Poco loco

Mesto za Vaše priče, karijere...
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Poco loco

Порука од Football maniac »

Povratak

Слика

Nakon duže pauze odlučio sam da se vratim trenerskom poslu i da započnem neku novu priču. Nije bilo posebnog uspeha na ovom FM14 a ruku na srce i nisam ga igrao puno... Nisam imao jasnu sliku odakle početi i u šta se upustiti, nakon par dana razmatranja ponuda izabrao sam odlazak u Belorusiju. Bate je moj novi klub u kome ću za godinu dana pokušati da napravim bilo kakav osnov za neke dalje staze.

Слика

Tim: Odakle početi a suzu ne pustit? Odmah sam uvideo veliki problem sa golmanima, definitivno je moralo tu nešto veliko da se promeni. Odbrana je bila solidna ali je bilo potrebno jedno osveženje i jača konkurencija, vezni red mi se svideo i bilo je tu kvalitetnih igrača ali sam izabrao i tu da ojačam liniju sa nekim iskusnim fudbalerom. Napad je bio prosek, izuzev Rodionova nije bilo izrazitog gol napadača.

Finansije: Kao i u svakom slabije evropskom timu finansije su mizerne. Pa je logičan potez tražiti igrače koji nemaju klub.

Uopšten utisak: Klub ima osnov i prostor za napredak ali je potrebno dosta ulaganja i truda. Slab stručni štab takođe treba zameniti ako budem ostao na duže staze.


Summer shopping

Слика

Julio Cesar

Iskusni brazilski golman nastupao je u Portugalskoj ligi a bio je kratko i u Granadi. Sjajan golman za moje uslove, bio je bez kluba i on je idealno rešenje za tu poziciju (iskreno se plašim da je kikser ali videćemo).

Слика

Ivan Obradović

Obrad je bio bez kluba a njegovo iskustvo i kvalitet definitivno odgovaraju mom klubu, i ako je tražio lepe pare doveo sam ga bez razmišljanja. Nadam se da neće biti povreda.

Слика

Francisco Yeste

Šta reći o njemu? Legenda Atletik Bilbaa, vanserijski vezista i plej. Posle epizode u Emiratima vratio se u evropu igrajući za Olimpijakos potom opet odlazi u Emirate i na kraju ostaje bez kluba. Mnogo sam se obradovao kad sam video da želi da pređe, sa svoje 34 godine može dosta da doprinese sigurnosti i iskustvu.

Слика

Leandro Rossetti

Na prvi pogled rekao bih da je regen, po ocenama i preporukama skauta bio je sjajan izbor za pojačanje u napadu. Doveo sam ga iz Godoy Cruz-a za 160.000 e. Nadam se da nisam pogrešio sa njeovim transferom.

Слика

Mauro Olivi

Ovaj argentinac mi je bio prvi pik i najveće pojačanje, igra na pozicijama levog i desnog krila, pleja i napadača. Svestran i iskusan napadač, ono što je presudilo da ga dovedem jesu njegove odlične igre u Kolo Kolou, odigrao je 32 utakmice i upisao 14 golova uz 8 asistencija, platio sam ga 375.000 e i od njega najviše očekujem da povuče tim kad je ofanziva u pitanju.


Što se tiče odlazaka bilo ih je par i to su sve rezervisti, dve prodaje a ovo ostalo ili raskid ugovora ili pozajmnica.


Pripreme

Слика

Prvi meč protiv solidnog Kubanja, očekivao sam pobedu a i forsirao sam izuzetno ofanzivnu formaciju, bilo mi je jako bitno da započnem pripreme pobedom pa makar bila i minimalna. Rusi su nas nakon pola sata igre matirali a njihovi napadi su se nizali, video sam da škripi svuda i da tu treba još dosta "popravki". U drugom poluvremenu smo krenuli bolje pa smo izborili izjednačenje u 82. minutu. Na kraju nerešen rezultat ali Kubanj je ruku na srce bio bolji u ovom duelu.

