Super liga Srbije 15/16

Ko je po Vašem mišljenju glavni favorit za titulu?

Crvena Zvezda
36
58%
Partizan
19
31%
Vojvodina
1
2%
Čukarički
3
5%
Jagodina
0
Нема гласова
Neko drugi
3
5%
 
Укупно гласова: 62

Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Super liga Srbije 15/16

Порука од Tokelara »

Sve o Jelen super ligi, komentarisanje utakmica, video izveštaji, slike, vesti itd.
Znači komentarisanje utakmica u kojima ne igraju Crvena zvezda ili Partizan pošto za to postoje njihove teme.

Izvučen je raspored utakmica za novu sezonu:

Слика Слика

Слика Слика
Последње учитавање од Tokelara дана 15 Јул 2015, 19:49, учитано 5 пута укупно.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

:sportske:

OFK sprema "bombu"
Superligaš sa stare Karaburme danas će promovisati možda i najveće pojačanje letnjeg prelaznog roka. Još uvek nije poznato o kome se radi ali u klubu tvrde da je u pitanju sjajan fudbaler.

OFK Beograd zakazao je konferenciju za medije od 13 časova na kojoj će biti promovisano prvo pojačanje letnjeg prelaznog roka.

Izvori bliski klubu tvrde da se radi o "bombi" prelaznog roka, barem kada je superligaš sa stare Karaburme u pitanju, ali za sada nema informacija ko bi to mogao biti.

Iskustva iz prethodne godine navode nas na pretpostavku da se radi o nekom povratniku iz inostranstva koji je ranije ostavio dubok trag u srpskom fudbalu.

Isti scenario imali smo prilike da vidimo prethodne godine kada su u OFK Beograd stigli bivši fudbaleri Crvene zvezde Dragan Bogavac i Veseljko Trivunović.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

:mondo:

Radnički dobio sponzore, uskoro i trenera
Grad Niš pomogao superligašu oko sponzorskih ugovora, ali tvrde da se neće mešati u izbor novog šefa struke, koji bi trebalo da bude imenovan u utorak.

Radnički iz Niša krenuo je punom parom u pripreme za novu sezonu. Gradski oci pomogli su u obezbeđivanju finansijskih sredstava, pa je potpisan sponzorski ugovor od 18 miliona dinara.

"Potpisan je ugovor na godinu dana sa Srpskom bankom na 12 miliona dinara, po milion dinara mesečno, što je već i učinjeno, ali i sa Jubmes bankom na šest miliona dinara", izjavio je za "Južne vesti" gradonačelnik Niša Zoran Perišić i dodao da su u toku pregovori sa još dva sponzora, koji bi klubu trebalo da obezbede novih 18 miliona dinara.

Grad, međutim, neće uticati na izbor novog šefa stručnog štaba.

"Grad se ne meša u rad sportskih organizacija, pa tako ni u izbor trenera. Sugestije su da se nađe što bolji stručnjak za što menje novca, jer novca još nema. Mi smo tu da pomognemo u finansijskom smislu, ali ne i da se mešamo u stručni deo", izjavio je gradski većnik za sport Milan Pešić.

U klubu tvrde da je izbor trenera najveća briga.

"Mislim da će nam izbor stratega biti najteži problem za rešavanje. želimo da angažujemo trenera koji će na Čairu ostati najmanje dve godine ili duže, što automatski znači da želimo da stabilizujemo klub i kroz stručni rad. Cilj nam je, i od toga nećemo odustati, da novi šef struke bude ne samo vođa ekipe na pripremama i utakmicama, već stvaralac. Želimo da stvori ekipu koja će igrati duže, a ne da u leto dovodimo igrače, a da na zimu ode pola tog tima, pa 'Jovo nanovo'", istakao je za "Žurnal" predsednik Radničkog Darko Bulatović i najavio da bi ceo posao oko izbora trenera trebalo da bude završen početkom nastupajuće nedelje.

Kada je u pitanju stvaranje tima, da bi voleo da zadrži sve dosadašnje igrače na okupu. Napomenuo je da je sa nekim fudbalerima već obavio razgovor, a da će sa ostalima to uraditi narednih dana.

"Želja je da svi ostanu ako im budu odgovarali uslovi koje možemo da ponudimo. Prva stvar je obezbeđivanje sredstava za isplatu dugova prema njima, s tim što očekujemo da prihvate program reprogramiranja duga i time rešimo ceo problem. Želim i da naglasim da nikoga nećemo na silu da zadržavamo u klubu", dodao je Bulatović.

