Sumadijski san

Mesto za Vaše priče, karijere...
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Sumiranje rezultata!
Слика

Nakon upravo završene polusezone došlo je vreme za sumiranje utisaka.A stigla su i prva priznanja.

Слика
Za najboljeg menadžera Jelen supe lige proglašen je mladi strateg Radničkog.Upravo je naš novinar napravio intervju sa njim.

-Možete li da sumirate sezonu za nama?

-"Bila je to jedna uzbudljiva i nadasve veoma uspešna sezona za nas.Svi u klubu smo veoma ponosni na ove momke i na njima je sva slava i uspeh."

-Upravo ste proglašeni za menadžera godine.Koliko vam to znači i hoće li vam to stvoriti pritisak da morate da uspete i u budućem periodu?

-"Svako priznanje godi i slagao bih ako bih rekao da mi nije drago zbog toga.Ali ništa to ne bi vredelo bez ovog uspeha i želim da čestitam momcima na sjajnoj sezoni i deo ovg mog priznanja sigurno ide njima.A što se tiče pritiska on postoji uvek.Da li se boriš za opstanak ili za titulu on je uvek prisutan i to je satavni deo mog posla."

-Poznat ste kao trener koji voli da forsira mlade igrače pa ste i često bili kritikovani zbog toga.Evo i ove sezone ste mladog Škaru ubacili oz omladinskog pogona i on vam je vratio dobrim partijama.Prosek vaše ekipe je 23.god a ipak ste uzeli titulu,kako vam to polazi za rukom?

-"Nema ničeg lepšeg nego kada mladom čoveku pružiš šansu i on ti je vrati na pravi način.Ja se ne obazirem mnogo na kritike,one će uvek postojati,jer imam svoj sistem koga se držim i od njega ne odstupam ni za pedalj.Mladost nije hendikep,to je samo kod nas tako.Kada prepoznam talenat u nekome ja mu pružim šansu i spreman sam da ga istrpim ,ali mi se to uvek vrati."

-Sledi liga šampiona,hoće li biti pojačanja i kakvi su planovi za dalje?

-"Planovi su da prvo posle ovog velikog slavlja koje smo imali svi odemo na zasluženi odmor.Posle ćemo da vidimo da li nam pojačanja trebaju i na kojim pozicijama.Mnogo zavisi i od odlazaka jer vlada veliko interesovanje za naše igrače.Verovatno će biti par pojačanja ,ali ne verujem da će biti nešto preterano jer sam ja zadovoljan ovim timom i trudićemo se da zadržimo kostur tima."

Još samo jedno pitanje,ovo je najveći uspeh u istoriji kluba,kakve su rekcije u gradu navijača i običnih ljudi na ulici?

-"Pa kao što možete i da pretpostavite vlada potpuna euforija.Dva dana smo slavili titulu na ulicama grada,primljeni smo u gradsku skupštinu i obećana nam je pomoć.Susreću me deca traže autogram,hoće da se slikaju.Ja sam tokom svoje igračke karijere navikao na takve stvari ali ovo je potpuno ludilo."

-Hvala vam na vašem odvojenom vremenu i želim vam još više uspeha naredne sezone.

-"Hvala i vama na pozivu i hvala na lepim željama.

Stigli novi sponzori!
Kako to obično i biva velike uspehe prati i veliki novac pa je tako Radnički dobio i nove sponzore.
Слика
Kako naš list nezvanično saznaje posle velikog neuspeha ove sezone Zvezda je rešenje potražila u mladom treneru Radničkog.Ali on je tu ponudu glatko odbio.
Слика
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Počeo prelazni rok!

Već sa prvim danima prelaznog roka desila se jedna transfer bomba.I ko bi drugi nego Radnički iz Kragujevca koji nas svake sezone iznenadi sa ponekim trensferom.Na Čika Daču je stigao super talentovani igrač Partizana Nikola Ninković .Ninković igra na poziciji ofanzivnog veziste i stigao je kao slobodan igrač.Navijači su oduševljeni ovim transferom i sigurno će predstavljati veliko pojačanje.
Слика
Sigurno najveće pojačanje ovoga leta je produžetak pozajmice sjajnog Andrije Lukovića na još godinu dana.

