Yugoslavia Challenge (Osvajanje LS sa timom iz SFRJ)

Mesto za Vaše priče, karijere...
Pedja13670
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 07 Јун 2014, 22:02
Место: Nis
Status: Није на вези

Yugoslavia Challenge (Osvajanje LS sa timom iz SFRJ)

Порука од Pedja13670 »

[fade]
Pozdrav i dobrodosli na moju prvu pricu na ovom forumu. U ovom trenutku kada nasi timovi su pred bankorotom, izbacuju iz evropskih takmicenja i kada domace igrace manje cene nego strance dobio sam zelju da pocnem ovu pricu.

Osvajanje Lige Sampiona sa timom iz bivse Jugoslavije i igracima sa prostora bivse SFRJ.

Pocecu kao nezaposlen i prvi posao cu potraziti u nekoj od ovih liga:


• Srbija
- Jelen Super liga
- Prva liga Srbije

• Hrvatska
- Prva liga
- Druga HNL

• Slovenija
- PrvaLiga Telekom Slovenjie
- Druga SNL

Hvala na vremenu za citanju ovog posta, pridruzite mi se uskoro da vidimo gde ce moje menadzersko putovanje da otpocne. Pozdrav do sledece objave :)

[/fade]
Последње учитавање од Pedja13670 дана 11 Јун 2014, 22:44, учитано 10 пута укупно.
Pedja13670
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 07 Јун 2014, 22:02
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Pedja13670 »



Pozdrav ponovo, pocela je nova sezona... Pratio sam nase domace lige i rezultate i strpljivo cekao da neki tim bude u potrazi za novim menadzerom i slao zahteve za posao.

Na nekoliko mesta sam bio odbijen ili uslove koje je tim trazio nisu zadovoljavali ono sto sam ja zeleo. Ali jednog dana sam video na internetu meni zanimljivu vest...

Klub u drugoj hrvatskoj ligi koji je na pocetku sezone vazio za jednog od favorti za prelazak u prvu ligu nije poceo bas najbolje, otpustili su menadzera i bili u potrazi za novim. Ovaj posao mi se ucinio zanimljivim i podneo sam zahtev za posao...

Слика

Primili su moj zahtev i pozvali me na razgovor... Od mene se ocekivalo da vratim moral ekipi, i pokusam da uvedem u Prvu ligu. Ovoj posao mi se ucinio zanimljiv i prihvatio sam.

Слика
Morao sam brzo da se upoznam sa istorijom ekipe, stadionom i sastavom jer vec za dva dana me je cekala prva utakmica.
Последње учитавање од Pedja13670 дана 08 Јун 2014, 19:13, учитано 14 пута укупно.
Pedja13670
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 07 Јун 2014, 22:02
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Pedja13670 »

Yugoslavia Challenge - NK Solin (Sezona 2013)
Слика

Nogometni klub Solin je najstariji solunski sportski klub a osnovan je 1919. godine pod imenom Dioklecijan. Najveći klupski uspeh NK Solin postize u sezoni 1980./81., kada se osvajanjem 1. mesta u Hrvatskoj republickoj ligi plasirao u 2. Saveznu ligu bivše Jugoslavije, u kojoj je nastupao dvie sezone. Danas se takmici u Drugoj HNL pod imenom NK Solin.

Слика


Kada sam ekipu preuzeo moral ekipe je bio los, jer su bili 10-ti na tabeli i cekalo ih je tesko gostovanje u kojem je bila potrebna pobeda da bi se moral popravio i da ekipa se vrati na put za promociju u Prvu ligu.

