Kup konfederacija 2013

Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Kup konfederacija 2013

Порука од Tokelara »

Kup konfederacija je međunarodno fudbalsko takmičenje u organizaciji FIFA. Od prvog takmičenja 1992. igralo se svake druge godine da bi se od 2005. prešlo na održavanje svake četvrte godine. U takmičenju učestvuju osam nacionalnih fudbalskih reprezentacija, šest pobednika kontinentalnih takmičenja (KAF, KONMEBOL, UEFA, AFK, OFK, KONKAKAF), svetski prvak i domaćin. Na prvom Kupu konfederacije, odigranom 1992. u Saudijskoj Arabiji pobedila je Argentina, a aktuelni prvak je Brazil, koji je titulu osvojio 2009. u Južnoj Africi.

Najbolje svetske reprezentacije u Brazilu se bore za Kup Konfederacija. Španija i Italija brane čast Evrope, a najveći konkurenti biće im Urugvaj i reprezentacija domaćina.

Brazil je domaćin turnira i, uz Španiju, najveći favorit za osvajanje titule. Skolari predvodi novu, mladu generaciju predvođenu Nejmarom, najvećim talentom u današnjem fudbalu. Ipak, "karioke" neće imati nimalo lak posao, pošto će im u grupi A najveži konkurent biti Italija, vicešampion Evrope.

Ostale dve reprezentacije u toj grupi ne bi trebalo a naprave veće probleme favoritima. Japan i Meksiko, ipak, važe za nepredvidive ekipe, koje imaju kvalitet da odigraju dobro i protiv najjačih reprezentacija na svetu, pa će biti zanimljivo videti kako će "karioke" i "azuri" podneti breme favorita.

Slična situacija se očekuje i u grupi B. Španija, zvanični evropski i svetski prvak, važi za favorita broj jedan. Urugvaj, šampion Južne Amerike, sigurno će biti ravnopravan rival "furiji", dok svoju šansu iz prikrajka traže Nigerija i reprezentacija Tahitija, jedini pravi ausajder a turniru.
Слика
Kup konfederacija su otvorile ekipe Brazila i Japana, a Brazil je slavio sa 3:0. Strelci su bili Neymar, Paulinho i Jo.

Danas u 21:00 po nasem vremenu sastaju se ekipe Meksika i Italije, a u ponoc igraju Spanija i Urugvaj.

Evo i rasporeda utakmica:
Слика
Razlika izmedju vremenskih zona je 5 casova.
Последње учитавање од Tokelara дана 22 Јун 2013, 23:51, учитано 5 пута укупно.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ispratio sam Zilbra sinoc, surovo jak tim imaju, ali se ne cimaju previse, videcemo hi u ozbiljnijim mecevima. Ja cu standardno navijati za Zabare, ako ga oni dunu, Urugvajci su mi favoriti. Veceras dobri mecevi, Italija-Mehiko i u ponoc Espanja-Urugvaj, bice kul. Dja mi se ovaj ponocni termin, skoro da me drma onaj Svetsko Prvenstvo trip.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Nadam se da Meksiko večeras tuče Italiju i da će proći grupe kao drugoplasirani, mada teško. U B grupi, najverovatnije Španci prvi, Urugvaj drugi, ali nadam se da će Urugvajci biti prvi. Sve u svemu biće odlični mečevi večeras, koje ne mogu da ispratim zbog rođendana, ali biće još dobrh mečeva.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Bice uzbudljivih meceva, niko se ne cima previse zbog Kupa Konfederacija, ne bi me cudilo da bude iznenadjenja. Meni je vazno samo da mecevi budu dobri,... a i da se na kraju takmicenja intonira:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UmXDC7CCNm0[/youtube]
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Преноси ли ко ово код нас?
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

RTS, za divno čudo.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Brazil ima Nejmara i Hulka koji mogu iz nicega da daju gol, jako, jako malo prostora im treba da daju gol, sto se moglo videti sinoc. Ali mene brine njihov vezni red. Prvo, previse su mladi, i zato ne verujem da Brazil moze da uradi nesto veliko, naravno, mislim na svetsko, ali ima jos dosta vremena. Ne kazem da su neiskusni, ali opet... I drugo, sinoc je bilo podosta losih paseva na sredini. Bilo bi bolje da Hernanes bacje pocinje utakmice. Gde je Ramires, Leiva?
A tekma sinoc, malo me nerviralo sto je Brazil igrao sporijim tempom, bez obzira na to sto su rano poveli, mogli su malo agresivnije.