Za sada je izvesno da će se u klub vratiti Zoran Pešić, bivši as Radničkog u sezoni 2011/2012. On je tokom prethodne zime, nezadovoljan statusom, otišao u Novi Pazar. Sada je dogovoreno da se vrati na Čair, jer je u dogovoru sa rukovodstvom kluba dogovreno da mu odmah bude ispalćeno 30 odsto od osnovnog duga, a ostatak na šest rata do kraja godine.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Spartak i Zlatibor voda raskinuli saradnju.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
Berserk
Manager
Поруке: 1289
Придружен: 25 Дец 2011, 22:04
Место: Petrovgrad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Berserk »

Bomba u OFK-i je mali Milija :lol:
Sir Alex Ferguson, A Knighted Champion
So Many Years the boss and we adore him
Simply The Best, United through and through
Forever we will be his Red Army
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

hajduk dobar protiv palerma, vodio 2-0, ali na kraju poraz.

Код: Изаберите све

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2013&mm=07&dd=20&nav_id=734562
Последње учитавање од zele дана 21 Јул 2013, 00:23, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

:sportske:

Kuljani istupaju iz lige?!

Do početka šampionata je desetak dana, a elita bi mogla posle više od dve decenije da ostane bez kulskog Hajduka. Zamena je Voždovac?

Слика
Hajduk je u problemima, predsednik Osmajić je podneo ostavku, a na naplatu je stigao dug od 2.5 miliona evra. Radi se o dugovima starim više od 20 godina, vezanim za radove na stadionu.

Pošto stadion nije vlasništvo kluba, sam Osmajić koji je i finansirao Hajduk nema nikakvog računa da to plati. Doduše, nema ni toliki novac, mada se zalagao prethodne dve godine da se problem reši.

On je otišao, danas će biti održana klupska skupština, opština nema novca da finansira takmičenje u eliti, videćemo šta će odlučiti.

Propisi su jasni, Kuljani bi u slučaju odustajanja morali u srpsku ligu "Vojvodina", dva ranga niže, a kako piše "Sportski žurnal" njihovo mesto bi zauzeo Voždovac.

Beograđani imaju velelepni novi stadion, jasno da su veoma zainteresovani za igranje u JSL.

Kuljani su u najvišem rangu takmičenja preko 20 godina, od prve polovine devedesetih, nikada nisu ispadali u niži rang.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Šteta ako se ovo dogodi.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Kad pomislim kakav je tamo teren tj. kakva je to njiva, nimalo mi nije žao. A s druge strane, već mi se gadi pomisao da nam se liga opet beogradizuje. Setite se samo devedesetih, zvali smo je tramvaj liga.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Čuo sam za taj naziv i zbog toga sam protiv ovoga, ali i zbog toga što Voždovac to nije zaslužio na terenu!

Sem toga ako uđe Voždovac umesto Hajduka eto 7 kluba iz Bg, a potom sledeće sezone verovatno i Metalac.. i tako redom. Ne sviđa mi se to.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Бедак је што испадају кад су нормалнији ликови почели да их воде. Дуго су они у првој лиги. Мислим да никад нећу заборавити Дејана Османовића оданде, а менаџери се сећају и Николе Комазеца :) И још већи бедак је што још један београдкси клуб игра ову лигу, јебо их тржни центар.

Слобо, географе, Металац је из Горњег Милановца.
Последње учитавање од mmladja дана 30 Јул 2013, 13:41, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Uf, ovo je provala.. :xD: da blizu su Čačka :cheers:
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Sloba ispo glup!
Корисников грб
Ličke
Assistant Manager
Поруке: 583
Придружен: 05 Нов 2011, 01:20
Место: Kula
Steam: licke2
Status: Није на вези

Порука од Ličke »

Ovo sam i negde ocekivao al ne ovako brzo,ko god dodje u Hajduk prvu godinu ulaze i na kraju nista a to mi Kuljani najbolje znamo,ovo za istupanje lige jos nista nije sigurno danas je u 18h sednica skupstine kluba

I taj dug od pre 20 godina te pare su nekolicina ljudi stavilo sebi u dzep staion prema tom projektu ni do pola nije zavrsen sad cu vam dati sliku kako je stadion zapravo trebao da izgleda
A za ovako stanje u klubu je Rodic najodgovorniji. covek je zeleo od hajduka svake godine 3-4 mesto a nije zeleo da ulaze u igrace,i onda je dosao Dzomba i manje vise sve ostalo je relativno poznato


Plan stadiona
Слика
Последње учитавање од Ličke дана 30 Јул 2013, 14:30, учитано 1 пут укупно.
:partizan:ZNAJ DA NA OVOME SVETU NE POSTOJI NIKO KO CE DA SPRECI DA SA JUGA SE ORI PARTIZANE VOLIM TE JA :partizan:
Слика
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Iako ne volim taj Hajduk iz Kule nimalo, ne mogu da verujem da neko provlaci a jos manje da ce ljudi da poveruju u tu pricu o dugu od 2.5 miliona.

