FM15 - Ispravke

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ma kod nas u ligi niko više ne treba da ima finishing iznad 12-13..
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Sloba пише:Ma kod nas u ligi niko više ne treba da ima finishing iznad 12-13..
Slazem se, 13 treba da bude max za nase livade, jedino treba fizicke atribute sredjivati, npr ako je neko brz kod nas isto ce tako biti brz i u Nemackoj, Holandiji
Последње учитавање од ivogud дана 12 Мар 2015, 14:15, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Opet ista priča. Složili smo se da najbolji imaju 14. Imali su Škuletić i mislim Mirosavljević i Mrđa. Onda nešto slabiji 13 i sve tako unazad.

On ako nastavi ovako može da ima 13 sledeći prelazni rok, možda i 14 zavisi od nastupa.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Kakve ocene imaju sudije, tj. koje ocene mogu da imaju? I zamolio bih te Dušane da mi ovde daš Mažićeve ocene. Lik ubi sa žutim i crvenim kartonima, a sudi sve bitne mečeve u ligi. Da se razumemo, ovo nije moj ss, Sočijev, on vodi Jedinstvo iz Uba, ali sam i ja primetio u mom sejvu da je previše lak na kartonima.

Слика
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Jos dve stvari, mislim da bi trebalo da se promeni umesto Red Star da pise Crvena Zvezda (na zvanicnim Uefa zrebovima na ceduljama pise Crvena Zvezda), druga stvar su finansije vecitih, definitivno balance treba da bude manji na pocetku igre ako se uporedi sa nekim stabilnijim klubovima u regionu kao i sa realnom situacijom da nemaju prebijene pare:
Zvezda- 5 100 000
Partizan- 7 100 000
Maribor- 3 800 000
Steaua- 4 400 000
Ludogorets- 5 000 000
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

ivogud пише:Jos dve stvari, mislim da bi trebalo da se promeni umesto Red Star da pise Crvena Zvezda (na zvanicnim Uefa zrebovima na ceduljama pise Crvena Zvezda), druga stvar su finansije vecitih, definitivno balance treba da bude manji na pocetku igre ako se uporedi sa nekim stabilnijim klubovima u regionu kao i sa realnom situacijom da nemaju prebijene pare:
Zvezda- 5 100 000
Partizan- 7 100 000
Maribor- 3 800 000
Steaua- 4 400 000
Ludogorets- 5 000 000
Gledaš balans po poslednjem peču?

Partizan je prodao Škuletića za 4.000.000 i digao kredit od još 2.000.000, tako da balans odgovara u potpunosti realnom stanju. Pogledaj transfer budžet i on odgovara realnom stanju.

Za Zvezdu pretpostavljam da je balans vezan za Gasprom i njihovih 4.000.000 i ostale sponzore (Arena, Telekom, Komercijalna banka, Dunav itd.), jer se taj novac dobija na kraju sezone/odnosno početku nove. Pogledaj i njima novac za transfere.

Lako se to spusti kada krene sezona i otplate dugova.

Ne znam kakvo je stanje u ostalim klubovima. Maribor je definitivno finansijski slabiji od Partizana, to je i Zahović pričao, da je njima celokupan budžet manji od 5.000.000 i da velikim delom ga pune evropskim takmičenjima.

Steaua je tek u žestokim problemima čak i egzistencijalne prirode (vlasnik im je uhapšen, vojska im je uzela obeležja...).

Balans ti znači koliko je novca ušlo u tom trenutku početka sezone u klub, a posle kreću da se vraćaju dugovi. Gledaj vrednost tima (- dugovi) da vidiš realno stanje i pogledaj transfer budžete gore navedenih klubova.
Последње учитавање од tadicweb дана 12 Мар 2015, 20:52, учитано 3 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Sad sam video nešto u editoru pošto radim na nekom dodatku. Imam predlog da se Pfc i Czv stavi ona kvačica da igrači neće da idu u Dinamo i Hajduk. Viđao sam kod mnogih da igrači direktno hoće iz naših večitih u njihove dok iz njihovih u naše neće jer stoji ta kvačica u rivalitetu što je po meni ok. :)

Podržavam i za ovo oko Cz umesto Red Star kao do sada mada je Dule već pre objašnjavao zašto stoji Red Star... ali onda bar staviti za neke druge klubove..

Ako se ne varam za Cz iz Novog Sada i možda MML stoji primer Red Star Novi Sad i Red Star (MML) kao i Obilic Belgrade.. bar to ispraviti ali podržavam i za Cz Bg...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Sloba пише:Sad sam video nešto u editoru pošto radim na nekom dodatku. Imam predlog da se Pfc i Czv stavi ona kvačica da igrači neće da idu u Dinamo i Hajduk.

Mislim da je realno stanje stvari takvo da bi otrčali tamo, a ne presli uz razmisljanje.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

zele пише:Kakve ocene imaju sudije, tj. koje ocene mogu da imaju? I zamolio bih te Dušane da mi ovde daš Mažićeve ocene. Lik ubi sa žutim i crvenim kartonima, a sudi sve bitne mečeve u ligi. Da se razumemo, ovo nije moj ss, Sočijev, on vodi Jedinstvo iz Uba, ali sam i ja primetio u mom sejvu da je previše lak na kartonima.

