U.S. Salernitana - markohn22

Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

U.S. Salernitana - markohn22

Порука од markohn22 »

Krenuo sam i ja evo sezonu, znam da kasnim mnogo ali iskrsle su neke neplanirane stvari, probaću sada što prije da završim to :) Kao prvo, što se tiče taktike, nastaviću da koristim onu koja je bila s tim što ću je po potrebi modifikovati, a za slučaj da bude potrebna neka radikalna promjena, postavio sam da se uvježbavaju još 2 taktike, jedna ofanzivnija i jedna na kontre.

Dobili smo ogroman TB od 30ak miliona, ali pare nismo imali na koga da potrošimo. Čak sam više zaradio prodajom nego što sam potrošio kupovinom. Nisam nikako zadovoljan prelaznim rokom, ali šta da se radi, već sam napisao u diskusiji da je ponuda nikakva. Pa krenimo redom sa transferima, a bilo ih je dosta:

Слика

Prva dvojica, Benedeti i Vlak su već bili kod nas ali na co-own, nisu nam bili neophodni pa sam ponudio male cifre, ali sampa i juve ih uopšte nisu željeli tako da smo ih uzeli za siću.

Allione, Mammana i Viviani su igrači koje je već ranije Cteba potpisao, i takođe okačio njihove SS-ove pa da se ne ponavljam.

Igrač kojeg sam najviše platio, vezni igrač koji pokriva sve na sredini i desno Camporeale, možda i nisam trebao toliko, al jbg iznervirao sam se što nemam koga da kupim :( Mada mislim da može biti dobar igrač, a i pokriva više pozicija što volim.

Слика

Lefevre je stigao kao slobodan, ima potencijala, za dž odličan.

Слика

Colombi je bio jedini iole pristojan golman koji je htio da dođe, uz to je bio slobodan, tako da za tu poziciju nisam imao mnogo dileme ni izbora...

Слика

Agyei je nešto kenjao, tako da sam odlučio da ga prodam Udineseu za 3,5M. Adekvatnu zamjenu nije bilo lako naći, i izbor je pao na iskusnog Bolattija, nije rješenje za duge staze ali može dobro odraditi 2 sezone. Stigao je iz Rosario Centrala za 1,2M.

Слика

Iduća 2 igrača su takođe došla za dž, a snimio sam ih tako što su bili u sastavima svojih reprezentacija iako su još klinci, a pritom bez kluba. Desni bek Grk Filippidis i štoper Poljak Kuczera, PA 4 zvjezdice, djeluju pristojno i vrijedi pokušati napraviti nešto od njih.

Слика

Слика

Što se tiče odlazaka, od ovih bitnijih napustili su nas Ciciretti za 2,5M koji je otišao u Regginu, Fiorillo koji je zahtjevao transfer za 500k u Crotone, Jug za 750k u Romu, Benalouane za 1M u Not. Forest, Adu u Empoli za 925k i već pomenuti Agyei u Udine za 3,5M.

Prelazni rok nije još gotov, imam par dana fore da probam da iskopam nekog štopera. Takođe mislim da ću morati opet da uzmem Danijela Tokića iz Milana na pozajmicu. Imamo samo 2 napadača, treba nam još 1 alternativa a nemam koga da dovedem čak ni sa ovih 30M.

Pripreme su protekle dobro, ali asistent me zajebao, ugovorio je sve prijateljske sa slabijim timovima, a posle nisam više mogao da nađem ozbiljnijeg rivala tako da nismo imali baš pravi test za početak lige :/

Слика

Слика

Sastav trenutno izgleda ovako:

Слика

Na golu je Colombi, rezerva Dahlin.
DL - Biraghi (produžio ugovor na 4 godine), alternativa Benedetti
DR - Adejo i mladi Filippidis, tu je takođe i Pecorini kojeg ću probati da prodam ali sumnjam... Tj. "pola" smo ga već prodali Udinama za 450k.
DC - Rajković je jedini koji ima garantovano mjesto. Trebao je doći Balanta ali me sjebalo pravilo o samo 2 EU igrača a Cteba ih je već bio unaprijed potpisao toliko. Pored Rajkovića tu su Mammana, Massaro, Chauveau i Kuczera, probaću da dovedem još nekoga u ovih par dana do kraja prelaznog roka.
DM - Bolatti i Lefevre
MC - Viviani i Abeid, Krajcek
AMC - Diallo, Camporeale
AMR - Allione, Stoian
AML - Pasquato i Vlak kao rezerva
ST - Videtta koji se pokazao odlično na pripremama, i Ghilas, probaću da dovedem još jednog špica, ukoliko ne nađem nikoga onda će ponovo doći na pozajmicu Tokić iz Milana.

