FM15 - Ispravke

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

FM15 - Ispravke

Порука од Orthodox »

Слика
Kao i svake godine do sada,Serbian head Researcher - Dušan Stamenković i Serbian FM u saradnji sa Vama zaduženi za kreiranje Srpske i Crnogorske lige u Football manageru 2015. Pozivamo Vas da zajedničkim radom napravimo FM15 što može realnije.

U ovoj temi ostavljajte iskljucivo ono što mislite da bi smo mogli da ispravimo u FM-u 15 vezano za lige Srbije i lige Crne Gore, kao i za igrače koji nastupaju u pomenutim ligama. Molimo Vas da svaku eventualnu ispravku potkrepite činjenicama zbog kojih upisujete ispravku.

Unapred Vam se zahvaljujemo,

Serbian FM
Последње учитавање од Orthodox дана 30 Мај 2014, 00:12, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

neki igrače nisam mogao da dovedem u partizan samo zato što im piše favorite club zvezda a oni sa zvezdom nikakve veze nisu imali
ne sumnjam da neki stvarno ne bi hteli ali igrači tipa kolarov (pre se odluči da se penzioniše nego da pređe kod mene i plus nema veze sa zvezdom), čavrić (nema veze sa zvezdom), srnići (iako su igrali u zvezdi verujem da bi prešli jer su oterani odatle), filip stojković itd itd
ima još nekih igrača koji pre odu u neke manje naše klubove nego u partizan iako u budućnosti redovno prođem grupe u lš

a uverili smo se u primere da i neki koji se kunu u zvezdu na kraju pređu u partizan :) tako da što ne bi neki što nisu ni igrali ili su jako malo igrali ne bi prešli

ovako ispada da pola igre navija za zvezdu, poradite malo na tome
sergej773
Youth Team Coach
Поруке: 84
Придружен: 18 Јун 2012, 17:05
Место: Srbija
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од sergej773 »

Ranko Golijanin je napadac, a ne centralni vezni.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

dj90 пише:neki igrače nisam mogao da dovedem u partizan samo zato što im piše favorite club zvezda a oni sa zvezdom nikakve veze nisu imali
ne sumnjam da neki stvarno ne bi hteli ali igrači tipa kolarov (pre se odluči da se penzioniše nego da pređe kod mene i plus nema veze sa zvezdom), čavrić (nema veze sa zvezdom), srnići (iako su igrali u zvezdi verujem da bi prešli jer su oterani odatle), filip stojković itd itd
ima još nekih igrača koji pre odu u neke manje naše klubove nego u partizan iako u budućnosti redovno prođem grupe u lš

a uverili smo se u primere da i neki koji se kunu u zvezdu na kraju pređu u partizan :) tako da što ne bi neki što nisu ni igrali ili su jako malo igrali ne bi prešli

ovako ispada da pola igre navija za zvezdu, poradite malo na tome
Čavriću, Srnićima i Stojkoviću sam u međuvremenu ukinuo dislike prema Partizanu i uglavnom sklonio ljubav prema Zvezdi. Kolarov je u engleskoj u bazi i on zaista navija za Zvezdu, ne znam šta njemu da radimo. Postoji mogunost da umanjimo rivalitet između Zvezde i Partizana, ali to ne bih radio, jer se radi o jednom od najvećih rivalstava na svetu...

E, sada, pošto pola lige navija za Zvezdu, daj mi još neki primer gde je ovo navijanje nerealno, pa da popravimo - ovo što si naveo sam ispravio, ali "poradite na tome" mi ne vredi bez konkretnih primera.

Hvala!
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

sergej773 пише:Ranko Golijanin je napadac, a ne centralni vezni.
On je u kanadskoj bazi i koliko vidim uopšte nema poziciju, to igra generiše MC. Reći ću Kanađaninu da sredi, ali to ide pod Low Priority, jer čovek ima Current Ability od 85.

