Sumadijski san

Mesto za Vaše priče, karijere...
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Sumadijski san

Порука од rambo05 »

Pozdrav posto nisam imao nesto vremena da pisem zbog obaveza a vec sam poceo bice kratak osvrt na ono bitno sto se do sada dogadjalo.Ukratko cu da predstavim sve do momenta gde se ja trenutno nalazim a to je pocetak druge polusezone.Ovo mi je prva prica zato ne zamerite ako nesto ne bude kako treba.Dakle da pocnemo.
Posto sam lokal patriota i volim svoj grad, posle uspesne internacionalne karijere,vratim se u svoj grad i samo sto sam usao u kucu zvoni mi telefon.Pomislim ko je sad, kad na vezi Milenko Marjanovic predsednik Radnickog iz Kragujevca.Zove me da se vidimo u njegovom hotelu sumarice.Cim sam usao ponudio me je viskijem(a cim bi on drugo) i ponudi mi da vodim Radnicki.Brzo smo se dogovorili i vec sutradan sam zakazao prozivku.
Posle par priajteljskih uvideo sam ko mi nije potreban i koje su pozicije u timu deficitarne pa smo dosli do ove tri formacije
Слика Слика Слика
Da sad ne bih sve igrace pojedinacno postavljao na kraju cu da objavim sva pojacanja i odlaske.
Prva utakmica
Слика
Prva pobeda
Слика
Serija se nastavlja
Слика
Posle pobede u kupu u goste nam je dolazila Zvezda.Serija pobeda nam je davala nadu da mozemo da iznenadimo Zvezdu na svom terenu,djavoli su spremali speciajlnu koreografiju za ovaj mec ali sam pogresio sa ofanzivnijim pristupom i prvi poraz je bio neminovan. Слика
Usledio je poraz od donjeg srema pa zvezde u kupu pa pobeda protiv vojvodine Слика
Poslednje 3 utakmice prvog dela
Слика Слика Слика
Na zimsku pauzu smo otisli sa gorkim ukusom ustima,jer su nam ambicije posle dobrih rezultata porasle(logicno).Ja ih jesam na pocetku palio idemo na sredinu tabele ali sam se potajno nadao inecem vise narocito posle prvog mesta u jednom delu polusezone.
Posle ne bas mnogo uspesnih priprema i natezanja sa upravom uspeo sam da povecam plate i tako ugrabim Milana Vignjevica.Ali na zalost perspektivni Filip Knezevic je otisao jer Partizan nije hteo da produzi pozajmicu.
Otisao je i iskusni Bojan Beljic jer ponuda Jan Bojsa od 700 000 nije mogla da se odbije.Sada je sve na tandem Pertovica, Ivana I Stefana.
Drugi deo je poceo kao sto se zavrsio i prvi porazima
Слика Слика
Video sam da je vrag odneo salu pa sam se setio mog kolege i iskusnog menadzera Bajketa,pozvao ga i dok smo sljustili gajbu piva izjadao mu se i pitao za savet.Ukazao mi je na par gresaka koje sam zbog mog neiskustva i mozda malo tvrdoglavosti propustio.
Napravio sam par korekcija i krenuo na utakmicu pa sta mi bog da.

Kako sam se nadao

Слика Слика Слика
Ponosam sam na igrace,izdigli su se iznad teske situacije i obradovali i navijace i grad.
Tabela
Слика
Svi odlasci i dolasci
Слика
Borba za evropu se nastavlja,toliko za ovaj put.Nadam se da vam se svidja i trudicu se da budem sve bolji i bolji. :poz:
Последње учитавање од rambo05 дана 02 Јун 2014, 11:40, учитано 6 пута укупно.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »






Pouceni prethodnim iskustvima sa Zvezdom parkirali smo autobus ispred naseg gola i uspeli da izborimo bod.
Utakmica sa puno golova gde je odbrano podbacila narocito naiskusniji Marjan Markovic.
Nisam zadovoljan ovom utakmicom sto sam igaracima rekao u svlacionici.Bili smo mnogo bolji ali igra u odbrani je nedopustiva.
Ocigledno da nam Donji Srem ne lezi jer smo i prvu izgubili od njih.Bili su realno bolji i sretno smo iscupali bod.
Jeste Vojvodina bila favorit ali smo ponovo podbacili.Nastavlja se igra toplo-hladno pa sam odrzao sastanak tima da ih malo trgnem iz letargije.
Jedna vrlo losa igra ali konacno i pobeda.Iako nisam zadovoljan igrom 3 boda su vazna i samo se ona racunaju.
Iako statistika to ne pokazuje bili smo bolji i zasluzeno odneli tri boda.Prvi golman Cancarevic se povredio na treningu i plasio sam se kako cemo bez njega ali ga je Trifunovic sjajno zamenio.
Ovaj poraz ide na moju dusu.Potcenio sam Rad koji je bio u losoj formi i bili smo faforiti,pa
sam izasao ofanzivnije nego sto je trebalo i poraz je bio neminovan.
Bili smo bolja i konkretnija ekipa i zasluzeno odneli sva tri boda.Jagodina i pored brojnih
suteva nije imala ni jednu ozbiljnu sansu dok smo mi mogli i ubedljivije da slavimo.
Najbolja igra ekipa od kada sam ja trener sigurno.Da nije bilo tog nesrecnog autogola bilo bi sve savrseno.Spalevic je konacno pogodio mrezu i to cetiri puta.Treci njegov gol je pravo remek delo sa nekih 25 metara lobovao je golmana.
Ovo je bila utakmica sezone za nas tim.Borili smo se za Evropu,Partizan nam je bezao bod
i imali smo lepu sansu da u direkntom duelu izborimo istrijsko igranje u Evropi.Ali umor je stigao moje igrace i jedan mali pad koncentracije i primili smo gol.Imali smo nekoliko sansi do kraja ali se rezultat nije menjao.Evropa je ove godine ostala samo san.

Najbolji strelac prvenstva sa 19 golova.
Sve u svemu ciljevi na pocetku sezone su ostvareni pa i premaseni.Ostaje nam da radimo
jos jace i bolje kako bi smo sledece sezone bili jos uspesniji.
Toliko za sada od mene vidimo se na pocetku sledece Sezone!

P.S jel prati neko ovo jel vam se svidja?
Последње учитавање од rambo05 дана 01 Јун 2014, 18:02, учитано 1 пут укупно.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

RADNICKI U NOVE POBEDE

Sa prvim danima leta je krenula i guzva na Cika Daci.Upravni odbor kluba se sastao i na moje iznenađenje doneo dve odluke.

Слика

Слика

Nisam ocekivao ovoliki budzet za plate ali to je dokaz da smo dobro radili i da uprava ima puno poverenje u mene.Pocela su da dolaze i prva pojacanja.
Слика
Prvi na Cika Dacu je stigao iskusni kameriunac Đemba Đemba .Doveden je i Teleoptika za 3000 da pojaca konkurenciju u vezi i pomogne mladim igracima.
Lepa vest za Crvene Đavole stize u vidu Ivana Fatica doskorasnjeg igraca Vojvodine.Fatic ima 25 godina igra na poziciji levog beka i prema informacijama iz Radnickog takav igrac je bio neophodan klubu.
Слика
Otisao kapiten!
Слика
Kako saznaje zurnal doskorasnji kapiten Ranickog iz Kragujevca Darko Spalevic potpisao je jednogodisnji ugovor sa ekipom RKC-a.Kako nezvanicno saznajemo vrednost transfera je 100 000 €.

Na konferenciji za novinare glavno pitanje novinara je bilo zasto je klub pustio kapitena i kako ce to da se odrazi na ekipu.
To je bila ponuda koja nije mogla da se odbije.! 100 000 € za igraca od 37 godina je veoma dobra i klub nije bio u mogucnosti da propusti takvu sansu.Ja razumem navijace
i njihovu zabrinutost,ali verujte ovo nije bila nimalo laka odluka.Spalevic je zaduzio klub i njemu su vrata naseg kluba uvek otvorena.Navijaci ne treba da brinu dovescemo adekvatnu zamenu! -rekao je mladi strucnjak radnickog

Dvojac stigao na Cika Dacu
Слика
Ovog popodneva u Kragujevac su stigla jos dva pojacanja.U pitanju je iskusni Marko Perovic koji je stigao kao slobodan igrac.Po recima stratega crvenih takav kalibar igraca je bio potreban da se pojaca konkurencija u ofanzivi.Perovic je bivsi igrac Crvene Zvezde ima 30 godina.Drugi igrac je super talentovani igrac Radnickog iz Nisa Strahinja Petrovic .Petrovic je dosao kao slobodan igrac,ima 22 godine,igra na poziciji napadaca i prema informacijama iz kluba dosao je kao zamena za Spalevica.