Слика

Odrzao sam prvi sastanak sa ekipom, predstavio im se, saopstio im u kojoj formaciji cemo igrati ostatak sezone i rekao da verujem u njihovu snagu i sposobnost i da nam prestoje dobri rezultati. Odmah se videlo raspolozenja na licima igraca i zelja za dokazivanjem i uspehom.
Последње учитавање од Pedja13670 дана 08 Јун 2014, 19:40, учитано 3 пута укупно.
Pedja13670
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 07 Јун 2014, 22:02
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Pedja13670 »

Yugoslavia Challenge - NK Solin (Sezona 2013)

Dosao je trenutak za moj debi na klupi NK Solina i pocetak moje karijere. Na treningu pre utakmice video sam koje igrace imam u sastavu i ko moze igrati na kojoj pozici. Nisam bas odusevljen sastavom ali nadam se da ce igraci se brzo privici na nove pozicije a i nadam se da cu naci neka pojacanja koja ce popuniti mesta koja fale u ekipi.

U sledecem sastavu i formaciji smo izasli na teren na gostovanju ekipi Zeline koja je bila bolje plasirana od nas.

Слика



Utakmica nije pocela bas najbolje, igraci nisu jos uigrali novu taktiku i iz jedne greske domacini su stigli do ranog vodstva jos u prvom minutu. Posle nekoliko minuta usledila je jos jedna greska i domacini su vec vodili sa 2:0!

Nakon tog pocetnog soka igraci su se sredili i vec u narednim minutima je usledio lep prodor po desnom krilu Joska Kovaca i gol! Posle toga polako smo preuzimali kontrolu nad mecom i mladi defanzivac Luka Kotromanovic je iz kornera u 43 mintu poravnjao na 2:2 i sa tim rezultatom se otislo na poluvreme.

Videvsi da igraci veruju i pobedu i da su se brzo oporavili od pocetnog soka samo sam ih ubedio u to da mogu da pobede i da samo nastave u tom tempu. Istrcali su iz svacionice i nastavili su sa jos vecom zeljom za pobedom i vec u 47. min Kovac postize svoj drugi gol! Posle toga igraci su malo usporili i poceli da cuvaju rezultat, usledila je greska odbrane domacina koju je Bozidar Balic iskoristio i povecao vodstvo svoje ekipe u 56. min.

Usporili smo tempo i cuvali odlican rezultat, ali mladost i neugranost odbrane je kaznjena u 87. min jos jednim golim, ali ipak je na kraju bilo sve dobro po nas i pobedili smo sa 4:3 u jednom teskom gostovanju.

Слика


Cestitao sam ekipi na pobedi i sada nam predstoji 14 dana pauze do narednog kola, koje treba iskoristiti sto bolje da bi se uigrala nova formacija i medjusobno razumevanje igraca.

Period pauze ekipa je dobro iskoristila da ugra formaciju i takticke zamisli, a skaut je imao zadatak da nadje nekog igraca koji je trenutno bez ugovora da popuni rubu u ekipi na pozicijama levog beka i levok krila.

Ekipa pocinje polako da prihvata takticke zamisli i rezultati se vec vide nakon samo par kola i i ekipa vise nije u zoni ispadanja

Слика

Слика



Sve je islo u najboljem ritmu, igraci su iz meca u mec bili sve vise uigrani i ocekivalo se da zavrsimo na vrhu tabele pre zimske pauze...

Слика


A onda je doslo gostovanje kod Cibalije, u kome je na terenu postojala samo jedna ekipa ali ne mi vec domacini... Zasluzeno su nas pobedili.

Слика


Polusezonu zavrsavamo na 4. poziciji sa cetiri boda manje od prvoplasirane Sesvate. Sledi nam pauza od skoro tri meseca, u kojoj treba dovesti pojacanja koja nedostaju ekipi i odraditi dobro pripremne meceve da bi nastavak prvenstva docekali uigrani i obezbedili promociju u prvu ligu!

Слика


Primpremne utakmice su prosle dobro, igrali smo protiv slabijih ekipa da bi podigli moral ekipe i da ne bi rizikovali neku tezu povredu.

Слика


U zimskom prelaznom roku ekipi su se pridruzili dosta igraca na pozicijama koje fale

Слика


Oni igraci koji su imali velike plate a nisu se uklapali u nove takticke zamisli ili koji nemaju kvaliteta za Prvu ligu morali su da je napuste da bi imalo dovoljno novca za plate za ostale igrace.