Hvala!
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

dukiss пише:
dj90 пише:neki igrače nisam mogao da dovedem u partizan samo zato što im piše favorite club zvezda a oni sa zvezdom nikakve veze nisu imali
ne sumnjam da neki stvarno ne bi hteli ali igrači tipa kolarov (pre se odluči da se penzioniše nego da pređe kod mene i plus nema veze sa zvezdom), čavrić (nema veze sa zvezdom), srnići (iako su igrali u zvezdi verujem da bi prešli jer su oterani odatle), filip stojković itd itd
ima još nekih igrača koji pre odu u neke manje naše klubove nego u partizan iako u budućnosti redovno prođem grupe u lš

a uverili smo se u primere da i neki koji se kunu u zvezdu na kraju pređu u partizan :) tako da što ne bi neki što nisu ni igrali ili su jako malo igrali ne bi prešli

ovako ispada da pola igre navija za zvezdu, poradite malo na tome
Čavriću, Srnićima i Stojkoviću sam u međuvremenu ukinuo dislike prema Partizanu i uglavnom sklonio ljubav prema Zvezdi. Kolarov je u engleskoj u bazi i on zaista navija za Zvezdu, ne znam šta njemu da radimo. Postoji mogunost da umanjimo rivalitet između Zvezde i Partizana, ali to ne bih radio, jer se radi o jednom od najvećih rivalstava na svetu...

E, sada, pošto pola lige navija za Zvezdu, daj mi još neki primer gde je ovo navijanje nerealno, pa da popravimo - ovo što si naveo sam ispravio, ali "poradite na tome" mi ne vredi bez konkretnih primera.

Hvala!
filip janković npr, onaj što igra u parmi sada valjda. Ćini mi se i da je Urošu đurđeviću omiljeni tim zvezda
ne znam sada napamet stvarno, odavno sam igrao sa partizanom

Možda može da se namesti da im stoji to ali da mogu da pređu i u partizan ako nisu igrali dugo u zvezdi, npr posle duže karijere u inostrantvu a da nisu ostavili neki dublji trag u zvezdi.

i da se podesi takođe da mogu lako da se dovode igrači iz vojvodine sada
Последње учитавање од dj90 дана 30 Мај 2014, 21:30, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Duki mene zanima Nemanja Matic on je kao omladinac nastupao i za Zvezdu i za Partizan cuo sam negde da navija za Zvezdu, ali da navija i za Partizan! Mislim da i njemu treba ukinuti rivalstvo! Ostaje navijac zvezde ali 75% mrzi Partizan mislim da nije bas tako :yesko:
Kad se setim jos nekog javicu! Onda bi Krasic treba da ima to prema Zvezdi a nema tako nesto nema ni Lane Jovanovic a i jedan i drugi su se deklarisali :)
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Код: Изаберите све

http://www.sportal.rs/news.php?news=123997
Navija on za CZ bilo nedavno u Novostima, a evo ovi sa sportala prepisali :yesko:
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

pa može da se podesi da navija za taj tim ali da može da pređe u drugi
uglavnom za matića i nije važno toliko jer nema šanse da dođe u našu ligu, kolarov može kasnije tako da je bitnije da se on popravi da može da u oba tima a neka navija za zvezdu
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

dj90 пише:uglavnom za matića i nije važno toliko jer nema šanse da dođe u našu ligu,
posle 4-5 sezona moze da dodje
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Deo ovoga što pominje dj90 ima veze sa kodiranjem, ne sa bazom, a to ima veze sa tim kako je generalno namešteno da se tretiraju rivalstva. "Da može da navija a da hoće da pređe" - to ja nikako ne mogu da podesim, a ne može ni neki drugi researcher.

Jedino što ja mogu da uradim jeste da pošaljem molbe za pojedinačne igrače koje ste pominjali... to jest još ova dodatna 3-4 kojih ste se setili...
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

dukiss, oce li Moravac Orion biti profesionalni klub na fm15? jel znas nesto o tome? Zanima me! Znam da ce promeniti ime! U Dubocica Orion kad predje u Telekom ligu i igrace na Leskovackom stadionu ali da li ce biti profesionalni tim! Takodje Dubocicu 1923 ce ugasiti ili je preimenovati u Moravac Mrstane posto ce igrati zonu :) tako se suska po Leskovac :)
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Alexandar_81 пише:dukiss, oce li Moravac Orion biti profesionalni klub na fm15? jel znas nesto o tome? Zanima me! Znam da ce promeniti ime! U Dubocica Orion kad predje u Telekom ligu i igrace na Leskovackom stadionu ali da li ce biti profesionalni tim! Takodje Dubocicu 1923 ce ugasiti ili je preimenovati u Moravac Mrstane posto ce igrati zonu :) tako se suska po Leskovac :)
Iskreno, mislim da i pored promocije treba da ostanu Semi-Pro bar još jednu godinu... do pre godinu-dve bili su amaterski klub. Verujem da plaćaju veliki broj igrača, ali ne verujem da ih plaćaju sve, jer znam da u timu ima onih koji rade i drugi posao pored igranja u klubu...
Последње учитавање од dukiss дана 01 Јун 2014, 13:40, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Imam jedno pitanje za sve, odnosi se na kodiranje rangiranja timova u našim ligama.