Kao sto sam i najavio to se i ostvarilo,prezadovoljan sam pojacanjima,stigla su prava pojacanja na pravim mestima.Posebno sam zadovoljan jer smo uspeli da dovedemo mladog Petrovica.Posle odlaska kapitena bacili smo se u potragu za zamenom i kada smo
videli da je slobodan igrac nismo mogli da propustimo tu priliku -istice strateg Radnickog.
Последње учитавање од rambo05 дана 08 Јун 2014, 14:04, учитано 1 пут укупно.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

USPESAN PRELAZNI ROK

Gužva na Čika Dači ovih dana,dosta odlazaka i dolazaka novih igraca.Prelazni rok je završen i prema rečima startega Radničkog veoma je zadovoljan urađenim do sada.

Generalno sam zadovoljan kako je sve proteklo,doveli smo kvalitetna pojačanja sto će se pokazati u narednom periodu.Neke igrace smo nažalost morali da prodamo jer smo dobili veoma dobre ponude koje klub u situaciji u kojoj se nalazi finasijski nije mogao da odbije.

Pripreme smo obavili u Turskoj i zadovoljan sam kako su se igraci zalagali,a evo i pripremnih utakmica.

Слика

Potpuno neočekivani poraz u utakmici kojoj nismo bili toliko lođiji kao što rezultat govori.
Šta reći za ovu utakmicu.Kada sam očekivao da se mučimo protiv jedne dobre ekipe moji igrači su me ponovo iznenadili,ovoga puta prijatno.Posebno su dominirala moja krila i to me posebno raduje.
Još jedna dobra igra i pobeda.Iskoristili smo prednost domaćeg terena i uzeli tri važna boda.
Očigledno da ovakvim utakmicama još nismo dorasli i moramo još da rastemo.Partizan nas je razbio u svim segmentima i ratužio naše navijače koji su doputovali u velikom broju na ovu utakmicu.
Potpuna dominacija i zaslužena pobeda.Posle vođstva Rada na stadionu je nastao muk ali su igrači na vreme vratili u igru i od tada je postojao samo jedan tim.
Još jedna odlična igra gde su ponovo dominirala krila.Pobeda bez primljenog gola i dominacija u svim segmentima igre.
Potpuno neverovatna utakmica i potpuno smo glupo i nesrećno izgubili.Iz jedne greške smo primili gol a celu utakmicu stvarali šanse,pogađali prečke,stative,ali nije vredelo ostalo je do kraja 1-0.

Registrovani igrači za ovu sezonu:
Golman-iOgnjen Čančarević,Žarko Trifunović

Odbrana- Saša Cilinšek,Ivan Fatić,Đorđe Jokić,Miloš Tintor,Lazar Rosić,Goran Bogdanović,Dušan Dunjić,Darko Fejsa,Petar Pavlović,Ivan Popović,Marjan Marković

Sredina- Stefan Petrović,Ivan Petrović.Erik Đemba-Đemba,Stefan Nedović,Darko Simić,Milan Vignjević,Marko Perović,Matias Porcari,Marko Memedović,Lazar Marjanović

Napad- Strahinja Petrović,Komnen Andrić,Dragan Bogavac
RKO
Newgen
Поруке: 21
Придружен: 15 Апр 2012, 13:48
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од RKO »

Moze ss darka simica ,
Dobro ti ide :fanman:
'' One good girl is worth ten thousand beaches ''
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Hvala nadam se da će da bude još bolje.Evo ga Darko


Слика
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

SENZACIJA NA ČIKA DAČI
Слика
Danas je na Čika Daču stiglo jedno zvučno pojačanje.U pitanju je Denis Alibec.Igrač je rođen u Mangaliji Rumunija,igrao za rumunski klub Steaua,jedno vreme proveo u slavnom Interu iz Milana da bi kao slobodan igrač stigao u Radnički.Igra na poziciji napadača i prema njegovim rečima došao je jer želi da se konačno dokaže i igra sa talentovanim mladim igračima.

Слика
Nebojša Petrović- Kako ste uspeli da dovedete tako dobrog i talentovanog igrača?

-Nije bilo lako ubediti ga da dođe u našu ligu,ali smo u razgovoru sa njim mu objasnili naše ambicije i moju viziju kako ovaj klub treba da izgleda u budućnosti na šta je on veoma dobro odreagovao i na moje lično zadovoljstvo potpisao ugovor sa nama.

Nebojša Petrović- Predviđali su mu veliku karijeru bio je čak i u Interu ali do sada nije opravdao tu ulogu.Da li mislite da će mu to poći za rukom u vašem klubu i da li će izdržati taj pritisak moranja?

Da tako ne mislim ne bih ga ni dovodio.Imam potpuno poverenje u njega i tek ćete videti pravog Denisa.

Nebojša Petrović-Mnogi se pitaju zašto ste dovodili igrača koji ne može da bude registrovan jer je prošao rok za registraciju?

Nažalost ne može da nam pomogne u prvenstvu,ali kad sam video da je slobodan igač morao sam da ga dovedem pre nego što ga neko drugi preotme.Srećom imamo još samo par utakmica do zimske pauze pa ćemo ga registrovati za nastavak.

OSTVAREN CILJ U KUPU
I pored pobede jedna vrlo slaba partija.Navijači su očekivali goleadu a jedva smo dali i ova dva gola.Jeste igrao rezervni tim ali ovakva igra je nedopustiva.
Još jedna ne baš sjajna partija protiv drugoligaša.Bili smo bolji imali više šansi ali smo glupo primili gol i srećom pa je Komnen Andrić dao gol i odveo nas u četvrtfinale.
Pošto nam je liga prioritet i ove godine a ostvarili smo cilj uprave u kupu,otišli smo za Beograd rasterećeni.Sve je odlično krenulo po nas jer smo poveli već u 29.min. Ali kako to već postaje tradicija protiv večitih primili smo gol pred kraj poluvremena.Iako statiskika možda ne govori tako u drugom poluvremenu smo bili bolji i imali bolje šanse ali smo opet primili gol u nadoknadi i tako ispali iz kupa.Sve u svemu zadovoljan sam zalaganjem igrača.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Još jedna utakmica u kojoj smo dominirali i nismo uspeli da zabeležimo pobedu.Opet smo primili gol u nadoknadi vremena i moraćemo da poradimo dosta na koncentraciji da ne bi dolazilo do ovakvih padova.
Prosto neverovatno šta smo sve propustili na ovoj utakmici.Došao nam je najveći rival,na tribinama natpevavanje Despota i Đavola a šok se desio u 22 min. Iako smo napadali do kraja,ređale su se šanse rezultat se nije menjao do kraja.Ovaj kiks kod kuće nam nije trebao.
Nismo bili optimisti pred put u Jagodinu u to vreme četvrtoplasiranom timu na tebeli.Od kad sam ja na čelu ekipe to je sigurno bilo najbolje prvo poluvreme.Moglo je da bude i više od ta tri gola.Na poluvremenu sam im rekao da se ne opuštaju ali nije vredelo,primili smo dva brza gola i srca svih na stadionu su se stegla.Ali dve izmene koje sam napravio su opravdale moje poverenje i upravo su oni sa dva gola potvrdili pobedu i svima je laknulo.
Preneli smo atmosferu i dobru igru iz prošle utakmice i zabeležili sigurnu pobedu.Dovoljno govori podatak da Donji Srem nije imao ni jednu ozbiljnu šansu na utakmici.Jedina negativna stvar je što smo izgubili Đembu-Đembu na 5 nedelja.
Jedna fenomenalna utakmica sa puno šansi i prelepom atmosferom.Po ko zna koji put statistika ne pokazuje pravu sliku na terenu i ovu smo utakmicu trebali mi da dobijemo.Vojvodina je bila prva na tabeli,veliki favorit ali se nismo obrukali ali sreća nije bila na našoj strani.
Praznik fudbala u Kragujevcu najtrofejniji klub u zemlji gostuje na našem stadionu.Utakmica je počela veoma loše po nas,za pola sata primili smo 3 gola ali nam je Porcari vratio nadu pred kraj poluvremena sjajnom kontrom i golom.Izašli smo mnogo ofanzivnije u drugom poluvremenu i to je rezultiralo smanjenjem rezultata.Do kraja smo primili još jedan i dali dva gola.Navijači su izašli zadovoljni sa stadiona jer su imali da vide jednu sjajnu fudbalsku predstavu.
Последње учитавање од rambo05 дана 15 Јун 2014, 20:03, учитано 1 пут укупно.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

MARKO PAVLOVSKI OD LETA U RADNIČKOM?
Слика
Слика
Izgleda da se na leto sprema prava bomba na Čika Dači.Naime kako naš list nezvanično saznaje Radnički je potpisao ugovor sa super talentovanim ofnzivnim vezistom Ofk Beograda Markom Pavlovskim i on na leto stiže u redove Radničkog.Kako je ovo još uvek ne proverena informacija odgovor smo potražili od trenera Radničkog.

-Pavlovski je već dugo na našem radaru i slagao bih kad bih rekao da nismo zainteresovani za njega ali u ovom trenutku ne mogu ništa više da vam kažem.Pavlovski je još uvek igrač Ofk Beograda i moraćete svi da sačekate pa ćemo da vidimo razvoj situacije.

