Gde ću? Šta ću?

Mesto za Vaše priče, karijere...
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Gde ću? Šta ću?

Порука од Džajo5 »

Слика
Završena je moja avantura u Norveškoj, tačnije u Algardu. Gospodin Bean se propio, svađe sa upravom su se nastavile i došlo je vreme za razlaz. Iako smo postigli relativno dosta, ipak nismo bili zadovoljni i posle jednog pijančenja smo odlučili da se on vrati u Englesku, pominjao je Šefild, a ja ni sam nisam znao gde ću.

Najpre sam malo boravio u Norveškoj, ali nažalost zbog svih afera nisam dobio zadovoljavajuću ponudu. Istinu da kažem, ponuda je bilo(iako nisam bio oduševljen da se vraćam u drugu ligu i krećem od nule), ali je presudila ženska glava, koja je rekla da je bilo dosta sranja i da je vreme da se skrasim i smirim.

Otišao sam u kafanu i krenuo da razmišljam šta mi je činiti. Tj. hteo sam da se olešim kao majmun, ali izgovor mi je bio da hoću da razmislim o svemu, mada sam tamo bio da pijem, onako pošteno. Spucao sam nekoliko piva, odbio žestinu, jer pijam samo vinjak uz pivo a njega nažalost nije bilo.

Vidno pijan, krenuo sam prema izlazu, ali se na vratima pojavila grupa ''navijača'' FK Algarda sa kojima smo imali određene nesuglasice, ali nikad nije bilo ozbiljnijih obračuna. Njihov vođa je bio krupan momak, onako baš ''navijačkog'' izgleda i uz podmukao osmeh me je upitao gde ću. Rekao sam mu da ako zna, neka mi kaže pošto ni ja sam ne znam. Kao i uvek, kada popijem, volim malo tepanja pa mi nije bilo žao da krenem sa provociranjem. Ipak, (na sreću?) momak me je potapšao po ramenu i zahvalio se na uspesima Algarda i pozvao me da pijem, tj. gurnuo me u stolicu i naručio po piće. Ovo je zadnja slika koju pamtim:

Слика

Ujutru sam ustao u nekom usranom motelu, na svu sreću obučen i živ. Totalno razbijen, glava ubija, stomak razvaljuje, ali sam živ. Vidim mobilni na stolu, gledam koliko je sati tek će 09:00. Ne verujem da ustajem tako skoro posle onakve noći.

Gledam pozive i vidim da sam primio poziv uveče od predstavnika Rozenborga, koji je u to vreme bio bez trenera. Taman sam hteo da zovem da vidim o čemu se radi( u sebi sam se potajno nadao da su možda hteli barem neku saradnju), kada mi je neko pokucao na vrata. Odteturam se do vrata, 5 minuta pokušavam da shvatim kako jebena vrata da otvorim. Konačno uspem da otvorim, samo da ugledam momka od juče kako se kezi. Ne ulazi mi u glavu kako neko može da se smeška posle onog juče, ali eto možda je kasnije počeo da pije.

Shvatio je da mi ništa nije jasno, te ulazi u sobu i pita da li se uopšte nešto sećam. Posle odgovora da ne znam, kaže mi da sam rezervisao mesto u klubu kao legenda i da me nikad neće zaboraviti. Tu sam već znao da sam napravio neko sranje, ali i dalje nisam znao u kojoj meri.

Najpre sam ga pitao za Rozenborg, na šta mi je potvrdno odgovorio. Dobio sam ponudu da preuzmem prvi tim na godinu dana + još jedna godina ako ostvarimo plasman u evropu. Plata bi bila prve godina oko 60k evra dok bih druge dobio oko 100k. Posle rečenica u vezi legende kluba, znao sam šta sam odgovorio.

Nažalost, nije bio problem samo u odbijanju ugovora i gubljenju silnih para, nego u tome što sam pošteno opleo kako po Rozenborgu, tako i po norveškom fudbalskom savezu. To će, po njegovim rečima, imati za posledicu moje udaljavanje iz norveškog fudbala i zabrana vođenja bilo kakvog tima u narednih 10 godina.

Pao sam u očaj. Ipak, momak je hteo da mi podigne raspoloženje, te mi je predložio da skinem majicu(ne budite perverzni!) i pogledam se u ogledalo. Odbijanje Rozenborga nije bila jedina glupost koju sam napravio. Preko celih grudi sam istetovirao grb Algarda. Jebeno 100 godina ne stavim tetovažu, nego sad mator konj stavim grb kluba koji do pre nekoliko godina nisam ni znao da postoji.