Naime, u osnovni se timovi sa istim brojem poena rangiraju prema gol razlici, osim u slučaju kada se odlučuje prvo mesto, Evropa, baraž ili ispadanje - tada su primarni međusobni susreti. Međutim, to tako SI ne može da kodira - dakle, ili će na prvom mestu da bude gol razlika ili međusobni susreti. Jedno vreme smo namestili tako da bude prvo gol razlika, pa su ljudi zakukali, zbog čega smo vratili gol razliku. Vidimo da bi ove godine tabela u JSL izgledala skroz drugačije...

Imam ideju da vratim međusobne susrete kao prvi faktor u FM2015, ali želim da čujem šta većina misli o tome.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Apsolutno sam za. Staviti medjusobne susrete jer to odredjuje pooziciju kluba na najbitnijim mestima na tabeli (titula, evropa, ispadanja). Nakon medjusobnih moze da se postuje dalje pravilnik FSS sto se tice odredjivanja pozocija.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Staviti medjusobne susrete jer to odredjuje pooziciju kluba na najbitnijim mestima na tabeli (titula, evropa, ispadanja).
:yesko:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Medjusobne susrete.

Duki, da li radimo ispravke ocena za igrače iz JSL sada ili da malo sacekamo da krenu transferi ? Pitam iz razloga sto ne znam da li da ih mi sredjujemo ili researcheri u zemljama gde ce otici?
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Ја ћу написати за Звезду око ових измјена оцјена, па к'о ост'о о'сто, ко не, нека му је срећан пут. :) Контам да ће их пола отићи, ал' 'ајде. :)

Бајковић - Солидан у другом дијелу сезоне, није примао толико глупих голова(осим Дербија, када је Којић упец'о сома :slap: ), међутим, мислим да му се требају смањити Kicking са 12 на 11, Anticipation са 13 на 11. Често му избијања завршавају на непланираном мјесту, о процјени да не причам. Такође, Tendency to push са 11 на 12 и Off the ball са 12 на 11, јер не миче са линије. И, Work rate са 13 на 11, јер поуздано знам да се зајебава на тренинзима са Максом тренерчином.

Рајковић - не знам за њега, контам да му не би требало дирати оцјене иако скоро да није бранио ове сезоне. У НСу се видило да је добар голман, брани оно што сваки голман треба, а и 1-2 тешка шута је скинуо.

Павићевић - Иако је у "позним" годинама, мислим да га треба мало појачати. Crossing са 11 на 12(центаршут код гола Ракића у НСу одавно нисам видио), Heading са 11 на 12, Long throws са 10 на 11(12). Такође, Anticipation 11 на 12, можда и 13, а и Technique са 11 на 12 као и Off the ball са 7 на 10(11). Солидан је са лоптом, често је износи из поља, а и добро се креће, држи линију, не испада.

Келхар - Иако је и он био солидан ове полусезоне, ипак је мало лошији од Павићевића, па му треба смањити Marking са 14 на 13. Слабији је и у пасу, често је гријешио, па са 11 на 10.

Крнета - Што се њега тиче, слично као и Рајко. Гледајући утакмицу у НСу, добро је уклизавао, није правио грешке. Мислим да му се Work rate треба повећати са 10, јер знам да вриједно ради на тренинзима.

Петковић је већ отишао, тако да се о њему нема шта писати.

Мијаиловић - Џони је био одличан ове сезоне, мислим да не би ту требало пуно чачкати, једино Work rate смањити са 17 на 15(14), јер није толико вриједан и Off the ball повећати са 11, јер се фино креће.

