FM15 - Ispravke

Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Ovo za procente Jovica i Ristica nije tacno. Bila je prica u medijima da su prodati ti procenti, ali je to demantovano, tako da to onda ne treba stavljati u igrici. Kada bude zvanicno potvrdjeno da su neki procenti prodati onda to i staviti. Za sada je zvanicno da su i Ristic i Jovic 100% Zvezdini. Mozda Terzic i laze, ali dok god to nije zvanicno, ne vidim zasto bi se stavljalo tako u FM.

Inace interesuje me da li je unapredjivan malo Eze iz Mladosti? Ako nije da dam neke predloge, jer je decko odigrao odlicnu polusezonu i sigurno je trenutno medju najboljim napadacima u JSL.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Tachini пише:Ovo za procente Jovica i Ristica nije tacno. Bila je prica u medijima da su prodati ti procenti, ali je to demantovano, tako da to onda ne treba stavljati u igrici. Kada bude zvanicno potvrdjeno da su neki procenti prodati onda to i staviti. Za sada je zvanicno da su i Ristic i Jovic 100% Zvezdini. Mozda Terzic i laze, ali dok god to nije zvanicno, ne vidim zasto bi se stavljalo tako u FM.

Inace interesuje me da li je unapredjivan malo Eze iz Mladosti? Ako nije da dam neke predloge, jer je decko odigrao odlicnu polusezonu i sigurno je trenutno medju najboljim napadacima u JSL.
Procenti otkupljenih ugovora se nikada u celosti ne iznose ni u mnogo organizovanijim zemljama. Da Zvezda nije prodala delove tih ugovora, ne verujem ni da je opstajala. Vidimo svi da seku zadnjicu da bi krpili bitnija mesta, da duguju 50 miliona, da smo normalna zemlja odavno bi proglasili bankrot, samo na osnovu onoga što državi duguju, da ne pominjem ostalo. Što se ove tačke tiče, uradiću onako kako predloži Karna.

Dakle, to da su Jović i Ristić su 100% Zvezdini je mnogo manje verovatno od druge opcije, ostaje da odlučimo koliko je najrealnije da pripada agentima.

Što se Ezea tiče, slobodno predloži konkretne ocene koje misliš da zaslužuje.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Ristic do nedavno nije ni imao menadzera od skoro ima(na predlog rodbine, ne nekog klubskog ili tipa Ramadani i ekipa) i on je sigurno bio 100% Zvezdin to znam iz pouzdanih izvora. Da li se nesto promenilo poslednjih meseci to ne znam. Sto se tice Jovica tu zvanicno je situacija da je Zvezdin 100%, da li je zaista tako to ne znam. Slazem se ja sa tobom da je vrlo moguce da su neki procenti prodati, samo se ne slazem da treba da se gadjamo procentima i stavljamo u igrici neke visoke procente(sto 30% svakako jeste) , ako to nije zvanicno potvrdjeno. Ne verujem ni da druge zemlje stavljaju random procente na osnovu nekih predpostavki. Ali dobro ti sigurno znas bolje nego ja kako se radi. I ako se budu stavljali neki procenti nisam za to da se stvaljaju veci od 15%, osim ako drugacije bude zvanicno potvrdjeno. Da se razumemo slazem se ja da se mnogo mulja u nasim klubovima i da je svasta moguce. Ali opet misljenja sam da u igricu treba da se unose zvanicna stanja, ne fantasy(i ako postoji realna mogucnost za njih).

Patrick Eze:
Dribling 10 --> 11
Finishing 11 --> 12-13
Technique 10 --> 11
Strength 13 --> 14
Stamina 12 --> 13
Natural f 13 --> 14
Composure 11 --> 12
Consistency 10 --> 12
Movement 11 --> 13

CA 108 PA 120-125
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Ezeove ocene su skoro pa ovakve - neko je očigledno već pisao ispravku... ili sam ih ja povećao, uglavnom, vrlo su bliske ovome.
Последње учитавање од dukiss дана 31 Јан 2015, 14:33, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

dukiss пише:
Tachini пише:Ovo za procente Jovica i Ristica nije tacno. Bila je prica u medijima da su prodati ti procenti, ali je to demantovano, tako da to onda ne treba stavljati u igrici. Kada bude zvanicno potvrdjeno da su neki procenti prodati onda to i staviti. Za sada je zvanicno da su i Ristic i Jovic 100% Zvezdini. Mozda Terzic i laze, ali dok god to nije zvanicno, ne vidim zasto bi se stavljalo tako u FM.