Слика


Pojacanja su donela ekipi preko potrebnu prodornost i efikasnost i po levom delu i dobri rezultati do kraja sezone nisu izostali.

Слика



Osvojena je titula!!!
Слика
Слика
Слика

Izboren plasman u Prvu Hrvatsku ligu prvi put u istoriji kluba! Uprava i igraci presrecni!

Слика
Слика
Слика

Igraci koji su najzasluzniji za osvavanje titule.

Слика

Слика

Слика

Слика



Sada nam predstoji produzenje ugovora igracima kojima istice ugovor i dolazak pojacanja zavisno od finansiske situaciji koja nije bas najbolja i ambicija uprave.
Последње учитавање од Pedja13670 дана 09 Јун 2014, 19:43, учитано 14 пута укупно.
Pedja13670
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 07 Јун 2014, 22:02
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Pedja13670 »

Yugoslavia Challenge - NK Solin (Sezona 2013 - Kraj)

Ugovor mi je isticao za nekoliko dana, u ovoj sezoni sam ispunio sva ocekivanja i svi u klubu su bili presrecni i ponudjen mi je novi ugovor. Tih dana uprava FC Kopar-a bila u potrazi za novom menadzerom jer su na pocetku sezone vazili za jednog od konkurenata za evropu a na kraju sezone zavrsili u doigravanju za opstanak u prvoj ligi Slovenije.

Слика


Pogledao sam sastav ekipe, video da ima dosta potencija i podneo zahtev. Nakon intervjua, ponudjen mi je posao sefa struke.

Слика



Zahvalio sam se upravi Solina na odlicnoj saradnji, produzio ugovor sa najboljim igracima, i saopstio da necu produziti ugovor jer imam vece ambicije nego borba za opstanak u Prvoj ligi i da mi je zalja da sto pre stignem do Evrope. Razumeli su me, zahvalili se i poceli potragu za novim menadzerom a ja poceo sa novim izazovom u karijeri, ali sada u Sloveniji u ekipi FC Luka Kopar.

Слика


Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Порука од markic »

Samo napred, fina prica :yesko:
Pedja13670
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 07 Јун 2014, 22:02
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Pedja13670 »

Yugoslavia Challenge - FC Luka Kopar (Sezona 2014)
Слика

Fudbalski klub Koper, koji se obicno naziva FC Luka Koper ili jednostavno Koper, je slovenacki fudbalski klub koji igra u gradu Kopru. Klub je jedan od pet najvecih fudbalskih klubova u zemlji, ostali su ​​Maribor, Olimpija, Gorica i Domzale.
Tim igra svoje meceve na stadionu u Bonifika , koja je renovirana u 2010. i ima kapacitet od 4.047 mesta.

Od pocetka postojanja Slovenacke lige najvece uspehe je imao, osvajanje Slovenacke lige u sezoni 2009-2010, dva kupa Slovenije 2006. i 2007. i osvajanje super kupa Slovenije 2009.


Слика


Nije bilo puno vremena za primpemne meceve jer se pocetak prvenstva blizio, odigrali smo samo dva pripremna meca. Igrom i rezultatima na primpremnim mecevima sam bio zadovoljan.

Слика


Tim je mlad i ima veliki potencijal tako da nisam zeleo da dovodim nove igrace vec su pruziti sansu mladima da se dokazu. Prvi dolman ekipe je bio u svadji sa upravom i nije zeleo da produzi ugovor i jedino su nam bili potrebni golmani.

Слика


Igrace koji su imali velike plate a nisu zadovoljavali standarde smo otpustili da bi sredili budzet.

Слика


Iz igrackog kadra se videlo da ekipa ima dobra krila tako da taktika sa kojom cemo poceti sezonu je ista kao i u mom prethodnom timu, videcemo kako ce ici u novom klubu.

Слика


Pozdrav do polusezone, i novih objava!

