Moja priča

Mesto za Vaše priče, karijere...
Корисников грб
pecasdt
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 23 Нов 2011, 20:36
Место: Velika Plana
Status: Није на вези

Moja priča

Порука од pecasdt »

Moj prvi post... Blage veze nemam ni odakle, a ni kako krenuti...
Neka bude ovako:

Pozdrav svima,
sa igricom football manager sam se prvi put susreo 2008. godine (fm08) i tada ona postaje moj omiljeni beg od stvarnosti.

Dobio sam je od brata; istog dana je instalirao i jedva dočekao da počnem sa igranjem. Postao sam trener posrnulog giganta iz srpske prestonice, osvajača KEŠ i klubskog svetskog prvenstva, mog najdražeg tima- Crvene Zvezde. Naravno, neiskustvo je učinilo svoje pa se nisam nešto dugo zadržao na klupi. :zvezda:

Posle dosta pročitanih tutorijala koje mi je prosledio isti onaj burazer koji me je zarazio FM bolešću počeo sam koliko toliko da razumem igru i da ulazim u štos.

Iz godine u godinu su izlazili novi fm-ovi i onda veliki bum... izašao je FM 2014 koji ja i dalje igram. Pošto nikada nisam bio ljubitelj timova sa enormnim budžetima, ponovo je moj izbor bila Crvena Zvezda i vodio sam je sve do pre par dana kada sam poceo novu igru, sve ispočetka (mada i dalje čuvam Zvezdin sejv.. šteta bi bilo da propadne nešto što je mesecima igrano).

Razlog zbog koga ili čega sam počeo ispočetka jeste maestralni tekst koji sam pročitao pre par večeri. Zeleni Zub i njegovo treniranje Dinama iz Drezdena.

Dan posle čitanja ovog maestralnog posta i odlično ispričane priče i dalje pod utiskom, ušao sam u fm, štiklirao par liga i krenuo kao nezaposlen.

Posle par meseci konkurisanja po raznim poslovima, posao šefa stručnog štaba mi je ponudio klub koji nastupa u španskoj drugoj diviziji B1- Cultural Leonesa. I tu kreće moja priča. :fanman:

Слика

Kada sam preuzeo ekipu bila je zakovana za dno tabele, sa svega par bodova i bez ijedne pobede. "Potpisao" sam jednogodišnji ugovor "težak" svega 800$ nedeljno 16. 10. 2013. godine, a 4 dana kasnije me je čekao prvi duel; duel sa Salamankom- derbi dna tabele, koji sam izgubio. Ne baš lep način da se počne trenerska karijera. Mučio sam se sa igračima koje sam zatekao u timu, a ono što me je tu najnajviše mučilo jeste nedostatak krilnih igrača (veliki sam ljubitelj taktike 4-3-3). Pošto je bilo neophodno pojačati tim, potpisao sam par, na prvi pogled, dobrih igrača, ali krila... nigde, tako da sam morao da prilagodim taktiku trenutnom "rosteru". Nije to išlo baš naročito dobro. Tek posle 7 kola došla je moja prva pobeda, a zatim i nastavak stravično loše serije.

Pred sam kraj 2013. godine- 22. decembra, nakon još jednog poraza čekao me je razgovor sa predsednikom kluba koji mi je rekao da želi dobre rezultate jer je dogovor bio da se obezbedi opstanak, da me nisu zaposlili na lepe oči i da ugovor nije nešto naročito visok pa može lako da se raskine.

Prvi put se nalazim u dilemi.. Odustati i dati otkaz ili čekati da ti otkaz uruči uprava kluba. Nisam odustao, niti sam se predsedniku žalio na svoje neiskustvo, na nekompletnu klupu.. povredjene i suspendovane igrače, već sam tražio samo mesec dana da popravim stvar.

U januarskom prelaznom roku potpisan je jedan jedini igrač, onaj koji je bio preko potreban- krilo. Bio je plaćen neverovatnih 80k $ (za te uslove neverovatnih 80k).