Inace interesuje me da li je unapredjivan malo Eze iz Mladosti? Ako nije da dam neke predloge, jer je decko odigrao odlicnu polusezonu i sigurno je trenutno medju najboljim napadacima u JSL.
Procenti otkupljenih ugovora se nikada u celosti ne iznose ni u mnogo organizovanijim zemljama. Da Zvezda nije prodala delove tih ugovora, ne verujem ni da je opstajala. Vidimo svi da seku zadnjicu da bi krpili bitnija mesta, da duguju 50 miliona, da smo normalna zemlja odavno bi proglasili bankrot, samo na osnovu onoga što državi duguju, da ne pominjem ostalo. Što se ove tačke tiče, uradiću onako kako predloži Karna.

Dakle, to da su Jović i Ristić su 100% Zvezdini je mnogo manje verovatno od druge opcije, ostaje da odlučimo koliko je najrealnije da pripada agentima.

Što se Ezea tiče, slobodno predloži konkretne ocene koje misliš da zaslužuje.
Ne znam sta pametno da kazem za te procente. Bila je prica da je 20% Jovicevog ugovora prodato Ramadaniju, pa je to posle demantovano od strane kluba (u prevodu okaci macku o rep). Sto se tice Ristice, on nije imao menadzera do pre koju nedelju pa ne znam ni za njega sta da kazem. Tu je moguce da je menadzer otkupio deo ugovora, a moguce je i da se dogovorio sa Risticem za buduce procente...

Zvanicne informaciju su da su oni 100% Zvezdini, nezvanicno svi znamo da nisu, tako da nemam neku ideju kako staviti ovo.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Фудбалски савез Србије (ФСС) саопштио је да је комплетиран стручни штаб селектора младе репрезентације Младена Додића.
Додићеви помоћници биће Небојша Милошевић и Живојин Видојевић, тренер голмана је Зоран Љујић, аналитичар Дејан Фијала, лекар Дејан Пурић, физиотерапеути Зоран Вујић, Радомир Мијатовић и Милош Гарић, економ Ђорђе Прерад и тим менаџер Павле Симић.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Dusan Vucenovic 62161632 se vratio u strucni stab Donjeg Srema,a Zoltan Sabo 120744 je takodje u klubu,kao asistent Zagorcicu.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Miodrag Miletic 5745749 trener golmana omladinaca Napredka,dok Sasa Bakus 62078761 je postavljen za trenera golmana prvog tima.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Milos Zukanovic,rodjen u Splitu,tako da ima i Hrvatski pasos,samo naravno treba da mu stoji da je opredeljen za Srbiju,Nemanja Ahcin ima i Slovenacki pasos,medjutim njemu ipak treba skinuti to da je striktno opredeljen za Srbiju.
Корисников грб
Megatone
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 26 Нов 2010, 01:19
Место: Island
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Megatone »

Može li neko da mi objasni zašto je Hrvatska stavljena u "South Europe" a Srbija i sve ostale zemlje u regionu u "East Europe"?
Da li postoji mogućnost da se napravi nova regija tipa "Southeastern Europe" pošto bi tako skauting bio mnogo bolji. Ovako mi je glupo da skautiram Istočnu Evropu i dobijem neke razne Ukrajince i Ruse uz Srbe. Ili možda da se prebaci Srbija u Južnu Evropu pošto mi, ako ćemo da gledamo geografski, nismo u Istočnoj Evropi.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Politika je to druže, čisto sumnjam da će nešto tu da promijene. Eventualno ako ti baš smeta, ti možeš to da odradiš u editoru :)
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Megatone пише:Može li neko da mi objasni zašto je Hrvatska stavljena u "South Europe" a Srbija i sve ostale zemlje u regionu u "East Europe"?
Da li postoji mogućnost da se napravi nova regija tipa "Southeastern Europe" pošto bi tako skauting bio mnogo bolji. Ovako mi je glupo da skautiram Istočnu Evropu i dobijem neke razne Ukrajince i Ruse uz Srbe. Ili možda da se prebaci Srbija u Južnu Evropu pošto mi, ako ćemo da gledamo geografski, nismo u Istočnoj Evropi.
Zaista jeste nelogično i mislim da je nastalo nekom svojevoljnom ispravkom, ali ove stvari podešava centrala SI - mogu da im skrenem pažnju i mislim da može da bude rešeno u neko doba... Meni ovo deluje krajnje nelogično:

752 Albania Europe Balkans Eastern Europe
759 Bosnia and Herzegovina Europe Balkans Eastern Europe
760 Bulgaria Europe Balkans Eastern Europe
761 Croatia Europe Balkans Southern Europe
781 FYR of Macedonia Europe Balkans Eastern Europe
62002127 Montenegro Europe Balkans Eastern Europe
790 Romania Europe Balkans Eastern Europe
802 Serbia Europe Balkans Eastern Europe
795 Slovenia Europe Balkans Eastern Europe
Последње учитавање од dukiss дана 17 Феб 2015, 09:32, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Momci, evo potvrde da stvari mogu da se promene - posle lepog uviđanja Megatone-a, i moje intervencije, Hrvatska je vraćena u Istočnu Evropu, i to polje je sada zaključano - samo centrala će moći da menja.