Слика

Слика

Poslednja provera bio je Ekrans, ovaj meč smo izuzetno lagano dobili i pokazali da smo za klasu bolji od litvanaca. Pored dosta finih prilika, dali smo samo 2 gola.

Слика



Za sad toliko, uskoro novi izveštaj iz Borisova :cheers:
Последње учитавање од Football maniac дана 27 Јул 2014, 22:36, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Sezona I

Слика

Prvi izazov na klupi Batea bio je Super kup Belorusije a protivnik je bio meni nepoznati Naftan. Katastrofalan start utakmice i nepovezana igra koštali su nas rano primnjenog gola, Naftan je u 7. minutu savladao mog golmana. Došlo je do naglog trežnjenja i izjednačenja a strelac je bio rezervista Signevič. Ostatak utakmice je prošao u šansama kako za njih tako i za nas ali smo tek na penalima odlučili pobednika, bili smo bolji 6-5. Nisam bio oduševljen igrom moga tima a protivnik je koristio svaku našu slabost da stvori šansu, imali smo sreće pa smo na penalima uzeli Super Kup.

Слика

Prvenstvo

Očekivao sam na startu neizvesno prvenstvo i raspiranje bodova na nepoznatim ekipama, pogrešio sam ali ovo prvenstvo je možda i najlakše osvojeno. Dominirali smo od samog početka, vezali smo 7 pobeda i postigli smo 19 golova uz samo 2 primljena... Suviše je bilo lako, onda su se vezala dva loša rezultata (2 nerešena ishoda), brzo smo prevazišli tu krizu i nastavili da uništavamo protivnike redom. Ekipa koja mi je najviše muka zadavala bio je Dinamo Minsk, nekako su uvek nezgodni i u celoj sezoni oni su uspeli 2 puta da izvuku bod od mene. Prvenstvo smo završili furiozno sa 84 boda i 32 boda više od tima koji je drugi na tabeli, postigli smo 76 golova od toga 30 više od drugoplasiranog tima. Betonska odbrana donela je rezultat od "samo" 16 primljenih golova za celu sezonu, tom rezultatu doprineo je sjajni Julio Cesar koji je branio fenomenalno.

Sve utakmice - Tabela

Kup Belorusije

Ambiciozno sam krenuo u ovo takmičenje i očekivao sam sigurno osvajanje što me je prevarilo. Savladali smo prvo Torpedo i to posle produžetka, kad vidite statistiku biće vam jasno da smo sasvim zasluženo pobedili ali rezultat je trebao da bude mnogo veći. Gorodejea je bila suviše lak protivnik pa smo sa 4 gola rešili pitanje pobednika. U finalu nas je sačekao Soligorsk, odigrao sam kao i na svakoj utakmici maksimalno ofanzivno ali nešto nije štimalo u timu pa nas je njihov napadač Januš sa dva gola ostavio bez trofeja. Bio sam besan kao nikad, tim nije ličio na sebe i ne znam šta im je bilo ali posle ovog meča usledili su samo bolji rezultati što je u neku ruku bila pozitiva posle ovog debakla.

Torpedo-BATE | Gorodeya-BATE | BATE-Shakhter


Uskoro izveštaj o učešću u Ligi Šampiona :zoro:
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Odakle početi?

Слика

Da Liga Šampiona nije samo san i da to nije unapred izgubljena bitka dokazao sam protiv tri protivnika u kvalifikacijama, da se vratim na sam početak... Pošto sam imao prilično skroman napad sa samo 3 pouzdana napadača (igram u formaciji 4-3-3) rešio sam da dovedem napadača koji može da postigne gol kad nekoga iz prve trojke neće isti, tako se pojavio Nikola Žigić kao slobodan fudbaler i Edmilson iz Vasko de Game , koštao me je svega 34,5.000 eura. Bio je u rezervnom timu i na transfer listi, imao je iskustvo i solidan kvalitet za moje potrebe pa sam bez razmišljanja iskeširao traženu sumu. Rešio sam da osvežim vezni red sa nekadašnjom zvezdom BATE-a, brazilski belorus Bressan stiže iz Aktobea za 1.100.000 eura, što je velika cifra ali nisam žalio pošto sam dobio proverenog igrača koji je u kratkom padu forme i "domaćeg" igrača.