Evo ih i trenutne finansije:

Слика

Ako sam nešto bitno izostavio samo recite, pitajte i predlažite slobodno sve tamo u diskusiji. Ja krećem sad sa igrom, javljam ako bude kakvih promjena i bilo šta značajno :cheers:
Последње учитавање од markohn22 дана 03 Мар 2014, 00:33, учитано 1 пут укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Evo da se odmah posle prvog meča i pohvalim i požalim... Odigrali smo ludački meč u 1. kolu protiv najvećeg rivala Viole, i slavili preokretom u zadnjih 10ak minuta. 22 šuta na meču, od toga 9 ccc, glup penal za njih, naš prvi gol iz slobodnjaka sa 40m, 2. put u ovih par mečeva, povrijedi se AMC, ubacim rezervu i taj koji uđe povrijedi se u roku od 10min. Sada su nam zbog toga sva 4 AMC povrijedjena! :(

Слика

Слика

Videtta je pokidao na tom meču, gol i asistencija, i velikani su odmah napali, e ne može...

Слика

Zadnji je dan prelaznog roka, štoperi su nam krimi rad, sem jednog ostali nisu ni za srpsku ligu... Ovog lika mogu da dovedem za 4-5M, ne vrijedi toliko ali boljeg nema, šta mislite?

Слика

Da ne kačim sad klip, evo odakle je lik zabio iz slobodnjaka, lopta prošla golmanu iznad glave, nije ni pokušao da je dohvati... :slap:

Слика
Последње учитавање од markohn22 дана 03 Мар 2014, 01:42, учитано 1 пут укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Mnogo je plaćen, ali jbg, ipak najveće ime u našem klubu, prodavaće dresove, nisam imao alternativu, nužda...

Слика

I kao što sam najavio, Tokić se vratio opet na pozajmicu

Слика
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Evo nekih od utakmica, na ovom meču sa Torinom, bag neviđeni... Biraghiju uopšte nije pisalo na ht da ima žuti karton, niti je u toku meča prikazano to. Odjednom u 51. minutu lik dobija 2. žuti karton i sve ode u racku, a uništavali smo ih i posle toga...

Слика

Ubijemo Milana, pregazimo ga, i primimo 2 gola na bukvalno isti način, iz mrtvog ugla...

Слика

Ovdje opet urnisanje protivnika, a igrači fulavaju ccc kao da svi imaju finishing 3-4 a ne 16-17, na kraju tek ih nekako probismo

Слика

I najsmješniji meč, protiv Crotonea, Fiorili koji je bio naš golman, i koji ima ocijene da je pitanje da li bi bio 1. golman u Javoru, brani kao Bufon, Casillas i Cech zajedno...

Слика

Još mnogo toga nam nije išlo, bije nas maler teški, sad su se i povrijedili Rajković i Papadopulos, crno nam se piše sa ovim štoperima iduća 2 mjeseca.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Zaboravite ovaj izvještaj ko ga je vidjeo, crash dump i the save game can not be loaded...
Последње учитавање од markohn22 дана 03 Мар 2014, 16:04, учитано 2 пута укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

E ovako, na 2 meča sam od polusezone, zaustavio sam se pošto je 1. januar, ima dobrih igrača kojima ističe ugovor za 6 mjeseci, pa da se posavjetujem sa vama koga da probamo dovesti, pošto od ovog dana svaki dan postoji opasnost da ih neko drugi potpiše za dž :D

Neki od kandidata su:

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Čak četvorica su AML, ne znam koga bi od njih, a ovog AMR Dogana bih definitivno doveo. Svi sem Bogdanova su državljani EU tako da time neću napraviti problem mom nasledniku da ne može da dovodi više non-eu igrače. Šta mislite svi, a posebno onaj ko će igrati posle mene?
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

mogli ste samo sve ove postove prebaciti u diskusiju :)

Dogan i Dosso zvanično potpisali i stižu 1. jula, Bodanov nas je odjebao i otišao u Dinamo Moskvu.

