na kratko u prošlost, kako bismo iz nje izvukli jedan jako važan detalj koji je u mnogome uticao na to da "čarobnjaci" postanu to što jeste, detalj za koji ne znaju mnogi.

Pred nama je Mundijal u "zemlji fudbala", koja je tu čast imala i 1950. Ipak, tadašnja generacija je na zaprepašćenje nacije poklekla u finalu, a taj poraz od Urugvaja ostavio je toliko jak utisak na fudbalere, da su mnogi od njih upali u ozbiljnu depresiju. Baš ozbiljnu. Više od pola tima je promenjeno za naredni, Mundijal u Švjcarskoj 1954, na kome je nervoza Brazilaca dostigla vrhunac u četvrtfinalnom porazu od Mađarske (4:2). Potpuno izgubivši kompas protiv "lake konjice", naročito kada su brazilski novinari i članovi stručnog štaba hteli da utrče na teren, pa su se sukobili sa policijom, smatrajući da je nepravedno dosuđen penal kojim je Mađarska povela sa 3:1. Usledila je prava makljaža na terenu u nastavku utakmice, nazvanom potom i "bitka u Bernu", jer su se u više navrata tukli pojedinci, a na kraju i čitavi timovi kada je brazilska reprezentacija uletela u mađarsku svlačionicu tokom tamošnjeg slavlja.

Слика

Nešto je moralo da se promeni. Brazil više nije bio "lepršavost koja opčini rivale", već nervoza i neuspeh. Počev od Svetskog prvenstva 1958. u Švedskoj, čarobnjaci su počeli da traže pomoć. Tadašnji selektor Visente Feola, rođen u Sao Paulu kao dete italijanskih doseljenika, rešio je da zavede red u onome što je jedini red najpre poznavalo u majstorijama sa loptom i gotovo redovnim psihičkim kolapsom u važnim utakmicama. Najpre, uveo je obavezno prisustvo psihologa. Potom i zubara, jer su mnogi igrači bili iz siromašnih sredina i neretko na manjim i većim takmičenjima muku mučili sa bolovima i infekcijama. A onda se desilo malo čudo, ono što Brazilce i čini onim što jesu u fudbalu.
Posle 3:0 nad Austrijom i 0:0 sa Englezima, sledio je meč odluke sa Sovjetima, jednim od glavnih favorita za titulu. Pred meč, tri lidera ekipe, Belini, Nilton i Didi rekli su selektoru da su igrači voljni da krenu od starta na sve ili ništa, ali da im je potrebna njegova pomoć. I, na njihovu inicijativu, odredio je tri promene u sastavu za meč sa SSSR-om: na teren je poslao Zita, Garinču i tada još uvek klinca, Pelea.

Da bi se uspeh postigao, potrebno je ponekad pustiti srce da odluči. A ono, satkano od hrabrosti i vere, tada je zasijalo toliko da su moćni Sovjeti prilično lako nadigrani, uz gol Pelea savladani sa 2:0, što je bio početak puta u slavu. Brazilci su osvojil taj Mundijal, osvojili su i naredni, bili su prvi i 1970, i 1994. i 2002. Uvek u istom stilu - hrabro, napadački, sa šmekom i čarolijama samo njima znanim. I, uvek uz nekog nestvarnog pojedinca.

Слика

Međutim, usledile su sušne godine, jer od Mundijala u Japanu i Južnoj Koreji pre 12 godina, Brazil je triput zaustavljan u četvrtfinalu. Bilo je i tada zvezda (2006. u napadu su igrali Kaka, Adrijano, Ronaldinjo i Ronaldo), ali povrede i svojeglavost pojedinaca uzimali su danak. Nije uspeo titulu da osvoji ni selektor Pareira, ni selektor Dunga, kratko je selektor bio i Menezes, a onda su Brazilci vratili trenerskog maga koji im je doneo poslednji Mundijal. Luiz Felipe Skolari ponovo je preuzeo komandu palicu i, iako nije dobro krenuo (poraz od Engleske na Vembliju sa 2:1 u februaru 2013.) i pada čarobnjaka na najniže mesto u istoriji FIFA rang liste (22. u junu 2013.), Brazil je počeo da se vraća tamo gde pripada.

Sve je počelo prvom pobedom nad Francuzima posle 21 godine (3:0), što je bio i prvi trijumf Brazila nad nekim bivšim svetskim prvakom od 2009, potom je osvojen Kup konfederacija, pred-takmičenje za Mundijal, i to sa impresivnih 3:0 u finalu protiv Španije, koji je nastupio kao aktuelni prvak Evrope i sveta. Sasvim dovoljno da u zemlji fudbala ponovo počne da se sanja davnašnji san - osvajanje titule namenjene najboljoj reprezentaciji na planeti. I to isti san, kao 1950, kada je Brazil prvi i do sada jedini put bio domaćin Mundijala.