Prva utakmica, taktika 4-3-3 i najzad, druga prvenstvena pobeda, pa ubrzo i treća, pa onda remi sa ekipom iz sredine tabele. Klub je prepustio nekom drugom mesto fenjeraša.. Konačno!! Posle pobede, rezultatom 5:1 protiv ekipe Burgosa, koja je takodje bila na sredini tabele, igrači iz mog tima su javno, u razgovoru sa madijima izjavili da zaslužujem da ostanem. I ostao sam.. Verovao sam u te momke, a oni su me nagradili svojim dobrim igrama. Sačuvao sam posao.

Posle 33 kola, Cultural Leonesa se nalazi na 14. mestu, 10 bodova iznda mesta koje vodi u plej aut i 11 bodova od direktnog ispadanja. Moram da istaknem da je nakon prvh 19 kola ekipa imala samo 10 bodova, da bi u narednih 14 kola uzela još 30.

Слика

4-3-3 RULES!!!
Слика

Nastaviće se...
Последње учитавање од pecasdt дана 05 Мај 2015, 19:08, учитано 4 пута укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

kad uploaduješ sliku, desni klik na nju, pa idi na view image i onda taj lik koji si dobio (ima završetak .png) kopiraš u img zagrade i onda će ti se slika lepo videti. :cheers:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
pecasdt
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 23 Нов 2011, 20:36
Место: Velika Plana
Status: Није на вези

Порука од pecasdt »

Hvala na pomoci admine :cheers:
Inace, na prvoj slici su gospoda iz Cultural Leonese.. u svojim dresovima :D
Последње учитавање од pecasdt дана 05 Мај 2015, 19:13, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
pecasdt
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 23 Нов 2011, 20:36
Место: Velika Plana
Status: Није на вези

Порука од pecasdt »

Dosao je i kraj prve sezone. Klub iz Leona ne samo da je opstao u ligi nego je zavrsio na veoma solidnom 11. mestu.

Слика

S obzirom na to da je klub, kao sto rekoh pre par dana, u prvih 19 kola osvojio samo 10 bodova, da bi nakon narednih 19 osvojio cak 45 bodova, jedanaesto mesto je realnost, nagrada za dobre igre i podsticaj za ostvarivanje cilja koji sam zacrtao za narednu sezonu. Taj cilj je.... SEGUNDA!
Da li je taj cilj realan, pokazace vreme. Ove godine je stvoren respektabilan tim, ali se nadam da ce usled dovodjenja pravih pojacanja tim biti dovoljno ojacan da napadne vrh tabele.

Igrac koji je bio pravi predvodnik ove ekipe, a koji je odigrao samo polusezonu jeste moje skupo placeno i dugo ocekivano krilo- Jandrin.

Слика

Kako je ovaj mladi igrac odigrao pokazuje njegova maestralna statistika.. Petnaest golova u 19 utakmica, 2 asistencije, 5 puta igrac utakmice, pa samim tim i prosecna ocena je vise nego realna kako bi se oslikala njegova igra.

Слика
Слика

Sto se tice moje buducnosti u klubu, potpisan je jos jedan jednogodisnji ugovor kao nagrada za ispunjenje cilja koji je postavila uprava.

Konacno i taj odmor da dodje... :poz:
Последње учитавање од pecasdt дана 08 Мај 2015, 01:14, учитано 1 пут укупно.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

samo napred :boxer:
Корисников грб
pecasdt
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 23 Нов 2011, 20:36
Место: Velika Plana
Status: Није на вези

Порука од pecasdt »

Na pocetku nove sezone dovedeno je par pojacanja kako bi se popunile rupe u timu jer nekolicina igraca nije verovala da mozemo da uradimo nesto veliko ove sezone, pa su nas napustili. Ali znate onu nasu staru- "koga nema, bez njega se moze".
Organizovane su prijateljske utakmice kako bi se tim ukomponovao. U svim, osim u jednom mecu ekipa je briljirala. Jedini los mec bio je odigran protiv izuzetno jakog Tuluza. Drzali smo se jako dobro u pocetku, ali su momci iz Tuluza lako slomili nas otpor i veoma lagano pobedili sa 4-0. Razlika u kvalitetu je vise nego ocigledna...