Последње учитавање од Pedja13670 дана 11 Јун 2014, 18:08, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Bravo, svaka čast. :cheers:

Moram da uhvatim vremena i da sve detaljno pročitam. Nadam se da ćeš do tad napisati još koji update. :)
Pedja13670
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 07 Јун 2014, 22:02
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Pedja13670 »

markic пише:Samo napred, fina prica :yesko:
Hvala! :)
Džajo5 пише:Bravo, svaka čast. :cheers:

Moram da uhvatim vremena i da sve detaljno pročitam. Nadam se da ćeš do tad napisati još koji update. :)
Hvala, ovo mi je prva prica, tako da svaka preporuka ili savat su dobrodosli :)
Последње учитавање од Pedja13670 дана 09 Јун 2014, 19:41, учитано 1 пут укупно.
sergej773
Youth Team Coach
Поруке: 84
Придружен: 18 Јун 2012, 17:05
Место: Srbija
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од sergej773 »

Odlicna prica, svaka cast. :D
Pedja13670
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 07 Јун 2014, 22:02
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Pedja13670 »

Yugoslavia Challenge - FC Luka Kopar (Sezona 2014 - Kraj)

Pocinje nova sezona, sa novim timom i mnogo vecim ambicijama neko sa prethodnim timom. Uprava ocekuje da se izborimo plasman za neko evropsko takmicenje, kako bi eventualnim ulaskom u grupnu fazu pobiljsali tesko finansisko stanje kluba, jer ukupna vrednost igraca je oko 1.5M a tim ima kredit od 1M. Tako da ove sezone moramo da se oslonimo na igrace koji su vec u klupu, mozda nekog prvotimca prodati i pruziti samsu mladima.

Pocinje sezona, prvih cetiri kola igramo i ne bas najbolje, dajemo dosta golova ali i primamo jer nam je prosek odbrambenih igraca nesto malo preko 21 godinu, ali imaju velikih potencijala tako da uz dobar trening i ugranost bice to super odbrana.

Prvih cetiri kola smo odigrali zadovoljavajuce.

Слика


A onda je usledio derbi sa jednim od nasih rivala, Olimijom! Pre pocetka mece, na licima igraca se videla nesigurnost, ubedio sam ih da mogu do pobede i da ako se drze taktickih zamisli, bez problema ce pobediti. Nakon mojih reci na licima im se videlo samopouzdanje, dok sam ja tada poceo da strahujem za ishod meca.

Mec pocinje, i prva sansa u 13 minutu i gooool. Krilo Goran Galesic postize pogodak. Posle par minuta jos jedna sansa, namestamo se za sut i onda je usledio preksaj u sesnestercu i penal. Milinar sutira sa bele tacke i vec je 2:0 u 17 minutu. Nastavljamo sa napadima i sansa isred gola Olimpije. Jos jedna lepa sansa za pogodak, pokusaj suta Lotrica i onda je usledio tezak preksaj i novi penal. Lotric postavlja loptu na belu tacku, sut i 3:0 u 28 minutu. Do kraja poluvremena su se redjale brojne sanse, i Matej Pucko u 40. minutu posrize gol za vodstvo od 4:0 i sa tim rezultatom se otislo na poluvreme!

Cestitao sam igracima na pruzenoj igri u prvom poluvremenu i rekao da samo nastave u tom tempu.

Gruba igra Olimije se nastavila i u drugom poluvremenu, sto je iskoristio Milinar da u 56 minutu postigne svoj drugi gol na mecu i prelepo izvedenog slobodnog udarca sa 28 metara. U nastavku meca temno igre je usporio, sve do 84 minuta kada je nakon korne odbrameni igrac Olimije Zarifovic lose intervenisao i postigao autogol za vodstvo Kopara od 6:0. U zaostalom vremenu prodor Galesica i jos jedna gol, 7:0!

Prva moja pobeda u derbijima u Sloveniji, i to kakva! Cestitao sam igracima na izvarednoj igri i pozeleo da ovako nastave do kraja sezone!


