FM15 - Ispravke

Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Partizanovci, upravu ste, izvinite stvarno ipak je to agencija iz Svajcarske koja je po nekim svojim parametrima procenila da Partizan ima 2. najbolju skolu na svetu. Apsolutno nema veze cinjanica da bar 5 Holandskih klubova za 2-3 godine izbaci vise igraca nego Partizan za 10 god, a da ne pricamo jos o ostalim klubovima iz drugih zemalja. Ipak su to Svajcarski parametri eminentne agencije. Stvarno se izvinjavam sto to ranije nisam uvideo. Ipak Parizanovi igraci igraju u Realu, Barseloni, Mancesteru, Celsiju, Bajernu itd i cine osnove mnogih drugih velikih timova, ipak nisu to samo 4-5 vrhunskih igraca koji su izasli za 10-15 god to je 50-60. Sad kada bolje razmislim mislim da je Partizan ne na 2.mestu nego na prvom i to na svetu. Kraj rasprave.
Последње учитавање од Tachini дана 24 Јул 2014, 01:25, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

slažem se sa svim osim sa ovim

Код: Изаберите све

 3. Zvezdi, Partizanu, OFKi i Vosi pojacati nivo omladinske skole tj yoth segmenata u igri. 
Partizanu pojačati na maks (ili ako ne na maks onda pojačati malo) ostalima isto ostaviti

U zadnje vreme iz zvezde samo je mudrinski (od svih igrača) otišao u neki ozbiljan tim a da igra standardno tako da je malo bzvz pojačati njima a i ovako je dosta dobro

ili ako su već svađe ostaviti kao do sada sve
ja ionako na regene imam najveće zamerke
Последње учитавање од dj90 дана 24 Јул 2014, 01:32, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

di džej devedest, kakve veze ima Mudrinski sa Zvezdinom omladinskom školom?
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

rekao sam od svih igrača koji su igrali u zvezdi
hteo sam da kažem da ni inače nema neke spektalurane transfere da se ograničim na školu samo tako da je bzvz bilo šta pojačati što se treninga i omladinske škole tiče
Последње учитавање од dj90 дана 24 Јул 2014, 01:41, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Ranko Despotović, Danijel Aleksić, Aleksandar Katai su ozbiljni igrači? O.o

Marko Pavlovski i Saša Zdjelar idu u ovu priču?

Kolarova, Matića (prošao i Partizanovu školu) i Golubovića ćemo pripisati Zvezdi? Pola ovih inače i nisu prošli Zvezdinu školu, al dobro.


Ajde ako već računa tog ranga igrače i na taj način, onda možemo još koga da dodamo Partizanu.

Nenad Đorđević, Simon Vukčević, Ivica Iliev, Andrija Delibašić, Miralem Sulejmani, Stefan Babović, Saša Ilić, Nikola Drinčić, Miroslav Radović, Milan Smiljanić, Marko Lomić, Igor Duljaj, Danko Lazović, Nikola Gulan, Đorđe Lazić, Ivan Radovanović, Stevan Jovetić, Ivan Obradović, Adem Ljajić, Nemanja Tomić, Matija Nastasić, Aleksandar Miljković, Aleksandar Lazevski, Lazar Marković, Marko Šćepović, Miloš Jojić, Aleksandar Mitrović.

27 igrača... Plus taj neki Brašanac, Živković, Pantić, Šaponjić jer vidim i igrači koji su u klubu se računaju, pa plus bezbroj još igrača koji su otišli u inostranstvo...Braće Marinković, Bosančića, Osmanagića itd itd...

Nisam ni računao sve koji su otišli u inostranstvo, a da su iz Partizanove škole, samo one koji su otišli u neki normalan klub i zadržali se bar sezonu tamo. Nisam brojao "talente" koji su otišli pa u karijeri nakon domaćeg prvenstva imaju manje nastupa nego prstiju na jednoj ruci (Aleksić, Golubović, Zdjelar, Pavlovski...).