MIRAN PRELAZNI ROK U RADNIČKOM
Слика
Jedino pojačanje koje je stiglo ove zime u Radnički je talentovani argentinski golman Damian Martinez.Martinez je ponikao u Independienteu zatim prešao u slavni Arsenal,ali kako nije uspeo da se izbori za mesto među "topdžijama" stigao je u Radnički kao slobodan igrač.U suprotnom smeru sa Čika Dače je otišao Stefan Nedović u katarski Al-Rayyan za 1,1 milion evra.To je posle Filipa Kostića najveći transfer u istoriji Radničkog.
Слика
Nebojša Petrović:Martinez je bio u Arsenalu i nije uspeo da zabeleži nijedan nastup iako je reč o supertalentovanom golmanu kojem je predviđana velika karijera.Šta ste vi to videli u njemu što vas je nateralo da dovedete igrača čija je budućnost neizvesna?

-Mnogi mladi igrači odu u velike klubove i nikada ne dobiju šansu,ali to ne znači da oni nemaju kvalitet.Pogledajte samo primer našeg Baneta Ivanovića koji u Čelziju nije dobio šansu pa je morao godinama na pozajmice da bi neko kaonačno uvideo da on ima kvaliteta.Imam veliko poverenje u Martineza i očekujem da se razvije u odličnog golmana.

Nebojša Petrović:Iako ste odbili mnogo ponuda za Nedovića i govorili kako nije na prodaju ipak ste na kraju prelomili i prodali ga.Šta se to promenilo pa ste se odlučili na ovaj korak?

-Dok god sam mogao da odlažem neizbežno borio sam se da očuvam najbolje igrače i kostur tima.Ali i sami znate kakva je situacija u zemlji a naročito u klubovima.Klub je u lošoj finansijskoj situaciji i ponuda od 1.1 milion je bila suviše dobra da bi mogla da bude odbijena.Žao mi je za Nedovića bio je standardan prvotimac i odigrao je prilično dobre partije ali na žalost moralo je doći do razlaza.Iz omladinaca smo ubacili Borisa Dobrića koji će pokušati da se nametne i zameni Nedovića.

RADNIČKI FILIIJALA ZENITU
Слика

Radnički je danas u prostorijama kluba potpisao partenrski ugovor sa ruskim Zenitom po kojem će Zenit moći da šalje svoje igrače na pozajmicu i plaćaće Radničkom godišnju naknadu od 28 000 evra.Kako saznajemo iz Radničkog ovaj ugovor je prvenstveno skljopljen iz finansijskih razloga.

Слика

Prema informacijama iz redova Crevnih Đavola u klubu su veoma zabrinuti da li njihov strateg želi da nastavi saradnju zbog velikog interesovanja pojedinih klubova pa su za svaki slučaj počeli da traže adekvatnu zamenu.Da li se to nazire kraj jednog lepog perioda u Radničkom ili su ovo ipak samo špekulacije?
Završen pripremni perod
Слика

Registrovani igrači za nastavak sezone:
Golmani-Damian Martinez,Žarko Trifunović,Ognjen Čančarević

Odbrana- Saša Cilinšek,Ivan Fatić,Đorđe Jokić,Miloš Tintor,Lazar Rosić,Goran Bogdanović,Dušan Dunjić,Darko Fejsa,Petar Pavlović,Ivan Popović,Marjan Marković

Sredina- Stefan Petrović,Ivan Petrović.Erik Đemba-Đemba,Boris Dobrić,Darko Simić,Milan Vignjević,Marko Perović,Matias Porcari,Marko Memedović,Lazar Marjanović

Napad- Strahinja Petrović,Komnen Andrić,Denis Alibec
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Završene sve špekulacije oko trenera!

Iako se ovih dana moglo čuti po raznim kuloarima kako strateg Radničkog ne želi da produži ugovor i da ide u neki drugi klub to je danas završeno potpisivanje trogodišnjeg ugovora u prostorijama Radničkog.

Слика

Tačno je da sam imao neke zanimljive ponude i čuo sam i ja te priče o mom odlasku sa klupe Radničkog ali to ni jednog trenutka nije bila moja opcija.Ja volim ovaj klub,ovo je moj grad i počeo sam ovde jedan posao koji nije ni izbliza gotov.Moja vizija ovog kluba je podržana od strane uprave i predsednika Marjanovića i nastavljamo započeti posao.

Početak drugog dela prvenstva je odmah na početku doneo odličnu igru i pozitivan rezultat.Držali smo sve konce u našim rukama i nijednog trenutka nismo dozvolili Slobodi da se vrati u meč.
Drugo gostovanje za redom i druga pobeda.Rani gol nas je malo poremetio ali smo se srećom brzo snašli i vratili u meč.Do kraja smo napadali stvarali šanse i u 52 min. se sve isplatilo mada je rezultat do kraja mogao da bude i ubedljiviji zadovoljan sam sa 3 boda.
Kako to obično biva desio se i prvi kiks.Iako smo bili favoriti u ovoj utakmici i bili bolji rival opet smo dozvolili protivniku da povede pa smo morali da jurimo rezultat.Sve karte smo bacili na napad ali smo jedino uspeli da dođemo do izjednačenja i ništa više.Igrom sam zadovoljan ali rezultatom ne.
Jedna od onih utakmica za koju ne možete da verujete da li se to stvarno događa ili je to realnost.Ovde je Ivan Petrović potvrdio zašto ga traži pola Evrope.Golom i fenomenalnom igrom je u potpunosti zaslužio epitet igrača utakmice.Potpuna dominacije moje ekipe u utakmici u kojoj ja to nisam očekivao protiv veoma dobre ekipe Napretka.
Pao je i prvi skalp večitih.Fudbalski praznik u Kragujevcu došao nam je veliki rival i veliki dužnik iz prethodne sezone koji nas je izabcio iz Evrope.Đavoli su na početku napravili sjajnu koreografiju na oduševljenje celog stadiona.Krenuli smo napadački od samog starta ali je šok stigao sa dva brza gola u našoj mreži i tada su mnogi pomislili da će da se ponove neke ranije utakmice ali nošeni sjajnom podrškom naših navijača uspeli smo da izjednačimo do poluvremena.Čim je počelo drugo poluvreme najbolji igrač ove sezone sigurno Porcari je prošao po desnoj strani šutirao sa nekih 15 metara i erupcija oduševljenja na stadionu.Do kraja jalovi napadi Partizana ali se rezultat nije menjao.
Ove utakmice sam se pribojavao i pokazalo se kao tačno nažalost.Mada početak utakmice nije nagoveštavao takav razvoj situacije.Prvih pola sata igre sve je bilo savršeno,igra odlična reultat 3-0 i sve je govorilio da idemo na nova 3 boda.Ali onda neverovatan pad u igri i ništa nije moglo da se uradi da se spreči ono što se izdogađalo do kraja.Na kraju umalo da ispustimo i taj jedan bod ali srećom ostalo je 3-3.Posle onakve serije i pobede protiv Partizana morao je da usledi ovaj kiks ali nastavljamo borbu za Evropu.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Слика

Posle brojnih vaših pisama i velikog interesovanja odlučili smo da napravimo intervju sa prvim strategom Radničkog o njegovim utiscima,planovima i svemu onome što vas je interesovalo.

-Na početku recite nam zašto ste se baš posle uspešne internacionalne karijere vratili u srpski fudbal i preuzeli baš Radnički.To kod nas i nije baš uobičajeno?

"Pa to je zapravo veoma interesantno,ali ja uopšte kada sam se vratio u svoj rodni grad nisam planirao ništa posebno.Hteo sam da se dobro odmorim,razmislim o svemu i vidim šta je to što bi meni sad u životu trebalo i kojim putem da krenem.Presudilo je to što sam ja veliki navijač Radničkog i takva ponuda se ne odbija."

-Da li to znači da vi nemate licencu da vodite klub pošto ste i sami rekli da niste znali da li ćete uopšte ostati u fudbalu?

"Kada su me pozvali iz kluba i predložili saradnju ja sam imao licencu koju sam dobio u inostranstvu pre nego što sam se vratio,ali nisam imao profi licencu koju zahteva naš savez.Zato je jedno od mojih pitanja predsedniku i bila kako da vodim klub ako nemam profi licencu.On me je uveravao da neće biti problema i ja sam u početku bio zvanično pomoćni trener pa sam u ubrzanoj proceduri završio obuku za profi licencu i sada je imam."

-Kakvo ste stanje zatekli u klubu kada ste došli?

"Stanje je bilo da ne kažem na ivici katastrofe.Plate kasne,stanje u kasi očajno,navijači popularni Crveni Đavoli su zapali u apatiju,slaba poseta i igrački kadar u kome dosta njih nažalost nije zasluživalo da nosi ovaj dres.Kada je kasa prazna i rezultati nikakvi dolazi do ovakvih stvari i to je zahtevalo hitne mere pre nego što klub dođe u još ozbiljniju situaciju."

-Kakvo je stanje danas i šta ste vi konkretno uradili da se situacija popravi?