Ključni igrač bio je matori Marćena koji je doveden kao rezerva za odbranu, imao je brdo iskustva i kvalitet na jednoj strani a na drugoj izuzetno malu brzinu pa je većinu mečeva odigrao sa klupe, on nije imao klub pa je jedino ulaganje bio njegov više nego dobar ugovor.


Edmilson - Bressan - Carlos Marchena


Put do Lige Šampiona

Слика

Kalju

Слика

Žreb mi je za prvu prepreku doneo estonski tim koji se zove Kalju, čekao nas je izuzetno lak posao i ako nisam dozvolio da se igrači opuštaju. Prvi meč kod kuće smo dobili 6-0 sve je išlo lagano, Francisko Jeste posle par teških nedelja i privikavanja na Belorusiju pokazuje da je pravo pojačanje i da je njegovo iskustvo itekako bitno za moj tim, miran revanš nas je očekivao u Estoniji.

Kalju se na moje veliko iznenađenje povukao od starta utakmice i prepustio igru mojoj ekipi koja je uspela da čak sedam puta matira golmana Telesa. Rezultat je ostao 0-7 a mogao je da bude znatno veći, ovo je uticalo znatno na samopouzdanje i na sam odnos igrača prema protivniku uprkos ubedljivom prvom duelu.


Aktobe

Слика

Na papiru nezgodni Aktobe nije opravdao očekivanja i već kod kuće smo napravili sjajnu uvertiru za prolazak u narednu rundu. Do 55. minuta već smo postigli šest golova, napadi su se nastavili ali rezultat na kraju utakmice je ostao 6-0.

Revanš je trebao da bude čista rutina za nas, vodili smo sa 0-2 i onda je usledila katastrofalna greška odbrane i Aktobe je uspeo da postigne gol. Na svu sreću 11 minuta kasnije iskusni Jeste povećava na 1-3 i tu se utakmica završila. Drugo poluvreme je donelo dosta šansi ali samo jedan gol i to iz penala, konačan rezultat 1-4 i čekao nas je još jedan protivnik na putu grupne faze LŠ.


Makabi Tel Aviv

Слика

Kada smo izvukli protivnika znao sam da ovog puta neće biti jednostavno napuniti mrežu i proći dalje. Izraelci su imali dobre pripreme i eliminaciju Rapida... Meč u gostima bio je odlično odigran, mi smo stvorili više šansi i imali smo više šuteva ka golu dok je domaćin tek ponekad pripretio ali bez veće opasnosti. Rezultat u Izraelu 0-0.

Dan odluke na našem stadionu, samo pobeda nas je vodila dalje. Samo što je utakmica krenula Pavlov trese mrežu i donosi nam prednost u 5. minutu igre. Nastavili smo sa kompletnom ofanzivom na gol Makabija, naše šuteve sjajno je sprečavao Huan Pablo golman izraelske ekipe (9.2 ocena na kraju meča), uspeli smo da uputimo 21 šut ka golu a od toga 8 u okvir gola dok je gost jedva 11 šuteva od toga 5 u okvir gola. Do kraja smo sasvim zasluženo sačuvali prednost i sa 1-0 ušli u Ligu Šampiona!!!



Grupa A

Слика Слика Слика Слика

Nismo imali nikakve povlastice i našli smo se u 4 šeširu koji nas je smestio u grupu A sa Arsenalom, Romom i Olimpijakosom. Šta da kažem? Bio sam zadovoljan s` obzirom na ostale protivnike koji su imali izuzetno ogroman novac i sjajna pojačanja. Cilj je odmah bio jasan a to je da se borimo do zadnje kapi krvi za čast i koliko toliko neku poziciju a da to nije 4 mesto. Igrači su bili u euforiji pošto će odmeravati snage sa takvim ekipama, znao sam da moram da u Borisovu odigramo maksimalno koncentrisano (ne defanzivno) i da svakoj ekipi uzmemo neki bod.