Ali opet ne vidim ni najmanju poentu nabrajanja igrača?

Ovo je zvanična lista najznačajnije statističke sportske ustanove u svetu. Ne menadžera, ne novinskog lista, ne neke privatne marketing ustanove. Već renomiranog svetskog statističkog zavoda.

Tachini пише:Partizanovci, upravu ste, izvinite stvarno ipak je to agencija iz Svajcarske koja je po nekim svojim parametrima procenila da Partizan ima 2. najbolju skolu na svetu. Apsolutno nema veze cinjanica da bar 5 Holandskih klubova za 2-3 godine izbaci vise igraca nego Partizan za 10 god, a da ne pricamo jos o ostalim klubovima iz drugih zemalja. Ipak su to Svajcarski parametri eminentne agencije. Stvarno se izvinjavam sto to ranije nisam uvideo. Ipak Parizanovi igraci igraju u Realu, Barseloni, Mancesteru, Celsiju, Bajernu itd i cine osnove mnogih drugih velikih timova, ipak nisu to samo 4-5 vrhunskih igraca koji su izasli za 10-15 god to je 50-60. Sad kada bolje razmislim mislim da je Partizan ne na 2.mestu nego na prvom i to na svetu. Kraj rasprave.
Ipak bar 5 holandskih klubova izbaci svake 2-3 godine igrače koji igraju u Realu, Barseloni, Mančesteru, Čelziju, Bajernu itd. i čine osnove mnogih drugih velikih timova.
Последње учитавање од tadicweb дана 24 Јул 2014, 01:50, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

@tadic
Taman posla da u najvecim svetskim klubovima igraju igraci koji su prosli omladinske skole holandskih klubova, nemaju oni mesta pored silnih partizanovih wonderkidova.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

i nznm šta se raspravljam uopšte, ja najviše igram seoske lige tako da nije njih menadžer ne bi ni instalirao :zelenko:
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Daj covece, smiri dozivljaj. Ako ovi klinci urade nesto na EP do 19, nek se dignu ocene za nase skole i to je to. Bolji regeni, da. Elem, Tacini za koga navijas? P.s. Rad je imao jednu od najboljih skoli fudbala jos od '89.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Tachini пише:@tadic
Taman posla da u najvecim svetskim klubovima igraju igraci koji su prosli omladinske skole holandskih klubova, nemaju oni mesta pored silnih partizanovih wonderkidova.
Ajaks ne računamo jer je na prvom mjestu. Inače gledam igrače koji su ponikli u PSV-u, AZ-u, Fejnordu i Tventeu, a da su posle igrali u nekom od najjačih klubova, koje si gore nabrojao, čak i još ponekim od najjačih koje nisi nabrojao. Gleda se period od 2004 pa na ovamo.

PSV: Ibrahim Afelaj (Barselona)
AZ Alkmar: /
Fejnord: Salomon Kalou (Čelzi), Rojston Drente (Real Madrid).
Tvente: /

Tako da ta teza apsolutno pada u vodu. Pogotovu što je jedino mučeni Kalou imao kakvu takvu karijeru. Sad kad pogledam, oni svi zajedno nemaju top igrača iz svoje škole kao Partizan.

Ako želiš možeš da proveriš ovo.

Partizan: Stevan Jovetić (Mančester Siti), Adem Ljajić (Roma), Matija Nastasić (Mančester Siti), Lazar Marković (Liverpul), Miloš Jojić (Dortmund).
Последње учитавање од tadicweb дана 24 Јул 2014, 02:28, учитано 4 пута укупно.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Daj bre ljudi zajebite me rasprave na relaciji Partizan\Zvezda,udaviste i mnogo ste se udaljili od cele teme ovog podforuma... :nervous:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Slazem se da sacekamo da vidmo sta ce klici da urade ali i sad vec mogu da kazem i konstatujem da je Zivkovic klasa za celu generaciju koja igra na EP. Takodje Zdjelar je paranoja naspram ostalih DM na EP. Jovic je spic sa stvarno klasa potencijalom, vidi se iz aviona. Ovaj mali veljkovic sto ga Totenhem nije pustio je ocajno uradjen u Fmu sada, i njega treba popraviti ali on nije nas vec Engleski pacijent tako da tu ne mozemo puno toga ali jedva cekam da ga vidim u FM 15 iskreno i da se poserem po SI forumu zbog njega. ne pustaju ga, treba im, a napravili ga lose, mada mu je potencijal odlican moram priznati.