Ковачевић - и он је био добар ове сезоне. Мислим да му треба повећати Staminu са 14 на 15, јер је један од најспремнијих играча у тиму. Off the ball, такође, са 10 на 11(12). Е сад, често се дешава да повуче лопту напријед, али је изгуби, па не знам је ли то Positioning или нека друга оцјена. То му је мана.

Гогић - Смањити Creativity са 14 на 11(10). Милијаш је много више креативнији, а има исту оцјену као и он. Такође, Technique са 14 на 12(11), Passing са 15 на 13(12). Heading повећати са 12 на 13.

Лазовић - Лаза је ову сезону одиграо ни ту ни тамо(иако се често на њега ишло јер су га гледали менаџери, ал' 'ајде). Повреда је дефинитивно утицала на њега, мислим да би му требало смањити оцјене. Такође, менталне особине му нису баш најсјајније, ако му не прођу прва 2 дриблинга на утакмици, ништа урадити неће.

Милијаш - Мики капитен, гледајући га са почетка сезоне и сада, дефинитивно је подиг'о ниво физичке спреме, па контам да би то требало дићи са 10 на 11(12). Такође, Positioning са 10 на 11.

Ракић - не знам какав је прије био, у овој сезони ме дефинитивно није одушевио. Дефинитивно му смањити Stamina са 14 на 12(11).

Нинковић - Повећати му Leadership са 10 на 12, јер је један од мотора екипе. Смањити извођење пенала са 11 на 10, Long shoots са 14 на 12. Такође, на битнијим утакмицама га нигдје нема. На ужим теренима боље игра, душу дао за малог фудбала. :)

Печник - дефинитивно најбољи ове сезоне, заслужује повећање оцјена. Повећати Stamina са 10 на 12, Crossing са 9 на 10 и Long shoots са 11 на 12. Пошто је играо бека скоро читаву полусезону(Славиша :ole: ), поправио је одбрамбене атрибуте. Повећати: Positioning са 9 на 11, Tackling са 8 на 9(10), Marking са 4 на 7(8). Такође, у скоку је много бољи, па Heading са 8 на 10, Jump reach са 8 на 11.

Милуновић - Слично као Рајковић и Крнета. Мислим да му треба смањити Off the ball са 15 на 13(12), Strenght са 12 на 11(10) и Anticipation са 14 на 12. Такође, First Touch са 15 на 13(12) јер Нине има 15.

Касалица - Добијао шансу на кашичицу, није је ни искористио нешто пуно. Смањити Heading са 13 на 10, First touch са 13 на 10, Leadership са 13 на 10, Determination са 15 на 12 и Strenght са 12 на 10.

Савићевић - И он као и горњи, добијао малу минутажу, није је искористио. Гледајући га у НС, али и прије, видило се да стагнира, тешко да је назадовао, прије је то недостатак самопуздања. Смањити му Dribling са 14 на 12. Лазовић има 15.

Мрђа - Добра сезона, заслужио је да се појача. Али и одузме нешто. Појачати Finishing са 13 на 14(15) и Positioning са 7 на 10. Смањити Teamwork са 14 на 12(11) јер је себичан био у доста наврата ове сезоне.

Оњило - смањуј, не питај. Дрво, буква... Ономе ко нам га је уваљо за онолике паре треба дати плакету за бизнис. Толико одсуство технике, фудбалског осјећаја и интелигенције на једном мјесту одавно нисам видио.

Дауда - Давао је солидно голове ове сезоне, али је и машио бога-оца. Често је машио по 3-4 стопостотне па тек онда давао гол. Контам да му је Finishing 13 таман ту негдје, можда је чак и смањити. Heading смањити са 14 на 12, Long shoots са 13 на 12(11) и Technique са 12 на 10.

То је то. :) Контам да сам колико толико реално написао и да ће помоћи. :)
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

dukiss, Medjusobni susreti brate sta ima da pitas! :yesko:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Orthodox пише:Medjusobne susrete.

Duki, da li radimo ispravke ocena za igrače iz JSL sada ili da malo sacekamo da krenu transferi ? Pitam iz razloga sto ne znam da li da ih mi sredjujemo ili researcheri u zemljama gde ce otici?
Ma slobodno šaljite - da ih mi sredimo, pa oni neka ih ispravljaju ako im se ne sviđa :)

Pozdrav i hvala!
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”