Bundesliga [2013/14]

Ko je po Vašem mišljenju glavni favorit za titulu?

Bajern Minhen
15
48%
Borusija Dortmund
13
42%
Šalke
1
3%
Bajer Leverkuzen
2
6%
Neko drugi...
0
Нема гласова
 
Укупно гласова: 31

Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Bundesliga [2013/14]

Порука од Tokelara »

Diskusija o dešavanjima u Nemackoj, komentarisanje utakmica, rezultati, klipovi, slike, vesti...
Последње учитавање од Tokelara дана 07 Дец 2013, 16:18, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Denny
Manager
Поруке: 1695
Придружен: 07 Мај 2011, 13:47
Место: Niksic
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Denny »

Pošto nema posebna tema za moju Borusiju da postavim ovdje zanimljivost...

Borusija u svojim redovima ima najbržeg igrača u istoriji Bundeslige

- Borusija Dortmund u svojim redovima ima verovatno najbržeg fudbalera u 50-godišnjoj istoriji Bundeslige, tvrdi nemački dnevnik "Bild". Radi se o 24-godišnjem napadaču Pjeru Emeriku Aubemejangu koji je ovog leta stigao iz St Etjena za 13.000.000 evra.
Слика
Prema pisanju Bilda, skupo pojačanje prvih 30 metara sprinta odradi za neverovatnih 3,70 sekundi! Za poređenje, kada je na Svetskom prvenstvu u Berlinu 2009. srušio svetski rekord na 100 metara (9,58), najbrži čovek na planeti Usain Bolt je prvih 30 metara pretrčao za 3,78 sekundi. Nemci navode jamajčanski atletičar obično ima malo lošiji start, ali prethodno pomenuti podatak dovoljno govori koliko je brz Aubemejang.

"Pjer je sigurno jedan od najbržih igrača koji je ikada igrao na ovim prostorima" - posvedočio je sportski direktor Borusije Mihael Zorc, dok je iskusni nemački trener Oto Pfister, koji godinama poznaje Gabonca, dodao:

"Aubemejang će biti fatalan za Bundesligu, ali samo za svoje protivnike. Nikad nisam vidio igrača sa takvom eksplozivnosti".

Aubemejang nije samo brz, već i efikasan: u prošloj sezoni francuske Lige 1 je u dresu Sent Etijena postigao 19 pogodaka i 14 puta asistirao.
Корисников грб
RASMC
Assistant Manager
Поруке: 698
Придружен: 09 Апр 2012, 14:57
Место: Niš
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од RASMC »

Bajern je kupio Alkantaru Junajtedu ispred nosa.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Koliko vidim, ima naznaka komešanja u taboru bajerna, Riberi je previše digo glavu, mada opet strah ga je, pošto ga je izduvao za mesto u timu dolaskom Götze-a. Prvi kandidat za mrš u pičku maternu. Sumnjam u kvalitet i trenerske sposobnosti, Gvardiole, i ne verujem da će tim hteti da se prilagodi njemu i njegovim zahtevima. Alkantarin dolazak, ama baš ništa neće promeniti. Prva prava promena biče u napadu, pošto gvardiola ne zna, ne ume i ne razume igru klasičnih centarfora.
Dortmund, uz još neko pojačanje ima bude zver od tima. Ako odluči Klop da žrtvuje pak performanse u ligi šampiona da bi vrnuo titulu. Ako se koncentrišu na Lš, e onda će bit svašta. Ako uspeju da održe svežinu i formu, moguć je uspeh u svim takmičenjima.
Šalke neće ništa ozbiljno da uradi.
Jedini uz Leverkuzen koji će bit konkurentan je Frankfurt.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ajntraht ne moze da ponovi prethodnu sezonu ni u ludilu. Frajburg ce takodje da ga izduva u odnosu na proslu, dok Hanover moze i bolje.
A sto se Minhena tice, prosetace se ligom ponovo. Dortmund moze da prati, ali ne dugo. Verovatno nece biti ubedljivi kao prosle sezone, ali lagano uzimaju titulu. A sto se tice njihovog kadra, ja sam bio uveren da ce dolaskom Gvardiole Riberi i Roben traziti nov klub. Isto vazi i za Gomeza i Mandzukica, za sada je je samo jedan Mario otisao, nekako ne mogu ni ja da zamislim takvog napadaca u Gvardiolinoj ekipi. Ocekivao sam da ce Miler bljesnuti u prvi plan. A trenutno nema kluba u kojem dolazak Tiaga ne bi nista promenio.
Корисников грб
Denny
Manager
Поруке: 1695
Придружен: 07 Мај 2011, 13:47
Место: Niksic
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Denny »