Ovoga leta je primetno znatno više odlazaka nego ranijih sezona pa su tako Kragujevac napustili:
Stefan Đorđević(slobodan igrač),Stefan Petrović(Jagodina 240 000),Darko Fejsa(Donji Srem 40 000),Petar Simunović(Dolina 16 000),Bojan Malinić(Spartak 35 000),Dragan Trajković(Bsk Borča 40 000),Dejan Miljuš(Borča 36 000) i Matias Porcari(Barselona-ECU 625 000).Posebno je zanimljiv transfer ovog poslednjeg jer je 90 % transfera pripalo njegovom agentu.
Kao što smo vas i navikli uradili smo intervju sa trenerom Radničkog o prelaznom roku.

-Još jednom ste iznenadili sve dovođenjem Ninkovića za koga su interesovanje pokazali veliki klubovi.Kako vam polazi za rukom da stalno povlačite poteze koje niko ne može ni da nasluti?

-"Već sam jednom prilikom rekao da moj tim i ja pratimo ogroman broj igrača i u svakom trenutku znamo šta se sa njima događa.Ako nekoga želim da dovedem nije bitno ako ne mogu sada dovešću ga sledeće godine.To je moja politika i toga se držim.Ovo je dokaz da se kod nas dobro radi i da ljudi to prepoznaju.Sve je više ljudi na našim utakmicama,sve više kvalitetnih igrača želi da dođe kod nas i to nas izuzetno raduje".

-Navijači su zabrinuti jer ste prodali možda i najboljeg igrača u poslednjih par sezona,Porcarija.

-"Ja razumem navijače ,ali bi morali da imaju malo više poverenja u nas i naše odluke.Nikome nije bilo lako da se odrekne takvog igrača ,ali on već ima 30 godina.Nije fer ni prema njemu da mu uskratimo mogućnost da i on zaradi.Mi koliko god da smo stvorili dobru bazu ovde i dalje ne možemo da platimo igrača koliko može neko drugi u svetu,a red je da mu se makar na ovaj način odužimo za sve što je učinio za ovaj klub.Doveli smo Ninkovića kao njegovu zamenu i očekujemo da će ga dostojno odmeniti."

-Kad smo već kod Porcarija kruži informacija da je 90% njegovog transfera otišlo njegovom agentu.Šta imate da kažete povodom toga?

-"Nažalost to je istina.Neko je kod njegovog dovođenja debelo omastio brke i potpisao ugovor na štetu kluba.Nažalost tu nije moglo ništa da se uradi,to je urađeno pre nego što sam ja došao u klub.Ja jedino mogu da obećam da dok sam ja u klubu to više neće da se događa."
Radnički u ligi šampiona!