Arsenal 4 - 1 Bate

Gostovanje koje ću izuzetno da pamtim, košmar na Emirejtsu počeo je već u 7. minutu igre kada je Žiru uspeo da nađe put do naše mreže. Već u 12. minutu bilo je 3-0 za Arsenal a ja u šoku i besu posmatram šta se događa na terenu! Odbrana je bila u rasulu a Marćena nije znao gde se nalazi dok su vezni red i napad koliko toliko organizovali dobre napade za nas ali nije bilo gola. Poluvreme a rezultat 4-0, Žiru je uspeo da postigne sva 4 gola! Sav bes sam istresao na poluvremenu, igrači su izleteli kao da im je poslednja utakmica i prvih 15-tak minuta stvarali šansu za šansom ali gola nije bilo. Arsenal je opet na trenutke preuzimao inicijativu ali bez velikog uspeha, došao je 81. minut i iskusni Olivi raspaljuje loptu i postiže počasni gol. Na kraju ne mogu da kažem da je Arsenal zasluženo pobedio sa ovim rezultatom zbog statistike i zalaganja ofanzive, ali pobedu ne pišu šutevi već golovi.

Слика Слика

Bate 1 - 1 Olimpijakos

Na samom početku meča koji je trebao da nas koliko toliko izvadi, greška odbrane i penal za grčkog šampiona. Fuster je bio siguran sa penala a Olimpijakos je vodio 0-1, da stvar bude još teža pobrinuo se moj sjajni veznjak Kriviets koji je uspeo do 33. minuta da skupi 2 žuta kartona i da mi znatno oslabi ekipu u ostatku utakmice. Poluvreme sam opet iskoristio da demonstriram bes i glasovne sposobnosti na igračima i opet je dalo veliki rezultat, od samog početka drugog poluvremena napadali smo kao osice grčki deo terena a Roseti je uspeo da izjednači rezultat u 68. minutu. Bio sam oduševljen srčanom borbom sa igračem manje i na kraju je malo falilo sreće pa da Olimpijakos primi još jedan gol ali utakmica je završena a mi smo osvojili prvi bod u grupi.

Слика Слика

Roma 3 - 0 Bate

Toti i ekipa su se potrudili da nam očitaju bolnu lekciju i u tome su uspeli, uspevali su da stvaraju izuzetno povoljne šanse a njihova realizacija je bila izvrsna. Florenci je postigao dva gola a Žervinjo jedan. Na kraju je bilo 3-0 za Vučicu ali nije rezultat to što me je zabrinulo već totalna odsutnost napadača koji su uputili 10 šuteva ka golu a nijedan nije bio u okvir gola. Posle ovog duela sazvao sam timski sastanak i grmeo, to je izazvalo 2-3 negativna efekta dok je ostatak tima shvatio da su morali da pruže mnogo bolju igru u Rimu. Dva poraza i jedan remi su bili posledica igranja 4-3-3 formacije protiv ovih ekipa i bio sam svestan toga ali nisam odustajao od napadačkog stila ni po koju cenu!

Слика Слика

Bate 1 - 1 Roma

Spremao sam osvetu Romi za onaj poraz od 3-0, kod kuće je moja ekipa igrala dosta bolje a na igru se odrazio i timski sastanak koji je pojedince dozvao pameti. Vučica je od samog starta pokušala da nametne njen tempo ali dobra igra veznog reda je uspela da prebacuje težište igre na njihovu polovinu, ipak Karlos Vela uspeva u nadoknadi prvog poluvremena da postigne gol i da nas unazadi maksimalno. Ista priča opet i vikanje na igrače koji nisu mogli da realizuju stvorene šanse, lopta tamo lopta vamo ali na kraju Edmilson uspeva u 70. minutu da "unesreći" Romu a nama da donese zlata vredan bod za dalji nastavak takmičenja.