Ono sto je bila svrha dj90 da se poprave skole jeste da ipak dajemo dobre igrače iz ovih klubova i da, Rad je takodje prijatan po tom pitanju. Neka bude Partizanov na maksimumu slazem se, samim Zemunelom to zasluzuje, ali eto, ja u Zvezdi moram 3 ili 4 nadogradnje da izvrsim da bih stigao do top nivoa. zvezdini klinci sibaju u mladjim kategorijama, mada vise mislim da je to do struke nego do uslova u skoli (mozda i gresim).

Za sve ostalo bi bilo lepo da stanemo iza nacela koje sam n apisao i da kazemo Dusanu da odradi taj deo price, a najveci razlogje upravo ovo, na konkretnom primeru:
Слика
Слика
I sad ovo su realne stvari jel da? posebno kod Zdjelara je ocigledna razlika izmedju precenjivanja i potcenjivanja, a decko je u direktnom duelu sa Starkom vodio pomenutog kroz knjigu ''prvi put sa ocem na jutrenje''. E to ne moze. Ako je stark ovakav, Zdelar mora da bude supermen.

Uz to, da ne pricamo kakve regene svake godine dobijaju Hrvatski timovi, pa to je ludnica. A mi dobijemo na svakih 10 godina jednog koji moze da skuplja lopte u Barsi i da digne dva prsta kad mu se ide u klonju ili da pisa u gace. mislim da i to nije realno takodje, a i uporedo sa Nemcima, Francuzima i ostalima kojima u mladjim sleekcijama drzimo predavanja u fudbalu. Da e postavljam slike sad i uporedjujem moje regene na top nivou svega u klub u i regene Dinama, plakacemo svi zajedno.
Последње учитавање од Orthodox дана 24 Јул 2014, 02:48, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Јебига, Штарк има солидну сезону у Бундесу, а овај игра у тиму који је био 11. у ЈСЛ.

За Марковића се слажем.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

луди пише:Штарк има солидну сезону у Бундесу, а овај игра у тиму који је био 11. у ЈСЛ.
Ispali u drugu ligu. Odigrao 24 tekme, 14 cele i 13.najbolje ocenjeni igrač tima. Nije bas nesto pohvalno realno. A vidi ga kakav je, jede malu decu. A opet kazem, neka bude da mu je bio los dan protiv nas, osim sto je dao gol u poslednjem minutu (mislim da je on, nisam siguran) nije se video covek. Imao previse kikseva na sredini, Pantic i Jovic ga pravili majmuna. Uz to da ne pricam kad je duplirao Zivkovica kako nije znao gde je lopta. Ali Nemci kazu : nasu dete i on jke taj. Zato cemo i mi da kazemo, nase dete i on je otac od ''toga''.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Miljke пише:Ne znam da li je ovo tema, ali na updateu 14.3 sam primetio Matiju Miketica u zvezdinom omladinskom timu, under19, ali on je otisao jos proslog leta u Hellas Veronu. Ne znam kako je to promaklo, evo dokaza pa neka bude to ispravljeno u sledecem izdanju. :)

http://www.transfermarkt.co.uk/matija-m ... ler/245060
Pravilo je takvo da se igrac salje u inostranstvo onda kada ga researcher nadlezan za zemlju u koju ide potrazi - Miketica niko nikada nije trazio, saljem ga sada na svoju odgovorost... Dakle, promaklo je, ali Italijanima...