"Pa pre svega situacija je danas mnogo bolja iako će trebati još mnogo rada i truda da sve to dođe na onaj nivo na koji ja to želim.Prvo što sam uradio kada sam došao je da sam se oslobodio igrača koji nisu imali kvaliteta a koji su po ko zna kojim osnovama se tu našli.Razgovarali smo sa našim navijačima i dobili punu podršku za viziju koju sam im izložio.Jedna od stvari kojoj sigurno težimo je i da igramo atraktivan fudbal kada god je to moguće sa što više golova jer ljudi to vole i zbog toga i dolaze na stadine.

-Upravo je to bilo moje sledeće pitanje,kako ste uspeli da dovedete navijače na stadion pošto je primetno da iz utakmice u utakmicu posećenost raste?

"Jedan od razloga sam već rekao,ali smo mi u gradu primenili jednu opštu promociju kluba koja je moram priznati zadnjih godina bila mizerna.Posebno mi je drago što sve više na našim utakmicama može da se vidi dece i ljudi i porodično dolaze.To je i zasluga naše uprave jer sam zatražio da se stepen obezbeđenja podigne na najviši nivo kako bi se ljudi osećali bezbedno i uživali na našem stadionu.Za decu do 12 god. ulaz je besplatan i imaju na ulazi po smoki i sok kao znak da mi mislimo na našu decu."

-Radnički trenutno odlično stoji u prevenstvu i bori se za mesto u Evropi.Kako ocenjujete vaše šanse da se na kraju tamo i nađete?

"Ima još dosta da se igra i ne bih unapred da skačem pred rudu.Naš cilj je svakako Evropa jer bez toga ne možemo da ostvarimo naše ciljeve,a to je stabilan i uspešan klub.Za sada imamo lepe šanse i borićemo se do kraja pa kako bude."

-Kakva je danas finansijska situacija u klubu?

"Mogu da kažem stabilna.Nemamo dugove i to je dobro ali to nije ni blizu onome čemu težimo.Mi smo budžet punili uglavnom prodajom igrača jer je to realnost u našem fudbalu.Bez redovnog igranja Evrope nema ni budžeta.

-Kakva je situacija sa Ivanom Petrovićem.Interesovanje za njega je veoma veliko a vi ga uporno nedate.Navijači se pitaju dokle ćete moći tako i da li će on otići ovog leta?

"Petrović je naš najbolji igrač i vođa ove ekipe.Moja filozofija je prosta,zašto prodavati mlade igrače pošto zašto kada može da se uzme mnogo više novca kada se igrač razvije i dokaže.Ja znam da je to danas teško ali pogledajte koliko mladih igrače je otišlo iz naše lige a da nisu ni zaigrali za prvi tim.Odu veoma mladi za sitne pare mnogi i propadnu,a oni koji se dokažu kasnije pređu u neki klub za ogoman novac.Mi uglavnom prodajemo formirane igrače i na tome ćemo insistirati i u budućnosti.Normalno ako stigne neka mnogo dobra ponuda za Petrovića nema druge moraćemo da ga prodamo,jer mi nismo Real i Barselona nažalost."

-I za kraj recite mi kakva je važa vizija za budućnost?

"Moja vizija je da Radnički bude respektabilan klub kako ovde tako i u Evropi,da nam stadion bude uvek pun,da stvaramo sopstvene igrače i normalno da osvajamo titule.Trudićemo se i da deca iz ovog grada vole Radnički i da dođu ovde da treniraju jer će to biti naša najveća pobeda."

-Hvala vam na ovom razgovoru i nadam se da će se vaši snovi ostvariti.

"Hvala i vama što ste me pozvali i mi ćemo sigurno raditi na tome da sve bude kako smo zamislili."
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Uvek teško gostovanje što se potvrdilo i ovaj put.Jedna tvrda utakmica ne baš lepa za oko ali smo pred veoma bučnom i neprijateljski raspoloženom publikom uspeli na kraju da iščupamo jedan bod zlata vredan.
Od ove utakmice smo očekivali sva 3 boda protiv realno najslabije ekipe u lige i to smo i ostvarili.Ubedljiva pobeda i odlična igra sve govore.
Ovaj kiks nam je došao u veoma nezgodnom trenutku kada se borimo za Evropu i kada nam je svaki bod preko potreban.Rano smo poveli ali nam to nije mnogo vredelo jer je izjednačenje stiglo veoma brzo.Cela ekipa je podbacila i usledio je zaslužen poraz.
Još jedan poraz u nizu i to protiv naljućeg rivala što najviše boli.Ovo je jedna od lošijih partija ove sezone i to sam mojim igračima jasno dao do znanja.Srećom pa su i naši rivali kiksirali pa nas ostavili u trci.
Ovo je utakmica koju smo prosto morali da dobijemo.Izgleda da mojoj ekipi više leže timovi koji su jači i gde nismo favoriti.Bilii smo dominantni tokom cele utakmice i jedino što je Jagodina uspela je da ublaži poraz.
Dobili smo šansu da kao i prošle sezone protiv direktnog konkurenta odlučujemo o svojoj sudbini.Bila je to jedna od onih utakmica za infarkt.Potpuno luda utakmica puna preokreta i neverovatnih stvari.Poveli smo mi,pa su oni izjednačili na 2-2 i onda je usledilo nešto što se retko viđa.Naš najbolji štoper je sa nekih 20 metara jurio loptu koja je išla ka našem golu stigao je i onda se na gol liniji spetljao i prosto je ugurao u naš gol.Srećom u 92.min. Đemba-Đemba nam donosi veoma važan bod.
Posle onako šokantne utakmice sa Zvezdom pribojavao sam se ove utakmice kako će psihički da se povrate,ali su me moji momci još jednom demantovali.Sigurna i ubedljiva pobeda pred poslednje odlučujuće kolo.
Pred oko 6500 naših navijača dočekali smo tim koji je već osvojio titulu i kome u ovoj utakmici nije trebalo ništa.Tu smo tražili našu šansu i gajili nadu,jer nam je jedino pobeda garantovala siguran plasman u Evropa ligu.I stvarno Vovodina je izvela maltene rezervni sastav ali da li zbog značaja utakmice moji igrači su izašli u grču i celu utakmicu su tako i odigrali.Iako smo opet rano poveli izjednačenje je usledilo bukvalno u sledećem napadu.Veoma brzo je usledilo vođstvo Voše.Sve karte smo u nastavku morali da bacimo na napad i uspeli smo u tome u 68.min.I u nadoknadi vremena penal za nas.Fatić je šutirao ali je nažalost podlegao pritisku i šutirao pravo u golmana i ostalo je do kraja 2-2.Srećom naši rivali su takođe kiksirali i slavlje je moglo da počne.Prvo istorijsko učešće Radničkog u nekom evropskom takmičenju.Pesma Đavola nije prestajala celeu utakmicu koja nas je i vodila do oako velikog uspeha.
Слика
Na kraju Vovodina je šampion,Partizan,Radnički i Napredak idu u Evropa ligu,a iz lige ispada Čukarički i Dolina dok Sloboda igra plej of.
Veliko slavlje u gradu
Reke ljudi su se slivale ka centru grada trubeći i nosili su šalove i zastave Radničkog.
Слика
Slavilo se do duboko u noć ispred krsta u centru.Ovo je najveći uspeh jednog kluba u gradu u fudbalu i ljudi su bili oduševljeni šta su im ovi momci priredili.A oni su obećali da će se truditi da osvetlaju obraz ovog grada takmičenjem u Evropa ligi.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Poznat protivnik u ligi Evrope
Слика
Danas je na žrebu naš predstavnik u ligi Evrope Radnički dobio protivnika u svom prvom istorijskom učešću.Reč je o ukrajinskoj Tavriji.Klub je osnovan 1958 u gradu Simferopol na Krimu.Osvojio je prvu titulu u novoosnovanoj ukrajinskoj premier ligi 1992 što ga čini jedinstvenim i takođe imaju u svojim vitrinama osvojen i jedan kup.

KRENULO SA POJAČANJIMA!

Prvo pojačanje na Čika Dači je Slavoljub Srnić .Srnić je ponikao u Mačvi proveo jedno vreme u Zvezdi,pa zatim u Čukaričkom odakle za 275 000 stiže u redove "Đavola".Igra na poziciji levog krila i ofanzivnog veziste.
Слика
Kako smo i zimus pisali to se i ostvarilo Marko Pavlovski je pojačao redove Radničkog.Pavlovski je dete Ofk Beograda i mladi reprezentativac naše zemlje.Igra na poziciji ofanzivnog veznog a može uspešno da pokriva i poziciju centralnog.Stigao je u Kragujevac kao slobodan igrač.

Veoma sam srećan što sam dobio priliku da me trenira takav trener i što ću da igram u timu koji ima puno mladih i talentovanih igrača.Ono što sam čuo od trenera o njegovoj viziji mi se veoma dopalo i odlučio sam da potpišem ugovor.