Слика Слика

Bate 1 - 5 Arsenal

Pre same utakmice sam razmišljao da odigram ultra defanzivno ali sam ubrzo odustao od te zamisli i rešio sam da napadnem Arsenal na našem stadionu koliko god mogu, suicidna ideja donela je pravi potop! 23. minut igre a Arsenal vodi 0-3... Za divno čudo na poluvremenu sam bio sasvim smiren i na lep način sam objasnio gde igrači greše pa sam izvršio neophodne izmene. Drugo poluvreme je krenulo za nijansu bolje pa je opet Edmilson uspeo da pogodi gol i da smanji rezultat. Nije naša radost dugo trajala, raspoloženi Kazorla postiže dva gola i postavlja konačni rezultat 1-5! Svetlo na kraju tunela bio je rezultat Roma - Olimpijakos 2:0, koji je doneo poslednju nadu za Ligu Evrope...

Слика Слика

Olimpijakos 1 - 3 Bate

Izuzetno teško gostovanje koje je odlučivalo o trećoj poziciji, bilo je ili Olimpijakos ili Bate. Stanje na tabeli je bilo ovako, Bate 2 boda dok je Olimpijakos imao samo 1 bod (4 poraza, 2 od Arsenala i 2 od Rome). Loše je sve počelo pošto je opet napravljen penal i opet Fuster pogađa kao i u prvom duelu, igrao se 7. minut... Edmilson nikada ne spava! Brazilac bombarduje gol Roberta i do poluvremena donosi preokret 1-2! Totalna ofanziva se nastavila i u drugom poluvremenu dok Olimpijakos nije mogao da se sastavi, tačku na utakmicu stavlja Rodionov u 85. minutu. Bate je na 3. mestu i idemo u Ligu Evrope!!!

Слика Слика

Слика

Opšti utisak: Iskreno rešetao nas je Arsenal kao neki semi pro tim ali smo se na Romu i Olimpijakos izvadili, da je Olimpijakos uspeo da izvuče bolje rezultate protiv Arsenala i Rome ja ne bih imao verovatno šanse da se borim za mesto koje vodi u Ligu Evrope, sve u svemu doza sreće i doza totalnog napada su doneli veliki rezultat i 5 osvojenih bodova. Pohvalio bih sve ali posebno Edmilsona koji je u dve izuzetno bitne utakmice tresao mrežu (Roma 1:1, Olimpijakos 1:3) i faktički je sam doneo plasman u Ligu Evrope...



Zimski prelazni rok i Lige Evrope uskoro! :cheers:
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Svaka cast na prolazu u ligu evrope, paklena grupa!
Sé un hombre
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Evo ga i manijak... Tvoje priče su uvek detaljne, lepe, uz dosta slika, uživanje za čitanje. Nije loš izbor kluba, ali sa njima je samo Evropa izazov. Svejedno će se pratiti. Idemo!! :winner:
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Hvala Tanke...

Istina da je domaća liga izuzetno lagana ali eto na neku nesreću sam izgubio finale kupa Belorusije, teško je naći motivaciju kad nijedan tim u Belorusiji nije mogao da me pobedi osim tog finala. Videćemo kako će ići :cheers:
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Rasprodaja u Borisovu!

Слика

Bljesak tima u Ligi Šampiona i dva domaća trofeja su skrenuli pažnju na moje igrače a kako se bližio zimski prelazni rok tako su se ređale unosne ponude. Prvi koji je napustio ekipu bio je Vladim Kurlovič koga sam prodao Al-Ahli-ju za 165.000 €, za njim je krenuo i sjajni Mauro Olivi koji je dostigao svoj maksimum u mom timu a sa njegove 32 godine ova ponuda nije mogla da se odbije, Pumas ga plaća 675.000 €. Karlos Marćena prihvata moj predlog da se raskine ugovor i odlazi kao slobodan igrač, Sergej Černik rezervni golman ide u Turs za 45.000 € a brazilski napadač Edmilson u AZ za 165.000 €. Uz njih mnogo rezervista sam što pozajmio što oterao iz kluba pa je se otvorilo dosta prostora za nove igrače.