Pozdrav,

D.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Mauro пише:Имам једно питање, помажем око овог две године мислим већ и мучи ме једна ствар а мислим да се није причало о томе(Ако јесте, праштајте). Кад се у другој сезони нпр. Доњи Срем квалификује за Европу редовно играју на свом стадиону, јер не може бар фиксно да се намести за те тимове ако се квалификују да играју на неком другом стадиону?
И како је могуће регулисати мечеве Рада и Вождовца на Врачару као и Д.Срема у Новом Саду?
Финансије Чукаричког треба унапредити, дефинитивно и приметан је развој омладинске школе, али ако је неко упућенији боље тачније информације да да.
Te stvari mogu da se podese pomoću posebnog fajla, ali tek onda kada se klub kvalifikuje, prema tome, godinu za godinu...

Pojedinačno pomeranje mečeva na stadione ne može da se izvede, ali celosezonsko igranje na tuđem stadionu može...

Čukarički će biti unapređen, ali ovaj evropski debakl nam ne daje prava da ih dižemo u nebo...
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Baja пише:Evo slike Sase Jankovica 62052587 iz perioda dok je radio sa Kosanovicem u Guizhou Renhe pa procenite da li je to isti lik kao i ovaj u Vojvodini...(sto znaci da je duplikat sa ovim iz Proletera).

Код: Изаберите све

http://i1.sinaimg.cn/ty/chanbafc/news/2010/0516/U4686P6T826D164F24457DT20110317200509.JPG
Ja nisam siguran :what:
Misterija rešena i sve sređeno! Sada ih imamo dvojicu, kondicionog trenera i velikog profesora!

Imamo i trećeg, ali on ode u Belgiju...
Последње учитавање од dukiss дана 24 Јул 2014, 13:30, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Orthodox пише:Ima istine u ovome sto Tachini pise i jesam i ja pobornik da se nasim klincima koji su i dalje praci Evrope zadrzi kvalitet u igri tj PA, a takodje sam misljenja da i ova generacija ima odlican potencijal, ko sto rekose u temi reprezentacije, cak je i kvalitetnija nego prosla, samo sto su oni miali Drulovica koji je maestralno vodio tekme. Duki, probaj da se izboris za ovu decu.

Ovaj mali Andrija Zivkovic obe utakmice pravi protivnike smesnima. Danas sa Nemcima igrao mali fudbal. Slazem se da je i Luka odlican potencijal. Decak ima 16 godina , krupan je i jak i odlicno igra. Ima problem u realizaciji ali ko nema sa 16 godina taj problem? Opet ponavljam, Francuzi, Englezi i ostale zapadne zemlje toliko nabudze svoje klince, a mi smo vladari u Evropi u tom uzrastu i jos uvek smo na visokom nivou, znaci moramo i mi da imamo wonderkids-e.

Hocu i da se obrati paznja na na trenutno stanje i produktivnost nasih klubova sto se tice kvalitetnih igrača. Mi proizvodimo dobre klince i moramo se potruditi da i u bazi nasi klubovi daju malo bolje regene nego sto je to slucaj trenutno jer koliko god slaba liga bila, nase klinje su u tom godistu stvarno dobri. Druga je stvar sto prave pogresne poteze ali su za svoje godine dobri i te kako.
Svi da motrimo na to kako drugi tretiraju potencijale naših omladinskih prvaka - ako vidite neko drastično smanjenje, javite mi.