Слика

Слика

I da se pohvalim serijom :fanman:

Слика
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Polusezona je, pa samo kratki izvještaj o trenutnom stanju. Ako vas nešto interesuje pitajte slobodno u diskusiji, uključite se malo :cheers:

U ligi igramo daleko iznad očekivanja, i nakon 19 kola nalazimo se na 4. mjestu koje vodi u kvalifikacije za LŠ!

Слика

Na drugoj strani, u kupu, doživjeli smo pravi šok :( Ispali smo već u 1. kolu od tima koji se bori za opstanak u Seriji B, Lumezanea. Biraghi nam se posrao na sve, 2 žuta kartona u 3 minuta na centru terena, toliko nepotrebno, i to mu je već 3. crveni u sezoni, zbog čega će sad na malo hlađenje! CCC 5:0 za nas, ali sve je smiješno šta smo fulavali...

Слика

Uprava mi je ponudila i da promijenim očekivanja u ovoj sezoni, stavio sam da ću izboriti LE, iako mi finansijska poboljšanja koja su dali i ne znače nešto.

Слика

Evo i ocijena čitave ekipe, mnogi igraju solidno, ali se niko ne ističe pretjerano. Ironija je što sam mislio da ćemo se boriti za opstanak kada su nam se povrijedili Rajković i Papadopulos u isto vrijeme na 2 mjeseca, a upravo dvojac koji ih je mjenjao ima najbolje prosiječne ocijene...

Слика

Evo i svih rezultata, prosuli smo bezveze neke bodove kao protiv Katanije i Milana kada smo vodili na HT pa izgubili, ali isto tako smo u nekim utakmicama imali i mnogo sreće, kao npr u remijima sa Juveom i Interom.

Слика

Popizdio sam zbog ovog kupa. I još je Fiorentina igrala u kupu 16. a mi 18. Treba da igramo ligu međusobno 22. međutim njima zakazuju iduću rundu kupa već 23. i zbog toga naš meč pomjeraju za 20. zbog čega ćemo mi igrati 2 utakmice u 3 dana...
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Zaboravih da napomenem, poslednjeg dana zimskog prelaznog roka prodao sam Krajceka, izašao je iz duge povrede, imamo dosta igrača na sredini, tako da sam ga pustio u Ascoli za 2,2M i 30% od profita od iduće prodaje.

Слика

A pošto nam je DM najkritičnija pozicija, za neku siću, 50ak hiljada jer mu je isticao ugovor, došao je Francuz Gael Sanchez iz Marseilla da ojača malo konkurenciju.

Слика
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Gotova je sezona, i nisam zadovoljan. Ostvareno je solidno 5. mjesto ali mnogo me je nervirala igra i toliko bodova smo prosuli na neke gluposti. Prvo, evo svih odigranih mečeva:

Слика

Krenuli smo u 2. dijelu toplo - hladno, protiv Viole i Katanije solidno. Zatim smo protiv Rome vodili do 79. minuta i onda primili 2 gola za 3 minuta. Onda Torino, 2:0 ht, kraj 2:2. Protiv Milana vodili do 70. minuta pa primili 2 i jedva izvukli x. Protiv Udina dominirali čitav meč sa igračem više i opet samo 1:1. Onda veliko iznenađenje i podvig u Napulju, ali iduće kolo Sampa i primljen gol za 1:1 u 85. iz poklonjenog penala...

Слика

Слика

Kao u prvom dijelu u oktobru, ovaj put u martu, zadesila nas je neka crna serija koja je sve upropastila i udaljila nas sa 4. čak na 9. mjesto. Vezana 3 poraza protiv slabijih ekipa, Kaljarija, Krotonea i Bolonje, zaista su bili pravi šok za mene. Pogledajte kakvi su to bili porazi, otprilike svi kao ovaj:

Слика

Nakon toga sam promjenio taktiku potpuno i skorom od 5 1 1 u tih poslednjih 7 kola uspjeo da vratim tim na 5. poziciju. Jedini poraz u toj seriji je od Intera, 2 gola primljena iz penala, opet poklonjeno...

Слика

Na kraju ipak nekako izvukosmo 5. mjesto i direktan plasman u grupnu fazu LE :fanman:

Слика

Слика

A nevjerovatno je što smo pred poslednje kolo bili na 8. poziciji, ali smo imali mnogo sreće da u tom kolu Udinese, Roma i Fiorentina remiziraju i da ih sve prestignemo, pobjedom protiv Regine iako smo veći dio meča igrali sa igračem manje.