Robi Kin i Rikardo Košta u Borisovu!!!

Слика

Potrudio sam se da napravim pravu pometnju u Belorusiji dolaskom Robija Kina i Rikarda Košte. LA Galaksi je dobio za Robija Kina 400.000 €, dok je Rikardo Košta došao kao slobodan fudbaler!

Prošlo je mesec dana od njihovog transfera a ja nisam imao ideju koga da dovedem sa ograničenim budžetom (550.000 €) a želeo sam u svojim redovima još jednog ili dva napadača. Nakon silnih pretraga u Južnoj Americi nisam našao ništa kvalitetno a meni dostupno sve do češljanja Afričkog kontinenta gde sam naleteo na nigerijskog regena Okoduwa, igrao je za Engu Rangers i bio je toliko jeftin da sam odlepio a ocene su bile izvrsne na oko, poslao sam skauta i doneo mi je procenu od 4.5 zvezdice potencijala. Prošlo je više od 10 dana cenkanja sa nigerijskim klubom i uspeo sam da za 200.000 € dobijem talentovanog napadača. Nedugo posle njegovog dovođenja poruka na stolu od uprave da na raspolaganju imam neverovatnih 6.000.000 €. Najveći problem je bio gde potrošiti i koga dovesti, posle silnih pokušaja da hrvatski Eduardo pređe kod mene prešao sam na Hernanea iz Flamenga, izuzetno iskusnog i kvalitetnog napadača kupujem za 1.100.000 € i time završavam transfer aktivnosti.

Robie Keane - Ricardo Costa - Nnamdi Okoduwa - Hernane


Liga Evrope

Слика

Cela naša delegacija je otputovala u Nion na žreb Lige Evrope. Nije bilo svejedno kada vidite imena poput Mančester Junajteda, Ajaksa, Milana, Porta, Evertona, Fiorentine, Leverkuzena... kao potencijalne protivnike. Kako je žreb odmicao tako su se jake ekipe smanjivale i na kraju žreb je odredio da se susretnemo sa škotskim Seltikom! Svideo mi se protivnik koji izaziva veliki respekt ali nije to bio onaj Seltik koji je pravio iznenađenja u Evropi. Prvi meč smo na svu sreću igrali kod kuće što je bila ogromna prednost pred revanš. Naredni protivink (ako prođemo) biće pobednik duela Dortmund - Lokomotiva Moskva.

Bate 2 - 0 Seltik

Dočekali smo "Zelene" na -3 i po nepodnošljivoj hladnoći, od prvog zvižduka sudije pa do kraja utakmice smo napadali i razbijali Seltik po svim mogućim delovima terena. Zahvaljujući sve boljem Rosetiju u 22. minutu dolazimo u vođstvo ali su se naši napadi uglavnom završavali bez velikog uspeha. U 68. minutu moje čudo Okoduwa uspeva da u debitanskom meču zatrese mrežu i da nam obezbedi pobedu od 2-0! Bio sam i više nego zadovoljan.

Слика Слика

Seltik 0 - 3 Bate

Na moje ogromno iznenađenje pred 56.000 navijača Seltika već u 5. minutu igre totalni muk na Seltik Parku, samo se čulo urlanje Aleksandra Pavlova koji je postigao gol! Domaćin se brzo vratio i krenuo sa napadima ali posle kornera skok Rikarda Košte i sjajnim udarcem glavom povećava rezultat na 0-2 u 15. minutu igre. Usledilo je ogromno zviždanje i negodovanje publike na naš račun, Rodionovu sam dobacio "Sad još više napadnite!!!" i samo 4 minuta kasnije Roseti postiže gol a na semoforu 0-3. Osvrnuo sam se oko sebe i video nevericu i hvatanje za glavu preko 56.000 simpatizera Seltika. Meč se završio rezultatom 0-3 a ovo je moja najveća pobeda na gostovanjima pored one u Atini par meseci ranije.

