-Zemun-

Mesto za Vaše priče, karijere...
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

-Zemun-

Порука од Mexes87 »

Full name Fudbalski klub Zemun
Founded 1946
Ground Zemun Stadium
Capacity 10,000
President Dušan Ostojić

Слика

Nakon pauze od godinu dana, resio sam da se vratim fudbalu.
Razmisljao da li da otvorim skolicu fudbala i da se bakcem sa decom, ili da se oprobam u nekom nizerazrednom klubu, jer nakon debakla sa Niskim Radnickim koji se ogresio o mene, nisam bio bas pozeljan od jacih klubova.

Odluka je pala, kada sam u razgovoru sa Miskom Taksistom, saznao da je FK Zemun u poteri za trenerom. Kao i uvek kada je u pitanju Misko Taksista, brzo se sve odvilo i ja sam kroz nekoliko dana bio promovisan za novog trenera Fk Zemuna. Nista svecano, skromno jer ipak radi se o "Srpsko-ligasu".

Prvi dan i dolazak na trening, sacekala me je ova ekipa:

Слика

Prilicno siromasno i skromno. Bice puno posla u narednom periodu.
Nekoliko njih mi je bilo poznato, ali nedovoljno da me ohrabri. Krenuo sam u pohod na igrace!


Nemanja Jovsic

Слика

Milan Davidov

Слика

Branko Lazarevic

Слика

Branko Bakovic

Слика

Njegos Golocevac

Слика

I nekoliko klinaca: Marko Rajic, Milan Savic (odrastao u Genku) i Mile Vujasin

Ovo sada vec lici na ekipu, samo je potrebno uigravanje. Pocele su pripreme...

Слика

Za sada smo tim iz senke, koji ce mozda nesto napasti. Javnost ne obraca paznju na nas.
U neformalnom razgovoru sa predsednikom i Goranom Bunjercevicem (Direktor), dobio sam instrukcije sta bi zeleli od mene da uradim. Najpre glavni cilj, a to je gornji deo tabele. Stabilizacija dok oni ne nadju novac da napadnemo TRON! Iskreno, ja mislim da mozemo i ove godine, ali se ne izjasnjavam.
-Hteo bih da vam predstavim taktiku. - obratim se njima
-Moze naravno! -Izvoli?! - rece Gogi
-Evo ovako, igram 4-3-2-1, sa puno trcanja i ponavljanja bekova. Mislim da ova ekipa, i momci koje smo doveli, mogu da ispune zahteve, naravno za ovu ligu.
-U principu nama odgovara, samo zelimo da ti nametnemo jednu stvar. Ekipa mora da igra sa posedom lopte...


Iskreno, malo me razocaralo mesanje uprave u "moju" igru. Ali sto bi rekao Misko Taksista, bolje da je ugasen taksimetar, a da je napolju sunce... Iskreno veze s vezom nema ali deluje.

Moram da se bacim na pripremu tima i na uigravanje. Javljam se uskoro.
Pozdrav!!!
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Polusezona

Порука од Mexes87 »

Pripreme su isle turbulentno. Naime nisam pobedio ni jednu pripremnu utakmicu. Potrebno je bilo da igrace koji su dosli, ubedim u to da su oni glavni igraci u ekipi. Naravno i da ih uklopim sve zajedno.
Nemanja Jovsic - Bivsi golman Partizana i upravo Zemuna. Prognozirali mu blistavu buducnost, ali povrede su ga omele da bude jos bolji.
Branko Lazarevic - Bivsi igrac OFK Beograda i francuskog Kaena. Tamo se nije mnogo naigrao, ali je stekao preko potrebno iskustvo.
Milan Davidov - Igrao u Vojvodini, nasim klubovima i Madjarskoj. Izuzetno iskusan igrac i ono sto mi je trebalo od njega je sigurna lopta i dobar prijem.
Njegos Golocevac - Igrao kod nas u Slobodi, Rumuniji i Grckoj. Neverovatno kreativan sa sjajnim pregledom igre i pasom. Za ovu ligu - kapitalno pojacanje.
Branko Bakovic - Od njega mi je trebao siguran centarsut na napadace, kao i prodornost koja ga je krasila dok je igrao za OFK Beograd
Marko Rajic - Buducnost kluba. Igrac koji bi tek trebao da pokaze sta zna. Dobar skok i udarac glavom, to je ono sto sam primetio na treningu.