Rekao sam momku da moram da palim, zahvalio mu se na svemu i palim kući da se pakujem. I dalje nisam znao gde ću, ali sam konačno napravio barem neki plan. Setih se da moram da završim neke stvari u Slovačkoj i odlučim se da krenem najpre tamo, verovatno pokupim prnje iz Žiline i pravac kući da molim matorog da mi da neki posao čisto da preživim.

Kupih avionsku kartu, sednem u avion i pravac Slovačka.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Кад ће наставак?????
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ček da dođem do Slovačke, bilo je problema sa teroristima na aerodromu.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Слика

Slećem u Bratislavu, srećan što sam preživeo let. U avionu neki Mudžahedini, uplaših se da će nas poklati a posle i sjebati avion. Ipak, sve se završilo u redu i krenuo sam polako prema gradu.
Pošto nikad nisam proveo bar dan u Bratislavi, rešio sam da ostanem 1 dan pošto se igrala utakmica slovačke lige, tj. derbi između Slovana i Žiline.
Karte nenormalno skupe, Žilina u rasulu, sreća pa ispada samo jedna ekipa a Slovan tuče sve redom. Fudbal u stilu JSL, žalosno i bedno, Slovan siguran i pobeđuje. Primetio sam da me dosta novinara slika, čak su neki pokušali i neka pitanja da postave, ali sam ih uspešno ignorisao celu utakmica i onda pobegao što pre u hotel.

Ujutru sam ustao, otišao na doručak gde sam uzeo novine čisto da radim nešto dok jedem. Otvaram, kao i uvek, sportski deo i imam šta da vidim. Uz sliku sa derbije Slovan i Žilina, moja slika u uglu i pitanje da li sam došao da preuzmem Žilinu koja je posle derbija ostala bez trenera. Samo sam se nasmejao, završio doručak i krenuo putem Žiline.

Stigao sam tek uveče, otišao kod sestre na večeru i da vidim nećaka kojeg dugo nisam video. Zet me pita da li ima neke istine u vezi mog dolaska u Žilinu i neće čovek da shvati da nema ništa od toga da nema ponude i da je ima, ne bih je prihvatio pa ne znam za koliko para.

Posle duge noći, probudio me nećak odmah izjutra i izašli smo malo napolje na igralište. Za koji trenutak dolazi sestra i kaže da me neko zove na njeg mobilni. Nije mi jasno, ko bi me koji k***c zvao na njen mobilni.

Zovem na mobilni i predstavi se čovek kao predstavnik Žiline i da bi rado razgovarali sa mnom u vezi preuzimanja ekipe. Razmišljam dal da ga oteram odmah ili kasnije i pitam zašto baš mene. Krene on onu 100 puta prežvakanu priču, bla bla bla. Dopizdelo mi da slušam pa sam mu rekao da možemo da se nađemo za vreme ručka i da pričamo o tome.
Слика
Dolazim do restorana u dogovoreno vreme i upoznajem se sa čovek sa kojim sam pričao kao i sa predsednikom kluba. Počinju istu priču, da im treba mlad trener sa vizijom, koji može napraviti rezultat ne samo u Slovačkoj nego i u Evropi i da misle da bih ja bio odlično rešenje na duži period. Kažem da jedemo prvo(to je valjda najbitnije) i da posle možemo da pričamo.

Završimo ručak i kažem da nisam zainteresovan. Pitaju me zašto. ''Hteo sam besplatan ručak!'', okrenem se i izađem.
RKO
Newgen
Поруке: 21
Придружен: 15 Апр 2012, 13:48
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од RKO »

Sad uzmi Slovan :lol:
'' One good girl is worth ten thousand beaches ''
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Na kraju ce da trenira neke islandjane :xD:
Sé un hombre
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Lol. Necu ni jedne. Moram najpre da vidim sta se desava u mom selu. :D
Корисников грб
Mihailo
First Team Coach
Поруке: 477
Придружен: 21 Јул 2013, 21:21
Место: Serbia
Status: Није на вези

Порука од Mihailo »