Слика

Evo i statistike malo:

Слика

I finansije koje su odlične:

Слика

Mogli smo realno makar do 4. mjesta i kval. za LŠ, ali šta da se radi kad je ovaj poslednji patch takav da treba stvoriti 5 ccc da bi iskoristio 1, dok protivnici iskoriste bar pola. Najbolji dio tima bili su AM igrači, pogotovo krila. Dali smo ogroman broj golova (78), samo 1 manje od prvaka Juventusa, ali smo zato primili previše. U odbrani je škripilo na sve strane, a naročito na pozicijama štopera. Evo i učinka svih igrača, pa ću onda analizirati svaku poziciju kao bih naslednika uputio u tim:

Слика

GK - Colombi je bio veoma dobar, sasvim sam zadovoljan njegovim partijama i mislim da nema potrebe da ga mjenjamo. Dahlin je backup ali pitanje je da li će htjeti da ostane i iduće sezone s obzirom da nije upisao ni 1 nastup u ovoj.

DL - Biraghi je bio ponekad prilično dobar, ponekad očajan. Dobio je 3-4 crvena. Rezerva Benedetti odlazi, istekao mu je ugovor i nije zaslužio novi. Ukoliko bude zainteresovanih, ja bih doveo još jednog ozbiljnog igrača za ovu poziciju i rotirao ga sa Biraghijem.

DR - Adejo je bio solidan, ali polako ulazi u godine. Mali Grk Filippini se nije nikako pokazao i definitivno nam treba novi desni bek kojem bi Adejo mogao da pripomaže.

DC - E ovo je uz dm najkritičnija pozicija. Imamo dosta igrača a niko ništa nije pokazao ili možda jeste jako malo. Od svih njih ja bih zadržao samo Papadopulosa i malog Massara koji fino napreduje. Rajković je prilično nazadovao i mislim da je vrijeme da ide. Chauveau je igrao s vremena na vrijeme ok, ali nije neki potencijal, dok Mammana nije dobio pravu priliku, ali nisam ubjeđen da ima kvalitet za ovaj tim.

DM - Bolatti me totalno razočarao, Lefevre takođe nije napredovao koliko sam očekivao, Sanchez je bio tu da ih malo pokrije kad me izlude :D Definitivno nam treba ozbiljan zadnji vezni dok mu ovi mogu biti samo rezerve.

MC - Viviani i Abeid su bili pristojni, ali ukoliko se ukaže mogućnost 2. bih prodao i doveo još jednog boljeg igrača za Evropu.

AMC - Diallo je bio dobar, po 8 golova i asistencija, solidno je znao da odigra i Camporeale ali je imao 2 duže povrede, mislim da mu treba dati šansu.

AML - Pasquato je bio odličan, 9 golova i 14 asistencija, Vlak je bio ok ali već je dogurao do 24. godine a nije dovoljno napredovao. U novoj sezoni konkurenciju će im pojačati mali Dosso iz Monaca.

AMR - Allione je bio naš najbolji igrač, 14 golova i 13 asistencija. Pokrivao ga je Stoian a sada stiže i veliki talenat iz Ajaxa Dogan.

ST - Videtta je bio veoma dobar u prvom dijelu sezone, dao 9 golova, u nastavku dao po gol u prva 2 meča i tu je stao. Ni jedan jedini gol više nije dao u 17 mečeva. Mjenjao ga je Tokić koji je bio solidan, ali on se vraća u Milano, probao sam da ga otkupim, traže 14M :slap:

Eto toliko od mene, nisam kačio SS-ove pojedinaca, ko vas interesuje pitajte pa ću izbaciti. Mislim da je osnovni cilj ispunjen, izašli smo u Evropu, i to direktno u grupnu fazu te nema cimanja kroz kvalifikacije. Nadam se da će sada više dobrih igrača htjeti da dođe. Moj naslednik će imati dosta posla da renovira odbranu i pojača napad, dok je vezni red uz 2 igrača koji tek treba da stignu prilično dobar. Živjeli :cheers:
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

I da, ovo je taktika koju sam koristio zadnjih 7 kola, prebacio sam se sa kontrole igre na kontre :)

Слика

Šta god vas još interesuje pitajte. Sad ću da stavim save da se uploaduje pa kačim :poz:
И душа и тело, све је црно бело...
Пошаљи Одговор

Повратак на “U.S. Salernitana 1919”