I za kraj, ali nikako manje vazan, cak stavise veoma vazan igrac koji je dosao u septembru kao slobodan igrac - Uros Djeric

Слика

Visok, sa odlicnim udarcem, skokom i snagom. Prekopotreban da se rve sa losim terenom i mesarima iz Srpske lige...

Prvensto je pocelo kao i pripreme

Iz prva cetiri kola - 2 boda!!!??? Vec sam cuo da mi se ljulja stolica. I da sam mozda pogresna investicija. Cuj INVESTICIJA, sa 340e mesecno. Mnogo su pa i investirali, ali dobro. Vadile su me kup utakmice koje sam dobijao kao od sale. A onda Je krenuo i pobednicki niz!

Слика

Ispao sam iz kupa od Macve. Kao i iz Kupa Beograda. Nisam mnogo mario za kup. Prvenstvo je najbitnije.

Marko Rajic - Na debiju 2 gola! Velika stvar za njega i klub!

Слика

Kakav start za ovog mladica!!!
Ubrzo i prvi het-trik! Sam je pobedio posle rezultata 0-2 poluvreme, sa tri gola u drugom polvremenu, poslao je Dinamo kuci.

Слика

Raste u zvezdu ove generacije.
Povezano sa njegovom dobrom igrom je sve bolja igra Njegosa Golocevca


Milos Djordjevic - Dete Partizana. Dosao je na preporuku Miska Taksiste, kome je ovaj mali KUM. U pocetku kada sam ga video, malo dete od 168cm. Razmisljao sam, samo zbog Miska cu ga i pustiti da trenira, ionako mi fali desno krilo. Mali je odigrao polusezonu ZVERSKI!!!
6 gola i 9 asistencija na kontu ovog omalenog devetnaestogodisnjaka! Podseca na Lenona, ili Wolkota. Ili da ne preterujem, Bogavac mu je slican.

Слика

Rajic i Djeric su zajedno postigli 20 gola(14) - (6). Uostalom pogledajte citav tim na kraju polusezone.

Слика

Da ne bude da sam nesto duzan i tabela na kraju polusezone. Zemun, mimo svih ocekivanja uprave i javnosti nalazi se na DRUGOM MESTU!
Слика

Organizovan je i koktel u tu cast, i vecera u "Radmilovcu".

Слика

Jednostavno mislio sam da je sve uredu i da sve ide dobrim tokom. Dok nisam otisao u toalet naravno. Mislim, tamo je sve ok, samo razgovor koji sam cuo, bio je zabrinjavajuc.
Goran Bunjercevic i Predsednik su usli u toalet, malo nako sto sam ja usao i poceli pricu. Nisu me videli.
Слика
-Gotivan je on trener. Ekipa igra dobro i sve je ok.
-Znam, ali zaboravljas da imamo problem finansija. Ova vecera kosta, malo vise od 2000e, odakle bre?
-Ja sam igrao u Engleskoj, imam novca, platicu ovo veceras, a i ubacicu u kasu jedno 100.000e. Ali moram igraca da dovedem na pozajmicu jednog. Moj igrac, igra u Werderu.
Слика

Rec je o Predragu Stevanovicu
Слика


Uznemirilo me je to sto sam cuo. Vec pod dejstvom vina, mislio sam da sam malo i pogresno cuo. Ali nisam, jer se u par dana brzo sve odvilo. Novac je stigao, a Predrag se pojavio na treningu. Shvatio sam da nemam otvorenu komunikaciju sa upravom. I da nas Goran Bunjercevic zargonski vuce za nos. Da se razumemo, Predrag je za ovu ligu i ovaj tim, veoma dobar igrac. Ali nacin na koji je dosao je los. Bez razgovora samnom, sada moram da bacim u drugi plan, mozda Bakovica, a valjao mi je citave polusezone.