Proizvodnju regena određuju u centrali, a mislim da će mali bum koji smo imali prošle godine da popravi stvari, makar dugoročno. Oni sagledavaju šta se proizvelo u prethodnih desetak godina, tako da će morati i prošlu godinu da uzmu u obzir...
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Orthodox пише:Pa sad vec moze da se odrede tj odredice se sigurno, zato i radimo na ovoj temi. Do sada nismo mogli da odredimo iz razloga sto ove klince nismo mogli da gledamo nigde vec je ovo prva prilika da ih vidimo konkretnije. Naravno pricam o igracima koji nisu bili standardni u klubovima tipa Jovic, Jovanovic, Ivanovic, Ristic itd itd. U svakom slucaju Duki ce da napise sta i kako je najbolje.
Ako ih je neko gledao u omladincima ili kadetima, slobodno neka napiše, vrlo rado ću da unesem u bazu... uneo sam ono što je napisano o Ristiću i Stojanoviću...
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

zele пише:Živković da je Englez sad bi imao PA -10, a možda čak i fiksni PA -190 ili tako nešto umobolno. Mislim da smo mi u nekom grču, ložimo se da se ne zamerimo nekomo, kao da će neko da se drka na nas ako igraču damo dobar PA. I koja je jebena fora da Slovenija i Hrvatska imaju bolje regene od nas? Razumem da je to u kodiranju, ali to treba videti da se sredi, zaista nema smisla.
Slovenija nema bolje regene od nas, bar ne prema brojkama koje ja imam. Hrvatska ima, jer su oni u kontinuitetu preterivali sa PAom njihovih talenata, a čovek koji radi centralnu "meru" je te podatke uzeo kao merodavne... nažalost.
kraguj92
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 04 Авг 2011, 17:05
Место: kragujevac
Status: Није на вези

Порука од kraguj92 »

Tachini пише:Jeste da prvo nisam hteo da ulazim dublje u raspravu o OS Partizana, jer ne volim da se upustam u forumske rasprave, a pogotovo ne u rasprave sa ostrascenim navijacima, prosto ne mogu da ne odgovorim na ovu gomilu nebluoza.

Drzacu se iskljucimo cinjenica, ne novinarskih i burek clanaka i kupljenih tekstova od strane menadzera, vec samo cinjenica. Za razliku od pojedinih ljudi ovde.

Uzecu period od 2004. do danas.

Omladinska skola FK Partizana od 2004. do danas od ozbiljnih igraca je izbacila sledece:
Danka Lazovica
Andriju Delibasica
Sasu Ilica
Simona Vukcevica
Miralema Sulejmanija
Ivana Radovanovica
Stevana Jovetica
Adema Ljaljica
Ivana Obradovica
Matiju Nastasica
Lazara Markovica
Aleksandra Mitrovica
Milosa Jojica
Danko Lazovic nije izdanak partizanove skole, on je iz Fitnesa, preko Radnickog iz Kragujevca dosao u partizan, mislim da je prvu sezonu proveo u teleoptiku, i jos dve je igrao u prvom timu. Verovatno nema veze sa ovom vasom diskusijom,ali mi je ovo zapalo za oko.

Obratite paznju na Ivana Petrovica iz radnickog iz kragujevca, njemu bi trebale ocene i PA da se podignu, mislim da on prelazi ove sezone u zvezdu (ili je vec presao), odigrao je odlicno zadnje dve sezone.JEste on najbolje kotiran od svih igraca radnickog, ali opet nije ni priblizno predstavljen u FMu,kakav je u realnosti. Za sasu markovica je fudbal sigurno izmislio.
Takodje Nikola Kovacevic je dosta talentovan decko,koji je dosta dobar posao uradio protekle sezone.
I Tintoru bi stoperske ocene trebalo povecati, momak je nekoliko godina stub odbrane radnickog, od voje stankovica je barem za klasu bolji, a ovaj izgleda kao super zvezda nasuprot tintora.
I da, Spalevicu agresiju povecajte, svaku drugu utakmicu dobija kartone, i ulazi u svadju sa sudijama i protivnickim igracima.
Nisam kopetentan da sugerisem koje ocene da im povecavate, postoji na forumu neko strucniji da to predlozi. Ali bilo bi lepo da budu realnije odradjeni, ipak su to jedine svetle tacke u ekipi radnickog,koje su stvarno pokazale da im nije mesto tu.
Последње учитавање од kraguj92 дана 24 Јул 2014, 13:51, учитано 1 пут укупно.
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”