Isti dan na Čika Daču su stigla još 3 igrača,a reč je o Nikoli Miloševiću ,Filipu Stojkoviću i Ivanu Rogcu .Milošević je ponikao u Napretku,igra na poziciji centralnog veznog igrača i došao je kao slobodan igrač.
Слика
Filip Stojković je Zvezdino dete koje nije uspelo da se dokaže u Zvezdi prešao u Čukarički i odatle kao slobodan igrač došao u Radnički.Igra na poziciji desnog beka.
Ivan Rogac je još jedno Zvezdino dete koje nije uspelo da se nametne,prelazi potom u Rad odakle takođe kao slobodan igrač dolazi u Kragujevac.Igra na poziciji centralnog defanzivca.

Слика
-Veoma uspešan dan za vaš klub,stigla su četiri pojačanja.Kako ocenjujete prelazni rok do sada?

-Veoma sam zadovoljan postignutim i drago mi je da mogu da predstavi klubu i navijačima ove sjajne igrače.

-Sigurno bomba prelaznog roka je Marko Pavlovski.Kako ste uspeli da ga nagovorite da pređe kod vas i to još kao slobodan igrač?

Kao što sam već i prošli put rekao mi Marka pratimo već dugo i čim se ukazala povoljna prilika mi smo ga doveli.Mi smo ugovor potpisali još zimus ali nije bilo korektno prema njegovom tadašnjem klubu da to objavljujemo pa smo čekali ovaj prelazni rok.Ja i on smo se vrlo brzo dogovorili jer je on prepoznao da mi radimo pravu stvar i da će ovde imati sve uslove da napreduje.

-Doveli ste Filipa Stojkovića trenutku kada u klubu imate samo još jednog desnog beka.Da li mislite da je to pametan potez dovesti tako relativno neiskusnog igrača u slučaju povrede Pavlovića?

Mi već dugo tražimo rešenje na dsenom beku i siguran sam da smo napravili pravi izbor.Filip je mlad i dobar igrač i tek ćete videti od njega ono pravo.

-Poznat je i prvi protivnik u Evropi.Kako ocenjujete vaše šanse da se nađete u 3.kolu?

Mi nemamo dovoljno informacija o tom rivalu,ali imajući u vidu da su to ukrajinci sigurno je da nam neće biti lako.Pokušaćemo da pribavimo što više podataka i da se suprotstavimo dostojno pa kako bude.Mi se sigurno nećemo predati jedino se plašim da neiskustvo igranja ovakvih mečeva ne presudi.

-I za kraj da li planirate još neko pojačanje?

Za nas je prelazni rok završen u smislu da mi nećemo juriti pojačanja i tražiti po svaku cenu da dovedemo nekog,ali ako se ukaže povoljna prilika mi ćemo je sigurno iskoristiti.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Mutne radnje u Radničkom
Слика
Danas je na marakani održana konferencija za novinare na kojoj ne Nebojša Čović optužio Radnički i njihovog trenera za kako je on naglasio mutne radnje.

"Nešto se tu sumnjivo dešava to je sasvim sigurno.Juče njihov trener kuka kako nemaju para kako je situacija teška,a ovamo dovode najbolje mlade igrače u zemlji,dok nama preti isključenje struje.Mi smo najveći i najtrofejniji klub u ovoj zemlji pa nismo mogli da dovedemo neke igrače koje oni dovode.I završnica prošlog prvenstva je protekla u neregularnostima i sumnjivim situacijama.Nama je suđenje bilo katastrofalno a oni su to iskoristili i pretekli su nas.Neko moćan stoji iza njih i gura ih,to je očigledno."

Tim povodom se oglasio i trener Radničkog:
"Njima je sve neregularno i sumnjivo kada nisu oni ti koji pobeđuju i osvajaju trofeje.Umesto što gledaju u naše bilo bi bolje da gledaju u svoje dvorište i da probaju da reše probleme koje imaju.To što su oni prošle sezone kiksali i odigrali lošu sezonu mi nismo krivi ali hvala im na tome.Nama je to omogućilo igranje Evrope,a mi za razliku od njih radimo štedimo,nemamo dugove.Ja nikada nisam ni rekao da mi nemamo para već da moramo da prodajemo igrače za sada da bi smo mogli da funkcionišemo.Oni i dalje neka gledaju šta drugi rade, a mi imamo preča posla,moramo da se spremamo za utakmicu u Evropi."
Stiglo još jedno pojačanje
Слика
Danas je na pozajmicu iz Šalkea stigao mladi Andrija Luković.Luković igra u ofanzivi pozajmica je dogovorena do kraja sezone.
Sa druge strane golman Ognjen Čančarević je prodat za 650 000 italijanskoj Novari.

Radnički lako do trećeg kola

Prava fudbalska groznica zahvatila je ovih dana Kragujevac pred prvo učešće u nekom od evropskih takmičenja.Interesovanje je veliko pa su karte planule za 2 sata.

Pred krcatim stadionom Radnički je izašao na megdan Tavriji.Kakav debi u Evropi i kakav debi Lukovića.Radnički je iznenadio i istrčao u veoma ofanzivnoj formaciji.Šanse su se ređale od prvog minuta i već u 15.minutu gol Lukovića i erupcija oduševljenje na stadionu.Do drugog gola se nije dugo čekalo, u 20.min. ponovo Luković.Nastavio je Radnički da napada i do poluvremena su pala još 2 gola.Naviajči su bili u transu i nisu mogli da veruju kako njihov tim igra.U drugom poluvremenu nešto slabiji tempo ali je Radnički opet bio bolji.Jedna nepažnja odbrane i primljen gol ali to nije pokvarilo utisak.Na revanš idemo sa velikom prednošću.
Pred ovu utakmicu nas je zadesio peh povredio nas se prvi štoper Tintor i on nije mogao da nam pomogne na ovoj utakmici.Opet rano vođstvo i opet Luković da bi tri minta kasnije već bilo 2-0.Ali oda sledi opuštanje i do kraja primamo 2 gola.Iako smo u obe utakmice bili bolji ovakvo opuštanje ne sme da se događa naočito na ovom nivou takmičenja.Lagani prolaz u 3. kolo.
Naredni protivnik Dinamo Minsk
Слика
Protivnik u 3.kolu je Dinamo Minsk.Prva utakmica se igra u Kragujevcu a revanš sedam dana kasnije u Minsku.Stiče se utisak da je žreb bio povoljan po našeg predstavnika,ali ćemo videti kako će se Radnički snaći u dvomeču sa Belorusima.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Šok na Čika Dači

Danas je baš pred utakmicu lige Evrope stigla šokantna i iznenađujuća vest.Naime rumunski napadaš Denis Alibec je zatražio da bude stavljen na transfer listu.Kako nam je sam igrač rekao nije zadovoljan minutažom i želi da ide.

"Ova vest nas je sve zatekla u klubu i to baš pred veoma važnu utakmicu za nas.Meni je žao što je do ovoga došlo jer smatram da ima potencijal i može da bude veliki igrač,ali smo mi sa njim imali problema od samog početka.Prvo je kukao kako ne može da se adaptira ,tražio da ide kući mi smo mu izašli u susret.Kada se vratio davao sam mu šanse koje je on slabo koristio a želi da bude standardan i igra svaku utakmicu.Ja imam princip koga se držim,a to je da samo oni igrači koji daju 100% sebe i koji su dobroj formi igraju i od toga neču odustati pa bio to i sam Mesi.Iskreno me je razočarao,dečko ima pogrešne savetnike,ali to je njegova stvar.Mi mu nećemo praviti problem i probaćemo da mu pronađemo klub što pre." -kaže strateg Radničkog.

Radnički u trećem kolu!
Još jednom se tražila karta više i naši navijači su napunili stadion i pružali nam fantastičnu podršku.Videlo se od samog početka da Dinamo nije dorastao našem timu i da je ipak slabiji rival.Izašli su na teren u potpuno defanzivnoj formaciji ali im ni to ništa nije vredelo.Od prvog do poslednjeg minuta na terenu je postojao samo jedan tim.Naše levo krilo Porcari pokazuje zašto ima poverenje trenera i zašto je ovog leta dobio produženje ugovora sa het-trikom.Pobeda je mogla da bude i ubedljivija da su igrači bili samo malo koncentrisaniji.Sigurno putujemo na revanš mnogo rasterećeniji.

Izdvajamo neka od pitanja sa konferencije za novinare posle utakmice upućena treneru Radničkog.

-Ubedljiva pobeda vašeg tima sigurno raduje i olakšava posao u revanšu?

-Naravno da raduje,igrači su ispoštovali sve ono što smo dogovorili u svlačionici i to me raduje.Ali posao još nije završen jer u revanšu ne sme da dođe do opuštanja.

-Matias Porcari je sa 3 gola i odličnom partijom proglašen igračem utakmice.Kako obajašnjavate njegovu formu i igru kada se zna da prethodnog trenera nije zadovoljio i bio je na pragu odlaska iz Radničkog?