Mario Gomez već odavno prešao u Fiorentinu ja mislim..... a Dortmundu hvali još jedan na sredini i jedan klasan odbrambeni igrač, nešto ne znam kakav je ovaj Grk što je došao, čuo sam samo da je agresivan previše :)
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Jeste, zato i rekoh da je jedan Mario otisao, ostaje da vidimo da li ce se restiti ovog drugog. A Dortmund je dobar i ovakav, bez daljih pojacanja, ali jednostavno je nemoguce ispratiti Bajern. Cak ni prosla sezona Dortmunda u ligi nije bila losa, za Bundes je to sasvim pristojan broj bodova, stavise, nekad je ta cifra odo oko 70 bodova bila dovoljna za naslov sampiona.
Корисников грб
xavi
World Class Manager
Поруке: 4004
Придружен: 11 Авг 2011, 09:07
Место: Zajecar
Status: Није на вези

Порука од xavi »

Tesko da ce Riberi da napusti Bajern ipak je on produzio ugovor malo pre pocetka ovog prelaznog roka tako da neverujem u to, a sto se tice borbe za titulu tu samo BVB moze da parira Bajernu. :cheers:
Последње учитавање од xavi дана 14 Јул 2013, 21:20, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Neće gvardiola ništa da napravi.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Sa ovakvim timom bi i Kosan uzeo salataru.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ne diraj Kosana.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Dobro, Miloljub Ostojić.
Корисников грб
Denny
Manager
Поруке: 1695
Придружен: 07 Мај 2011, 13:47
Место: Niksic
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Denny »

Pa ja se nadam da će BVB uzeti titulu, jbg u Bayernu je novi trener dok se naviknu na njegov stil igre trebaće im vremena, što znači, barem ja predpostavljam, da će imati loš početak sezone...
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Neće imati loše rezultate u ligi, a u evropi će pući odmah!
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
TheBigOneFCB
Manager
Поруке: 2159
Придружен: 02 Мар 2012, 20:16
Место: Београд
Status: Није на вези

Порука од TheBigOneFCB »

Питање је колико ће требати Бајерну да се навикне на Пепов стил игре, као и од тога да ли ће Бајерн довести лажну деветку, пошто као што је Јувенино написао Пеп не разуме појам класичног шпица.Дортмунд је добро одрадио прелазни рок, верујем да ће Мкитарјан добро заменити Гецеа, Абумејанг је звер, тако да ће ове сезоне Дортмунд имати 2 одлична шпица, мада је очигледно да је он замена за Левандовског, онај Грк ће вероватно бити 3. штопер уместо Сантане који је лошији од њега.Биће занимљиво у Немачкој, у то нема сумње
Корисников грб
Eldin96
Assistant Manager
Поруке: 775
Придружен: 19 Феб 2012, 15:06
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Eldin96 »

TheBigOneFCB пише:Питање је колико ће требати Бајерну да се навикне на Пепов стил игре, као и од тога да ли ће Бајерн довести лажну деветку, пошто као што је Јувенино написао Пеп не разуме појам класичног шпица.Дортмунд је добро одрадио прелазни рок, верујем да ће Мкитарјан добро заменити Гецеа, Абумејанг је звер, тако да ће ове сезоне Дортмунд имати 2 одлична шпица, мада је очигледно да је он замена за Левандовског, онај Грк ће вероватно бити 3. штопер уместо Сантане који је лошији од њега.Биће занимљиво у Немачкој, у то нема сумње
Santana je u Salkeu. :xD: :cheers:
Trle
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 19 Феб 2011, 23:54
Место: Bojnik
Status: Није на вези

Порука од Trle »

Ma Bajern ce izdominirati u svakom slucaju, Dortmundu je otisao Gece a zamenu za njega je tesko naci, Levandovski sledece leto ide u Bajern kao slobodan igrac, mislim bice Dortmund drugi, u evropi tesko nesto ozbiljnije da ce napraviti kao ove sezone, nemaju jaku klupu za razliku od Minhena.
Последње учитавање од Trle дана 15 Јул 2013, 14:40, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Ne postoji način da on opstane na klupi bajerna do kraja sezone.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Da li se sprdaš? Misliš da će ga ovi otpustiti ako ne odbrani triplu krunu? Hoće, boli ih penis. Svesno su ušli u priču sa Pepom, ovo je projekat na duže staze. Ja bih voleo da BVB uzme titulu, ali ne može pored ovakvog Bajerna. Apsolutni su favoriti za domaće trofeje i glavni favoriti za osvajanje LŠ. Dovoljan mu je samo jedan trofej da zacementira svoj status za sledeću sezonu.
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Ja ne mogu da gledam kako ce Pep da unakazi Bajern,od one zverske ekipe od prosle godine,on pravi nekakvu 'malu Barsu',jebite se bre vi Spanci i vas fudbal sa pedercicima od 150cm,bez klasicnog napadaca,HOCEMO FUDBAL BRE!
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”