Слика


U nastavku sezone su usledili dobri rezultati osim jednog teskog poraza od Rudara, kada smo ostali bez dva igraca. Dobri rezultati su se nizali, ali i broj povredjenih igraca u timu. Morali smo brzo da reagujemo, para za kupovinu igraca nije bilo tako da smo morali da dovedemo neke mlade igrace na pozajmicu.
Mlade nade Crvene Zvezde su bile raspolozene da dodju na pozajmicu kod nas jer ce imati vecu minutazu, a nama su mladi i igraci koji zele da se dokazuju bili preko potrebni.

Слика


Posto klub nije u najboljoj finasiskoj situaciji, pristali smo na prodaju jednog od najboljih mladih igraca, ali uz dogovor da ostane kod nas do kraja sezone, a za deo novca doveli adekvatnu zamenu koja ce nam se pridruziti na kraju sezone. Jos neki igraci iz rezerve su morali da napuste klub da bi se poboljsala finasiska situacija.

Слика


Nastavili su da se redjaju dobri rezultati u ligi i kupu, najvise zahvaljujuci igri mladog centarfora Mitja Lotrica koji je ove sezone ekspodirao, skoro na svakom mecu postize pogodak!

Слика
Слика


Takodje dobre rezultate belezi nas najveci rival za titulu ove sezone Maribor i odluka o tome ko ce biti na celu tabele u jesenjem delu usledila je tri kola pre kraja jesenjeg dela prvenstva, u direknom mecu sa Mariborom!

U svlacionici smo dogovorili sve takticke zamisli, preko koje strane napadati i izlazimo na teren sa velikom zeljom za pobedom. Zvizduk sudije za pocetak par pasova, sut i ope zvizduk sudije! Sudija je odsvirao pogodak, vodimo sa 1:0! Odlican pocetak! Par minuta kasnije odlican prodor po desnom krilu Gorana Galesica i vec je 2:0! Nastavljamo sa napadima i u 16 minutu Milnar postize prelep pogodak za vodstvo od 3:0 i odlazimo na poluvreme sa odlicnim rezultatom.

U svlacionici vec slavlje, vec se slavi pobeda. Zamolio sam igrace da ne slave pre kraja utakmice ali oni to nisu shvatali ozbiljno.

Nakon greske odbrane Maribora u 51 minutu najbolji srelac jesenjeg dela prvenstva Lotric postize pogodak za vodsvo 4:0! Od tog trenutka sve se menja! Mi kao da nismo postojali na terenu, pocinje opsta dominacija Maribora! Prvo u 51 minutu pogodak Hotica za 4:1. Solo prodor Hotica i asistencija za Crnica i 4:2 u 77 minutu. Nastavlja se presing i napadanje Maribora, ali najvise zahvaljujuci nasem golmanu rezultat ostaje nepromenjen do 93 minuta kada kapiten Maribora Tavares postavlja konacni rezultat 4:3.

Uhhh, jedna teska pobeda!

Слика


U preostala dva kola sledila su nam dva meca na domacem terenu protiv iznenadjenja sezone Triglava i naseg velikog rivala Olimpije.

Слика


Odigrali smo dobro preostala dva meca i na zimsku pauzu odlazimo kao prvi na tabeli!

Слика


Za to sto smo na culu tabele najvise je zasluzan nas centarfor Mitja Lotric koji je u 26 meceva postigao 30 pogodaka!

Слика


Sada nam predstoji pauza da se igraci odmore i izlece povrede za ostatak sezone i nastavak kupa u kome se nalazimo u polufinalu i u ostatku sezone cemo se boriti za duplu krunu!

Слика


Poceo je drugi deo sezone. Vezali smo nekoliko pobeda a onda je dosao mec sa nama najnezgodnijim protivnikom Rudarom iz Velenja. Poraz u tom mecu nas je kostao prvog mesta na tabeli jer Maribor je drugi deo sezone igra odlicno.