Nova Godina je prosla, ekipa se odmorila i krenule su pripreme za nastavak sezone. Kada vidim Bunjercevica, okrene mi se u stomaku. Nemam poverenja u njega, ni u njegovog brata Mirka, koji je SPORTSKI DIREKTOR. Jednostavno, samo sa Predsednikom imam dobar odnos. On je dobar covek, ali pomalo smotan da nadje novac i da uradi nesto na tom planu.
Predstoji mi rat sa ovom dvojicom srebroljubaca. Probacu da napravim interni dogovor sa predsednikom. Sada moram da balansiram sa menadzerskim covekom i ostatkom tima. Moram da se okrenem ekipi, uigravanju i mom licnom cilju, a to je osvajanje ove lige.

A kasnije, videcemo...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Bravo, druže, jako lepo. Veoma sam zadovoljan, samo nastavi u istom ritmu.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

ZEMUN - OSVOJIO LIGU!!!

Порука од Mexes87 »

Hteo sam hronoloski da vam ispostavim izvestaj, ali me ponela atmosfera! U poslednjem kolu, osvojili smo ligu!

Слика

Da vam prvo predstavim taj kraj sezone, zavrsnu tabelu.

Слика

Najbitniji trenutak dogodio se u samom poslednjem kolu. Kolubara je vodila na tabeli, bila favorit protiv Rakovice. Mi smo paralelno igrali utakmicu koju smo lagano dobijali. Jedan igrac je dao Kolubari 4 gola na utakmici i sam ih pobedio! I mi smo uzeli jedino mesto koje vodi u Prvu Ligu Srbije.

Слика
Слика
Слика
Слика

Pljustale su pohvale i cestitke. Predsednik me je zavoelo kao svog najblizeg. Slavlje je jednostavno trajalo danima.
Marko Rajic je postigao 22gola uz 4 asistencije.
Uros Djeric je pozvan za mladu reprezentaciju Bosne i Hercegovine.
Njegos Golocevac je po misljenju navijaca, nas najbolji igrac prosle sezone - imao 14 asistencija i 5 gola (3 iz penala). Njegovi korneri su bili na trepavicu, zavrsni pas na top nivou.
Pojavio se i talenat u nasoj skoli, koga sam vec ubacio u vatru na samom pocetku drugog dela. Zove se Dusan Kovacevic.
"Duki" igra na poziciji veznog i cesto je bio zamena za vremesnog Davidova

Popularni "Duki"

Слика

Idol mu je Valbuena, a i on sam podseca na njega, cak je uzeo i njegov broj 28. Visok svega 168, pravi je zvrk na terenu. Odlicno tehnicki poducen.

Nije sve bilo tako bajno u protekloj polusezoni. Postoje stvari koje su mi ostavljale brigu svaki put kada bih se opustio i radio po svojoj slobodnoj proceni i trenerskim kodeksom. Da preciziram, 23 igraca dolaze na treninge i rade maksimalno - 1 radi umereno.
Imamo stil, koji se kroz treninge gradi citave sezone, usvojen je i daje rezultat, ali jedan igrac ga ne prati. Zna se da je Golocevac vodja tima. Da su bekovi veliki radnici. Da je Tasic srce tima. Da Rajic i Djeric daju golove. Da je omaleni Djordjevic veliki potrosac lopti (ali i veliki asistent 9 gola 15 asistencija). Sve se to zna. Ali jedan igrac, podrzan "jednim" covekom ne misli tako. Misli da je on postavljen tu iz Nemacke lige da bude svi ovi igraci! To kod mene tesko ide...

Misli da je on ceo tim
Слика

Naravno... Ja sam trener koji ima iskustva, imam i svoj stav. Imam principe od kojih se retko odricem, pogotovo kada ekipi ide dobro. Taj momak je dobro poceo sezonu (prvo kolo nastavka 1 gol - 1 asistencija). Ali je ponasanjem na treningu, zaradio klupu.