Image
Mažić ima visoku ocenu za disciplinu (18), verovatno je to razlog zbog kog se ovo dešava. Oboriću je par ocena niže...
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

ivogud пише:Jos dve stvari, mislim da bi trebalo da se promeni umesto Red Star da pise Crvena Zvezda (na zvanicnim Uefa zrebovima na ceduljama pise Crvena Zvezda), druga stvar su finansije vecitih, definitivno balance treba da bude manji na pocetku igre ako se uporedi sa nekim stabilnijim klubovima u regionu kao i sa realnom situacijom da nemaju prebijene pare:
Zvezda- 5 100 000
Partizan- 7 100 000
Maribor- 3 800 000
Steaua- 4 400 000
Ludogorets- 5 000 000
A mi smo odlučili da je zovemo Red Star zato što nam se tako sviđa? Ne znam koliko puta ću ovo da napišem, ali Englezi prave igru na engleskom jeziku za britansko tržište, a tamo klub niko ne zna pod pravim imenom, već pod njihovim prevodom... tako da nemamo dozvolu da promenimo ime Zvezde u srpsku varijantu.

Što se tiče para - broj koji vidite u igri predstavlja GODIŠNJI BUDŽET kluba - ono što zvaničnici izdaju kao brojku koja im omogućava da skrpe 1 sezonu, i to se za Zvezdu i Partizan vrti od 5 do 8 miliona. Kroz dugove i transfer budget nestašicu činimo realnijom.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ludogorec ne moze biti realan jer je i bugarin verovatno pristrasan. Njih tamo ne podnose osim njihovih navijaca i smatraju ih zlom zbog para koje poseduju..
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Sloba пише:Sad sam video nešto u editoru pošto radim na nekom dodatku. Imam predlog da se Pfc i Czv stavi ona kvačica da igrači neće da idu u Dinamo i Hajduk. Viđao sam kod mnogih da igrači direktno hoće iz naših večitih u njihove dok iz njihovih u naše neće jer stoji ta kvačica u rivalitetu što je po meni ok. :)

Podržavam i za ovo oko Cz umesto Red Star kao do sada mada je Dule već pre objašnjavao zašto stoji Red Star... ali onda bar staviti za neke druge klubove..

Ako se ne varam za Cz iz Novog Sada i možda MML stoji primer Red Star Novi Sad i Red Star (MML) kao i Obilic Belgrade.. bar to ispraviti ali podržavam i za Cz Bg...
Problem je što ja u bazi tu kvačicu ne vidim kod podešavanja rivaliteta, daj mi screenshot da vidim šta tačno imaš u vidu.

Drugo, slažem se sa Mandom.

Oko ovog sa imenima - meni bi bilo potpuno bezveze da glavna Zvezda ostane Red Star, a da ostale dobiju pravo ime, tek tada bi ljudi poludeli. I za Obilić sam svojevremeno objasnio (sami su koristili englesku varijantu), ali pošto su sada ko zna gde, FC i Belgrade možemo da zamenimo srpskim ekvivalentima.
Последње учитавање од dukiss дана 14 Мар 2015, 10:34, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Sloba пише:Ludogorec ne moze biti realan jer je i bugarin verovatno pristrasan. Njih tamo ne podnose osim njihovih navijaca i smatraju ih zlom zbog para koje poseduju..
Tu mi ništa ne možemo - ako imaš bolje podatke, odi u njihovu temu za Data, pa napiši... možda uvaže...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика

Eto. To sam mislio..
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

dukiss пише:Oboriću je par ocena niže...
Mislim da sam video da ima sudjenje ( refereeing ili nešto slično ) 11, što je relativno malo za našeg najboljeg sudiju. Ne znam koliko pratiš i poznaješ naše sudije, ali valjalo bi to pretresti za sledeći FM.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

zele пише:
dukiss пише:Oboriću je par ocena niže...
Mislim da sam video da ima sudjenje ( refereeing ili nešto slično ) 11, što je relativno malo za našeg najboljeg sudiju. Ne znam koliko pratiš i poznaješ naše sudije, ali valjalo bi to pretresti za sledeći FM.
Ali tu se ne radi o toliko niskoj oceni da ce on tek tako da daje kartone, doduse u pravu si da zasluzuje vise!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

dukiss пише: doduse u pravu si da zasluzuje vise!
Imaj u vidu da je sudio LŠ,LE i SP. Neki moj predlog. Mrek će korigovati, ako se ne slaže sa nečim.

Слика

Vasić

Слика

Danilo Grujić
Слика
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Dule,ako se ne varam,ti ucestvujes i u stvaranju baze za Crnu Goru.Naime,mislim da bi trebalo zameniti,tj preimenovati FK Red Star Danilovgrad,u samo FK Danilovgrad.Naime,o ovoj "Zvezdi" gotovo je nemoguce pronaci neki podatak,a sudeci po onima iz editora (stadion,boje dresova) podaci odgovaraju FK Danilovgradu,koji igra na istom tom stadionu koji se deli sa FK Iskra,a do prosle godine su nosili crveno-bele dresove,od ove godine su plavi,eventualno kao one trece koriste crveno-belu boju dresova.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Komplikovano je u Cg. Ima se oko 24-25 ok klubova koji igraju non-stop ili još neka 2-3 u prve dve lige + trećoj. Jedna ili dve prvoligaške ekipe aktiviraju i druge po potrebi za treću ligu a postoji oko 30 klubova koji zvanično postoje ali se aktiviraju kada im je volja...
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Ovo za mjenjanje imena Zvezde svakako je skroz nebitno kad vecina koristi onaj fajl za promjenu imena takmicenja i klubova .
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”