Radilo se, očigledno, o svojevoljnom potezu...

Lepo bi bilo da se uvede novi region koji predlaže Megatone, ali bi se on u velikoj meri poklapao sa već postojećim regionom Balkana, tako da ne znam koliko je realno da u SI-u bude volje za tim.

Bilo kako bilo - problem je rešen!

Megatone, ti skautiraj Balkan, da ne bi dobijao Ruse i Ukrajince...
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Kao sto sam rekao onda kada smo ih ubacivali u bazu,Dante Charles Ugwu 62160623,nije pravo ime vec samo ime koje koristi na fb-u.

Evo tacnih podataka.


First name
Ugwu Sunday
Last name
Chuwudu
Nationality
Nigeria
Date of birth
14 September 1989
Age
25
Country of birth
Nigeria
Position
Midfielder
Height
185 cm
Weight
75 kg

Takodje tacni podaci i za onog drugog Nigerijca.



First name
Ayogueke Chukwu Emeka
Last name
Chibueze
Nationality
Nigeria
Date of birth
13 March 1991
Age
23
Country of birth
Nigeria
Place of birth
Enugu
Position
Attacker
Height
175 cm
Weight
71 kg
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Поменух Душану већ, али нек стоји и овде, пошто се већ односи на наредне периоде. Формације тренера 4-2-3-1, за почетак из ЈСЛ и ПЛС, променити у 4-2ДМ-2-1-1 или 4-4-1-1, јер игра 4-2-3-1 препознаје као 4-2 и 4 нападача. И селектор има ту формацију као преферирану.

Код: Изаберите све

http://community.sigames.com/showthread.php/298847-The-travesty-that-is-the-AI-4-2-3-1-tactic-an-urgent-fix-is-needed!?p=7590359&viewfull=1#post7590359
The closest to a real 4231 is the AI's "4-2-2-1-1". The problem with this is that many AML/AMR players are incapable of simply playing ML/MR.

What we're talking about is the AI's "4231 Denmark" formation with two CMs. This is one of the most common AI formations in the game and, while strong on the attack, it is a defensive shambles. You are right no team in the world plays the AI's "4231 Denmark" and that is why it needs to be fixed.
Ако је Клопу као формација постављена 4-4-1-1, а синоним је за офанзиву, лудило, шта већ, онда ови наши никако не би смели да имају 4-2-3-1 с тројицом у АМ линији.
Последње учитавање од D. дана 17 Феб 2015, 22:49, учитано 1 пут укупно.
Nikola F.M 87
Youth Team Coach
Поруке: 182
Придружен: 15 Дец 2010, 01:33
Место: Niš
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од Nikola F.M 87 »

Bajo gde igra ovaj drugi.
Корисников грб
Megatone
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 26 Нов 2010, 01:19
Место: Island
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Megatone »

Znači moguće je da se skautira samo Balkan?
Može li neko da mi objasni kako pošto evo ja tražim i tražim ali ne vidim nigde Balkan u regijama.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/nova-uprava-povecala-dug-za-1-000-000-evra-ukupan-minus-14-000-000-nismo-dosli-da-urusimo-partizan/97489
Partizanov dug 14.000.000. Plus su digli kredit od 4.000.000 evra, tako da komotno može dug na 18.000.000, a ovih Škuletićevih 4.000.000 sve na balans.

Код: Изаберите све

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudbal/267851/Sta-se-desava-u-FK-Partizan-Popoviceva-prevara-teska-4-miliona-evra?ref=vi
Последње учитавање од tadicweb дана 18 Феб 2015, 18:24, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Megatone пише:Znači moguće je da se skautira samo Balkan?
Može li neko da mi objasni kako pošto evo ja tražim i tražim ali ne vidim nigde Balkan u regijama.
Pa u bazi postoji opcija Region i Actual Region - sada ne znam da li su obe stvari aktivne u igri...
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Uprkos dobrom radu Upravnog odbora i rezultata ekipe iz Novog Sada još dvojica čelnika napustila su klub: Jovan Pejčić i Ljubomir Apro. Ostavke su ranije dali Igor Sekereš, finansijski savetnik predsednika kluba i Mladen Jovanić, direktor FC "Vujadin Boškov".
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”