Слика Слика

Borusija Dortmund 1 - 0 Bate

Gostovanje u Dortmundu je bio zaista težak zadatak, cilj mi je bio da ostanemo neporaženi ali da napadamo domaćina koliko možemo. Čvrst duel sa šansama na obe strane završio se golom Bendera u 71. minutu, nismo imali kvalitet za bolji rezultat.

Слика Слика

Bate 3 - 2 Borusija Dortmund

Pripremao sam ekipu danima da od starta mora da se protivnik napadne i da se ugrozi njihov golman sa bilo koje pozicije. Rodionov nakon dobrih prilika u 24. minutu daje gol i donosi ogromnu nadu i slavlje. Ipak Lukas Pišček pokazuje sav svoj kvalitet i poravnava rezultat u 42. minutu igre, da je ludilo bilo u najavi pobrinuo se Roseti u 46. minutu igre kada nam donosi "nepovoljnih" 2-1. Kapiten Rodionov fantastično je igrao i matira opet golmana Borusije u 51. minutu! Svi su na nogama a rezultat 3-1 koji nas vodi u narednu rundu LE. Pritisak Borusije je bio sve veći a mi smo sve više igrali kontra napade koji su mogli da se realizuju u nedostižnu prednost, svi naši snovi i sav trud pada u vodu kada Borusija izvodi kontra napad u 84. minutu a fantastični Pišček smanjuje rezultat na 3-2... Moji poslednji pokušaji i nade su se ugasile u tih 6. minuta, nismo mogli opet da postignemo gol a Borusija i pored poraza od 3-2 ide dalje... :slap:

Слика Слика


Слика

Opšti utisak: I pored nesrećnog ispadanja od skuplje i bolje Borusije mogu da budem izuzetno zadovoljan, izuli smo Seltik sa ukupnim rezultatom 5-0, pobedili smo Borusiju u Borisovu što je dokaz da moja borba i forsiranje 4-3-3 taktike nije bilo uzalud. Okoduwa i Roseti će definitivno biti igrači za velika dela ako ne odu negde u jače klubove. Falilo nam je malo više sreće kod kuće i da sačuvamo gol pred kraj utakmice ali šta je tu je.
Корисников грб
ericvencani
First Team Coach
Поруке: 368
Придружен: 10 Феб 2012, 17:11
Место: Vencani
Status: Није на вези

Порука од ericvencani »

Moze ss taktike? :yesko: Inace svaka cast, odlicno ti ide :fanman:
It's not just a game, its' our life !
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Intervju - R.M

Слика

Naviniy: Zašto ste izabrali dolazak u Belorusiju?

R.M: Sama prilika da vodim Bate je bila izuzetno primamljiva, volim izazove a klubovi iz istočne Evrope uvek budu interesantni.

Naviniy: Bate je bio izuzetno jak klub u Belorusiji pre vašeg dolaska, kada ste Vi stigli sve se promenilo i dobilo je novu dimenziju. Kako ste prilagodili Vaš rad i filozofiju na slabiju ekipu u odnosu na druge evropske timove?

R.M: Kada sam došao odmah sam sproveo moj plan u delo a to je totalno ofanzivan fudbal u formaciji 4-3-3. Na početku je bilo par izuzetno teških utakmica, igrači su bili pogubljeni i nisu navikli da tokom cele utakmice diktiraju tempo. Zbog toga smo i izgubili finale kupa Belorusije na početku. Kasnije su se rad i moja filozovija isplatili...

Naviniy: Jedini poraz od beloruskih klubova doživeli ste u finalu kupa Belorusije, nakon toga nijedan tim nije uspeo da vas porazi. Koliko je uticao taj faktor na igrače u evropskim mečevima?

R.M: Pobednički mentalitet se stiče vremenom, a igrači su to uspeli da steknu. Sama činjenica da imamo samo jedan poraz od beloruskih ekipa govori koliko smo snažniji protivnik. Samopouzdanje je bilo jako bitno u mečevima Lige Šampiona a kasnije i Lige Evrope, moj tim je napadao i Arsenal i Seltik... Nije bilo bitno dal jedan tim vredi 300 miliona ili 30 miliona, protivnik mora da se napada i da se ugrozi koliko je to moguće.