Ali, kao i u mnogim pričama - to "ali" utrči neočekivano, postoje i analitičari mimo Brazila, oni koji sanjaju drugačije snove. I, mnogi od njih smatraju da previše mlada ekipa, te da njena istinska zvezda Nejmar ne može sve sam, pa da će zbog nedostatka dovoljnog broja kvalitetnih defenzivaca, neugirane a mlade sredine terena i odsustva klasične gol-mašine, domaćin Mundijala stati otprilike u polufinalu. Ne vredi tim stručnjacima pričati ni da je golman čuveni Žulio Cezar, ni da u odbrani igraju igrači prvaka Evrope Bajerna (Dante, Rafinja), Barselone (Dani Alveš), Čelsija (David Luiz), Real Madrida (Marselo) i Pari Sen Žermena (kapiten Tijago Silva), ne vredi spominjati petorku veznih igrača iz engleske Premijer lige (Ramireš, Oskar, Paulinjo, Fernandinjo, Vilijan), niti napadače poput Hulka, Freda i Žoa koji će praviti društvo Nejmaru u špicu. Ne, ne vredi... "nešto tamo ne štima, a i mladi su" (prosečna starost igrača sredine terena i napada je oko 25 godina).

Samo...

Zaboravljaju ti stručnjaci jednu stvar. Nije sve u gol-mašinama, a nije ni u iskustvu.

Слика

Ima nečeg i u fudbalskoj magiji.

A ako iko zna da je koristi, onda su to fudbalski čarobnjaci iz Brazila.

Dodate tom receptu mladost, koja sa sobom nosi i srce puno nade, iskusnog lisca na klupi i čitavu naciju koja ima samo jedan san, i dobijete - Brazil.


A Brazil se ne dobija lako.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Golmani: Žulio Cezar, Žeferson, Vitor.

Defanzivci: Dante, David Luiz, Enrike, Tiago Silva, Dani Alves, Majcon, Marselo, Makvel.

Vezni igrači: Fernandinjo, Ernanes, Luiz Gustavo, Oskar, Paulinjo, Ramires, Vilian.

Napadači: Bernard, Fred, Hulk, Žo, Nejmar.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
FTD
Manager
Поруке: 2182
Придружен: 28 Апр 2011, 15:48
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од FTD »

J***m mu mater kako nije pozvao Ronaldinja.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Bez Ronaldinja?! BEZ RONALDINJA?????
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Jebes sve bez Ronaldinja, Kake i Robinja...
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Realno gledano, koga boli penis za Robinja :zelenko:
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Slepac, ja bih zvao i Rivalda. Igra još čovek. Aktivan je.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Kapiram da Sinke misli da je Robinjo i dalje u Realu.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Mo jok, prešao je u Siti.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
analizetimova
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 08 Мај 2014, 11:25
Место: pet
Status: Није на вези

Порука од analizetimova »

Drugari evo da Vam predstavim svoj blog na kojem pisem o svakoj reprezentaciji neko svoje vidjenje tih timova,koga zanima moze svakodnevno da procita po jedan tekst,do sada sam objavio Brazil i Hrvatsku!!!

Код: Изаберите све

http://worldcupbrazil2014teamguide.wordpress.com/2014/05/07/grupa-a-brazil/

Код: Изаберите све

http://worldcupbrazil2014teamguide.wordpress.com/2014/05/08/grupa-a-hrvatska/
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Zanimljivo,mogao bi da okacis tekst ovde i da stavis link do tvog bloga :)
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Jebote, ja ne znam kako ovaj Brazil smatra da je favorit na SP sa ovom ekipom.
Корисников грб
Olja
World Class Manager
Поруке: 3197
Придружен: 28 Окт 2010, 23:21
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Olja »

Objavio Löw širi spisak manšafta
Goalkeepers:

Manuel Neuer, Roman Weidenfeller, Ron-Robert Zieler

Defenders:

Mats Hummels, Jerome Boateng, Eric Durm, Kevin Grosskreutz, Benedikt Howedes, Marcel Jansen, Philipp Lahm, Per Merstesacker, Shkodran Mustafi, Marcel Schmelzer

Midfielders:

Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Lars Bender, Julian Draxler, Mario Gotze, Leon Goretzka, Andre Hahn, Toni Kroos, Max Meyer, Thomas Muller, Mesut Ozil, Lukas Podolski, Marco Reus, Andre Schurrle, Matthias Ginter

Attackers:

Miroslav Klose, Kevin Volland

Nema Brajtnera :wtf:
I used to go missing a lot... Miss Canada, Miss United Kingdom, Miss World...
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Тер Штеген повређен или му не игра?
analizetimova
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 08 Мај 2014, 11:25
Место: pet
Status: Није на вези

Порука од analizetimova »

Evo linka od bloga

Код: Изаберите све

http://worldcupbrazil2014teamguide.wordpress.com/
a ako hocete stavicu tekstove i ovde,mada mislim da je preglednije na blogu...

evo linka za Brazil

Код: Изаберите све

http://worldcupbrazil2014teamguide.wordpress.com/2014/05/07/grupa-a-brazil/
Последње учитавање од analizetimova дана 08 Мај 2014, 13:15, учитано 3 пута укупно.
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”