Ko nije video:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZdwFaWbN_yw[/youtube]

Nejmar! :ave:

Ja navijam za Brazil kao i uvek :ole:

Edit: U slucaju da neko nema rts, imate na rts-ovom sajtu sve stream-ove.
Последње учитавање од neme93 дана 16 Јун 2013, 20:46, учитано 2 пута укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Majstor! :ave:
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

ма овај голман Мексика, баци се човек и само склони руке :nasty:
Корисников грб
TheBigOneFCB
Manager
Поруке: 2159
Придружен: 02 Мар 2012, 20:16
Место: Београд
Status: Није на вези

Порука од TheBigOneFCB »

Ja navijam za Tahiti :xD:
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

meksiko je u losoj formi tako da ce tesko oni ista uraditi
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Mexico 1:2 Italija (Hernandez 34' - Pirlo 27', Balotelli 78')

Golovi:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VGSkHSXNm18[/youtube]

Španija 2:1 Urugvaj (Pedro 20', Soldado 32' - Suarez 88')

Golovi:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GdLny5ZjKSA[/youtube]

Večeras od 21h Tahiti-Nigerija i tom utakmicom će biti kompletirano prvo kolo. :cheers:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Нема изгледа вечерас утакмице на РТС :(
Корисников грб
Žeki
First Team Coach
Поруке: 237
Придружен: 09 Јун 2012, 00:13
Место: Zvornik
Status: Није на вези

Порука од Žeki »

TheBigOneFCB пише:Ja navijam za Tahiti :xD:
I ja isto..samo me zanima kad osvojise oni Okeaniju pored Novog Zelanda..a od Urugvaja sam sinoc ocekivao vise..Forlan vise nije kao sto je nekad bio..sjebao ga odlazak iz Atletika
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Код: Изаберите све

http://www.rts.rs/page/live/ci.html
Djomla biće ovde prenos. :cheers:
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Хвала, то никако не могу да нађем на њиховом сајту, јуче случајно нашао
Корисников грб
uros
Manager
Поруке: 1783
Придружен: 28 Окт 2012, 22:45
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од uros »

Da li moze Tahiti da iznenadi veceras :smajli1:
We'll keep the Red flag flyin' high!
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Plasim se za Tahiti, valjda Spanci i Urugvajci nece biti surovi, dosta im je po 5-6. Juce dobri mecevi, ne ispratih celu Spance, ali su bilo dominatni u prvih 45 minuta, a Italijani su u dosta cudnom mecu ipak slavili. Cudnom, zato sto igraju u nekoj rezervisanoj postavci, previse zatvroreno, ne kapiram tacno o cemu se radi, da li je do forme ili sta, ne znam. Fali im jos jedan napred pored Balotelija, Djakerinija vuce bok previse a Markizio nije uspeo da se istakne tako visoko. Ne znam sta je sa El Saravijem, on bi mogao da igra sa Mariom napred, ako nista onda makra Dijamanti.
A glavni utisak sa meca Meksika i Italije je sudija. Ne znam kada sam poslednji put gledao toliko loseg sudiju na ovakvom nivou utakmice. Lik se neprestano gubio, lose postavljao, upadao u guzve, smetao igracima, pogadjala ga lopta,...smejurija prava. Same odluke nisu bile lose, ali njegovo postavljanje je bilo cudno, skoro neprestano je nekom smetao. U drugom poluvremenu podbacuje loptu trazeci od Meksikanaca da je vrate Italijanima, a oni opusteno uzimaju i drze je u posedu, on ne reaguje. Sad, ne bi ni to bilo strasno da se nije prethodno ubedjivao par minuta sa igracima da bi dosao do te odluku koju su tako olako zapostavili. Alal mu vera.
I onaj posle je bio neki kinez, isto nema trunke autoriteta, ljudi se biju i udaraju, sevaju laktovi, on se ne hvata za karton, uopste nije imao kontorlu nad mecom. Serem im se na tu jednakost, dok ne nauce da sude i na durgim kontinentima ne treba ih pustati da sviraju ovakve meceve, a pogotovo ne Svetsko Prvenstvo. Samo Evropljani koji znaju posao.
Последње учитавање од Vladar дана 17 Јун 2013, 22:52, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Uvek su sudije bile problem na velikim internacionalnim takmicenjima. Nije mi jasno zasto moraju da zovu Cileance, Meksikance, Juzno Afrikance, Japance, Kolumbijce, cak ima neki lik iz Ruande.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
JasminPetkovic
Assistant Manager
Поруке: 655
Придружен: 19 Јун 2012, 20:00
Место: Surdulica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од JasminPetkovic »

Japan nadigrao italiju u prvih 20 min,i potpuno zasluzeno vode...mada mi se cini da faul za penal nije bio
Слика
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”