Слика


U 31 kolu pet kola pre kraja bio je novi derbi u kome smo imali sansu da stignemo Maribor i do kraja prvenstva udjeno sa istim brojem bodova.

Mec je poceo dobro po nas, vec u 5 minutu Lotric postize prelep pogodak za vodstvo od 1:0. Klilni igrac Galesic vec u 25 minutu duplira prednost i sa tim rezultatom odlazimo na poluvreme.
U drugom poluvremenu posle greske Palcica napadac Maribora Fajic postize pogodau 54 minutu i smanjuje vodstvo. Mladi hrvatski reprezentativac Milnar u 74 minutu postize pogodak za konacni rezultat 3:1.

Слика


Pet kola pre kraja na vrhu tabele je potpuno izjednaceno!

Слика


Zatim je usledila serija utakmica u kojima smo primali golove u poslednjim minutima i gubili dragocene bodove. Da bi u 36 kolu u mecu protim Zavca izgubili i sve nase nade za osvajanjem titule su se srusile.

Слика


Preostala dva kola prvenstva smo dobili ubedljivo ali titula je izgubljena. Ostala nam je nada da cemo ove sezone ipak osvojiti neki pehar u finalu kupa protiv Olimpije.

Слика


U jednom izjednacenom mecu, imali smo vise srece i golovima Crnigoja u 40 minutu i Lotrica u 69 minutu, osvojili smo Kup!

Слика


Ostaje zal za izgubljenom titulom prvaka, ali smo presrecni zbog osvajanja Kupa i obezbeljenih kvalifikacija za Ligu Evrope.

Слика


Uprava, navijaci i igraci i vise nego zadovoljni osvajanjem kupa i drugim mestom u prvenstvu. Pojedinci koji su najzasluzniji za ovaj rezultat i koji su uvrsteni u tim godine su:

Слика


Nagrada za najboljeg strelca prvenstva pripala je Mitje Lotricu!

Слика


Posle ovo skoro pa savrsene sozene odlucujem da produzim ugovor na jos jednu sezonu, i nadam se da cemo ove sezone da osvojimo titulu!

Слика



Последње учитавање од Pedja13670 дана 12 Јун 2014, 12:50, учитано 3 пута укупно.
Pedja13670
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 07 Јун 2014, 22:02
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Pedja13670 »

Yugoslavia Challenge - FC Luka Kopar (Sezona 2015)

Nova sezona, nova ocekivanja. Produzili smo ugovore sa skoro svim igracima iz prosle sezone, i nadali se nekom kvalitenom pojacanju. Ali uprava nije imala takve ambicije i transfer budzet nam je dala samo skromnih 110k eura ako smo prosle sezone bili u profitu oko 600k :(
Morali smo opet da se oslonimo da dovodjenje igraca kojma je istekao ugovor i mozda samo jednog odbrambenog igraca da dovedemo jer smo prosle sezone primali dosta golova i trebao nam je neki dobar defanzivac. Odluka je pala na mladog defanzivca Triglava, Sturma koji je pruzio odlicne partije prosle sezone i koga smo uspeli da dovedemo uz otplatu na 48 meseci.

Ostali igraci koji su nam se pridruzili su:

Слика


Dok su tim napustili:

Слика


Pripremne utakmice su dobro prosle, moral i forma su podignuti jer nas cega super finale slovenackog kupa protiv osvajaca prvenstva Maribora.

СликаСлика


Utakmica super finala kupa je bila izjednacena i moze se reci ne zanimljiva jer oba tima su ceka gresku protivnika sve do 67 minuta kada je usledio prodor Stankovica i pogodak. Rezultat je do kraja ostao 1:0 za Koper i tako je osvojen prvi trofej ove sezone. Ostaje nam da osvojimo ligu ove sezone!

Слика


Uskoro pocinje nova sezona, pozdrav do sledece objave!

Последње учитавање од Pedja13670 дана 12 Јун 2014, 13:15, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '14/Managers Room '14”