-Matias je veoma važan šraf u našoj ekipi i bez njega naša igra ne bi bila ovakva.Ja znam da su u klubu ocenili da on nema kvaliteta za Radnički,ali to je već pitanje za prethodnog trenera i njegovu kompetentnost.Ja sam odmah video da je reč o odličnom igraču i obavio sam razgovor sa njim gde sam mu pružio podršku i rekao šta očekujem od njega.On mi je to višestruko vratio u ove 2 sezone koliko sam ovde.

Navijači su opet napunili stadion.Koliko vam znači njihova podrška?

-To me posebno raduje,možda i više od pobede,jer mi je to cilj da ovako bude na svakoj utakmici.Oni su naš 12. igrač i daju nam vetar u leđa.Publika u Kragujevcu voli fudbal samo im treba dati razlog da dođu da gledaju dobar i lep fudbal.
Ono što nije smelo da se desi se upravo desilo.Došlo je do opuštanja posle velikog vođstva u prvoj utakmici.Igra i nije bila toliko loša ali nam potaz nije trebao.Moraćemo da radimo na psihi igrača da svaku utakmicu shvate maksimalno ozbiljno.Prošli smo dalje i to je najbitnije.

Poznat naredni rival
Слика
Rival u poslednjem kolu je Dinamo iz Moskve.Prva utakmica se igra u Moskvi a revanš 7 dana kasnije u Kragujevcu.Naš predtavnik nije imao sreću na žrebu i izvukao je veoma teškog protivnika.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Završeno putešestvije po Evropi

Kako je već moglo i da se nasluti Dinamo je u ovom trenutku kvalitetniji tim i to je i pokazao u ovoj utakmici.Iako smo imali nekoliko zrelih šansi nismo ih iskoristili dok Dinamo svoje jeste i zasluženo slavio za mirniji revanš u Kragujevcu.Ćerći je na ovoj utakmici pokazao svoju klasu i sa 2 udarca iz daljine postigao 2 gola i rešio sve dileme oko pobednika ovog meča.Nama ostaje nada da popravimo igru i probamo nešto u revanšu,ali realno šanse nisu baš velike.

Veliki dan za ljubitelje fudbala u Kragujevcu,stigao je veliki tim i ulog je bio veliki,grupna faza lige Evrope.Pun stadion je očekivao velku borbu i preokret ali je posle 2 gola Dinama ceo stadion utihnuo.Prelomni trenutak meča se dogodio u 12. minutu kada je naš štoper dobio crveni.Nama kao da jedan igrač smeta i ometa nas jer smo bolje igrali sa igračem manje.Posle 2-0 naš tim je krenuo silovoto i sjajni Luković sa 2 gola i naš kapiten Petrović doneli su nam vođstvo.Jedan gol nas je delio od plasmana i to nam je doneo Petar Pavlović u 73.min.Držali smo sve konce u našim rukama ali u nadoknadi vremena pad koncentracije i sjajni Kuranji odvodi Dinamo dalje.Veliko iskustvo za sve nas i škola za ubuduće.Bolji tim ide dalje a nama ostaje uteha da se nismo obrukali i dostojno reprezentovali srpski fudbal.

Završen prelazni rok,vreme za domaće izazove

Prelazni rok je završen veoma uspešno i sve je spremno za početak domaće lige u kojoj su nam ambicije porasle sa obzirom na dobre igre u Evropi.

Registrovani igrači za nastavak sezone:
Golmani-Damian Martinez,Žarko Trifunović

Odbrana- Ivan Rogac,Ivan Fatić,Đorđe Jokić,Miloš Tintor,Lazar Rosić,Goran Bogdanović,Darko Fejsa,Petar Pavlović,Filip Stojković

Sredina- Stefan Petrović,Ivan Petrović,Boris Dobrić,Darko Simić,Milan Vignjević,Marko Perović,Matias Porcari,Marko Memedović,Marko Pavlovski,Andrija Luković,Nikola Milošević,Slavoljub Srnić

Napad- Strahinja Petrović,Komnen Andrić,Denis Alibec
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Radnički posle osam kola vodi na tabeli i mada ima još mnogo da se igra apetiti rastu i navijači sve glasnije pričaju o tituli i o istorijskoj šansi za najveći uspeh kluba u svojoj istoriji.

-Još je rano za bilo kakve prognoze i za neke bombastične izjave.Moramo da spustimo loptu i da idemo iz utakmice u utakmicu smirene glave.Ja uopšte ne razmišljam o tituli i to pokušavam da prenesem i mojim igračima.Prvenstveni cilj ove godine je ako je moguće izboriti ponovo Evropu,a ako se ukaže prilika za nešto više mi je sigurno nećemo odbiti.-Kaže mladi strateg Radničkog.

Polako postajemo kao Zvezda,ne možemo da dobijemo prvo kolo nikako.Jeste utakmica došla posle teških gostovanja u Evropi i dugog puta ali je pristup igri pojedinih igrača nedopustiv.Delovali smo desorjentisano,bezidejno i doživeli potpuno zasluženi poraz.
Kako smo završili prethodnu tako smo počeli i ovu utakmicu.Primili smo 2 rana gola i u tom trenutku se činilo da nam se smeši još jedan poraz.Ali onda je usledio neverovatan povratak i potpuna dominacija na terenu.Na 20 minuta do kraja smo stigli do izjednačenja,ali i pored gomile prilika sve do 93.min. se rezultat nije menjao da bi nam Pavlovski doneo 3 važna boda.
Rezultat u potpunosti oslikava ono što se dešavalo na terenu.Bili smo bolji taman za taj jedan gol,ali smo do njega došli teškom mukom.Rezultat se kretao kao na klackalici.Prvo 1-0 za Javor,pa 2-1 za nas,2-2 i tek u 82. min. Srnić nam donosi pobedu.To je njegov prvi gol u nekoj zvaničnoj utakmici za klub.
Posle ispadanja iz Evrope sve karte smo bacili na domaće prvenstvo.U utakmici u kojoj su svi očekivali tvrd meč potpuno smo demolirali ekipu Voždovca.Konačno je Pavlovski pokazao svoju klasu i zašto je doveden i tako na najbolji način zapušio usta onima koji su ga kritikovali i govorili kako je promašena investicija.Voždovac nije nijednom zapretio našem golu i to posebno raduje imajući u vidu neke ranije slabosti naše odbrane.Navijači su prisustvovali jednoj prelepoj fudbalskoj predstavi i otišli kući zadovoljni.
Uvek je praznik fudbala kada u naš grad dolazi neko od večitih i tako je bilo i ovoga puta.Naviajači oba tima su napravili sjajnu atmosferu i sve je bilo spremno za spektakl.Izgleda da nam je iskustvo igranja u Evropi donelo i više nego što smo očekivali jer smo konačno protiv Partizana mi bili ti koji smo diktirali tempo od početka do kraja.Nismo dozvolili Partizanu da se razmaše pa su za 90 min.igre imali samo jednu ozbiljniju šansu ali se istakao naš mladi golman.A onda je usledila erupcija oduševljenja kada nam je Strahinja Petrović sa 2 gola obezbedio pobedu.To je tek druga pobeda nad Partzanom ali veoma ubedljiva i sigurna što nam daje nadu da smo konačno sazreli za nešto više.
Jedna potpuno dosadna i monotona utakmica bez pravih šansi i uzbuđenja.Mi smo imali 2 polušanse koje nismo iskoristili,Spartak nije imao nijednu tako da je najrealnji rezultat i onaj najnepopularniji 0-0.
Iako rezultat možda ne govori tako svo vreme smo kontrolisali rezultat i pobeda nijednom nije dolazila u pitanje.Na ovoj utakmici je podbacila odbrana i primili smo neke naivne golove koje nismo trebali.Ali zato naš vezni red i napad funkcionišu za sada odlično i u ovoj utakmici je bilo ono daj gol više od protivnika,ali smo mi uspeli da damo dva više.Na kraju samo se pobeda piše tako da smo sa ova 3 boda izbili na čelo tabele i trudićemo se da tu ostanemo što je duže moguće.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »


Završen je jesenji deo šampionata i situacija na tabeli je malo je reći čudna.Za mnoge potpuno nečekivano vodi Spartak,drugi je Radnički koji ima isti broj bodova kao i aktuelni šampion Vojvodina.Po svemu sudeći očekuje nas uzbudljivi i neizvesni nastavak šampionata.