Слика
Pozvan sam bio na razgovor sa ovim covekom.

-Udji, sedi sefe...
-Zvali ste me direktore?
-Sefe, jel mi imamo neki problem u klubu?
-Ne razumem pitanje?
-Doveo sam igraca iz Nemacke Bundes Lige. U trecu ligu Srbije. I on po tvom "trenerskom" znanju nije dovoljan za ovu ligu?
-Taj momak je nedisciplinovan, dosao je ovde sa idejom da je cudo! A to cudo se svodi na to da na treningu ne igra odbranu i da posle neuspesnog driblinga vice na Malovica sto ga nije korigovao na 70 metara od svog gola! Ja to direktore necu da trpim!
-Igra ti bre onaj Bakovic, dusa mu u nosu. A dete, nase dete - nisi ubacio ni malo.
-Direktore ja ne znam cije je to "nase dete", ali dok se ne unormali, nece igrati. Ili mozete da pricate sa predsednikom o mojoj smeni...

Bio sam odlucen i da podnesem ostavku. Ovako se negde i zavrsio taj razgovor. Nakon toga, obavio sam razgovor i sa predsednikom. I on je stao na moju stranu. Donekle. Ubrzo je bio potpisan ugovor sa Predragom na 2godine.
A u klub je, saznao sam preko Miska taksiste, Bunjercevic doneo jos 160k EVRA!

Da ne ostanem duzan, tu su i transferi:

Слика

Kao sto mozete da primetite, doveo sam (kazem doveo, jer sam licno pregovarao sa igracima) uglavnom iskusne igrace koji su nazalost van forme, i sa manjkom utakmica.

Rade Veljovic - Snazni borbeni napadac
Слика

Djordje Tutoric
Слика

Oni su po meni najveca imena. Ostali sa liste su igraci koji ce mi pokazati da su tu da osiguramo opstanak.

Odlaske su predvodili braca Bunjercevic. Kao sto vidite, top golgetera Marka Rajica prodali su za 54k EVRA. Prodali bi oni jos koga. Ali sam postavio ultimatum.

Potrebni su jos neki igraci kako bi ojacao neke pozicije u timu. Pre svega mislim na levog beka, mozda jos jednog napadaca (imam svega 2), desno krilo, vezni... Ali videcemo do kraja roka kakvi cemo biti sa parama.

Da ne ostanem duzan, sta se desavalo oko nas dok smo igrali nasu SRPSKU LIGU:

U Prvoj Ligi Srbije - Borac je sampion! Uz njega je Radnik iz Surdulice prosao u Jelen SUPERLIGU

Слика

U Jelen SUPELIGI, Zvezda je sampion.

Слика

Mancester UTD je sampion Evrope
Bordo je sampion Lige Evrope


Слика
Слика

Moram da dovedem drugog asistenta, jer mislim da mi ovaj radi o glavi, samo moram da budem brz, da ne bih naisao na problem.

Predsednik je konacno nasao sponzorski pul. 600k evra po sezoni ce biti ugovor.
Sve se to desavalo do pocetka Avgusta. Ostalo je jos malo vremena za uigravanje tima. Malo vremena za transfere. I mnogo vremena za borbu sa cuvenom "Bracom B". Borba za opstanak u Prvoj ligi je imperativ. Moj licni je malo veci. Ukoliko dovedem barem jos par momamka, mogu da se nadam svacemu. Od Miska Taksiste i Andjusa cujem da stize jos neki polivalentni igrac kod mene. A ja o tome nista ne znam... Znam da je ovo vec visi rang. I da bi razni menadzerski igraci vec dosli da se kale. Znam i da su vece pare sada u pitanju...

Ovaj put, javicu se barem jednom u toku polusezone... Do tada... Sportski pozdrav!


Borba sa Alama tek pocinje...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '14/Managers Room '14”