Još jedan veliki uspeh fudbalera Radničkog.Posle istorijske titule u domaćem šampionatu naš predstavnik je uspeo da se domogne i grupne faze lige šampiona.Posle vrlo ubedljivih partija protiv Venspilsa i Omonije na red je došao najteži rival i pravi ispit za mladu ekipu iz Kragujevca.Ekipa Seltika je stojala na putu snovima "Đavola" da se oprobaju u najelitnijem takmičenju u Evropi.Ali nisu poklekli pred iskusnijim protivnikom i doneli radost svojim navijačima i svim ljubiteljima fubala u našoj zemlji.
Već u prvim minutima utakmice bilo je jasno ko je jači i bolji protivnik.Novo pojačanje Ninković je odmah na startu nove sezone pokazao da će biti veliko pojačanje.Sa 4 gola praktično je sam rešio utakmicu.Golove su još dali Tintor,Petrović i Fatić za ubedljivih 7-0 i miran revanš u Kragujevcu.
Skoro pun stadion dočekao je goste.Iako je dvomeč bio rešen već u prvoj utakmici domaći su želeli još jednu pobedu i to su im njihovi ljubimci i priuštili.Kao i u prvoj utakmici potpuna dominacija i u ovoj ali sa nešto manje golova.U strelce su se upisali Andrić,Tintor i Fatić.Ipak se videlo da se radi o dosta slaboj ekipi pa Radničkom preostaje da sačeka narednog protivnika.
Ponovo je žreb ukrstio neku našu ekipu sa Kipranima.Ali ovoga puta je naš predstavnik bio veoma ubedljiv i nije pružio gostima nikakvu nadu.Kolika je razlika u kvalitetu dovoljno govori podatak da gosti sa Kipra nisu imali ni jedan jedini šut na utakmici.Strelci na ovoj utakmici su bili Tintor,Pavlovski,Ninković i Luković.
Posle ubedljive pobede usledio je put na Kipar na revanš.Posle ranog vođstva usledilo je opuštanje i to ih je koštalo primljenog gola.Ali su se igrači Radničkog uozbiljili ponovo došli do vođstva ali nisu imali sreće pa rezultat nije bio ubedljiviji.Ali naš predstavnik sigurno putuje zadovoljan u Kragujevac i mirno čeka žreb i protivnika u plej ofu.
Žreb ovoga puta nije bio naklonjen kragujevčanima pa su dobili malo težeg protivnika.Očekivano gosti su krenuli defanzivnije jer je ekipa Seltika iskusna i opsna ekipa.Do 44.min nije bilo izglednijih prilika ,a onda je nakon jedne naizgled bezopasne akcije napadač Andrić matirao golmana domaćih.Pojačali su Škoti u drugom poluvremenu ali su njihovi šutevi završavali daleko od gola Radničkog.Kada se već činilo da će se ovim rezultatom i završiti utakmica Konoli se postarao da tako ne bude.Ipak velika prednost pred revanš i psihološka prednost idu našem predstavniku.
Stadion ispunjen do poslednjeg mesta i neverovatna atmosfera dočekali su Škote u revanšu.Sve oči su bile uprte u mladog stručnjaka Radničkog i to kakvu će formaciju izvesti i hoće li se braniti i ovu utakmicu.Ali na izneđenje svih domaći su napali od prvog minuta i to im se isplatilo već u 7.min kada je Ninković sjajnim golom doneo prednost svojoj ekipi.Čini se da je taj gol sasekao krila gostima jer su njihovi napadi bili jalovi,a njihovi šutevi nerezonski.Radnički se odlično branio,pametno nije srljao i opasno pretio iz kontri.Od neverovatna 24 šuta Seltika nijedan nije ozbiljno ugrozio golmana Radničkog.Kada je sudija konačno označio kraj veliko slavlje je moglo da počne i još jedan veliki istorijski uspeh na kontu Radničkog.

Radnički u grupi smrti!
Слика
Žreb je ovoga puta bio brutalan po našeg predstavnika i smestio ga u grupu sa Bazelom,Barselonom i Paris Sent-Žermenom.Čini se da je borba za treće mesto i nastavak takmičenja u ligi Evrope realnost jer su ekipe iz Španije i Francuske velikani svetskog fudbala i jedino nadigravanje sa njima i prilika da se ugoste takve ekipe je čast.Ali znajući Radnički i njihovog trenera sigurno se oni neće predati i pokušaće sve ne bi li iznedali renomirane protivnike.


Još jedno priznanje stiglo je na adresu kluba iz Kragujevca.Naime Andrija Luković je dobio poziv selektora Siniše Mihajlovića da debituje za A tim.Ovo je sigurno veliko priznanje kako za njega tako i za klub.

Posle uspeha Radničkog i Partizan je uspeo da se plasira u grupnu fazu lige Evrope pa ćemo ove godine imati 2 predstavnika u najelitnijim evropskim takmičenjima.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '14/Managers Room '14”