Mnogo više se očekivalo od ovog meča ali su igrači i jedne i druge ekipe razočarali pre svega svojom igrom.Igra je od početka bila u drugom planu,a igrači kao da su se takmičili u grubosti i ko će teži i grublji faul da napravi.Posledica svega toga su 3 povređena igrača,2 na strani Jagodine i jedan Radničkog.Poveli su prvi igrači Radničkog preko ove sezone sjajnog Lukovića.Odmah na startu drugog poluvremena Ceran ostaje sam u šesnestercu Radničkog i donosi izjednačenje.Do kraja nije bilo većih prilika pa je ostalo nerešeno.
U Kragujevac je stigao šampion trenutno vodećem timu u ligi i očekivao se pravi spektakl.Domaćin je sve iznenadio jer su krenuli u veoma ofanzivnom satavu.Pravi šok usledio je već u 1. min. kada je Lekić doneo rano vođstvo Vojvodini.Domaćin je svim silama pokušavao da izjednači ali im to nije polazilo za rukom,dok je Vojvodina uglavnom pretila iz kontre.Lekić je bio koban po Radnički danas jer je osim niza prilika postigao i drugi gol i povisio na 2-0.Kada je Trajković postigao i treći gol sve je bilo jasno jedino je domaćin do kraja uspeo da ublaži poraz.Stiče se utisak da je Radnički bio bolji ali nisu iskoristili svoje šanse.
Posle neugodnog poraza od Vojvodine sledila je utakmica sa Radom koja je za Radnički bila prilika za vađenje i popravljanje utiska.I krenulo je odlično po domaćina kada je Petrović već u 16.min doneo vođstvo.Nastavili su sa napadima i to im se isplatilo kada je fenomenalni Andrija Luković sa 2 gola doneo veliku prednost Radničkom.Jedino što je Rad uspeo da uradi do kraja je da ublaži poraz.Igrač utakmice je definitivno Luković koji ove sezone igra na pozajmici iz Šalkea i pokazuje sav svoj raskošan talenat.
8000 ljudi je došlo da prati derbi meč između Radničkog i Zvezde.Radnički je ovoga puta krenuo nešto defanzivnije i prepustio je kontrolu Zvezdi.Iako se od ove utakmice očekivalo da sve pršti,dosta golova i lep fudbal malo šta od toga smo videli danas.Zvezda je uglavom pretila šutevima iz daljine,domaćin kontrama tako da pravih prilika retko da je i bilo.Tako je bilo sve do 80.min kada je mladi Stojković sjajnim šutem sa nekih 20 metra doneo prednost Radničkom.Ali samo 2.min kasnije usledio je šok kada je Lazović doneo izjednačenje.Do kraja je Radnički napadao ali se rezultat nije menjao pa je podela bodova i najrealniji ishod.
Gostovanja na Karaburmi su uvek nezgodna za svaku ekipu pa tako i za Radnički.Iako se domačin bori za opstanak i igra ispod očekivanja očekivao se težak meč što se pokazalo kao tačnim.Pavlovski je igrao prvu utakmicu protiv svog bivšeg kluba otkako je otišao i bilo je pitanje kako će se on sa tim izboriti ali je on već u 8.min pokazao kao veliki profesionalac i doneo vođstvo svom timu.Posle greške odbrane Radničkog reprezentativac Konga Kanda je doneo poravnanje rezultata.Radnički je nastavio sa napadima i u 45.min kapiten Petrović donosi kako se na kraju ispostavilo vredna 3 boda.Do kraja nije bilo većih prilika.
Zbog veoma zgusnutog rasporeda i premorenosti nekih igrača strateg Radničkog je na teren poslao maltene rezervni satav.Umalo se takva odluka nije obila o glavu Radničkom,jer je već u 3.min bilo 2-0 za Metalac.Ali onda kao da su se probudli igrači Radničkog i u 15.min prvo kapiten smanjuje rezultat da bi 2.min kasnije Vignjević doneo izjednačenje.Usledila je opsada gola Metalca ali se rezultat nije menjao.A onda prelomni trenutak utakmice,u 88.min trener Radničkog uvodi sa klupe Pavlovskog.Trebalo mu je samo 5.min na terenu da donese pobedu i važna 3 boda svom timu.Pobeda je teško izvojevana ali potpuno zaslužena.
Poslednja utakmica prvog dela šampionata donela je utakmicu 2 stara znanca.Radnički je jurio bodove za opstanak u trci za titulu a Napredak za priključak gornjem delu tabele.Prvi je poveo Radnički golom Andrića u 19.min.Držali su konce svoje igra sve do 64.min a onda prvo Bojić,a onda i Dimitrov donose vođstvo Napretku.Pokušavao je trener Radničkog izmenama da promeni nešto čak je i sve na kraju bacio u napad ali nije vredelo.Bodovi idu u Kruševac.

Završeno takmičenje u kupu!

Kao i ranijih godina Radnički se nije proslavio u kupu,ali kao što njihov trener kaže prioritet im je liga.U prvom kolu pobeđena je ekipa Žitorađe rezultatom 4-0 i sledila je utakmica sa Voždovcem.
Radnički je izašao na teren sa drugim timom jer je odmarao igrače za domaće prvenstvo.I to im se definitivno osvetilo u ovoj utakmici.Poveli su domaćini golom Vignjevića.Izjednačio je Adamović.Radnički je imao i sreće jer da su malo bili koncentrisaniji igrači Voždovca penali se ne bi ni šutirali.Ali u penal seriji koncentrisaniji su bili igrači Voždovca koji su promašili 1 a igrači Radničkog 2 penala.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Panika na Čika Dači!

Ovih dana je zavladala prava panika u Kragujevcu jer je prostrujala vest da strateg Radničkog napušta kormilo i prelazi u neki veći klub.Mi smo istraživali te priče i došli smo do sledećih podataka.
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Kao što ste mogli da vidite panika nije bila bez razloga jer je ponuda bilo i to nekih veoma ozbiljnih.Zato smo uradili intervju sa trenerom Radničkog i pitali ga za utiske.
-Ovih dana je stiglo nekoliko veoma ozbiljnih ponuda za vaše angažovanje,pa je kod navijača zavladao opravdan strah da bi ste mogli da odete.Da li možete da potvrdite ovu informaciju?

-"Da tačno je stiglo je dosta ponuda na moju adresu ali sam ih ja sve odbio tako da navijači ne moraju da strahuju da ću otići."

-Zašto ste odbili sve ponude,među njima je bila ponuda čak i Aston Vile.Mnogi se čude da ste odbili takve klubove i mnogo bolje finasijske uslove da bi ste ostali u našem fudbalu?

-"Znam da je mnogima čudno ali ja nisam imao dilemu.Kao što sam vam već više puta ponovio ja sam ovde započeo neki posao,imam svoju viziju ovog kluba u budućnosti i ne želim da odustanem dok to ne postignem.Možda će neko misliti da sam lud,možda i jesam,ali najveći pokretač svega je ljubav prema klubu i možda je to i glavni razlog moje tvrdoglavosti."

-Ne bi ste otišli ni da vas traži Barselona?

-"Od Aston Vile do Barselone je veoma dugačak put i da bi se oni interesovali za mene moraću da uradim mnogo toga pre svega u Evropi,ali ne u ovom trenutku ne bih prihvatio čak ni njihovu ponudu.Šta donosi budućnost ne znam videćemo."

-To je za svako poštovanje,hvala vam na vašem odvojenom vremenu.

Najavljeni radovi!
Слика
Najavljeni su radovi na poboljšanju uslova za mlade fudbalere koji će biti završeni u oktobru 2016 i koštaće 775 000 eura.Radnički ovim pokazuje da brine o svojoj deci i da pokušava da stvori uslove da u budućnosti stvara svoje igrače iz svoje omladinske škole.

Još jedan miran prelazni rok!
Prenosimo vam neke detalje vezane za prelani rok u Radničkom.Iako nije bilo tako burno kao nekih ranijih sezona ipak izdvajamo par transfera.

Jedini igrač koji je za sada stigao je Mohamed Diabate.Diabate je mladi reprezentativac Obale Slonovače koji je došao kao slobodan igrač.Ponikao je u klubu Sewe sa Obale Slonovače i igra na poziciji centralnog veznog,a može da pokriva i zadnjeg veznog.

Ka izlaznim vratima Čika Dače je krenuo Denis Alibec koji je prešao u Metalac za sumu od 65 000 eura na 12 rata.Alibec je stigao u Radnički kao veliko pojačenje ali nije uspeo da se nametne.
U Car Konstantin je prešao iskusni Marko Perović koji nikako nije uspevao da nađe svoje mesto u startnih 11 pa je tako otišao u klub koji će mu pružiti veću šansu da igra.
I poslednji koji je za sada otišao je mladi Stefan Milosavljević koji je prešao u Moravac Orion bez obeštećenja plus 20% od sledećeg transfera.Milosavljeviću je ubrzo isticao ugovor tako da se ovo u Radničkom smatra kao odlično odrađen posao.

Posle odlaska Alibeca šansu da se nametne u prvom timu dobio je mladi Rade Skara.

Neočekivano u Radnički je danas stigao novac koji niko nije ni očekivao.
Слика
Naime radi se o procentu od prodaje mladog Petrovića koji je iz Partizana prešao u Psv.Reč je o sumi od 1100 000 eura.Pitali smo za komentar i trenera Radničkog.