Kada će nastavak? :ole:
Look, I'm not like a boss. I am the boss!
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Najbolja prica na forumu.
Корисников грб
Mihailo
First Team Coach
Поруке: 477
Придружен: 21 Јул 2013, 21:21
Место: Serbia
Status: Није на вези

Порука од Mihailo »

Slažem se.
Look, I'm not like a boss. I am the boss!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Sad ce. Razboleh se.
Ludi ne seri.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

džajo ne laži, znamo sve.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ne spamujte mi pricu. :nasty:
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Koju pricu?
Sé un hombre
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ako ovako nastavite neće je ni biti Imam spremnih 5 sezona, samo treba napisati. Nadam se preko vikenda.
Корисников грб
Mare.Maki
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 04 Сеп 2014, 18:36
Место: Vršac
Status: Није на вези

Порука од Mare.Maki »

Pa koga sad vodiš? Košice? Dunajsku Stredu? :xD:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Sve će biti zvanično saopšteno. Molim za strpljenje, dok prođe sastanak UO.
vladica
Newgen
Поруке: 32
Придружен: 06 Апр 2012, 23:03
Место: Nova Pazova
Status: Није на вези

Порука од vladica »

Kosice prosle sezone uzele kup i igrale kvalifikacije za LE + dobre kurve imaju u gradu, nema tamo zezanja xD
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Neću međ cigane.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Слика
Uvek kada ulazim u moje selo imam neki poseban osećaj koji ne mogu da opišem. Nije to sreća, mislim da ni moje telo ni um ne mogu da shvate.

Pre puta nazad, uvek isplaniram šta ću raditi prvi dan. Većinom sam tokom dana kod kuće, vidim porodicu a uveče idem kod kume, gde dođu i neki drugari i tamo se većinom olešimo. :D

Nažalost, ovaj put se ćale umešao u već standardne planove i rešio da idemo na slavu kod njegovog brata od tetke, koji je ujedno i predsednik FK Doline.

Krenuli smo uveče, kontam da se pošteno napijem i najedem domaće hrane. Ulazimo i već počinje da mi se povraća od raznih ''političara'' i ''bizMismena'' koji se tamo nalaze. Sve dno dna jebeno. Ipak, pošto sam lepo vaspitan, sednem, naručim pivo i krećem u razgovor sa ljudima oko mene. Opet me svi smaraju sa učestalim pitanjima, kako je tamo, dal ima posla i slična sranja. Tako sam proveo većinu večeri.

Posle nekoliko piva i kad je većina gostiju otišla, seo sam kod Kovija(predsednik Doline) i naravno počnemo priču o Dolini. Priča kako su uspeli da uđu u PLS, ali je sada u problemu pošto prethodni trener nije imao licencu a nisu uspeli da nađu drugog a treba se polako spremati za novu sezonu. Iako nisam bio nešto zainteresovan za posao, krenuo sam da pričam kako ja vidim stvari. Počeo sam da mu objašnjavam da ako hoće neki uspeh, mora na neki način ''šokirati'' protivnika i nametnuti mi stil igre na koji nije navikao, da mora da spremi ekipu fizički, pošto je veliki problem kod naših igrača da nisu u stanju da trče 90minuta i slično.

Diskusija je trajala dosta duge, znam samo da je bilo nekoliko piva + neka domaća rakija. Ono što sam shvatio tek ujutru je da sam prihvatio posao a da nisam ni planirao. No šta da se radi. Treba zasukati rukave i napraviti nešto od ovog mog sela, ipak zaslužujemo da gledamo lep fudbal.

Ustajem mamuran oko podneva, zovem kuma da dođem kod njega. Čim smo seli, doneo je pivo a mene sramota da odbijem, jer ipak kum mora da se ispoštuje. Krenemo da pričamo, naravno pominjem mu sinjošnju slavu i šta se desilo. Krene da se smeje i kaže mi da sam budala, da to nisam trebao uraditi i da će mi biti žao. Nije objasnio, samo je rekao da je čuo da su razni ljudi posetili upravu i da je bio pretnji i sličnih stvari.

U toku razgovora, zvoni mi mobilni. Kaže Kovi da moram da dođem da pričamo i sredimo neke stvari. Osetio sam neku nelagodnost tokom razgovora, ali sam to pripisao mamurluku obojice. Nažalost, dolaskom do stadiona neke stvari su postale jasnije i otrežnjenje je bilo brzo i efikasno.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '14/Managers Room '14”