Naviniy: Da li je istina da je Aleksandar Lukašenko na vaš poziv prisustvovao utakmici protiv Borusije u Borisovu?


Слика

R.M: Istina je, nisam ljubitelj političara u svetu sporta ali Aleksandar je zaslužio poziv. Kada smo pobedili u Atini, zvao me je i čestitao pobedu i uz to naveo da šta god je potrebno da mogu da tražim lično od njega. Veliki čovek!

Naviniy: Gospodin Lukašenko je viđen u vašoj svlačionici nakon utakmice?

R.M: Stigao je u svlačionicu 20 minuta nakon završetka meča. Sa svakim fudbalerom se rukovao i čestitao im je na pobedi, rekao je par reči i poželeo nam je sreću u nastavku sezone.

Naviniy: Kakvi su Vaši planovi za Bate?

R.M: Imam jednogodišnji ugovor, ostajem sigurno do leta u Borisovu. Posle toga, videćemo...


Dva trofeja i kraj!

Слика

Ispit našeg kvaliteta i ambicija ekipe pred novu sezonu čekao nas je u Super Kupu Belorusije protiv Soligorska. Pitanje pobednika nije smelo da se dovede u pitanje, moji igrači su bili maksimalno ozbiljni i sam rezultat od 1-5 govori o odnosu snaga na terenu. Roseti je odigrao možda i najbolji meč od njegovog dolaska u Bate, postigao je 3 gola, bio je totalna napast za protivničku odbranu. Jedini propust moje odbrane bio je u 60. minutu kada je Rios uspeo da postigne jedan gol za Soligorsk. Uglavnom uspeli smo da osvojimo i drugi super kup od mog dolaska i to je sjajna uvertira za nastavak rada!

Слика

Kup Belorusije mi je bio najveći cilj, pošto je to jedini trofej koji sam ispustio prošle sezone! Počela je pobuna pojedinih igrača koji su manje igrali pa sam već protiv prvog protivnika dao šansu rezervistima. Neman Grodno me je zbog te odluke umalo eliminisao u 1/4 Kupa! Srećom na produžetcima sam uspeo da izvučem 3-2 i prolaz u polufinale. Bio sam izuzetno besan i već u polufinalu nije bilo udovoljavanja već najbolji tim ide da igra! Dnepr je pružio sjajan otpor pa smo ih pobedili samo sa 2-0. U finalu nas je čekao Soligorsk, dužnik iz prošle sezone kada su nas porazili u finalu... Kapiten Rodionov sa dva gola određuje pobednika, barem sam tako mislio... Soligorsk preko Riosa u 44. minutu smanjuje rezultat na 2-1 i mojim brigama nije bilo kraja. Pa zar opet da izgubim u finalu? Ni smirivanje igrača na poluvremenu nije pomoglo, u napadu smo bili bez ideje i realizacije dok je protivnik imao par opasnih šansi za gol. Sva sreća pa smo izdržali do kraja utakmice i uspeli smo da osvojimo kup Belorusije.

Слика

Otkaz!

Moji planovi su bili da ostanem u Bateu do juna i da vidim da li ću imati neku ponudu iz top liga evrope ali dogodilo se nešto što mi se nikad nije dogodilo u igranju FM-a. Prvenstvo Belorusije je nestalo! Zbog čega? Nemam pojma, jednostavno vreme je prolazilo a rasporeda i utakmica nije bilo. Kako sam završio takmičenja u Super Kupu i Kupu, više nije bilo mečeva, kako onda uigrati ekipu za kvalifikacije Lige Šampiona? Razmišljao sam šta da radim i prelomio sam da napustim Bate! Pokušaću da se kandidujem za neku ekipu iz evropskih liga pa šta mi Bog da.

Слика

Слика

Evo i taktike za kolegu koji je tražio! :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '14/Managers Room '14”