-"To pokazuje kolko se loše radilo u nekom ranijem periodu i to pokušavamo da iskorenimo iz našeg kluba.Ja nisam ni znao za ovo dok novac nije stigao u klub jer je igrač prodat pre nego što sam ja stigao u klub.Umesto da nama taj igrač pomogne svojim igrama jer je reč o odličnom igraču i da ga mi prodamo za nekoliko milona mi dobijamo samo mrvice.On je otišao praktično za džabe,ali se neko srećom setio pa stavio klauzulu o procentu pa tako mi danas profitiramo.Ovaj novac će taman da pokrije neke rupe i nas spasi prodaje igrača bar za neko vreme."
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Nastavlja se borba za titulu!
Uvek je gostovanje u Pazaru neugodno za svaku ekipu pa tako i za Radnički.Vruć teren je dočekao goste iz Kragujevca koji su da li pod utiskom atmosfere ili ne primili gol već u 13.min.Od tog momenta su se ređale šanse na obe strane ali promene nije bilo sve do 55.min kada je kapiten Petrović doneo izjednačenje.Odmah u sledećem napadu napadač Andrić donosi vođstvo.Radnički je od tog momenta kontrolisao utakmicu i činilo se da 3 boda idu u Kragujevac,ali trenutak nepažnje i Moravac donosi bod domaćinu.
Atmosfera u Kragujevcu je došla do tačke usijanja jer je gostovao najveći rival ekipa Smedereva.Odmah na startu utakmice Crveni Đavoli su salvom zvižduka najavili protivniku šta ih čeka na ovoj utakmici.Šansu od starta je dobio mladi Rade Škara koji je poverenje trenera iskoristio na najbolji način i već u 4.min doneo prednost domaćinu.Posle početnog šoka trgli su se gosti i sa dva gola preokrenuli rezultat.Ali to je bilo sve što su uspeli.Radnički je pojačao tempo i brzo izjednačio preko štopera Bogdanovića.U drugom su domaći krenuli još agresivnije i sjajni Luković sa dva gola donosi ubedljivu pobedu Radničkom za veliko slavlje na tribinama.
U Kragujevac je ovog vikenda gostovala ekipa Slobode i očekivao se tvrd i neizvestan meč,ali je sve bio samo ne neizvestan.Radnički je od starta nametnuo svoj ritam,stvarao šanse i bilo je samo pitanje kada će pasti gol.Ali i pored brojnih šansi prvi gol smo videli tek u 71.min kada je Porcari prvo doneo prednost svom timu,a odmah zatim i iz penala Fatić povećao na2-0.Sve što je Sloboda uspela je da smanji prednost,ali Pavlovski na asistenciju Memedovića glavom postiže i treći gol i potvrđuje pobedu.Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji ali strelci danas nisu imali svoj dan.
Po lepom vremenu na stadionu Voždovca sastali su se domaća ekipa i ekipa Radničkog iz Kragujevca.Već u 4.min kapiten donosi prednost gostima.Na krilima ranog gola nastavili su da napadaju pa je prvo Luković duplirao prednost,a odmah zatim Pavlovski za ubedljivih 3-0.Kada je u 51.min sudija opravdano dosudio penal i Fatić ga pretvorio u gol bilo je potpuno jasno da bodovi idu u Kragujevac.Jedino su igrači Voždovca uspeli da u 80.min smanje rezultat,ali to mnogi navijači domaće ekipe nisu imali prilke da vide jer je većina već napustila stadion razočarana rezultatom i igrom.
Ovo kolo nam je donelo jedan čudan derbi.Naime iako ni jednom od dva tima nisu davali velike šanse u ovom prvenstvu oni su igrama na terenu zasluženo na vodeće 2 pozicije i ova utakmica sa razlogom nosi epitet derbi kola.Domaćin Radnički je krenuo ofanzivno od starta i prvi imao ozbiljnu priliku,ali je ekipa Spartaka šokirala sve na stadionu kada je Mrkela u 8.min doneo prednost svom timu.Iako je domaća ekipa napadala svo vreme i trener napravio brojne izmene kako u formaciji tako i u samoj ekipi izmenama igrači domaćih nisu uspeli da postignu gol pa su bodovi otišli za Suboticu.Na kraju scena koja se ne viđa na domaćim terenima,popularni Crveni Đavoli su aplauzom ispratili goste iz Subotice i tako pokazali jedno novo lice naših navijača koje će nadamo se da zaživi i kod ostalih.
Još jedno gostovanje i još jedan derbi direktnih konkurenata za titulu.Prvih desetak minuta ekipe su odmeravale snage,a onda sjajan solo prodor Lukovića i 1-0 za goste.Pokušali su nešto da promene igrači Partizana ,ali su to uglavnom bili jalovi napadi dok je Radnički pretio opasnim kontrama.Na momente se isticao i fenomenalni golman gostiju Martinez.Sve nade su potonule kada je u 66.min Jojić iz očaja pokušao da simulira jedanaesterac.Sudija je bio dobro postavljen i Jojiću dodelio drugi žuti što je bio automtski i crveni.Do kraja su domaći imali i sreće jer je rezultat mogao da bude i ubedljiviji.
Veoma bitna utakmica za igrače Radničkog jer su svi konkurenti igrali u ranijem terminu i pobedili pa i je bila neophodna pobeda da bi opstali u trci za titulu.Milošević je već u 15.min posle sjajne asistencije kapitena doneo prednost.Pet minuta kasnije i levi bek Fatić se upisuje u strelce.U tom momentu se činilo da će ovo biti još jedna ubedljiva pobeda.Ali tako nisu mislili igrači Jagodine pa su u 26 i 58.min uspeli da dođu do izjednačenja.A onda potez utakmice u 62.min umesto iskusnijeg Petrovića strateg gostiju uvodi mladog Škaru koji poverenje vraća 20 minuta kasnije golom za pobedu i važna 3 boda.Loša vest za navijače Radničkog je da se na kraju mladi Škara i povredio pa će odsustvovati sa terena 5 nedelja.
Očigledno da Radničkom ne leži Vojvodina pošto nijednom ove sezone nisu uspeli da ih dobiju,a i ranijih sezona su muku mučili sa njima.Šta reći o ovoj utakmici kada gosti nisu čestito zapretili golu domaćina.Vojvodina je jednom sigurnom i dominantnom igrom lako dobila ovu utakmicu i unela brigu i nervozu u tabor Radničkog.Srećom pa su i konkurenti izgubili tako da i dalje ostaju u trci za titulu.
Lošu igru,promašene zicere i ispuštene bodove je morao neko da plati,a ceh je došao na adresu Metalca.Svu frustaciju igrači domaćih su istresli na ekipi Metalca.Porcari je u 22.min doneo prednost,da bi zatim prvo Petrović,a potom i Luković doneli ubedljivo vođstvo Radničkom.A onda na scenu stupa Komnen Andrić.Dosta kritikovan u poslednje vreme zbog loše forme i ne postizanja golova svima je danas zapušio usta.Svoj prvi gol je postigao u 74.min nakon asistencije Lukovića.A onda pravo malo remek delo.Primio je loptu na nekih 25 metara i iz prve poslao neodbranjivo u gornji levi ugao,pravi evro gol.
U ovom kolu Radnički je gostovao Zvezdi koja je je ove sezone igrala ispod svih očekivanja,pre ovog kola bili su sedmi.Ali od starta su gosti pokazali da se ne šale i da su došli po sva 3 boda.Bilo je šansi na obe strane ali jedinu ozbiljnu je Porcari pretvorio u prednost za Radnički.Pokušala je Zvezda svim silama da izjednači,ali su iz kontri preko Lukovića i Porcaia mogli da prime još neki gol.Na kraju je ostao aktuelan rezultat.
Radničkom je u ovoj utakmici bila potrebna pobeda da bi kolo pre kraja obezbedio titulu i mirno dočekao poslednje kolo.I navijači su uvideli važnost utakmice pa su dobro ispunili tribine Čika Dače gde se okupilo 10 000 ljudi.I počelo je odlično po domaćina kada je u 23.min kapiten Petrović doneo prednost.Kada je u 33.min Luković duplirao prednost na tribinama je već počela da se slavi titula,ali onda kao da su i igrači podlegli pod tu atmosferu.Kao da su pomislili da je utalmica već gotova.Ivanović je smanjio na 2-1,a onda u 85.min Kanda ruši nade Kragujevčana i odlaže promociju do poslednjeg kola.I pored ovog kiksa Radnički i dalje drži konce u svojim rukama jer mu pobeda u sledećem kolu donosi šampionsku krunu.Partizan je remizirao sa Voždovcem pa je jedini konkurent ostao Spartak.

Ono što su generacije mladih Kragujevčana maštale ostvarili su ovi momci i ušli u anale Radničkog i grada Kragujevca.

Слика
I pre poslednje utakmice fudbaleri Radničkog su se okitili šampionskom krunom jer su nešto ranije igrane sve ostale utakmice pa pošto je Spartak izgubio slavlje je moglo da počne.Poslednja utakmica nema praktično nikakav takmičarski značaj.Odmah po saznanju reultata reke ljudi su pohrlile ka centru grada trubeći i noseći zastave Radničkog i grada Kragujevca.Kako smo saznali tu će ostati i spremiti doček svojim fudbalerima po povratku iz Kruševca.
Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '14/Managers Room '14”