Po zavrsetku pripremnih utakmica cekao nas je prvi mec i to ni manje, ni vise, nego sa novopecenim treceligasem, filijalom Real Madrida, ekipom Kastilje.
Moral ekipe je bio sjajan, svi igraci su hteli da se nastavi pobednicka serija iz prosle sezone. Jako brzo smo dosli i do vodjstva od 1:0. Medjutim, realnost cesto ume da bude surova, Kastilja koja u svom sastavu ima par izuzetno dobrih igraca (cak i za neke prvoligaske klubove) je preokrenula rezultat. Na kraju je bilo neocekivanih 1:3. Ponovo ne bas sjajan start. Tacnije, nimalo sjajan, a da stvar bude gora, doziveli smo poraz i u narednom kolu. Medjutim ovi momci su vec jednom pokazali da umeju da se nose sa pritiskom, tako da su predvodjeni vec pomenutim Jandrinom na kraju polusezone zauzeli odlicno 5. mesto, sa 34 osvojena boda.

Слика

Ekipa igra izuzetno atraktivan, napadacki fudbal i meni kao treneru je veoma drago da to vidim, jer je moj moto oduvek bio- dati gol vise. Postignuto je 48 pogodaka u 19 meceva, dakle nesto vise od 2,5 gola po mecu.. Prilicno impresivno za ekipu od koje se ove sezone ocekuje da bude u gornjem delu tabele (ocekivanje rukovodstva kluba, moje je, kao sto rekoh u proslom delu- SEGUNDA!).
Ono sto me pomalo iritira jeste broj primljenih pogodaka, ali ni to nije prevelik problem sve dok ekipa belezi povoljne rezultate.

Слика
Последње учитавање од pecasdt дана 08 Мај 2015, 17:50, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
pecasdt
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 23 Нов 2011, 20:36
Место: Velika Plana
Status: Није на вези

Порука од pecasdt »

Doslo je i vreme da se rezimira rezultat na kraju druge sezone. Ekipa je zauzela 6. mesto, sa 72 osvojena boda. Zavrsili smo u gornjem delu tabele. Cilj koji nam je postavila uprava je ispunjen.

Слика

Moram priznati da sam pomalo razocaran ovakvim raspletom. Nismo imali nimalo los start... Prvi deo sezone je bio i vise nego solidan. Veliki broj novih igraca se jako solidno uklopio u ekipu, pa sam iz tog razloga i ocekivao da mozemo da napadnemo mesta koja vode u plejof. Medjutim, mi u tome nismo uspeli.
Cak ni izuzetno dobro odigrana druga polusezona nije mogla da nam obezbedi plejof. Skupo su nas kostala tri poraza u drugom delu sezone, ali i 4 remija zaredom koja su posledica nedostatka par vaznijih igraca zbog povreda (najvise je falio golman; drugi golman se nije bas najbolje pokazao, bio je jako nesiguran i primao je golove kakve nije smeo da primi).

Слика

Слика

Najveci teret je i ove sezone bio na napadacima koji su morali vecito da jure deficit koji napravi odbrana (koja ove sezone nije nimalo sjajno funkcionisala). Mogu slobodno da kazem da su nas izvanredne role ofanzivnih igraca i dovele tu gde jesmo, a da sam objektivan u ovoj proceni, mozete se uveriti i sami. :smajli1:

Слика

Uprava kluba je bila prezadovoljna uradjenim, pa mi je ponudila i novi ugovor bas u trenutku kada sam pregovarao sa Spartakom iz Subotice. Iako me vec duze vreme muci nostalgija, ipak sam odbio Spartak. Potpisan je nesto unosniji, novi jednogodisnji ugovor. Navijaci nisu iznevereni, a igraci nisu ostavljeni na cedilu.