Mnogo stvari se tu ne uklapa. Kapiram ja da oni duguju (kao i svi klubovi u Srbiji) ali ovo... Ja vec godinu dana ko pokvarena ploca govorim da Vozdovac, Napredak, Cuka, Metalac i mozda Borac moraju da igraju superligu, ali ocekivao sam da to ne bude na ovakav sraman nacin i administrativnim uklanjanjem klubova.

Zasto tako mislim? Zato sto se iz aviona vidi da Karadzic stvara vestacku ligu u kojoj igraju klubovi ne po zasluzi vec po infrastrukturi. Ispali su timovi kao sto su Smederevo koji ima preoranu njivu umesto terena na kom kada dodas loptu po zemlji moras da je primas grudima, i BSK koji ima teren sirok 17 metara, da bi usli Napredak i Cukaricki koji je renovirao svoj stadion. Mislio sam da ce Hajduk, Donji Srem ili Javor (mozda i Novi Pazar) ispasti sledece sezone "regularnim" putem i da umesto njih ulaze, pogadjate, Vozdovac i Metalac (koji ima nov stadion).

Sto se tice duga od 2.5 miliona evra. Dal je moguce da niko ali NIKO u klubu nije znao za taj dug!?!?!? Taj dug je danas dosao na naplatu i svi su odjednom bili u fazonu otkud ovo, gasimo klub... ma daaaj. Dug ti danas dodje na naplatu, ti ne znas odakle ti taj dug, pravis se lud pricom "zasto da vracam dug kad ga ja nisam napravio", isti dan sazoves skupstinu i ugasis klub. Sve se to desilo munjevitom brzinom, nema mi tu logike.

Meni to smrdi da se neko debelo nakrao para i da je bio spreman na ovakav potez da bi Vozdovac usao u JSL a da bi se njima u dzep sleglo, pa mozda i ta suma od 2.5 miliona. Mozda to deluje ovako malo nerealno, ali mene nista ne bi zacudilo. Necu da ulazim u to da li Vozdovac zasluzuje ili ne da igra JSL, oni su u ovu pricu dospeli slucajno kao sto je mogao bilo koji drugi klub da je bio 3. u PLS, ali mi je ovo tako sramno, neverovatno i providno da ja nemam reci kako se neki ljudi sprdaju i pisaju po ovom nasem vec debelo posranom fudbalu.
Последње учитавање од Karna дана 30 Јул 2013, 23:49, учитано 4 пута укупно.
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Pa Novi Pazar gleda vise ljudi od Partizana(Nazalost),i oni su vrlo bitni da ostanu u ligi,ali ne vidim razlog da se izbaci Smederevo na taj nacin,jedan od vecih stadiona u Srbiji,i meni mnogo lep,i mnogo lepsi od Cukinog,ali ok,sta da se radi :slap:
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Novi Pazar ako bi bio izbacen, to bi vrlo verovatno bilo zbog svih problema sa njihovim navijacima i svime sto su radili do sad.

Smederevo ima lep stadion, ali Smederevo nema prebijene pare da ga sredi. Samo kada pogledas travu i ako se setis prvog kola dal prosle ili sezone pre te, kada nije bilo trave vec zemlja. Pod losim stadionom sam uzeo konkretno i samo tu stavku, koja je i najbitnija od svega kad je stadion u pitanju, a to je teren i trava.
Корисников грб
TheBigOneFCB
Manager
Поруке: 2159
Придружен: 02 Мар 2012, 20:16
Место: Београд
Status: Није на вези

Порука од TheBigOneFCB »

Чукарички нема стадион већ пољанче са трибинама.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Mozda me nisi razumeo. Kod nas nijedan klub osim Zvezde i Partizana i jos 2, 3 kluba nemaju stadion vec teren sa tribinama. Poenta je da je Cuka renovirala to poljance, postavila novu tribinu i sredila travu. a BSK i Smederevo ne. Cuka je jedini klub u JSL sa stabilnim finansijama i bez dugova.

:cheers:
Последње учитавање од Karna дана 31 Јул 2013, 00:05, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Ličke
Assistant Manager
Поруке: 583
Придружен: 05 Нов 2011, 01:20
Место: Kula
Steam: licke2
Status: Није на вези

Порука од Ličke »

Dug je bio veoma poznat svima u klub ali ko god je dosao u klub stavljao ga je po strani u svom reprogramu e sad za ovo sto se desilo kriva je sama nasa opstina.
dosta stvari koje su pisane jutros nisu tacne.
Последње учитавање од Ličke дана 31 Јул 2013, 00:35, учитано 1 пут укупно.
:partizan:ZNAJ DA NA OVOME SVETU NE POSTOJI NIKO KO CE DA SPRECI DA SA JUGA SE ORI PARTIZANE VOLIM TE JA :partizan:
Слика
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”