Prija mi ova spanska klima. :smajli1:
Pocinje sve vise da mi se svidja ovaj ambijent...
Последње учитавање од pecasdt дана 09 Мај 2015, 17:31, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
pecasdt
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 23 Нов 2011, 20:36
Место: Velika Plana
Status: Није на вези

Порука од pecasdt »

-Cestitamo Vam na veoma uspesnoj sezoni! Mozete li nam reci kakva su ocekivanja za narednu? Hoce li se najzad napasti mesto koje vodi u segundu??
- Prvo, hvala na cestitkama. Iza nas je jedna jako teska sezona. Imali smo problema sa povredama, cak i nekoliko puta upadali u rezultatsku krizu, medjutim, ispunjen je cilj uprave kluba tako da ne mogu biti nezadovoljan.. Mada, moram priznati da mi je pomalo krivo sto nismo upali u plejof, ali Boze moj... bice toga, nadam se, iduce godine...

- Upoznati smo sa time da dosta igraca napusta Kultural Leonesu na kraju sezone. Da li mislite da ce biti tesko naci prava pojacanja?
- Da, tacno je. Tim ce napustiti nekoliko rezervista i cini mi se jedan standardni prvotimac. Sto se tice pojacanja, evo, dajem vam ekskluzivnu vest, trenutno pregovaramo sa par igraca cije ce dovodjenje zapusiti rupe u odbrani i veznom redu. Ukoliko svi oni potpisu, a velika je verovatnoca da hoce, navijacima mogu da obecam TOP 4 u najmanju ruku, mada je moje licno ocekivanje mesto broj jedan.

Zahvaljujemo na razgovoru i zelimo Vam daosta uspeha u predstojecoj sezoni!


A u novoj sezoni, najzad, plasman u SEGUNDU i to sa prvog mesta! :winner:

Слика

Mozda vam izgleda kao da je iza nas jedna veoma lagana sezona, ali moram da vas razuverim. Zbog malog budzeta, na zalost, nismo uspeli da dovedemo sva zeljena pojacanja, tako da smo u rotaciji imali samo 18 igraca. Najvazniji igrac u ekipi- Jandrin se povredio, tako da smo poslednja 3 meseca igrali bez njega. Tada se kao kreator igre i kao odlican egzekutor nametnuo igrac sredine terena- Viana, koji je predvodio ekipu postigavsi 22 gola i neverovatnih 25 asistencija.

Слика

Bila je ovo, mogu slobodno reci, sezona za pamcenje. U prvenstvu je sve bilo neizvesno bukvalno do poslednje utakmice. Po prvi put od kako se ekipa nalazi pod mojim vodjstvom igran je i kup Spanije. Prva tri kola smo prosli izuzetno lako, ali nas je u cetvrtom kolu docekala Sevilja i ocekivano prosla dalje. U dvomecu smo izgubili ukupnim rezultatom 5-8, kod kuce smo izgubili 2-3 iako smo u duzem delu susreta bili kvalitetniji protivnik, ali su nas kostale neke nase, a i neke sudijske greske. U drugom utakmici smo pruzili izuzetan otpor i izgubili sa 3-5. Sve u svemu, zadovoljan sam.

Слика
Слика
Слика

p.s. Moja liga je bila Second division B1. Second division B je ustvari neka vrsta plejofa, koja se igra izmedju timova iz liga B1, B2, B3 i B4 (doduse ne znam zbog cega igraju i prvoplasirani timovi, pobednici navedenih liga, jer svi, cini mi se, idu u segundu).

p.p.s. Tim je uveden u Segundu, a ja cu videti sta dalje. Trenutno pregovaram sa Fejnordom.

Ovo bi bila moja prica. Prestajem sa pisanjem da se prica ne bi previse oduzila, a za menadzerisanjem, naravno, nastavljam!!
POZDRAV SVIMA!!
Последње учитавање од pecasdt дана 11 Мај 2015, 10:19, учитано 2 пута укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '14/Managers Room '14”